Obklady za kuchyňskou linkou a kuchyňské zástěny

Obklad na stěně za kuchyňskou linkou by měl působit esteticky, ale zároveň by mu nemělo chybět ani praktické využití. Krása a funkčnost jsou tedy dva základní body, kterými byste se při výběru obkladů měli řídit. 

Kuchyňská zástěna za linku

Samozřejmě, první bod je individuální, ale druhý výrazně záleží na materiálu, který si zvolíte. Pravidelné údržbě se nevyhnete, ale při výběru toho správného materiálu bude čištění méně náročné.  

Obklad by měl ladit se zbytkem kuchyně. V  případě, že máte kuchyni spojenou s obývákem, je vhodné přihlédnout k tomu, aby se celkový design těchto místností barevně a stylově nerušil. Souhra barev a vzorů je důležitá.  

Často se z tohoto důvodu sáhne po obkladu, který je stejný nebo podobný dlažbě použité v kuchyni, případně obýváku.  

Velkoformátové obklady

Momentálně jsou populární zejména obklady velkých formátů. Výrazné kombinování barev a stylů si můžete dovolit v případě, že je zbytek kuchyně neutrální. Vyváženost tónů a vzorů vytváří dokonalé a harmonické prostředí. Mnoho barev může naopak působit velmi rušícím dojmem.

Velkoformátové obklady do kuchyně

Jak jsme uvedli, velkoformátové obklady jsou aktuálně velmi atraktivní. Dotvářejí celkový styl a půvab kuchyně. Najdeme je zejména v moderně zařízených kuchyních.  

Mozaikový obklad do klasického stylu

Kuchyňský obklad v podobě mozaiky je součástí mnohých kuchyní. Hodí se do moderně i klasicky zařízené domácnosti. Mozaikový obklad má více škár, proto je jeho údržba o něco náročnější. Výhodou je, že škárovací hmotu i její barevnost si můžete sami zvolit.

Mozaikový obklad za kuchyňskou linku

Obklad mozaika do kuchyně

Další variantou jsou obklady velikosti 10 x 10 cm. Speciálně vyniknou v kuchyních rustikálního stylu, hlavně kvůli jejich zdobení.

Barevné obkladačky do kuchyně

Alternativou může být kombinace více stylů dohromady. Tady je však potřebné optimální nakombinování barev a vzorů.  

Moderní, rustikální nebo luxusní styl

V první řadě se musíte rozhodnout, zda chcete, aby kuchyňský obklad dominoval vaší kuchyni nebo nenápadně zapadal do celku. Nenápadnost v tomto případě neznamená nevýraznost, spíše jde o jemnou eleganci. 

Bílé obkladačky do kuchyně

Jednoduchý bílý obklad do kuchyně

Množství barevných kombinací, různé vzory, obrazce, 3D obklady, vybírat máte skutečně z čeho. Design je pestrý a rozmanitý. 

Který materiál je na kuchyňské obklady vhodnější?

Kamenný obklad je exkluzivním řešením. V interiéru působí impozantně a draze, je však vcelku náročný na údržbu.  Je nutné ho sladit s varnou deskou, jinak by mohl vytvářet velmi rušivý dojem. Nevýhodou je, že je velmi drahý. Stále se však můžete rozhodnout pro lacinější variantu v podobě umělého kamene.  

Kamenný obklad do kuchyně

Kamenný obklad do kuchyně

Keramické obklady jsou velmi oblíbené. Jsou vděčným a tvořivým materiálem, který si můžete nakombinovat podle vlastní představy. Obklady jsou různých barev, velikostí i povrchových úprav, určitě tedy budou lahodit vkusu mnohých.  

Keramický obklad do kuchyně

Keramický obklad do kuchyně

Sklo působí moderně a nadčasově. Transparentní materiál je často doplněný různými vzory, což dělá tyto obklady atraktivními.

Skleněný obklad do kuchyně

Skleněná zástěna se vzorem do kuchyně

Alternativa kuchyňské zástěny

Omyvatelná barva – velmi laciným a pohodlným řešením je vymalovat stěnu omyvatelnou barvou. Jelikož to v kuchyni srší jídlem, stěna se snadno zašpiní. S omyvatelnou barvou stěnu umyjete zase a znovu bez větších problémů. 

Pracovní deska – speciálně u některých materiálůh vynikne, pokud je kuchyňská deska alternativou kuchyňské zástěny. Jde vlastně o prodloužení kuchyňské desky do kuchyňského obkladu. Tato varianta je nákladná, zejména když jde o desku z kamene. 

Tapeta – stejně jako v případě barvy jde i tady o omyvatelný povrch. Tapeta může snadno imitovat jakýkoliv materiál, samozřejmě jen do jisté míry. Pěkně vyniknou imitace různých kamenů, dřevin... 

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.Publikováno dne: 15.08.2018
Hodnocení článku:
(87.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější

Kosmetika z Německa, rakouská drogerie a celkově dovoz drogerie ze Západu se stává u nás trendem. Je skutečně drogerie z Rakouska či Německa kvalitnější? Prozradíme vám to v našem článku.

Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete správné nádobí. Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat?...