Rohové sedací soupravy. Nejlepší jsou rozkládací. Jsou i pohodlné?

Rohové sedací soupravy jsou velmi praktické a v současnosti i velmi oblíbené. Jsou vhodné do malých i větších prostor. Díky možnosti rozkládání poslouží sedací souprava i jako dvojlůžko, což určitě oceníte. 

Moderní rohová sedací souprava

Na jedné straně můžeme vidět její praktičnost a na strane druhé i estetičnost. Jak si však vybrat tu nejlepší? K jakým parametrům přihlížet? Poradíme vám v našem článku.

Velikost a provedení sedačky

Při výběru rohové sedačky se musíte odrážet od určitých parametrů. Jedním z nejhlavnějších je velikost sedací soupravy. U velikosti musíte brát ohled na prostor, pokud by byl příliš malý, nemůžete si dovolit sedačku, která zabere víc než jeho polovinu. Přirozeně je lepší si v takovém případě místnost změřit. Berte ohled i na nábytek, který se bude v místnosti spolu se sedačkou nacházet. Prodejci nabízejí sedačky v různých velikostech, proto není důvod k obavám.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedací soupravy

Pro někoho je prioritou právě rozkládání sedací soupravy, proto se ujistěte, že tuto vlastnost vaše pohovka má. Kvalitní provedení, tedy výběr těch správných materiálů je důležitý. Co je lepší – látka, kůže nebo ekokůže? Určitě se zamyslete nad očakáváními, která od materiálu vyžadujete. Na trhu je sedacích souprav nepřeberně, proto pokud chcete předejít dlouhému výběru v obchodech, je dobré mít aspoň malou představu o designu.

Elegantní rohová sedačka do obýváku

Úložný prostor je skvělou pomůckou, hlavně pokud máte nedostatek místa na odkládání věcí. Většinou je šikovně a prakticky skrytý pod pravou nebo levou částí pohovky, případně v obou jejích částech. Vejdou se sem peřiny, ale můžete sem klidně odložit i něco jiného. Věci uložíte a vyndáte velmi rychle, všechno bez zbytečných problémů.  

Rozkládací nebo fixní sedačky?

Při tomto bodě skutečně záleží jen na vás a na vašich preferencích. Rozdíl v těchto dvou variantách je právě v tom, že rozkládací sedačky mají i pohyblivou část, která se dá jednoduše vytáhnout.

Rozkládací rohová sedačka

Fixní sezení má tuto část vyplněnou materiálem, zhuštěnou výplní, která se má postarat o kvalitnější sezení. Pokud chcete sedačku využívat na příležitostné přespání hostů, určitě je dobré si opatřit právě tuto. Samozřejmě, spánek nebude tak kvalitní jako v posteli, ale na občasné přespání určitě postačí.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedací soupravy

Cena rohových sedaček

Někdy cena nehrá velkou roli, ale v tomto případě je tomu naopak. Při výběru rohových sedaček nešetřete! Často může právě nízká cena znamenat, že některý z uvedených prvků kvality bude vaší sedačce chxbět. Pevná konstrukce a kvalitní výplň sedačky jsou důležité.  

Design je důležitý

Atraktivní design sedací soupravy jednoznačně prodává. Kvalitní materiál je zase zárukou dlouhé životnosti. Můžete se rozhodnout pro potahovou látku, kůži nebo ekokůži. Momentálně jsou trendem klasické barvy a jednoduché vzory. Nejde o kontrast barev, spíše o jejich soulad.

Černo bílá rohová sedačka z ekokůže

Dokonalá sedací souprava?

Ergonomie představuje soulad mezi technickým řešením, funkcí výrobku a jeho následné přizpůsobení se individuálním potřebám člověka. V tomto případě jde o přizpůsobení se sedačky našemu tělu, konkrétně páteři. Dlouhé hodiny strávené před televizorem mohou mít značný dopad na naše zdraví.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie sedací soupravy

Dokonalá sedačka musí být ideální po designové i funkční stránce. Měla by být řešená tak, aby nesvírala mezi opěradlem a sedákem úhel 90°. Čím je opěrka vyšší, tím příjemněji se nám sedí a držení těla je o to pohodlnější.

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.Publikováno dne: 17.09.2018
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární. Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.

Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení

Toto dědictví z minulosti je praktickým doplňkem či nábytkem, který má svoji řádnou funkci. Proč by retro dřevěná truhlice neměla chybět ani u vás doma? Inspirujte se s námi!

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.