Recenze rýžovaru Sencor SRM 1500WH. Dopadl dobře v našem testu?

Patříte mezi kuchaře a kuchařky, pro které je vaření rýže hop nebo trop? Jednou je rozvařená, jindy tvrdá, nebo dokonce připálená? Vaření rýže je pro mnohé skutečnou pohromou. Tomu však může být navždy konec. Uvařit chutnou a sypkou rýži dokážete nyní i vy.

Rýžovar sencor

Pomůže vám k tomu rýžovar Sencor SRM 1500WH, který se dostal do našeho spotřebitelského testu. Dokázal splnit jednoznačný úkol? Jak v testu obstál? Přečtěte si krátkou recenzi.

Úkol splněný

Rýžovar slouží k jednomu jedinému účelu. Správné vaření rýže. Proto by je měl zvládnout rýžovar na jedničku. Musím říct, že Sencor SR 1500 WH se s tímto úkolem vyrovnal více než dobře. Rýžovar nabízí objem 1,5 litru. Tento objem vám dáva možnost připravit až 1,2 kg rýže. Příkon hrnce je 500 W a celá příprava rýže je založená na vaření v páře. Rýžovar je plně automatický.

Práce s rýžovarem je skutečně jednoduchá. Rýži nasypete do hrnce, nalejete potřebnou dávku vody, osolíte a stlačíte jedno tlačítko. Po dovaření se rýžovar automaticky vypne. Navíc je tu funkce KeepWarm, která udrží rýži teplou ještě 6 hodin po skončení procesu vaření. Na proces přípravy rýže nebo její uchovávání v teple vás upozorní indikátory na přední straně rýžovaru. Sencor SRM 1500WH je vybavený i skleněnou pokrývkou s otvorem pro únik páry.

Kvalitní rýžovar sencor

Manipulaci usnadňují protiskluzové nohy a také rukojeti po obou stranách. Rýžovar váži jen 1,5 kg. O bezpečnost při přípravě se stará ochrana proti přehřátí, ochrana proti vyvření vody a uvedené automatické vypnutí.

Co se dá vylepšit

Pravdu říct, není moc co. Rýžovar vás vyjde na 19 € a dostanete to samé, co v případě dražších konkurentů. Pokud bych měl mermomocí hledat mínusy, možná bych požadoval vyšší výkon. Rýže by byla uvařená možná rychleji, ale byla by stejně chutná jako při přípravě se Sencorem. Jediný problém se vyskytl pouze při přípravě hnědé rýže, která zůstala tvrdá. V tom případě si dávejte pozor na výrobce rýže nebo poměr vody.

Teflonová nádoba rýžovaru

Pokud si potrpíte na design, možná by vás potěšil kvalitnější materiál než nerez, ale v tom případě si připlatíte a dostanete se na úroveň kolem 50 €.

Rýžovar doporučujeme

Po vyzkoušení rýžovaru musím uznat, že i když vám klasická příprava rýže nedělá problémy, využívat rýžovar si zvyknete velmi rýchle. Rýže je v něm vždy připravená stejně chutně. Sypká, jemná a chutná. Navíc je připravená bez starostí a rychle, protože rýžovar pracuje automaticky. Celkově rýžovaru dávám 10/10. Kromě spolehlivé funkčnosti ho dostanete koupit za skutečně nejlepší cenu na trhu.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář
Publikováno dne: 10.06.2019
Hodnocení článku:
(89.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze Bosch MUM4880. Kuchyňský robot za dobrou cenu Recenze Bosch MUM4880. Kuchyňský robot za dobrou cenu

Bosch MUM 4880   patří k nejoblíbenějším kuchyňským robotům na trhu. Čím mě překvapil? Kde naopak zklamal? Jak jsem s ním byl spokojený, se dozvíte v následující recenzi.

Recenze Bosch SMV46KX01E, výborné myčky nádobí Recenze Bosch SMV46KX01E, výborné myčky nádobí

Myčka nádobí je praktický pomocník, který ušetří čas i peníze. Prozradíme vám, jak v našem testu obstála vestavěná myčka nádobí Bosch SMV46KX01E.

Recenze sušičky potravin Concept SO1020 (GOBI 9). Zapojte se do diskuse Recenze sušičky potravin Concept SO1020 (GOBI 9). Zapojte se do diskuse

Sušit ovoce, zeleninu, houby nebo jiné potraviny má hodně kladů. Jak obstála sušička Concept SO1020 v našem testování? Prozradíme vám.