Protiskluzové podložky do koupelny, vany a sprchovacího koutu vás ochrání před úrazem

Sprchování je činnost, kterou každý z nás vykonává minimálně jednou denně. Někteří lidé preferují krátké sprchy, jiní zase pod tekoucí teplou vodou rádi stráví víc času. Průměrná délka jednoho sprchování je 8 minut. Není to dlouho, ale zároveň tento čas postačuje na to, abyste si stihli ublížit.

Protišmyková podložka do sprchy proti pádu

Ptáte se jak? Můžete uklouznout. Ve sprše nebo na kluzké zemi koupelny. Koupelna patří k nejrizikovějším místům každé domácnosti. Obvykle se v ní odehraje většina nepříjemných domácích úrazů. Myslete na bezpečnost a předcházejte pádům. Problém vyřeší protiskluzová podložka.

Bezpečné sprchování ve sprchovacím koutu

Jedním z nejčastějších míst, kde vám v koupelně hrozí uklouznutí, je sprchový kout. Pokud je dobře vyspádovaný, voda by měla dostatečně rychle odtékat, avšak jeho povrch neuschne šmahem ruky. Jako ochrana před pádem skvěle poslouží protiskluzová podložka do sprchovacího koutu. Je to levná pomůcka běžně dostupná ve všech obchodech s domácími potřebami či doplňky pro dům a byt. Tato minimální investice určitě stojí za to. Vyhnete se bolesti, marodění a zároveň ochráníte svoje blízké.  

Jaké protiskluzové rohože do sprchy se prodávají? 

Sprchové kouty mohou mít různé rozměry. Je to tím, že kromě standardních typizovaných plastových koutů s vaničkami má mnoho lidí zděné sprchy rozličné velikosti. Běžné protiskluzové podložky do sprchy seženete v rozměrech plus mínus kolem 50 x 50 cm. Vyrábějí se z gumy nebo pěnového materiálu, který se snadno udržuje čistý a rychle uschne. Rohože dostanete v rozličných barvách, takže protiskluzová rohož do sprchy poslouží také jako pěkný koupelnový doplněk. Stačí ji doladit k obkládačkám.

Sprchování ve vaně

Na to, abyste si mohli dopřát příjemnou sprchu, nemusíte mít sprchovací kout. Sprchovat se dá i ve vaně. Mít doma oboje vyžaduje hodně prostoru, který v běžných koupelnách chybí.

Protišmyková podložka do vane

Právě proto téměř všichni obyvatelé bytů na sprchování využívají vanu. Z hlediska klouzavosti pro vanu platí to samé jako pro kout. Když je mokrá, tak je nebezpečná. Díkybohu existuje i protiskluzová podložka do vany. Neměla by chybět v žádné domácnosti.

Gumová podložka s přísavkami

Vanové podložky se prodávají ve více rozměrech. Nejpraktičtější je protiskluzová rohož s přísavkami. Pevně se přisaje ke dnu vany, takže nehrozí uklouznutí. Tyto rohože se vyrábějú z gumy, kterou stačí po každém sprchování opláchnout a nechat vysušit. Na toto nezapomínejte, protože jinak riskujete, že se na podložce za krátkou dobu vytvoří kluzký povlak a podložka tak přestane plnit svůj účel.

Zabraňte uklouznutí v koupelně  

Nástrahy na vás nečíhají jen ve sprchovém koutě a vaně. Představte si situaci, že se vysprchujete nebo vykoupete a musíte s mokrýma nohama stoupnout na dlažbu vedle vany či koutu. Stačí nepozornost nebo nemusíte být fyzicky úplně fit a na kluzké podlaze jednoduše neudržíte rovnováhu. Tyto pády jsou velmi nebezpečné. Vedle sprchy a vany určitě patří protiskluzová podložka do koupelny. Velmi pěkně vypadají například koupelnové koberečky, které mají na spodní straně pogumovanou vrstvu. Ta brání tomu, aby se předložka na dlažbě hýbala.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti

Zařizování studentského pokoje může být pořádný boj. Rodič chce často něco jiného než samotné dítě a potom vznikají rozbroje. Zkuste však vyjít studentovi vstříc a nakonec budete všichni...

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(90.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak brousit nože? Ocílkou, bruskou či brusným kamenem?Jak brousit nože? Ocílkou, bruskou či brusným kamenem?

Při obnově ostří nožů byste měli rozlišovat mezi ostřením a broušením. Při ostření jde totiž o obnovu ostří nože, které se každodenním používáním opotřebovává. Jak a čím si nůž nabrousit?

Zpomalovací WC sedadlo s automatickým sklápěním je hit. Jak změřit a vybrat správnou WC desku?Zpomalovací WC sedadlo s automatickým sklápěním je hit. Jak změřit a vybrat správnou WC desku?

Výběr správné WC desky, jejího tvaru či materiálu si zaslouží naši pozornost. Záchodová deska by měla být pohodlná, mít správné rozměry a důležitý je i celkový design. Pomůžeme vám vybrat.

Jak vybrat objektiv na zrcadlovku?Jak vybrat objektiv na zrcadlovku?

Pokud s focením začínáte, podívejte se s námi na dělení objektivů podle různých kritérií a na to, jak vybrat správný objektiv pro váš fotografický žánr.