Recenze Bosch MUM4880. Kuchyňský robot za dobrou cenu

Možnost opatřit si kuchyňského robota do každé kuchyně je velmi vítanou volbou. Do našeho spotřebitelského testu se dostal kuchyňský robot Bosch MUM 4880.

Kuchyňský robot Bosch MUM4880

Čím kuchyňský robot překvapil? Kde naopak zklamal? Jak jsem s ním byl spokojený, se dozvíte v následující recenzi.

Multifunkční asistent

Slovní spojení kuchyňský robot vždy trochu zavádí. Bosch MUM 4880 však v této kategorii překonal očekávání. Od kuchyňského robota bych čekal, že dokáže semlít a mísit těsto. Ale nejen to. V tomto případě Bosch dokáže mlít, mísit, krájet, šlehat, strouhat, lisovat citrusy a speciálně zdůrazním mletí masa. Pokud tedy vaříte nebo pečete poměrně často, kuchyňský robot by se měl stát vaší pravou rukou. Bosch toho dokáže opravdu hodně. Co všechno dokáže a do jaké míry splní svůj účel při používání v praxi, se dozvíte dál.

Představujeme Bosch MUM 4880

Jde o jeden z neprodávanějších modelů z řady MUM, která už sice představila i pátou generaci, ale model MUM 4880 se drží stále v popředí. Za kuchyňského robota Bosch MUM 4880 zaplatíte bez jednoho eura bezmála 119 €. Pro někoho možná mnoho, pro někoho akorát, protože konkurenční roboty se pohybují ve vyšší cenové kategorii. Co v této ceně dostanete?

Osvědčeným standardem je motor s příkonem 600 W. Ten si má poradit při mísení, krájení či mletí masa. Výkon vám umožňují regulovat 4 rychlostní stupně podle potřeby a pohodlí při práci s robotem. Způsobem planetárního mísení vám zabezpečí, že připravované těsto bude bez hrudek. Regulací rychlosti dosáhnete, že vymísené těsto bude jemné a podle vašich představ.

Příslušenství kuchynského robota

Základní objem pro mísení těsta udává 3,9 litru objemná nádoba z nerezové oceli. Robot nabízí opravdu obrovské množství příslušenství z kvalitních materiálů. V základu dostanete hnětací hák, mísicí metlu a šlehací metličku (mixér). Na tuhé těsto použijete právě hnětací hák, šlehací metlou připravíte lahodnou šlehačku a mísicí metla vám pomůže promísit tekutější těsto nebo jiné směsi. To však není všechno, co v základní výbavě dostanete.

Víčko na nádobu, mlýnek na maso, strouhací kotouč, kotouč na jemné strouhání, kotouč na krájení, lis na citrusy (odšťavovací miska), nebo dokonce plastovou nádobku, kterou použijete při mixování. Kovové části jsou všechny z kvalitní nerezové oceli. Na základě příslušenství už asi tušíte, co všechno kuchyňský robot dokáže.

Mísení těsta, mletí masa, strouhání jsou samozřejmostí. Překvapil však i lis na citrusy, díky kterému si můžete připravit chutnou a čerstvou citrusovou šťávu. Nástavce pro krájení zeleniny nebo strouhání brambor jsou také součástí. Jednoduše, robot toho dokáže skutečně mnoho. V balení je také DVD, kde dostanete dávku inspirace v podobě chutných receptů, které vám robot Bosch MUM 4880 pomůže připravit.

Musíme ocenit

Pokud si projdete možné konkurenty mimo značku Bosch, narazíte na dražší konkurenty jako ETA či Kenwood. Proto cenu 3200 Kč hodnotím velmi pozitivně.

Dalším obrovským pozitivem po rozbalení je bohaté příslušenství, které vám ušetří množství času i peněz, pokud nepotřebujete nic speciálního. Pro běžné domácí používání celé vybavení bohatě postačuje.

Mísa kuchyňského robota

Přístroj považuji za designově velmi podařený kousek. Působí skutečně moderně a bílá barva mi vůbec nepřekáží. Základní konstrukce i nerezová nádoba působí kvalitně. Přístroj váží něco kolem 6,6 kilogramu, což vzhledem na 600W motor není tak mnoho. Najdete modely s menším výkonem, které váží o 2–3 kilogramy víc.

Praktický je také stojan na rotační nože a šlehací metličky. Ocenit musím jednoduché ovládání. To se týká spouštění, regulace výkonu i výměny příslušenství. Otočné rameno vám umožňuje jednoduché zapojení mixéru nebo krájecího příslušenství. Nic složitého a naučí sa ho tedy používat i laik. V mém případě si kuchyňský robot získal sympatie díky mlýnku na maso a také při šlehání šlehačky. Při porovnání s ponornými či ručními mixéry je motor robota velmi tichý.

Chyby se přece najdou

Při používání člověk zjistí, že není všechno tak ideální. Motor s příkonem 600 W se mi zdál zpočátku poměrně kvalitním a výkonným. Při mísení řídkého těsta žádný problém. Avšak při mísení tuhého těsta se robot trápí a přehřívá. Avizovaný objem těsta 2,7 kg je velmi zkreslený a doporučuji vám ho tak nezatěžovat.

Mlýnek kuchyňského robota

Trochu mě zklamal lis na citrusy. Rozhodně není tak účinný, jak by se zdálo. Za následek to má zřejmě slabší výkon motoru. Stejně tak je tomu i v případě šlehání bílků. Regulace za pomoci 4 rychlostí je absolutním základem a víc by potěšila plynulá regulace výkonu (otáček). Kovové části kromě nerezové nádoby nejsou vhodné do myčky nádobí, ačkoliv působí, že jsou z nerezové oceli, není tomu zřejmě tak. Chybí také funkce odšťavování a vzhledem na slabou účinnost lisu na citrusy to určitě zamrzí.

Robot určitě obstál

O tom, zda jsem byl s robotem spokojený, není třeba diskutovat. Když se podívám na poměr ceny a výkonu, Bosch MUM 4880 si mě získal. Pro domácí využití je to ideální pomocník, který splní to, co od něho žádáte. Vyšší výkon by byl skutečně lepším řešením, protože na mísení těsta budete muset mít dalšího pomocníka. Pokud však nepečete často, nutnost to není.

Bosch nabízí bohaté příslušenství, které funguje. Ačkoliv chybí funkce odšťavování, lis na citrusy velmi mírně tento hendikep vykrývá. Komplexně však musím ocenit funkčnost a spolehlivost. Celkové hodnocení je proto 8/10, a proto si myslím, že Bosch je rozhodně správnou volbou v případě, že hledáte kuchyňského robota za rozumnou cenu.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 14.06.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!

Tento výrobce patří v segmentu vysavačů mezi zaručenou kvalitu. Po více než třech měsících používání přicházíme s recenzí tohoto produktu. A jak si Kärcher počínal?

Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!

Otestovali jsme pro vás vysavač v kombinaci s parním mopem Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Jak si vysavač a mop v jednom počínal v našem testu? Čtěte dál a dozvíte se všechno podstatné.

Recenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovarRecenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovar

Díky automatickým kávovarům si pohodlně můžete připravit kvalitní šálek kávy i doma. Skvělým pomocníkem bude DeLonghi ECAM 22.110 B.