Retro herní konzole na TV od Sega, Nintendo, Atari či Playstation jsou zpět! Potěší děti i dospělé

Nintendo, Sega, Play Station nebo herní konzole Atari – to všechno byly fenomény své doby, které si už dnešní mladá generace nemůže pamatovat.

Retro konzola s joystickom

V současnosti si však můžete koupit jejich vylepšené verze a použít je například také jako stylový dárek pro vyznavače "old-schoolu".

Ve zkratce o konzolích

Herní konzole jako takové jsou skvělým způsobem na trávení volného času. Mají je rády hlavně mladší ročníky, ale nepohrdnou jimi ani starší dospělí. Dnes bychom na pomyslný piedestal v této sféře mohli položit tuto trojici: počítač, Playstation a Xbox.

Když se konzolím začala dostávat první větší várka pozornosti, tak byly v popředí značky jako Atari, Nintendo, Sega, ale i Playstation. Právě na tuto vyjmenovanou trojici si vzpomíná asi každý starší hráč - ovládání nebo grafika byly na velmi jednoduché úrovni, ale v té době se na tyto věci absolutně nehledělo a důležitý byl jediný faktor – požitek ze hry.

Vybrané retro herní konzole

Staré herní konzole fungovaly v podstatě jako ty dnešní – zapojili jste je do televizoru, vzali do rukou ovladač/joystick a hráli jste. Když si chcete připomenout nenapodobitelnou atmosféru starých časů, tak vás určitě potěší fakt, že v tržním oběhu se opět nacházejí vylepšené verze starých herních konzolí, které si můžete koupit s množstvím her za příznivé ceny.

Co vás kromě nostalgie potěší, je HD obraz, zlepšené ovládání, mnohem větší možnosti výběru her a sofistikované zakomponování moderních funkcí. Pro lepší inspiraci jsme pro vás vybrali 3 konkrétní modely, které mají velmi dobré ohlasy mezi uživateli.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší dětská trampolína pro děti? Poradíme, jak vybratNejlepší dětská trampolína pro děti? Poradíme, jak vybrat

Snad neexistuje zábavnější pohybová aktivita pro děti než je skákání na trampolíně. Při výběru vhodné trampolíny byste však neměli dbát jen na atraktivní vzhled, ale také na bezpečnost a...

Houpačka do bytu nejen do dětského pokoje. Připevněte do stropu nebo na zárubeňHoupačka do bytu nejen do dětského pokoje. Připevněte do stropu nebo na zárubeň

Dětské houpačky jsou v raném věku běžnou součástí dětské zábavy. Poradíme vám, jak vašim dětem dopřát autentický a bezpečný zážitek z houpání u vás doma.

Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?