Sítě proti hmyzu zajistí lepší spánek

Léto miluje snad každý, na většinu lidí čeká zasloužená dovolená, slunce svítí od rána do večera a právě letní posezení na terasách a balkonech patří mezi nejoblíbenější letní kratochvíle. Jenže co když vám otevřenými okny vletí do interiéru hmyz? To se potom příliš nevyspíte. Naštěstí existuje řešení, síť proti hmyzu.

Síťka na okně proti komárům

Každý už někdy zažil to nepříjemné bzučení těsně u ucha, když v noci spíte. Komáři, kteří s vámi sdílejí ložnici, vás nenechají vyspat se a kazí jinak idylické léto. Chcete bez těžkostí spát při otevřeném okně? Potom pro vás máme řešení, síť proti hmyzu.

Jaké existují typy?

Okenní sítě tvoří hliníkový profil a síťovina, která se do okna vkládá z vnitřní strany pomocí otočných držáků, takže se snadno montuje i demontuje bez nutnosti okna vrtat. Sítí proti hmyzu je celá řada, takže si snadno vyberete takovou, která vám bude nejlépe vyhovovat a ladit do interiéru.

Síť můžete vložit na celou sezónu a na zimu vyndat, nebo zvolit síť v otočném rámu nebo síť rolovací, kterou můžete vytahovat horizontálně nebo vertikálně. Důležité je proto si promyslet, zda budete potřebovat se sítí často manipulovat, nebo ne.

Síť můžete umístit i na dveře

Sítě je možné umístit na jakékoliv okno, střešní či atypické. Sítě se vkládají také do balkonových dveří nebo dveří vedoucích na terasu. Nemusíte se bát, že by vám síť bránila v průchodu, bez problémů ji otevřete a zavřete.

Síť proti hmyzu na dveře

Moderní plisovaná síť

V oblibě stoupají také trendy plisované sítě, které se snadno montují do oken, dveří, francouzských oken a posuvných stěn. Plisované sítě vypadají elegantně a můžete si je obstarat ve všech barvách RAL a sladit je s vaším domovem. Sítě se neopotřebovávají, protože jsou odolné proti UV záření, dešti a snadno se udržují – stačí je občas utřít vlhkým hadříkem.

Kam se hodí který typ?

Sítě proti hmyzu typu C nevyžadují žádné zásahy do rámu okna, a proto jsou velmi oblíbené. Jsou dobré do oken bez okenic. Pokud se rozhodnete pro rolovací síť (typ F), drobnému zásahu do rámu se už nevyhnete. U dveří je častou volbou síť typu H1, který se díky principu samozavírání hodí i do míst, kde se dveřmi často prochází.

Síť si namontujete sami

Pro sítě proti hmyzu nemusíte chodit do obchodu. Jednoduše si ji můžete vybrat online a na e-shopu, jako je například Labona.cz.

Síť proti komárům na okna

Najdete tam návody, jak síť vybrat, vyměřit prostor a jak ji namontovat. Nedávejte hmyzu šanci a pořádně si užijte léto.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.Publikováno dne: 03.05.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak zazimovat vířivku? Svépomocí, nebo zavolat odborníka? Jak zazimovat vířivku? Svépomocí, nebo zavolat odborníka?

Zazimování vířivky se může zdát někomu jako zvláštní úkon. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou pro to důvody a na co při této činnosti nezapomenout. Přečtěte si naše rady a nezapomenete...

Jak zazimovat letní šatník? Pomohou úložné boxy a vakuové obaly Jak zazimovat letní šatník? Pomohou úložné boxy a vakuové obaly

Teplé letní dny jsou nenávratně pryč. Zazimování letního oblečení proto nelze vůbec odkládat. Kam však uložit množství oblečení, se ktorým máme plány i budoucí rok? Poradíme vám!

Jak správně skladovat pneumatiky mimo sezónu? Poslouží stojan či služba uskladnění pneumatik Jak správně skladovat pneumatiky mimo sezónu? Poslouží stojan či služba uskladnění pneumatik