Protiskluzové podložky do koupelny, vany a sprchovacího koutu vás ochrání před úrazem

Sprchování je činnost, kterou každý z nás vykonává minimálně jednou denně. Někteří lidé preferují krátké sprchy, jiní zase pod tekoucí teplou vodou rádi stráví víc času. Průměrná délka jednoho sprchování je 8 minut. Není to dlouho, ale zároveň tento čas postačuje na to, abyste si stihli ublížit.

Protišmyková podložka do sprchy proti pádu

Ptáte se jak? Můžete uklouznout. Ve sprše nebo na kluzké zemi koupelny. Koupelna patří k nejrizikovějším místům každé domácnosti. Obvykle se v ní odehraje většina nepříjemných domácích úrazů. Myslete na bezpečnost a předcházejte pádům. Problém vyřeší protiskluzová podložka.

Oblíbené protiskluzové podložky do vany

Bezpečné sprchování ve sprchovacím koutu

Jedním z nejčastějších míst, kde vám v koupelně hrozí uklouznutí, je sprchový kout. Pokud je dobře vyspádovaný, voda by měla dostatečně rychle odtékat, avšak jeho povrch neuschne šmahem ruky. Jako ochrana před pádem skvěle poslouží protiskluzová podložka do sprchovacího koutu. Je to levná pomůcka běžně dostupná ve všech obchodech s domácími potřebami či doplňky pro dům a byt. Tato minimální investice určitě stojí za to. Vyhnete se bolesti, marodění a zároveň ochráníte svoje blízké.  

Jaké protiskluzové rohože do sprchy se prodávají? 

Sprchové kouty mohou mít různé rozměry. Je to tím, že kromě standardních typizovaných plastových koutů s vaničkami má mnoho lidí zděné sprchy rozličné velikosti. Běžné protiskluzové podložky do sprchy seženete v rozměrech plus mínus kolem 50 x 50 cm. Vyrábějí se z gumy nebo pěnového materiálu, který se snadno udržuje čistý a rychle uschne. Rohože dostanete v rozličných barvách, takže protiskluzová rohož do sprchy poslouží také jako pěkný koupelnový doplněk. Stačí ji doladit k obkládačkám.

Sprchování ve vaně

Na to, abyste si mohli dopřát příjemnou sprchu, nemusíte mít sprchovací kout. Sprchovat se dá i ve vaně. Mít doma oboje vyžaduje hodně prostoru, který v běžných koupelnách chybí.

Protišmyková podložka do vane

Právě proto téměř všichni obyvatelé bytů na sprchování využívají vanu. Z hlediska klouzavosti pro vanu platí to samé jako pro kout. Když je mokrá, tak je nebezpečná. Díkybohu existuje i protiskluzová podložka do vany. Neměla by chybět v žádné domácnosti.

Gumová podložka s přísavkami

Vanové podložky se prodávají ve více rozměrech. Nejpraktičtější je protiskluzová rohož s přísavkami. Pevně se přisaje ke dnu vany, takže nehrozí uklouznutí. Tyto rohože se vyrábějú z gumy, kterou stačí po každém sprchování opláchnout a nechat vysušit. Na toto nezapomínejte, protože jinak riskujete, že se na podložce za krátkou dobu vytvoří kluzký povlak a podložka tak přestane plnit svůj účel.

Zabraňte uklouznutí v koupelně  

Nástrahy na vás nečíhají jen ve sprchovém koutě a vaně. Představte si situaci, že se vysprchujete nebo vykoupete a musíte s mokrýma nohama stoupnout na dlažbu vedle vany či koutu. Stačí nepozornost nebo nemusíte být fyzicky úplně fit a na kluzké podlaze jednoduše neudržíte rovnováhu. Tyto pády jsou velmi nebezpečné. Vedle sprchy a vany určitě patří protiskluzová podložka do koupelny. Velmi pěkně vypadají například koupelnové koberečky, které mají na spodní straně pogumovanou vrstvu. Ta brání tomu, aby se předložka na dlažbě hýbala.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelněBojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelně

Když vybíráte vytápěcí systém do domu či bytu, možná vás napadlo, že s průtokovým ohřívačem byste mohli ušetřit nějaké to euro. Na rozdíl od bojleru totiž ohřívá vodu jen tehdy, když to...

Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?

Tekutina, bez které si život nedokážeme představit. Voda. Zvládnete bez ní 2 dny, nejvíc týden. Kvalita vody se nepodepíše jen na vašich spotřebičích, ale i na vašem zdraví. Jak...

4 tipy, jak mít šperky v bezpečí 4 tipy, jak mít šperky v bezpečí

Aby vaše klenoty skutečně vydržely roky či desetiletí, musíte se o ně samozřejmě náležitě starat. Vybrali jsme pro vás rady, jak šperky správně uskladnit.