Odpadkové koše do kuchyně, dětského pokoje nebo na zahradu. Jak vybrat ten nejlepší?

Přestože má odpadkový koš doma opravdu každý, často jeho význam podceňujeme. To, že při výběru objemu, výšky, tvaru či materiálu musíte být obezřetní, zjistíte tehdy, když potřebujete nový odpadpový koš. Tento pomocník se hodí do kuchyně, kanceláře, ale i do koupelny. Záleží na tom, na jaký odpad daný koš potřebujete.

Odpadkový koš do domácnosti

Při výběru odpadkového koše máte k dispozici hned několik možností. Vždy dbejte na účel, na který koš plánujete používat, do úvahy berte počet členů domácnosti a také místo, kam koš chcete umístit. Už dávno neplatí, že odpadkový koš je jen škaredá nádoba, která má čistě praktický účel. V obchodech se prodávají designové kusy, které plní zároveň estetickou funkci. Podívejte se s námi na různé druhy košů na odpad. Poradíme vám, na co si dát při výběru pozor.

Odpadkové koše do kuchyně

Sháníte odpadkovou nádobu do vaší kuchyně? Při správném výběru je nutné zvážit hned několik aspektů. Objem odpadní nádoby vybírejte vždy podle počtu členů domácnosti. V zásadě platí, že jedna osoba potřebuje 10litrovou nádobu. To znamená, že běžná čtyřčlenná rodina by měla vybírat odpadkový koš, který má objem kolem 40 litrů. Větší nádoby nejsou vhodné, protože kuchyňský odpad lze vyhazovat poměrně často, abyste tak předešli šíření zápachu a bakterií. Z hlediska materiálů sahejte po plastu, který se snadno umývá. Vhodným materiálem je také nerezová ocel.

Odpadkový koš do kuchyně

Důležité je také umístění odpadkového koše. Pokud se chystáte rekonstruovat kuchyni, určitě si vyberte zabudovaný odpadkový koš. Ty se umísťují pod dřez, což je mimořádně praktické zejména při vaření. Pokud vám rozměry vaší kuchyňské linky či kuchyně nedovolují koš umístit dovnitř, nezoufejte. Stále můžete odpadkový koš schovat do spíže. Pokud spíž nemáte, ve specializovaných obchodech bez problémů seženete stylové odpadní nádoby, které kromě praktické funkce slouží i jako bytový doplněk.    

Odpadkové koše do koupelny a pracovny

O cosi méně běžné, avšak stále využívanější jsou koupelnové odpadkové koše. V této místnosti vám postačí malinký koš s poklopem. Tento druh nádoby na odpad je velmi praktický a ocení ho zejména ženy. Určitě dobře poznáte ty chvíle, když se večer odličujete a musíte jít z koupelny do kuchyně vyhodit použité vatové tampóny. Koupelnový odpadní koš je ideálním pomocníkem každé dámy. V koupelně vypadají nejlépe dřevěné nádoby, avšak z praktického hlediska je určitě vhodnějším materiálem omyvatelný plast či nerez

Odpadkový koš do koupelny

Speciálním druhem jsou odpadkové koše do pracovny. Většinou jde o otevřené nádoby vyrobené z perforovaného kovu. Slouží primárně na odhazování papíru či jiného odpadu, který nepodléhá zkáze. Tento druh odpadkového koša můžete umístit pod psací stůl nebo vedle něho. Běžná výška, kterou mají kancelářské odpadkové koše, nepřesahuje 30 cm. Po naplnění odpadkový koš jednoduše vysypete a používáte dál. Tyto odpadní nádoby také slouží jako estetický prvek kanceláře nebo pracovny, proto dbejte na to, aby zapadly do celkového stylu místnosti.

Vybíráme z katalogu

Odpadkové koše – jaké máte možnosti?

Odpadkové nádoby jsou běžnou součástí každé domácnosti nebo kanceláře. Můžete je umístit do kuchyně, do kuchyňské linky, spíže, koupelny nebo pracovny. Jaké typy odpadkových košů seženete v našich obchodech? Fantazii se dnes meze nekladou. Úplně postačí zvážit možnosti, které na vhodné umístění tohoto nutného domácího společníka, poskytuje vaše kuchyně či jiná místnost. Základem je, aby se z nádoby nešířil zápach, byla snadno udržovatelná a prakticky umístěná.

Odpadkové koše do kuchyňské linky

Nové kuchyňské linky jsou většinou vybavené zabudovanou odpadní nádobou. V kuchyňských studiích k linkám běžně přidávají výsuvné odpadkové koše pod dřez. V zásadě nepřijdete o úložný prostor skříňky, protože je kvůli dřezovému sifonu na účely odkládání nádobí nepoužitelná. Na odpadní koš však bohatě poslouží. Tento druh odpadní nádoby oceníte zejména při vaření. Je umístěná tak, abyste nemuseli chodit se smetím daleko od pracovní desky nebo sporáku.

Odpadkový koš zabudovaný v kuchyňské lince

Odpadkové koše na třídění odpadu

Myslete ekologicky. Pokud chcete mít při vyhazování odpadu dobrý pocit, že šetříte naši přírodu, vsaďte na třídící odpadkový koš. Má oddělené přihrádky na papír, plasty a běžný odpad. Nevýhodou je, že přihrádka na komunální odpad je menší než v případě běžných odpadních nádob. Protože papír nebo plasty hážete do jiných oddělení, na běžný odpad potřebujete méně prostoru. Pokud separujete, určitě oceníte, že nemusíte PET lahve nebo papír uskladňovat ve spíži nebo jinde v kuchyni.

Bezdotykové odpadkové koše

Hi-tech novinkou mezi nádobami na odpad jsou bezdotykové koše. Mají zabudované senzory pohybu. To znamená, že při přiblížení se ke koši se nádoba automaticky otevře bez toho, abyste se jí museli dotknout a po určitém čase se zase sama zavře. Tento typ je o něco dražší než běžné odpadní nádoby. Výhodou je, že nepřicházíte do styku s bakteriemi, které se mohou na nádobě nacházet. Při umísťování je důležité vybrat prostor tak, aby se koš bezdůvodně neotevíral. 

Dotykové odpadkové koše

Další technologickou vychytávkou ze světa odpadních nádob do domácnosti jsou dotykové odpadkové koše. Otevírají se stlačením knoflíku nebo přiložením ruky k senzoru. Bakteriím se sice úplně nevyhnete, avšak nemusíte řešit problém s umístěním odpadkové nádoby jako v případě bezdotykové odpadní nádoby. Koš také patří k dražším verzím, avšak zabraňuje šíření zápachu a design těchto nádob je přizpůsobený moderním kuchyním. Investovat do něj se rozhodně vyplatí.

Pedálové odpadkové koše 

Absolutní klasikou mezi odpadkovými nádobami je pedálový odpadkový koš. Stačí stoupnout na pedál a po otevření poklopu vhodit smetí dovnitř. Nemusíte nádobu chytat rukama, takže koš neznečistíte ani v případě, že potřebujete vyhodit něco vlhkýma rukama. Na trhu seženete plastové i nerezové verze různých objemů a různých cenových kategorií. Pokud chcete, aby vám koš vydržel co nejdéle, vybírejte výrobky z pevného plastu nebo kovu.

Pedálový odpadkový koš

Retro odpadkové koše

Absolutním hitem posledních let jsou retro koše na smetí. Nádoba se skládá ze dvou částí. Při vyhazování odpadků musíte ručně odklopit vrchní kryt. Výhodou je, že tento odpadní koš skutečně plní funkci stylového kuchyňského doplňku. Koše jsou převážně kovové a prodávají se v různých velikostech a barvách. V kuchyni výborně vypadá surový kov, ale i leské výrazné barvy jako červená či modrá. 

Zobrazit produkty v kategorií:


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev

Prvky retro stylu nás obklopují každý den. Spojení moderního a retra se líbí nejen mladším, ale i starším ročníkům. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj obývací pokoj oživíte netradičním...Publikováno dne: 03.02.2020
Hodnocení článku:
(88.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak využít skořápky z vajec? Na zahradě do kompostu a na květy jako hnojivoJak využít skořápky z vajec? Na zahradě do kompostu a na květy jako hnojivo

Všemožným používáním skořápek postupně zjistíte, že nemusíte kupovat výživu pro slípky, pro rostliny, drahé a chemické čisticí prostředky... Nabízíme vám pár horkých tipů jak je co...

Jak chránit domácí spotřebiče při bouřce?Jak chránit domácí spotřebiče při bouřce?

I při krátké bouřce může udeřit blesk a vážně poškodit televizor, router, počítač či kuchyňské spotřebiče. Dnes vám poradíme s tím, jak chránit vaše domácí spotřebiče před tím, aby je...

Rezavá voda z vodovodu – příčiny kalné pitné vodyRezavá voda z vodovodu – příčiny kalné pitné vody

Rezavá, hnědá nebo kalná voda z vodovodu představuje nepříjemnou starost a klidně se může vyskytnout i ve vaší domácnosti. Co tento jev způsobuje a jak se dá proti němu bojovat, vám...