Protiskluzové podložky do koupelny, vany a sprchovacího koutu vás ochrání před úrazem

Sprchování je činnost, kterou každý z nás vykonává minimálně jednou denně. Někteří lidé preferují krátké sprchy, jiní zase pod tekoucí teplou vodou rádi stráví víc času. Průměrná délka jednoho sprchování je 8 minut. Není to dlouho, ale zároveň tento čas postačuje na to, abyste si stihli ublížit.

Protišmyková podložka do sprchy proti pádu

Ptáte se jak? Můžete uklouznout. Ve sprše nebo na kluzké zemi koupelny. Koupelna patří k nejrizikovějším místům každé domácnosti. Obvykle se v ní odehraje většina nepříjemných domácích úrazů. Myslete na bezpečnost a předcházejte pádům. Problém vyřeší protiskluzová podložka.

Oblíbené protiskluzové podložky do vany

Bezpečné sprchování ve sprchovacím koutu

Jedním z nejčastějších míst, kde vám v koupelně hrozí uklouznutí, je sprchový kout. Pokud je dobře vyspádovaný, voda by měla dostatečně rychle odtékat, avšak jeho povrch neuschne šmahem ruky. Jako ochrana před pádem skvěle poslouží protiskluzová podložka do sprchovacího koutu. Je to levná pomůcka běžně dostupná ve všech obchodech s domácími potřebami či doplňky pro dům a byt. Tato minimální investice určitě stojí za to. Vyhnete se bolesti, marodění a zároveň ochráníte svoje blízké.  

Jaké protiskluzové rohože do sprchy se prodávají? 

Sprchové kouty mohou mít různé rozměry. Je to tím, že kromě standardních typizovaných plastových koutů s vaničkami má mnoho lidí zděné sprchy rozličné velikosti. Běžné protiskluzové podložky do sprchy seženete v rozměrech plus mínus kolem 50 x 50 cm. Vyrábějí se z gumy nebo pěnového materiálu, který se snadno udržuje čistý a rychle uschne. Rohože dostanete v rozličných barvách, takže protiskluzová rohož do sprchy poslouží také jako pěkný koupelnový doplněk. Stačí ji doladit k obkládačkám.

Sprchování ve vaně

Na to, abyste si mohli dopřát příjemnou sprchu, nemusíte mít sprchovací kout. Sprchovat se dá i ve vaně. Mít doma oboje vyžaduje hodně prostoru, který v běžných koupelnách chybí.

Protišmyková podložka do vane

Právě proto téměř všichni obyvatelé bytů na sprchování využívají vanu. Z hlediska klouzavosti pro vanu platí to samé jako pro kout. Když je mokrá, tak je nebezpečná. Díkybohu existuje i protiskluzová podložka do vany. Neměla by chybět v žádné domácnosti.

Gumová podložka s přísavkami

Vanové podložky se prodávají ve více rozměrech. Nejpraktičtější je protiskluzová rohož s přísavkami. Pevně se přisaje ke dnu vany, takže nehrozí uklouznutí. Tyto rohože se vyrábějú z gumy, kterou stačí po každém sprchování opláchnout a nechat vysušit. Na toto nezapomínejte, protože jinak riskujete, že se na podložce za krátkou dobu vytvoří kluzký povlak a podložka tak přestane plnit svůj účel.

Zabraňte uklouznutí v koupelně  

Nástrahy na vás nečíhají jen ve sprchovém koutě a vaně. Představte si situaci, že se vysprchujete nebo vykoupete a musíte s mokrýma nohama stoupnout na dlažbu vedle vany či koutu. Stačí nepozornost nebo nemusíte být fyzicky úplně fit a na kluzké podlaze jednoduše neudržíte rovnováhu. Tyto pády jsou velmi nebezpečné. Vedle sprchy a vany určitě patří protiskluzová podložka do koupelny. Velmi pěkně vypadají například koupelnové koberečky, které mají na spodní straně pogumovanou vrstvu. Ta brání tomu, aby se předložka na dlažbě hýbala.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.

Wire závěsné lampy - moderní svítidla Wire závěsné lampy - moderní svítidla

Hledáte vhodné svítidlo do svého obýváku či kuchyně? Wire závěsné lampy by pro vás mohly být to pravé.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat nejlepší dětský turistický nosič? Hlavně ergonomický, který má dobré recenzeJak vybrat nejlepší dětský turistický nosič? Hlavně ergonomický, který má dobré recenze

Patříte mezi aktivní turisty a toužíte po tom, aby se do turistiky zamilovaly i vaše děti? Berte je s sebou hned, jak to bude možné. S turistickým nosičem pro děti to zvládnete.

Prací prášky pro alergiky jsou bez zbytečné chemie a obsahují minimum dráždivých látekPrací prášky pro alergiky jsou bez zbytečné chemie a obsahují minimum dráždivých látek

Prací prášky a aviváže jsou plné parfémů, fosfátů a dalších chemických látek, které mají prokázat co nejvyšší prací sílu. Mohou však způsobovat klasické alergické reakce v podobě rýmy a...

Solární nabíječka na mobil, notebook nebo autobaterii? Recenze pomohouSolární nabíječka na mobil, notebook nebo autobaterii? Recenze pomohou

Solární nabíječka vám pomůže nabít vaše elektronické přístroje jako smartphone, tablet, fotoaparát a také dobíjitelné akumulátory. Poradíme vám, podle jakých parametrů solární nabíječku...