Retro v interiéru: Ledničky, konvice nebo rádio dotvoří váš domov

Patříte mezi milovníky interiérového designu? Je vám blízký skandinávský, provensálský, americký, industriální, vintage či retro? Právě doplňky v retro stylu dodají vašemu domovu či bytu šmrnc. Sortiment v segmentu designu je skutečně bohatý.

Retro styl v kuchyni

V domě nebo bytu neexistuje místnost, kterou byste do jakéhokoliv stylu nemohli přetvořit. A co taková kuchyně a retro? Chcete vědět jak na to? Vraťme se v čase a podívejme sa na nadčasové retro spotřebiče, které dotvoří chtěnou atmosféru.

Oblíbené retro spotřebiče

Retro styl

Co vlastně retro styl je a co s sebou přináší? Nemíchejte si však retro s vintage. Ani náhodou nejde o synonyma a už vůbec ne totožné styly interiérového designu. Největší rozdíl mezi retro a vintage je ten, že zatímco  vintage nábytek a spotřebiče nabývají na kvalitě věkem, retro se tak jen tváří. Vintage kousky v podobě gaučů, stolků, sporáků, mixérů jsou skutečně tak staré, jak vypadají.

Retro styl v bydlení

V retro stylu může jít klidně o moderní a technologiemi prošpikovaný kousek, který se jako vintage jen tváří. Retro se vrací v čase, ale nepochází z něho. Pokud se tedy chcete řídit stylem retro, vsaďte na dobový vzhled, ne na věk.

Retro kuchyně

Zařízení kuchyně v tomto stylu je vskutku jedinečné. Málokdo se v kuchyni vrací k retro spotřebičům a retro stylu. Samozřejmě, aby retro styl fungoval, nutné je sladit interiér, nábytek, a tedy i spotřebiče. Za retro spotřebiče můžeme klidně považovat různá období 20. století. Roky 1900–1920 nebo klasicky padesátá až sedmdesátá léta. Kuchyňský stůl, klasické retro rádio a v rohu velká retro lednička. 

Nejkrásnější retro chladničky

V rámci kuchyňského vybavení je mnoho možností, jak přinést retro. Jde o propojení starého a nového, přičemž opticky se dobovými kusy snažíme napodobit dané období. Retro je nadčasový styl, který nemá věk a nikdy nestárne. Díky retro spotřebičům, nábytku a doplňkům ozvláštníte každou kuchyni a přenesete se možná o pár desetiletí zpět.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie elektrické hrnce

Retro spotřebiče a doplňky do kuchyně

Možná se teď ptáte, kde sehnat retro spotřebiče? Odpověď zní prostě. V obchodech s elektronikou nebo nábytkem. Právě díky tomu, že retro styl je velmi oblíbený, prodejny s nábytkem i s elektronikou a kuchyňským vybavením se snaží zákazníkovi vyhovět. Tak či onak, kuchyňské retro vybavení není nedostatkovým zbožím. Možná i vás inspirujeme k tomu, abyste se po retro stylu poohlédli.

Retro kuchyňské spotřebiče

  • Retro ledničky – retro styl není nikdy příliš nanančaný, ledničky by se tedy mohly označit za vskutku jednoduché spotřebiče, které jsou nejčastěji v jedné barvě. Typické jsou jednokřídlové ledničky, které se otevírají pomoci kliky. Samozřejmě nechybí mrazicí i chladicí část.
  • Retro konvice – každý styl si zakládá na detailech. Když ho chcete k vám domů přinést, i konvice je velmi podstatná. Jednoduchá béžová, šedá či starorůžová barva byla pro tyto i mnoho jiných spotřebičů typickou. A chybět by nemělo ani velké ouško pro dobré uchopení shora.
  • Retro sporák – pokud chcete jít s „retro“ dobou, sporák s plynovými hořáky nesmí chybět. Dnes na trhu najdete kusy i s indukční nebo keramickou deskou a s elektrickou troubou. Design je však celý ušitý na podobu retro. Velká otočná tlačítka a budík s teplotou. Jako ze sedmdesátých let.
  • Retro stolní trouba – kdysi obrovský trend, dnes ji do jisté míry nahradila mikrovlnná trouba. Stolní trouba však patřila k velmi oblíbeným spotřebičům. Nejčastěji se v ní pekla drůbež na otáčejícím se roštu. Šlo v podstatě o stolní gril. Dnes jsou tyto stolní trouby vzácností. 
  • Retro rádio – může v kuchyni podle vás chybět rádio? V té dnešní možná, ale v té z minulého století, kdy hospodyňky trávily hodiny a hodiny chystáním oběda v kuchyni, bylo rádio zdrojem hudby i informací. Pokud tedy chcete myslet na detaily, retro rádio je skvělým doplňkem. Navíc tyto retro kousky cosi stojí, jde o skutečně kvalitní modely.
  • Retro espresso kávovar - ranní šálek espressa potěší snad každého z nás. Tak proč si ji nevychnutnat z retro kávovaru, který vás očaruje vždy, když se na něj podíváte?
  • Retro mixér/šlehač – v nabídce najdete i retro ponorný mixér, ale pokud chcete být identičtí, retro šlehač je přece jen reálnější, připlatíte si jen za dobový design.
  • Retro hrnce – co by to bylo za retro kuchyni bez hrnců. V závislosti na době se styl hrnců měnil. Někdy se hodí čistě černé, kdysi plechové, dnes už smaltové hrnce. Někomu se pro změnu líbí hrnce s tečkami, květy nebo vzory. Zapomenout byste neměli ani na parní hrnce nebo pomalé hrnce na vaření rýže.

Na závěr už jen dodáme, že enkláva retro spotřebičů zde není náhodou. Jde o styl, který se lidem velmi líbí a také jde o kusy, které se perfektně hodí do modernějších stylů.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie chladničky

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Wire závěsné lampy - moderní svítidla Wire závěsné lampy - moderní svítidla

Hledáte vhodné svítidlo do svého obýváku či kuchyně? Wire závěsné lampy by pro vás mohly být to pravé.

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. Publikováno dne: 24.03.2019
Hodnocení článku:
(91%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?