Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!

Udržovat pořádek v bytě či domě je zcela přirozená vlastnost každého člověka. A jak to už bývá, je třeba začít od podlahy. Vysávání a umývání podlahy jsou nepříliš oblíbené činnosti. Před nimi je už zřejmě jen mytí nádobí. Když vám teď řekneme, že vám představíme přístroj, který zvládá tyto úlohy 2 v 1, možná to už taková komplikace nebude.

Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH

Otestovali jsme pro vás totiž vysavač v kombinaci s parním mopem Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Jak si vysavač a mop v jednom počínal v našem testu? Čtěte dál.

Na začátku řeknu jen, že ve hledáčku jsem měl několik podobných produktů. Kombinaci vysavače a parního mopu jsem příliš nedůvěřoval, ale recenze na Rowentu jako by mě přesvědčily o opaku. Zároveň bylo zajímavé si uvědomit, že místo jednoho vysavače a parního mopu mohu mít přístroj jeden, který zvládne úkoly dvou. Ušetřím místo, čas, a dokonce i peníze. Z podrobného žebříčku multifunkčních vysavačů (parních mopů) mě tedy zaujala právě Rowenta Clean and Steam. Rozhodl jsem se proto investovat a vyzkoušet, zda jsou převážně příznivé recenze zákazníků opravdu pravdivé. Po více než dvou měsících používání v rodinném domě vám nabízím recenzi právě na tento produkt. Zda jsem byl spokojený, nebo naopak zklamaný, se dozvíte v článku.

Obchody, kde koupíte online:

Parametry zaujmou

Jako běžný uživatel jsem na začátku svého výběru podrobil každý přístroj drobnému průzkumu. V tom jsem sledoval technické parametry, funkce či příslušenství, které výrobce nabízí. Rowenta v tomto směru mile překvapila. Zaujalo mě více věcí, které výrobce uváděl.

Začnu tím nejdůležitějším. Funkce mytí a vysávání by měla být dominantou kombinovaných parních mopů a vysavačů. Clean and steam je tyčový vysavač, který tyto dvě funkce dokáže aplikovat na různé typy podlahových krytin. Sací hubice Dual Clean & Steam je navržená tak, že účinně vysává při pohybu vpřed i vzad. Vysávání funguje na principu cyklónového proudění vzduchu, který je vysoce účinný. Kapacita sběrné nádoby na nečistoty je 0,4 litru. Filtr se doporučuje měnit vždy po půl roce.

Parní vysavač Rowenta Clean and Steam RY7557WH

Funkce parního čištění je velmi inovativním prvkem. Připomínáme, že díky funkci účinné páry nemusíte při umývání používat žádné chemické čisticí prostředky. Rowenta vám umožňuje regulovat výkon páry ve 3 stupních – minimum, medium, maximum. Jde o hygienické a ekologické čištění, které eliminuje až 99 % bakterií. Vysavač je vhodný i pro alergiky a ideální pro domácnost se zvířaty. Voda se ohřeje po spuštění vysavače během 30 vteřin. Nechybí ani ukazatel připravenosti páry. Nádobka na vodu je odnímatelná a má objem až 0,7 litru. Nádobka je vybavená dokonce i kazetou proti vodnímu kamenu. Ta se mění v závislosti na zanesení. Na jedno naplnění vám vodní pára vystačí přibližně na 40 minut uklízení v závislosti na dávkování páry.

Příkon vysavače je slušných 1 700 W. Hlučnost je na úrovni 84 dB. Hmotnost vysavače včetně nádobky s vodou dosahuje téměř 7 kilogramů. Vysavač má také parkovací polohu ve stoje, která ulehčuje manipulaci. Napájecí šňůra má 7,5 metru. Výrobce navíc garantuje opravitelnost a dostupnost náhradních dílů po dobu 10 let.

V rámci příslušenství dostanete k vysavači Rowenta Clean and Steam TY7557WH také náhradní kazetu proti vodnímu kamenu, 3 kusy náhradních textilních návleků, podložku, na kterou vysavač v čase nepoužívání položíte, a také úchyt (svorku), kterou můžete nainstalovat na stěnu a vysavač do něj zacvaknout.

Co se mi na Rowentě líbilo?

V úvodu jsem říkal, že hlavním motivem koupě byla kombinace vysávání a parního čištění. Šetření času je rozhodně doménou Rowenty. Oceňuji tedy velmi účinný způsob vysávání. Cyklónový systém si opravdu poradí se smítky, psími chlupy, a dokonce i s většími nečistotami. Vysavač jsem používal pravidelně. Funkce parního čištění byla pro mě proto milým překvapením. Na klasické laminátové podlaze si bez problémů pára poradila s drobnými skvrnami a po dvou či třech tazích zmizely i zaschlé skvrny. U dlažeb však doporučuji nastavit regulaci páry na maximální výkon. Umývání a vysávání mi tedy rozhodně ušetřilo velké množství času. Rychlé ohřátí páry je také velmi praktické.

Parní vysavač Rowenta Clean and Steam RY7557WH Recenze

Problém neměl vysavač ani se zvířecími chlupy. Podotýkám, že funkce vysávání a umývání můžete používat i nezávisle na sobě. Extrémně mě potěšilo bohaté příslušenství a dlouhý napájecí kabel, který usnadňuje manipulaci. Náhradní návleky, ale i jejich dostupnost. V obchodech s potřebami pro domácnost není problém sehnat filtry, náhradní návleky, a dokonce i náhradní kazety proti vodnímu kameni.

Někomu se může zdát nádobka 0,7 litru malá, ale věřte, že není. Na plochu 100 m2 postačí bohatě. Manipulaci usnadňují i pogumovaná kolečka, která chrání podlahu před poškrábáním. Sběrná nádoba je snadno odnímatelná. Jednoduše se dá vysypat.

Obchody, kde koupíte online:

Má i svoje slabé stránky

Pokud jste zvyklí na tiché vysávání, stojanový vysavač s cyklónovým systémem zřejmě nebude to pravé. Mně osobně to až tak nepřekáželo, ale je třeba uznat, že Rowenta je z rodu hlučnějších přístrojů. Ze slabých stránek musím uvést, že přestože je vysavač a parní mop 2 v 1, chybí mi hubice nebo nástavec na koberce. S dodávanou hlavicí koberce vůbec nepovysáváte a vysavač jako takový budete potřebovat tak jako tak. Výrobce však o možnosti vysávání koberců ani nemluví. Vysavač také nemůžete používat na vysávání či vytírání tekutin. Textilie sice něcčo vsaje, ale ne tolik, jako čekáte.

S tvrdými podlahami si poradí skvěle. V kuchyni měl však parní čistič problémy se zaschlými nečistotami. Ani horká pára je nedokázala někdy odstranit, a tak bylo nutné se sehnout a trochu přitlačit. Vysavačem se nedostanete pod skříně a také vysávání či umývání okolo noh stolu je trochu krkolomnější, což způsobuje tvar hlavice. Vysávat klasickým vysavačem tak budete někdy donucení. Negativem je i vysoká hmotnost. Na tyčový vysavač je váha kolem 7 kg skutečně hodně. Mnozí konkurenti váží o 3–4 kg méně.

Je třeba doladit detaily

Nemohu říct, že vysavač a parní mop v jednom Rowenta Clean and Steam RY7557 WH by mě zklamal. Zároveň však moje očekávání ani úplně nenaplnil. Funkce vysávání i umývání je vskutku účinná a z 80 % svoji úlohu splní, ale v rozích i okolí nábytku zůstane i tak nějaká ta smítka. Použití klasického mopu nebo vysavače se tedy úplně nevyhnete. Pokud si tedy na pořádek potrpíte. Při pravidelném používání vysavače se však dá tomuto efektu vyhnout. Někomu tedy vysavač Rowenta může vyhovovat a nic víc nepotřebuje. Pro mě však Rowenta má svoje rezervy. I přes detaily, které Rowenta zanedbala, ji však doporučuji domácnostem, které pravidelně uklízejí. Nepochybně šetří čas a také je uklízení jednodušší. Rowentu hodnotím 6/10 b.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.

Dětské hřiště z pneumatik Dětské hřiště z pneumatik

Patříte i vy k milovníkům zero waste, recyklace nepoužívaných věcí a máte alespoň trošku manuální zručnosti? Pak čtěte dál! I vy si totiž můžete doma svépomocí vyrobit originální, levné...

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.Publikováno dne: 07.07.2019
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!

Tento výrobce patří v segmentu vysavačů mezi zaručenou kvalitu. Po více než třech měsících používání přicházíme s recenzí tohoto produktu. A jak si Kärcher počínal?

Recenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovarRecenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovar

Díky automatickým kávovarům si pohodlně můžete připravit kvalitní šálek kávy i doma. Skvělým pomocníkem bude DeLonghi ECAM 22.110 B.

Recenze Bosch MUM4880. Kuchyňský robot za dobrou cenuRecenze Bosch MUM4880. Kuchyňský robot za dobrou cenu

Bosch MUM 4880   patří k nejoblíbenějším kuchyňským robotům na trhu. Čím mě překvapil? Kde naopak zklamal? Jak jsem s ním byl spokojený, se dozvíte v následující recenzi.