Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti

Chcete, aby se vaše dítě každé ráno budilo s úsměvem na tváři? Základem je kvalitní spánek. Nejvíce ho ovlivňuje dobrá matrace, ale důležitou roli sehrává také kvalitní polštář a přikrývka. Ať se vaše dítě cítí jako ve vatičce.

Ukládání dítěte do postele

Která přikrývka a polštář pro děti jsou ty nejlepší? Opravdu dítě do jednoho roka polštář nepotřebuje? Mnoho maminek má jiný názor. Proč je tomu tak?

Oblíbené polštáře a přikrývky pro děti

Polštář do jednoho roku dítěte. Ano, nebo ne?

Hodně maminek a dětských lékařů prezentuje názor, že dítě do jednoho roku žádný polštář nepotřebuje. Páteř dítěte je bez něj v jedné rovině a lépe se vyvíjí. Maminky, které řešily reflux nebo permanentně ucpaný nos a ztížené dýchání zejména v noci, vědí svoje. Bez zvýšené polohy a často i polštáře by se dítě nevyspalo. Neměly by pokaženou jen noc, ale také celý den. Dítě se potřebuje dobře vyspat a bez polštáře to často nejde. Pokud nejste nucení, do jednoho roku polštář dítěti nedávejte. Pokud však nemáte jinou možnost, i lékař vám používání polštáře doporučí. Není polštář jako polštář. Vybírejte ho opravdu pečlivě.

Dětský polštář a jeho výběr

Nezapomínejte na to, že vybíráte dětský polštářek. Dítě s velkým polštářem rychleji nevyroste. Optimální velikost dětského polštáře do postýlky je 60 x 40 cm. Na větší se můžete opravdu jen podívat. Dítě ho nepotřebuje. Na to, aby splnil svoji „preventivní“ funkci, úplně stačí. Stále mějte na paměti, že páteř dítěte se vyvíjí.

Malá holčička spící na polštáři

Někdy stačí tenký polštář pro děti, jindy ho potřebujete trochu zvýšit. Kupte polštář, u kterého můžete s náplní pracovat. Odebírat nebo přidávat podle potřeby. Staršímu dítěti už můžete dopřát větší polštář s rozměry do 70 × 90 cm. Větší polštář většinou přichází s první postelí. Udělejte svým dětem radost a dejte jim pocítit, že je pokládáte za „velké“.

Není polštář jako polštář

Na trhu je několik druhů dětských polštářů, s nimiž se setkáte. Není to jen o polštáři, který znáte z domu. Každý druh má svoje specifika a plní nějakou funkci. Představíme vám polštáře pro děti, se kterými se setkáte nejčastěji.

Polštář na tvarování hlavičky

Polštář na tvarování hlavičky není polštář v pravém slova smyslu. Když dítě dává přednost ležení na jedné straně, často se stává, že na hlavičce vznikne zploštěné místo. Existují polštářky na podporu hlavičky, které vám pomohou hlavičku polohovat a rovnoměrně zatěžovat každou její stranu. Abyste se zploštěné hlavičce vyhnuli.

Anatomický polštář

Věděli jste, že existuje i anatomický polštář pro děti? Je vyrobený z paměťové pěny, ale je určený jen dětem nad 3 roky. Výšku polštáře můžete přizpůsobit potřebám svého dítěte, a tak mu zaručíte ergonomicky správnou oporu v každém věku. Ve 12. roce se už poohlédněte po větším polštáři. Potřeby puberťáků už pravděpodobně splňovat nebude.

Dětská postel s polštáři

Polštář pro děti se většinou doporučuje používat od jednoho roku, ale můžete se setkat i s názorem, že dítě do tří let polštář nepotřebuje. Hodně dětí svůj první polštář dostane až tehdy, když se z postýlky přestěhuje do své první „velké“ postele. Je jen na vás, kdy polštář svému dítěti dopřejete. Čím později dítě polštář začne používat, tím větší je pravděpodobnost, že ho nakonec úplně odmítne.

Přikrývky nejen do postýlky

Polštář jste své ratolesti už vybrali, ještě potřebujete přikrývku. Často se setkáte se sadou polštář + přikrývka a velikost můžete přizpůsobit věku dítěte.

Do postýlky je nejvhodnější dětská přikrývka s rozměry 90 x 120 cm. Když dítě přejde do velké postele, můžete mu už koupit klasickou velikost pro dospělé, která měří 140 × 200 cm. Existují i menší přikrývky určené do dětských postelí, ale u nás se tento mezistupeň nepoužívá tak často. Pokud se pro dětský rozměr postele přece jen rozhodnete, přizpůsobte jí také velikost přikrývky.

Dětská přikrývka na léto a na zimu v jednom

Dnes se setkáváme s variantou ppřikrývky na léto, která je tenčí, a na zimu, která je hrubší. Existuje i přikrývka 2 v 1, kdy můžete dvě části přikrývky od sebe oddělit a podle potřeby použít jednu nebo dvě vrstvy. Všechno záleží na tom, zda je dítěti stále zima nebo naopak, zda se často odkopává a velmi potí.

Dětská přikrývka

Tenké letní přikrývky mívají výplň 200 g/m2, zimní i 500 g/m2. Někteří výrobci mají tlouštku přikrývky dokonce odstupňovanou. 1 má přikrývka určená na léto, která je tenčí, dítě se méně přehřívá a potí a 5 má tlustá přikrývka vyrobená z hřejivých přírodních materiálů a má zajistit teplo v těch nejchladnějších domech či bytech.

Vybíráme z katalogu

Výplně polštářů a přikrývek

Při výběru dětské přikrývky a polštáře si zjistěte, jak je to s jejich praním. Je dost pravděpodobné, že ty dětské budou potřebovat víc vaší péče. Některé výplně lépe izolují teplo, jiné dobře odsávají pot, ale všechny se mají dát dobře větrat.

  • duté vlákno dobře odvádí pot a většinou se z něho vyrábějí peřiny na léto. Jsou vhodné pro alergiky, protože je můžete prát při teplotě 60 °C, a tak je zbavit možných alergenů
  • mikrovlákno (ne, není to to isté, co duté vlákno), je lehké, průdušné a má výborné termoregulační vlastnosti. Při praní snese i teplotu 60 °C, což alergici určitě ocení
  • vyvářecí polštáře a přikrývky jsou vyrobené z kombinace polyesterových kuličet a polyuretanových tyčinek. Můžete je prát až při teplotě 95 °C a jsou vhodné zejména pro citlivé jedince a alergiky. Tato výplň si zachovává dobrou tvarovou stálost a má dlouhou životnost
  • lyocelové vlákno je vyrobené z dřevité buničiny. Polštáře a přikrývky vyrobené z tohoto vlákna jsou přirozeně antibakteriální a určené dětem s citlivou pokožkou, ale i těm, které se velmi potí. Ideální přikrývka na léto
  • peří se dnes jako výplň nepoužívá často, zejména pro velký výskyt alergií a alergiků. Jde o přírodní materiál, který se velmi dobře přizpůsobuje teplotě těla, ale s jeho čištěním je to náročnější. I to je jeden z důvodů, proč se s ním dnes už nesetkáte
  • paměťová pěna se používa jen na výrobu polštářů. Tvoří oporu páteři a jsou vhodné i pro alergiky

Povlečení na polštáře a přikrývky

Chcete, aby vám polštáře a přikrývky vydržely co nejdéle? Oblékejte je do povlečení, která jsou pro ně určená a pravidelně je měňte. Dolaďte je k celkovému zařízení místnosti nebo vyberte povlečení s hrdinou či pohádkovou postavičkou, kterou má vaše dítě nejraději. Motivů na povlečení je skutečně dosť! Spiderman, Cars, Disney princezny, Ledové království, zvířatka nebo motiv fotbalového hřiště či oblíbeného fotbalového klubu potěší každé dítě. I to vaše!

Při jejich výběru vycházejte z rozměrů polštářů a přikrývek, které už máte doma. Aby jim sedly jako ulité.

Sladké sny :)

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.Publikováno dne: 29.10.2019
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Hrací deka pro děti – nejlepší jsou s ohrádkouHrací deka pro děti – nejlepší jsou s ohrádkou

Děti si potřebují hrát. I ty nejmenší. Jednou z prvních hraček, o které se rodiče zajímají, je hrací deka. Neposkytuje dětem jen zábavu, ale i různé stimuly pro jeho rozvoj. Na co se při...

Dřevěné dětské kuchyňky pro děti? Nejlevnější jsou plastovéDřevěné dětské kuchyňky pro děti? Nejlevnější jsou plastové

Dětská kuchyňka není hračka určená výlučně děvčatům. I chlapci v ní rádi zkoušejí svoje kulinářské schopnosti a dokážou v ní strávit hodně času. Proč do této interaktivní hračky...

Jaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucíJaká podlaha je nejlepší do dětského pokoje? Vinylová, korková nebo plovoucí

Kupujete podlahu do dětského pokoje? Malé děti tráví na zemi spoustu času, a proto byste výběr správné podlahy neměli podcenit. To, jaké faktory jsou důležité u podlah pro děti, si...