Retro herní konzole na TV od Sega, Nintendo, Atari či Playstation jsou zpět! Potěší děti i dospělé

Nintendo, Sega, Play Station nebo herní konzole Atari – to všechno byly fenomény své doby, které si už dnešní mladá generace nemůže pamatovat.

Retro konzola s joystickom

V současnosti si však můžete koupit jejich vylepšené verze a použít je například také jako stylový dárek pro vyznavače "old-schoolu".

Ve zkratce o konzolích

Herní konzole jako takové jsou skvělým způsobem na trávení volného času. Mají je rády hlavně mladší ročníky, ale nepohrdnou jimi ani starší dospělí. Dnes bychom na pomyslný piedestal v této sféře mohli položit tuto trojici: počítač, Playstation a Xbox.

Když se konzolím začala dostávat první větší várka pozornosti, tak byly v popředí značky jako Atari, Nintendo, Sega, ale i Playstation. Právě na tuto vyjmenovanou trojici si vzpomíná asi každý starší hráč - ovládání nebo grafika byly na velmi jednoduché úrovni, ale v té době se na tyto věci absolutně nehledělo a důležitý byl jediný faktor – požitek ze hry.

Vybrané retro herní konzole

Staré herní konzole fungovaly v podstatě jako ty dnešní – zapojili jste je do televizoru, vzali do rukou ovladač/joystick a hráli jste. Když si chcete připomenout nenapodobitelnou atmosféru starých časů, tak vás určitě potěší fakt, že v tržním oběhu se opět nacházejí vylepšené verze starých herních konzolí, které si můžete koupit s množstvím her za příznivé ceny.

Co vás kromě nostalgie potěší, je HD obraz, zlepšené ovládání, mnohem větší možnosti výběru her a sofistikované zakomponování moderních funkcí. Pro lepší inspiraci jsme pro vás vybrali 3 konkrétní modely, které mají velmi dobré ohlasy mezi uživateli.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev

Prvky retro stylu nás obklopují každý den. Spojení moderního a retra se líbí nejen mladším, ale i starším ročníkům. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj obývací pokoj oživíte netradičním...

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?Jaké RC auto na dálkové ovládání do terénu či na cestu? Jsou lepší elektrická, nebo RC auta na benzín?

Jak vybrat nejhezčí nástěnnou nebo stolní lampu do dětského pokoje? Potěší i dětská lampa s projektoremJak vybrat nejhezčí nástěnnou nebo stolní lampu do dětského pokoje? Potěší i dětská lampa s projektorem

Děti se v noci často bojí spát kvůli strašidlům ve skříni či pod postelí. Pomožte svému drobkovi překonat strach pomocí noční lampičky.

Monopoly Junior, Cheaters edition či Elektronické bankovnictví = zábava pro děti i dospěléMonopoly Junior, Cheaters edition či Elektronické bankovnictví = zábava pro děti i dospělé

Hru Monopoly znají děti i dospělí, jde totiž o jednu z nejznámějších stolních her na světě. Pokud jste ji ještě nikdy nehráli, měli byste to co nejdříve změnit. Zkuste například verzi...