Jak udržet potraviny chladné i ve vedrech. Chladicí taška nebo box jsou řešením

Slunce, voda, písek a na osvěžení něco příjemně chlazené. Sen všech letních dovolenkářů. Počasí neovlivníte, teplotu svého oblíbeného nápoje a potravin ano.

Termoska na nápoje

Prozradíme vám, jak udržet potraviny chladné i v těch největších vedrech.

Kam s jídlem, aby mu vedra neublížila? 

Chystáte se na túru nebo k vodě a strávíte tam jen pár hodin? Zabalte si něco, co se ve vyšších teplotách nepokazí. Sušenky, oříšky nebo sušené ovoce. Zaženou hlad, dodají energii a nevyžadují si větší pozornost. Sušenky jsou sice fajn, ale celý den s nimi nevydržíte? S termotaškou či chladicím boxem to nebude problém. Co si na uchování chladných potravin a nápojů vybrat?

Termotaška

V chladu udrží několik hodin i náročnější občerstvení. Bageta, chléb se salámem nebo řízek. Vnitřek tašky je vystlaný speciální fólií. Ta odráží teplo a chlad a udržuje prostředí v tašce při stejné teplotě. Jídlo, které si chcete vzít, dejte do ledničky, ať se trochu ochladí. Tepla bude mít ještě dost. Když se chystáte na delší, dejte mezi jídlo zmrazené chladicí vložky.

Termotaška se sadou příborů

Termotaška nebo termoobal je vyrobený z měkkého materiálu, do batohu je snadno vložíte. Nepřeplňujte ji. Nemusí se do ní vejít všechno. Taška bez zipu se může během cesty otevřít a po chlazení nezůstane ani stopa. Nesnědli jste všechno? Tašku dobře zavřete, aby se do ní nedostal teplý vzduch a jídlo se nezkazilo. Když všechno sníte a vypijete, pěkně ji poskládejte. Ještě se vám bude hodit.

Chladicí box

Na první pohled připomíná obyčejný plastový kufřík. Je vyrobený ze speciálního termoizolačního materiálu a využijete ho při cestování, sportu, pikniku, kempingu nebo na koupališti. Je lehký a díky držáku se dobře přenáší. Skrz izolované stěny a víko se k potravinám teplo nedostane tak snadno. Vkládejte do něho dobře vychlazené jídlo, aby si chlad udrželo déle. Kupte k němu chladicí vložky (pokud nejsou součástí balení) a potraviny se veder nemusí obávat. Chladicí vložky pomohou udržet chlad i 9 a více hodin. O délce chlazení rozhoduje kvalita materiálu, z něhož je chladici box vyrobený.

Box umístěte do stínu. Když se k němu na pláži nedostanete, přikryjte ho ručníkem. Na prudkém slunci ho nenechávejte.

Rodina na výletě s chladicím boxem na potraviny

Autolednička

Chlazení bez zdroje elektrické energie nezvládne. Naštěstí je tu autozapalovač, který ji pomůže ochladit až 20 °C pod okolní teplotu. Při výběru vycházejte z toho, že přípojka má jen 12 V. Chlaďte jen za jízdy, aby se autobaterie zbytečně nevybíjela. Kvalitní autoledničky mají pojistku, která v případě potřeby chlazení vypne. Raději přijet s pokaženým jídlem než někde zůstat viset. Při výběru autoledničky zohledněte velikost kufru svého auta. Jste si jistí, že se vám do něho vejde? Většina autoledniček má duální nabíjení (12/230 V). Na dovolené domácí ledničku plnohodnotně nahradí.

Termoska a termohrnek

Termosku a termohrnek většinou používáme na uchování teplé kávy a čaje a ze skříněk je vyndáváme zejména v zimě. Zapomínáme, že mají moc udržet tekutiny i studené, a to až 10 hodin. Vyberte si termosku s dvojitou nerezovou stěnou a chladnou vodu budete mít v létě stále po ruce. Přihoďte do vody 2–3 kostky ledu a nápoj z termosky bude osvěžující ještě déle.

Nejraději byste si svoji oblíbenou zmrzlinu vychutnali doma? Nechte si ji načepovat do termohrnku. Ve správném zmrzlinovém stavu určitě vydrží, dokud se nedostanete domů.

Termohrnek na nápoje

S termoobalem se nejčastěji setkáváme ve spojitosti s kojeneckou lahví. Maminky do něho balí čaj a mléko, aby jejich ratolestem během procházek nikdy nic nechybělo. Stále větší oblibě se těší také odolný neoprenový obal s dobrými termoizolačními vlastnostmi. Udrží nápoj chladný v létě, teplý v zimě a jeho velkou výhodou je, že do něj můžete vložit více druhů lahví

NÁŠ TIP: Potraviny, které se chystáte uskladnit v chladicím boxu nebo ledničce, zabalte v menších porcích. Alobal a vakuové sáčky s udržením chladu také pomohou. V ledničce rychleji a rovnoměrně vychladnou a chlad udrží déle.

Pozrite si viac produktov z kategórie termonádoby

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení

Zda máte doma školkaři nebo již školáka, stolek je pro něj nezbytnou pomůckou - slouží ke kreslení i na psaní, na hraní se i tvoření.

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...Publikováno dne: 28.07.2020
Hodnocení článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak chránit domácí spotřebiče při bouřce?Jak chránit domácí spotřebiče při bouřce?

I při krátké bouřce může udeřit blesk a vážně poškodit televizor, router, počítač či kuchyňské spotřebiče. Dnes vám poradíme s tím, jak chránit vaše domácí spotřebiče před tím, aby je...

Rezavá voda z vodovodu – příčiny kalné pitné vodyRezavá voda z vodovodu – příčiny kalné pitné vody

Rezavá, hnědá nebo kalná voda z vodovodu představuje nepříjemnou starost a klidně se může vyskytnout i ve vaší domácnosti. Co tento jev způsobuje a jak se dá proti němu bojovat, vám...

Jak zařídit koupelnu pro seniory. Bezbariérové kouty i celé koupelnyJak zařídit koupelnu pro seniory. Bezbariérové kouty i celé koupelny

Jak by měla vypadat bezbariérová koupelna pro seniory? Podívejme se na to, jak přizpůsobit tuto místnost tak, aby byla účelová a bezpečná zároveň.