Přírodní kamenný obklad v interiéru? Umělý kámen je lacinější

Kamenný obklad stěn je velmi trendovou záležitostí. V interiéru působí moderně a nadčasově. Nejčastěji pokrývá část nebo celou plochu stěny. Dokáže snadno oživit stroze působící prostor a dodá mu úplně jiný charakter.

Kamenný obklad na stěnu do obývacího pokoje

Kamenná stěna je také skvělým dekoračním kouskem. Stěny můžete pokrýt přírodním kamenem, který je však finančně nákladný, nebo můžete použít jeho lacinější náhradu v podobě umelého kamene. Tato imitace má různé varianty a určitě vás nezklame. Nejčastěji se stěny pokrývají kamenem právě v obývací místnosti, ložnici, chodbě nebo v kuchyni. 

I do moderního interiéru

V interiéru vynikne kamenný obklad opravdu krásně. Ideální je, pokud použijete tento obklad jen na jednu stěnu, případně jen na její část. Velmi moderní je tzv. „televizní stěna“, kdy se stěna za televizorem vyplní právě kamenným obkladem. 

Kamenný obklad na stěně v obývacím pokoji

TV stěna s kamenným obkladem

Kamenný obklad vynikne jako součást dekoru nebo zástěna kuchyňské linky, obklad schodiště, baru nebo krbu.

Kamenný obklad v kuchyni

Kamenná zástěna kuchyňské linky

Kamenný obklad při schodiště

Jaký kamenný obklad do interiéru? Populární je břidlice a křemen

Výběr kamenů, které můžete použít na obklad stěny, je velmi pestrý. Nejčastěji se v interiéru využívá právě břidlice, křemen, kvarcit, andezit, ale svoje místo tu má i pískovec. Každý kámen je specifický svým vzhledem, strukturou i samotnou barvou. Žulové a mramorové obklady působí velmi luxusně.

Pískovcový obklad na stěnu

Kamenný obklad v koupelně

Žulový kamenný obklad do obýváku

Oblíbená je i kamenná dýha, vyrábí se z přírodních kamenů a je silná jen pár milimetrů. Díky své tlouštce je velmi ohybná a tvarovatelná. Přírodní kameny mají vysokou hmotnost, na stěny se proto používají tenké desky s rozličnou tlouštkou od 12 mm do 50 mm. 

Barva kamene je důležitá, nejdříve se však musíme rozhodnout, zda chceme, aby kamenná stěna dominovala prostoru, nebo spíše zapadala se zbytkem interiéru. Pro břidlici je typická rezavá a tmavošedá barva. Pískovec se vyznačuje zase béžovou.

Obklad z kamene v ložnici

Pískovcový obklad kolem krbu

Laciný kamenný obklad

Cena kamenů je rozdílná, závisí na typu kamene a jeho tlouštce. Náhradu za přírodní kámen představuje tzv. aglomerovaný kámen. Vyrábí se pomocí různých technologií, které zajišťují, že povrch aglomerovaného kamene je nápadně podobný přírodnímu kameni. Tento typ kamene vzniká spojením křemičitého písku, kvalitního cementu, jílu a keramzitu. Povrchové zbarvení aglomerovaného kamene po čase bledne. 

Tapety imitující kámen, cihlu a dřevo

Nejlacinější náhradou kamenného obkladu je tapeta. Tapety v 3D formátu dokážou imitovat kámen opravdu přesvědčivě.

Tapeta s imitací kamenného obkladu

Tapeta s imitací cihly

Tapeta v imitaci dřeva

Pokud tedy toužíte po takové náhradě, musíte vybrat kvalitní tapetu, žádné laciné napodobeniny.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie tapety

zdroj obrázků: pinterest.com

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 22.08.2018
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?