6 důvodů proč koupit elektrický zubní kartáček sobě i dětem

Frekvence a technika čištění zubů jsou sice důležité, ale pokud je také dodržujete, můžeme péči o zuby ještě zdokonalit použitím elektrického zubního kartáčku.

Výhody elektrického zubního kartáčku

Proč si opatřit elektrický zubní kartáček? Sepsali jsme pro vás výhody, pro ktoré se vyplatí vyměnit jej za váš klasický ruční zubní kartáček.

Nejprodávanější elektrické zubní kartáčky

Je univerzální a účinnější než běžný kartáček

První, co vás na němj upoutá, je mohutné tělo. V něm je integrovaný elektromotorek a mechanismus, který vytváří rotační nebo kmitavý pohyb hlavice se samotným kartáčkem. Další součástí je integrovaný akumulátor, díky němuž kartáček nabijete jednoduše s pomocí dodané nabíječky. Nemusíte se tak zabývat výměnou jednorázových baterií.

El. kartáčky dokážou díky rotačnímu či kmitavému pohybu odstranit 2× víc zubního povlaku než ty manuální. Moderní modely s tzv. sonickou technologií (nazývanou také sonicare) navíc pomocí ultrazvuku rozkmitávají samotná vlákna kartáčku rychlostí až 30 000krát za sekundu. Tím vytvářejí jemný pohyb, díky kterému zubní pasta pronikne i do nejvíc nedostupných míst. Sonická technologie dokáže také účinně bělit zuby s pomocí speciálního nástavce.

Elektrický zubní kartáček pro děti

Elektrické zubní kartáčky pro dospělé se dodávají s různými nástavci – např. na citlivé zuby, pro děti, už uvedené nástavce na bělení zubů nebo ty na masáž dásní. Nástavce jsou vyměnitelné, takže si je můžete i dokupovat. Různě dlouhé štětiny speciálně tvarovaných nástavců dokážou vyčistit mezizubní prostor důkladněji než manuální zubní kartáček.

Ušetří váš čas, ochrání vaše zuby a dásně

Při intenzitě a účinnosti, s jakou pracuje elektrický zubní kartáček, byste si museli čistit zuby s tím manuálním aspoň 15 min. S elektrickým to zvládnete zhruba za 2,5 min. Množství modelů má také zabudovaný časovač, který vás upozorní nejen na ukončení čištění, ale také na to, že máte přejít na čištění další časti chrupu (celkově 4 části).

V některých modelech najdete i tlakový senzor, který snímá úroveň tlaku na zuby a dásně. Pokud ji překročíte, kartáček vás na to upozorní, čímž chrání vaši zubní sklovinu a dásně před opotřebováním.

S některými kartáčky jsou dodávané také nástavce na masírování dásní – tento proces je prokrvuje a pomáhá jim tak stát se odolnějšími.

Stačí jeden pro celou rodinu

Mezi výhody elektrického zubního kartáčku patří také vyměnitelné hlavice. Jejich výměna je záležitostí několika vteřin, takže jeden kartáček může používat celá rodina, přičemž každý člen bude mít svoji hlavici.

Sonický zubní kartáček s hlavicemi pro celou rodinu

Vaše děti možná budou chtít svůj vlastní kartáček – naštěstí v nabídkách e-shopů najdete i elektrické zubní kartáčky pro děti, které mají speciálně přizpůsobené funkce jako např. přizpůsobitelný design, nastavitelné režimy pro jemné čištění nebo přehrávání příjemné hudební melodie během čištění. Děti tak naučíte správným návykům pro čištění zubů, a to hravou formou.

Nejprodávanější elektrické zubní kartáčky


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.Publikováno dne: 27.07.2019
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaké terasy u domu, chaty, bungalovu? Dřevěné i kryté hliníkovéJaké terasy u domu, chaty, bungalovu? Dřevěné i kryté hliníkové

Terasy u rodinných domů poskytují jedinečné místo na odpočinek, které je využívané minimálně 4 měsíce v roce. Pokud ji ještě nemáte, poradíme vám, kde, jak a z čeho ji postavit.

Praní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třebaPraní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třeba

Sháníte do svojí domácnosti přikrývky nebo polštáře, které byste mohli používat celoročně, které jsou hypoalergenní a zároveň vyrobené z přírodních materiálů? Vsaďte na ovčí rouno....

Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?

Obklady do koupelny musí být. Nejlépe od podlahy až po strop. Lesklé, nebo matné? To je otázka. Každému vyhovují jiné. Podívejte se s námi, jaký je mezi nimi rozdíl.