Pískované sklo patří nejen do dveří. Víte, jak ho čistit?

Je oblíbenou součástí domácností či kanceláří. Zkrášluje interiér a vnáší do něj punc elegance a přepychu. Pískované sklo je velmi oblíbené i dnes.

Pískované sklo na dveřích

Víte, jak se o něj správně starat? 

Pískování skla vysokým tlakem

Pískované sklo vzniká při otryskávání povrchu skla jemným pískem pod vysokým tlakem. Do povrchu skla se tak dostávají abrazivní části, které ho zbaví lesku a vytvoří efekt neprůhlednosti a hedvábnou strukturu. Pískování může být provedené na celém povrchu skla nebo v jeho části. Také se může vytvořit chtěný detail, například vzor nebo logo firmy. 

Výhodou pískování je zejména jeho trvanlivost, takto vytvořený motiv nebo vzor se nepoškrábe ani nesmyje. 

Nejen do dveří, ale i na zrcadlo nebo police

Pískované sklo nádherně vynikne jako materiál pro dveře, skleněné stěny nebo posuvné systémy. Pískovaný efekt však může dozdobit například i zrcadlo nebo kuchyňské police. Jeho velkou výhodou je přirozené propouštění světla, přesto však zaručuje soukromí a bezpečnost osob.

Pískované sklo v koupelně 

Dveře z pískovaného skla oceníte v prostorech, které potřebují prosvětlit, nebo kde chcete jednoduchým efektem vytvořit iluzi většího prostoru. Jsou oblíbenou volbou při předělávání interiérů, kde nenásilným a a elegantním způsobem vytvoří přechod mezi dvěma místnostmi.

Oddělení prostoru dveřmi s pískovaným sklem

Dokážou příjemně zmodernizovat prostor a jsou výbornou volbou i v menších místnostech. 

Dveře s pískovaným sklem

Pískované sklo na dveřích

Pískované sklo vypadá skvěle v kombinaci s pastelovými barvami prostoru, světlým nábytkem, v moderních koupelnách, stylových vestavěných šatnících a příjemně osvěži minimalistický design kancelářských prostor. Dobře ukáže spolu s bílými, světlomodrými, šedými, béžovými, ale například i terakotovými odstíny stěn a bytových doplňků. 

Jak čistit pískované sklo

Díky nanotechnologické úpravě použité už při výrobě se proces běžného čištění značně zjednodušuje. Pískovaná skla nepotřebují speciální čisticí prostřiedky. Při čištění se vyhněte sypkým přípravkům, drsným povrchům, které by zanechaly škrábance, agresivním čističů a látkovým utěrkám, které pouštějí nitky. Naopak, začněte čistou vodou, kterou umyjete celý povrch. Potom použijte měkký hadřík namočený do kuchyňského saponátu určeného na sklo (ideální je klasický Jar).

Čištění pískovaného skla měkkým hadříkem

Povrch vyčistěte a suchou utěrkou vyleštěte dosucha. Vždy ho čistěte celý, abyste se vyhnuli zbytečným flekům.  

Máte také rádi pískovaná skla? Napište nám, jaké jsou vaše zkušenosti s péčí o tento designerský kousek.

Autor článku

Marcela Beňová

Miluji psaní a nejraději mám ty najobyčajne témata. Fascinují mě detaily, které mění dům na domov - knihovna plná milovaných knih, fotorámečky se...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.

Žlutý obývací pokoj vás nabije energií Žlutý obývací pokoj vás nabije energií

Žlutá je barva slunce, rozzáří každou místnost. Podlehněte kouzlu této barvy a zkuste ji zakomponovat i do svého bytu. Uvidíte, že obývací pokoj v žlutých odstínech každého okouzlí.Publikováno dne: 24.08.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jako dlažbu a obklady zvolit do koupelny nebo sprchovacího koutu? Jako dlažbu a obklady zvolit do koupelny nebo sprchovacího koutu?

Chystáte se zařizovat koupelnu a neumíte si poradit s výběrem obkladu a dlažeb? Poradíme vám. Podívejte se, čeho všeho si při výběru všímat.

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.