Solární zahradní sprchy se zásobníkem jsou skvělé nejen k bazénům

Mít během horkých letních dnů k dispozici zahradní sprchu na osvěžení je k nezaplacení! Její cena se pohybuje od pár stovek po pár tisíc korun. I vy byste jednu chtěli? Poradíme vám, jak si správně vybrat.

Solární zahradní sprcha na léto

Solární zahradní sprchy oceníte pri vnějších pracích, relaxaci u bazénu nebo například na chatě. Jejich výhodou je jejich velká flexibilita, a tak si každý určitě najde tu pravou pro svoje potřeby.

Oblíbené solární sprchy

Jak fungují solární sprchy?

Princip fungování solární sprchy je velmi jednoduchý, stačí ji umístit na místo s dostatečným slunečním zářením, které se postará o vyhřátí vody v zásobníku. Je to levný a zároveň účinný způsob, jak si zabezpečit teplou vodu ve vnějších prostorech.

Tělo solární sprchy slouží zároveň jako zásobník vodysluneční kolektor. Vyrábí se z plastu nebo z hliníku a v závislosti na konkrétním modelu se do něj vejde 20–40 litrů vody, kterou dokáže vyhřát na 60–80 °C. Solární sprchu je potřebné napojit na přívod studené vody, abyste si pomocí změšovací baterie mohli přizpůsobit teplotu tekoucí vody podle přání.

Jak si vybrat solární sprchu?

Před koupí solární sprchy byste si měli zvážit několik zásadních otázek, které vám pomohou s výběrem:

  • Na jaký účel potřebuji solární sprchu? (na občasné osvěžení na zahradě, k bazénu, na chatu)
  • Kolik osob „najednou“ bude sprchu využívat?
  • Kolik měsíců v roce budeme solární sprchu využívat?
  • Jaký mám na umístění solární sprchy prostor?

Pevné solární sprchy

Pevné solární sprchy jsou vhodné pro trvalejší řešení, proto musíte vybrat místo, které vám zajistí dostatečný přísun slunečního záření v dlouhodobém horizontu. Lehce je zabudujete do terasy, dlažby nebo betonové podložky v trávníku.

Pokud víte, že sprchu bude nárazově využívat více osob (ať už jako sprchování u bazénu, nebo jako večerní letní sprchování), vyplatí se vybrat sprchu s větším zásobníkem, který zajistí dostatečné množství vody.

Neméně důležitý je také design samotné sprchy. Nakolik jde o trvalé řešení, vyplatí se investovat do kvality a designu, který bude ladit k vašemu domu a okolí.

Přenosné solární sprchy

Výhodou přenosných solárních sprch je jejich pohodlné používání, snadná manipulace a praktické přesouvání podle potřeby. Využijete je například během prodlouženého víkendu na chatě, na dovolené nebo v kempingu.

Přenosná solární sprcha do zahrady či kempu

Mimo sezónu je zase lehce sbalíte a odložíte do bezpečí. Hodí se také v případě, kdy nechcete, aby vám solární sprcha zbytečně stála na zahradě nebo u bazénu během celého roku.

Přenosné sprchy se vyrábějí z lehčích materiálů, aby se daly jednoduše přemísťovat podle potřeby. Jejich nevýhodou je menší objem zásobníku na vodu, takže nemusí vystačit na sprchování více osob.

Bazénové solární sprchy

Solární sprchu jednoznačně oceníte během letní sezóny u bazénu. Před vstupem do vody si pod ní snadno smyjete nečistoty, které by se mohly dostat do bazénu. Tím zároveň snížíte potřebu častého čištění vody v bazénu a používání chemických přípravků.

Ať už si zvolíte pevné a přenosné řešení, k bazénu se výborně hodí sprcha, která má i kohoutek na nohy. Díky tomu si pohodlně umyjete bosé nohy od trávy a nečistot a zároveň ztratíte o něco menší množství vody.

Používání solární sprchy během slunečních letních měsíců je v každém případě praktické a ekologické. Pomůže vám ušetřit náklady na teplou vodu a nebudete muset kvůli osvěžení a sprchování odbíhat dovnitř.

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.Publikováno dne: 27.03.2019
Hodnocení článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?