Recenze rýžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadl dobře v našem testu?

Patříte mezi kuchaře a kuchařky, pro které je vaření rýže hop nebo trop? Jednou je rozvařená, jindy tvrdá, nebo dokonce připálená? Vaření rýže je pro mnohé skutečnou pohromou. Tomu však může být navždy konec. Uvařit chutnou a sypkou rýži dokážete nyní i vy.

Rýžovar sencor

Pomůže vám k tomu rýžovar Sencor SRM 1500WH, který se dostal do našeho spotřebitelského testu. Dokázal splnit jednoznačný úkol? Jak v testu obstál? Přečtěte si krátkou recenzi.

Obchody, kde koupíte online:

Úkol splněný

Rýžovar slouží k jednomu jedinému účelu. Správné vaření rýže. Proto by je měl zvládnout rýžovar na jedničku. Musím říct, že Sencor SR 1500 WH se s tímto úkolem vyrovnal více než dobře. Rýžovar nabízí objem 1,5 litru. Tento objem vám dáva možnost připravit až 1,2 kg rýže. Příkon hrnce je 500 W a celá příprava rýže je založená na vaření v páře. Rýžovar je plně automatický.

Práce s rýžovarem je skutečně jednoduchá. Rýži nasypete do hrnce, nalejete potřebnou dávku vody, osolíte a stlačíte jedno tlačítko. Po dovaření se rýžovar automaticky vypne. Navíc je tu funkce KeepWarm, která udrží rýži teplou ještě 6 hodin po skončení procesu vaření. Na proces přípravy rýže nebo její uchovávání v teple vás upozorní indikátory na přední straně rýžovaru. Sencor SRM 1500WH je vybavený i skleněnou pokrývkou s otvorem pro únik páry.

Kvalitní rýžovar sencor

Manipulaci usnadňují protiskluzové nohy a také rukojeti po obou stranách. Rýžovar váži jen 1,5 kg. O bezpečnost při přípravě se stará ochrana proti přehřátí, ochrana proti vyvření vody a uvedené automatické vypnutí.

Co se dá vylepšit

Pravdu říct, není moc co. Rýžovar vás vyjde na 19 € a dostanete to samé, co v případě dražších konkurentů. Pokud bych měl mermomocí hledat mínusy, možná bych požadoval vyšší výkon. Rýže by byla uvařená možná rychleji, ale byla by stejně chutná jako při přípravě se Sencorem. Jediný problém se vyskytl pouze při přípravě hnědé rýže, která zůstala tvrdá. V tom případě si dávejte pozor na výrobce rýže nebo poměr vody.

Teflonová nádoba rýžovaru

Pokud si potrpíte na design, možná by vás potěšil kvalitnější materiál než nerez, ale v tom případě si připlatíte a dostanete se na úroveň kolem 600 Kč.

Obchody, kde koupíte online:

Rýžovar doporučujeme

Po vyzkoušení rýžovaru musím uznat, že i když vám klasická příprava rýže nedělá problémy, využívat rýžovar si zvyknete velmi rýchle. Rýže je v něm vždy připravená stejně chutně. Sypká, jemná a chutná. Navíc je připravená bez starostí a rychle, protože rýžovar pracuje automaticky. Celkově rýžovaru dávám 10/10. Kromě spolehlivé funkčnosti ho dostanete koupit za skutečně nejlepší cenu na trhu.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.Publikováno dne: 10.06.2019
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!

Tento výrobce patří v segmentu vysavačů mezi zaručenou kvalitu. Po více než třech měsících používání přicházíme s recenzí tohoto produktu. A jak si Kärcher počínal?

Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!

Otestovali jsme pro vás vysavač v kombinaci s parním mopem Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Jak si vysavač a mop v jednom počínal v našem testu? Čtěte dál a dozvíte se všechno podstatné.

Recenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovarRecenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovar

Díky automatickým kávovarům si pohodlně můžete připravit kvalitní šálek kávy i doma. Skvělým pomocníkem bude DeLonghi ECAM 22.110 B.