Pískované sklo patří nejen do dveří. Víte, jak ho čistit?

Je oblíbenou součástí domácností či kanceláří. Zkrášluje interiér a vnáší do něj punc elegance a přepychu. Pískované sklo je velmi oblíbené i dnes.

Pískované sklo na dveřích

Víte, jak se o něj správně starat? 

Pískování skla vysokým tlakem

Pískované sklo vzniká při otryskávání povrchu skla jemným pískem pod vysokým tlakem. Do povrchu skla se tak dostávají abrazivní části, které ho zbaví lesku a vytvoří efekt neprůhlednosti a hedvábnou strukturu. Pískování může být provedené na celém povrchu skla nebo v jeho části. Také se může vytvořit chtěný detail, například vzor nebo logo firmy. 

Výhodou pískování je zejména jeho trvanlivost, takto vytvořený motiv nebo vzor se nepoškrábe ani nesmyje. 

Nejen do dveří, ale i na zrcadlo nebo police

Pískované sklo nádherně vynikne jako materiál pro dveře, skleněné stěny nebo posuvné systémy. Pískovaný efekt však může dozdobit například i zrcadlo nebo kuchyňské police. Jeho velkou výhodou je přirozené propouštění světla, přesto však zaručuje soukromí a bezpečnost osob.

Pískované sklo v koupelně 

Dveře z pískovaného skla oceníte v prostorech, které potřebují prosvětlit, nebo kde chcete jednoduchým efektem vytvořit iluzi většího prostoru. Jsou oblíbenou volbou při předělávání interiérů, kde nenásilným a a elegantním způsobem vytvoří přechod mezi dvěma místnostmi.

Oddělení prostoru dveřmi s pískovaným sklem

Dokážou příjemně zmodernizovat prostor a jsou výbornou volbou i v menších místnostech. 

Dveře s pískovaným sklem

Pískované sklo na dveřích

Pískované sklo vypadá skvěle v kombinaci s pastelovými barvami prostoru, světlým nábytkem, v moderních koupelnách, stylových vestavěných šatnících a příjemně osvěži minimalistický design kancelářských prostor. Dobře ukáže spolu s bílými, světlomodrými, šedými, béžovými, ale například i terakotovými odstíny stěn a bytových doplňků. 

Jak čistit pískované sklo

Díky nanotechnologické úpravě použité už při výrobě se proces běžného čištění značně zjednodušuje. Pískovaná skla nepotřebují speciální čisticí prostřiedky. Při čištění se vyhněte sypkým přípravkům, drsným povrchům, které by zanechaly škrábance, agresivním čističů a látkovým utěrkám, které pouštějí nitky. Naopak, začněte čistou vodou, kterou umyjete celý povrch. Potom použijte měkký hadřík namočený do kuchyňského saponátu určeného na sklo (ideální je klasický Jar).

Čištění pískovaného skla měkkým hadříkem

Povrch vyčistěte a suchou utěrkou vyleštěte dosucha. Vždy ho čistěte celý, abyste se vyhnuli zbytečným flekům.  

Máte také rádi pískovaná skla? Napište nám, jaké jsou vaše zkušenosti s péčí o tento designerský kousek.

Autor článku

Marcela Beňová

Miluji psaní a nejraději mám ty najobyčajne témata. Fascinují mě detaily, které mění dům na domov - knihovna plná milovaných knih, fotorámečky se...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...Publikováno dne: 24.08.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak se zbavit špačků na zahradě?Jak se zbavit špačků na zahradě?

Máte zahrádku plnou sladkého ovoce a nic z úrody si nevychutnáte, protože vám ji rok co rok obere špaček? Podívejte se s námi na to, jak těžce vypěstovanou úrodu ochránit účinně a...

Jak ušetřit  vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodouJak ušetřit vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodou

Spotřeba vody představuje vedle elektřiny a topení značnou položku na účtech v domácnostech. Proto jsme si pro vás připravili několik účinných, ale zato jednoduchých tipů a rad, které...

Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?

Čištění desky z tvrzeného skla je jednoduché. Stačí znát pár postupů a triků a deska bude stále jako nová. Poradíme vám, jak na to.