Recenze sušičky potravin Concept SO1020 (GOBI 9). Zapojte se do diskuse

Sušičky potravin se stále víc dostávají do povědomí dnešní veřejnosti. Především proto, že domácí sušení s sebou přináší množství výhod. Máte jistotou, že nepoužijete žádné konzervanty nebo jiné chemické látky.

Sušička potravin Concept GOBI 9

Sušením doma zachováte až 80 % vitamínů a původních vlastností potravin. Sušit ovoce, zeleninu, houby nebo jiné potraviny má tedy hodně kladů. Rozhodl jsem se proto otestovat sušičku potravin Concept Gobi 9. Jak tedy v mém testu obstála?

Proč právě Concept SO1020?

Poslední roky jsou sušičky potravin skutečně trendem a na trhu je množství výrobců, kteří nabízejí různé modely s různým objemem a funkcemi. Já jsem chtěl vyzkoušet něco, co už je na trhu nějaký ten pátek. Rozhodl jsem se proto pro českého výrobce Concept a model SO1020. Ten byl mimochodem Heurekou označený za produkt roku 2015. Pokud se tak dobře prodává dodnes, neměl jsem důvod nevyzkoušet právě tento model.

Nabídne absolutní základ

Sušičku potravin Concept Gobi 9, resp. SO-1020 lze označit za velkokapacitní. A to z jednoduchého důvodu. Oproti konkurenci nabízí až 9 separovaných sušicích komor, které vám umožňují nezávisle sušit velké množství surovin. Sušené ovoce, zelenina, těstoviny, houby, maso či ryby. Sušička si poradí téměř se vším.

Sušení ovoce v sušičce

V základně sušičky je ukryté výhřevné těleso s příkonem 245 wattů. Nechybí ani regulace teploty. Nastavit můžete až 8 stupňů teploty. Teplotu zvyšujete vždy o 5 °C od 35 po 70 °C. Výhřevné těleso se postará o proces sušení a ventilátor o rovnoměrný rozvod teplého vzduchu. Sušením v sušičce Concept Gobi 9 máte garanci zachování až 80 % vitamínů. Sušička se po spuštění uzavírá víkem a síta je možné umývat v myčce nádobí. Proti případnému přehřátí a zkratu je tu tepelná pojistka, která se postará o bezpečný prvoz. Sušička opravdu nic nekomplikuje a jednoduše se ovládá. Stlačení tlačítka zapnout/vypnout a nastavení termostatu je všechno, co potřebujete znát.

Concept mě přesvědčil

Přiznám se, že bez toho, aby mi sušičku potravin něekdo doporučil, nikdy bych se k nákupu neodhodlal. Od doby, kdy jsem však sušičku začal používat, stala se z toho jakási tradice. A proč? Protože domácí sušené ovoce zvládnete připravit na jedničku. Obával jsem se trochu hlučnosti, ale tichý chod mě přesvědčil o opaku.

Objem 9 poschodí a 9 sít na sušení je opravdu luxus. Poukládat jahody, mandarinky, kivi, na různá poschodí vám zaručí rychlé sušení a dokonalý výsledek. Výrobce nic nekomplikoval. Ovládání je skutečně jednoduché. Výkon sušení je na tento objem ideální. Já jsem sušičku využíval na ovoce, ale zkusil jsem i houby nebo bylinky. Všechno zvládl Concept Gobi 9 na jedničku. Když porovnám sušičku s ostatními, které jsou ve vyšší cenové kategorii, nenabízejí nic navíc, proč bych se měl rozhodnout pro jinou sušičku potravin.

Mírné zdržení

Sušení ovoce, zeleniny nebo hub, ano. Pokud se ale chcete pustit do sušení masa nebo ryb, trochu se načekáte. V tomto případě Concept trochu ztrácí. Na sušení masa nebo ryb by byl potřebný přece jlen o kousek vyšší výkon, který by byl účinnější. Také sušení cukety, dýně a jiné vodnaté zeleniny potrvá déle, ale není to nic neobvyklého.

Sušička ovoce ConceptGOBI 9

Pokud chcete tedy pravidelně využívat tuto sušičku na sušení masa nebo velkého množství potravin, poohlédněte se po něčem výkonnějším a možná s většími síty. Ovládání je velmi jednoduché, ale programy na sušení daného druhu potravin by byly příjemným zpestřením, které ušetří čas.

Na závěr

Concept Gobi 9 byla moje první sušička potravin, kterou jsem otestoval ve vlastní režii. Když se však podívám na recenze ostatních výrobků, nevidím nic, v čem by Concept zaostával. Ohlasy jsou pozitivní, jakož i spokojenost s funkčností. Nechyběl mi ani LED či LCD displej. Trochu mi chyběly vzpomínané programy na sušení jednotlivých potravin. Konec konců to ale nebylo ani potřebné, protože teplotu dokážete regulovat termostatem. Po otestování tohoto modelu mi nezůstává nic jiného než hodnotit tuto sušičku 8/10. Kdyby byl výkon o kousek vyšší, mohlo to být ještě lepší.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Wire závěsné lampy - moderní svítidla Wire závěsné lampy - moderní svítidla

Hledáte vhodné svítidlo do svého obýváku či kuchyně? Wire závěsné lampy by pro vás mohly být to pravé.

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.Publikováno dne: 12.06.2019
Hodnocení článku:
(91.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!

Tento výrobce patří v segmentu vysavačů mezi zaručenou kvalitu. Po více než třech měsících používání přicházíme s recenzí tohoto produktu. A jak si Kärcher počínal?

Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!

Otestovali jsme pro vás vysavač v kombinaci s parním mopem Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Jak si vysavač a mop v jednom počínal v našem testu? Čtěte dál a dozvíte se všechno podstatné.

Recenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovarRecenze Delonghi Ecam 22.110 B – nejprodávanější automatický kávovar

Díky automatickým kávovarům si pohodlně můžete připravit kvalitní šálek kávy i doma. Skvělým pomocníkem bude DeLonghi ECAM 22.110 B.