Solární zahradní sprchy se zásobníkem jsou skvělé nejen k bazénům

Mít během horkých letních dnů k dispozici zahradní sprchu na osvěžení je k nezaplacení! Její cena se pohybuje od pár stovek po pár tisíc korun. I vy byste jednu chtěli? Poradíme vám, jak si správně vybrat.

Solární zahradní sprcha na léto

Solární zahradní sprchy oceníte pri vnějších pracích, relaxaci u bazénu nebo například na chatě. Jejich výhodou je jejich velká flexibilita, a tak si každý určitě najde tu pravou pro svoje potřeby.

Oblíbené solární sprchy

Jak fungují solární sprchy?

Princip fungování solární sprchy je velmi jednoduchý, stačí ji umístit na místo s dostatečným slunečním zářením, které se postará o vyhřátí vody v zásobníku. Je to levný a zároveň účinný způsob, jak si zabezpečit teplou vodu ve vnějších prostorech.

Tělo solární sprchy slouží zároveň jako zásobník vodysluneční kolektor. Vyrábí se z plastu nebo z hliníku a v závislosti na konkrétním modelu se do něj vejde 20–40 litrů vody, kterou dokáže vyhřát na 60–80 °C. Solární sprchu je potřebné napojit na přívod studené vody, abyste si pomocí změšovací baterie mohli přizpůsobit teplotu tekoucí vody podle přání.

Jak si vybrat solární sprchu?

Před koupí solární sprchy byste si měli zvážit několik zásadních otázek, které vám pomohou s výběrem:

  • Na jaký účel potřebuji solární sprchu? (na občasné osvěžení na zahradě, k bazénu, na chatu)
  • Kolik osob „najednou“ bude sprchu využívat?
  • Kolik měsíců v roce budeme solární sprchu využívat?
  • Jaký mám na umístění solární sprchy prostor?

Pevné solární sprchy

Pevné solární sprchy jsou vhodné pro trvalejší řešení, proto musíte vybrat místo, které vám zajistí dostatečný přísun slunečního záření v dlouhodobém horizontu. Lehce je zabudujete do terasy, dlažby nebo betonové podložky v trávníku.

Pokud víte, že sprchu bude nárazově využívat více osob (ať už jako sprchování u bazénu, nebo jako večerní letní sprchování), vyplatí se vybrat sprchu s větším zásobníkem, který zajistí dostatečné množství vody.

Neméně důležitý je také design samotné sprchy. Nakolik jde o trvalé řešení, vyplatí se investovat do kvality a designu, který bude ladit k vašemu domu a okolí.

Přenosné solární sprchy

Výhodou přenosných solárních sprch je jejich pohodlné používání, snadná manipulace a praktické přesouvání podle potřeby. Využijete je například během prodlouženého víkendu na chatě, na dovolené nebo v kempingu.

Přenosná solární sprcha do zahrady či kempu

Mimo sezónu je zase lehce sbalíte a odložíte do bezpečí. Hodí se také v případě, kdy nechcete, aby vám solární sprcha zbytečně stála na zahradě nebo u bazénu během celého roku.

Přenosné sprchy se vyrábějí z lehčích materiálů, aby se daly jednoduše přemísťovat podle potřeby. Jejich nevýhodou je menší objem zásobníku na vodu, takže nemusí vystačit na sprchování více osob.

Bazénové solární sprchy

Solární sprchu jednoznačně oceníte během letní sezóny u bazénu. Před vstupem do vody si pod ní snadno smyjete nečistoty, které by se mohly dostat do bazénu. Tím zároveň snížíte potřebu častého čištění vody v bazénu a používání chemických přípravků.

Ať už si zvolíte pevné a přenosné řešení, k bazénu se výborně hodí sprcha, která má i kohoutek na nohy. Díky tomu si pohodlně umyjete bosé nohy od trávy a nečistot a zároveň ztratíte o něco menší množství vody.

Používání solární sprchy během slunečních letních měsíců je v každém případě praktické a ekologické. Pomůže vám ušetřit náklady na teplou vodu a nebudete muset kvůli osvěžení a sprchování odbíhat dovnitř.

Autor článku

Michal Toma

Jsem technik tělem i duší. Odmalička mě bavilo rozebírat a skládat různé přístroje a zjišťovat, jak fungují. Podobně dokážu rozebrat na součástky i...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.Publikováno dne: 27.03.2019
Hodnocení článku:
(92.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.