6 důvodů proč koupit elektrický zubní kartáček sobě i dětem

Frekvence a technika čištění zubů jsou sice důležité, ale pokud je také dodržujete, můžeme péči o zuby ještě zdokonalit použitím elektrického zubního kartáčku.

Výhody elektrického zubního kartáčku

Proč si opatřit elektrický zubní kartáček? Sepsali jsme pro vás výhody, pro ktoré se vyplatí vyměnit jej za váš klasický ruční zubní kartáček.

Nejprodávanější elektrické zubní kartáčky

Je univerzální a účinnější než běžný kartáček

První, co vás na němj upoutá, je mohutné tělo. V něm je integrovaný elektromotorek a mechanismus, který vytváří rotační nebo kmitavý pohyb hlavice se samotným kartáčkem. Další součástí je integrovaný akumulátor, díky němuž kartáček nabijete jednoduše s pomocí dodané nabíječky. Nemusíte se tak zabývat výměnou jednorázových baterií.

El. kartáčky dokážou díky rotačnímu či kmitavému pohybu odstranit 2× víc zubního povlaku než ty manuální. Moderní modely s tzv. sonickou technologií (nazývanou také sonicare) navíc pomocí ultrazvuku rozkmitávají samotná vlákna kartáčku rychlostí až 30 000krát za sekundu. Tím vytvářejí jemný pohyb, díky kterému zubní pasta pronikne i do nejvíc nedostupných míst. Sonická technologie dokáže také účinně bělit zuby s pomocí speciálního nástavce.

Elektrický zubní kartáček pro děti

Elektrické zubní kartáčky pro dospělé se dodávají s různými nástavci – např. na citlivé zuby, pro děti, už uvedené nástavce na bělení zubů nebo ty na masáž dásní. Nástavce jsou vyměnitelné, takže si je můžete i dokupovat. Různě dlouhé štětiny speciálně tvarovaných nástavců dokážou vyčistit mezizubní prostor důkladněji než manuální zubní kartáček.

Ušetří váš čas, ochrání vaše zuby a dásně

Při intenzitě a účinnosti, s jakou pracuje elektrický zubní kartáček, byste si museli čistit zuby s tím manuálním aspoň 15 min. S elektrickým to zvládnete zhruba za 2,5 min. Množství modelů má také zabudovaný časovač, který vás upozorní nejen na ukončení čištění, ale také na to, že máte přejít na čištění další časti chrupu (celkově 4 části).

V některých modelech najdete i tlakový senzor, který snímá úroveň tlaku na zuby a dásně. Pokud ji překročíte, kartáček vás na to upozorní, čímž chrání vaši zubní sklovinu a dásně před opotřebováním.

S některými kartáčky jsou dodávané také nástavce na masírování dásní – tento proces je prokrvuje a pomáhá jim tak stát se odolnějšími.

Stačí jeden pro celou rodinu

Mezi výhody elektrického zubního kartáčku patří také vyměnitelné hlavice. Jejich výměna je záležitostí několika vteřin, takže jeden kartáček může používat celá rodina, přičemž každý člen bude mít svoji hlavici.

Sonický zubní kartáček s hlavicemi pro celou rodinu

Vaše děti možná budou chtít svůj vlastní kartáček – naštěstí v nabídkách e-shopů najdete i elektrické zubní kartáčky pro děti, které mají speciálně přizpůsobené funkce jako např. přizpůsobitelný design, nastavitelné režimy pro jemné čištění nebo přehrávání příjemné hudební melodie během čištění. Děti tak naučíte správným návykům pro čištění zubů, a to hravou formou.

Nejprodávanější elektrické zubní kartáčky


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...Publikováno dne: 27.07.2019
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější

Kosmetika z Německa, rakouská drogerie a celkově dovoz drogerie ze Západu se stává u nás trendem. Je skutečně drogerie z Rakouska či Německa kvalitnější? Prozradíme vám to v našem článku.

Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete správné nádobí. Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat?...