Sprchové zástěny, nebo sprchové dvojkřídlé zalamovací dveře?

Nová koupelna, nebo částečná rekonstrukce? V tomto případě se zastavte, protože tento článek vám může pro vaši koupelnu nabídnout geniální inspiraci a inovativní řešení. Týkat se to bude sprchy, respektive sprchového koutu.

Skleněná sprchová zástěna v koupelně

Klasické hotové „boxy“ sprchových koutů pozná jistě každý. Najdete dražší i lacinější a většinou vás nenapadne, že existují i jiná řešení.  

Právě skleněné sprchové zástěny do sprchy jsou řešením, které je praktické a zároveň i moderní. Zalíbit se vám mohou i zalamovací sprchové dveře, které ušetří místo a zároveň splní účel. O co vlastně jde? Jak sprchové zástěny vypadají? Jaká je cena tohoto řešení? Všechnko podstatné o vylepšeních pro vaši sprchu se dozvíte v následujícím článku. 

Sprchové zástěny

V prvním okamžiku vám možná název sprchová zástěna nic neříká. Ale možná ani nevíte a už jste se s ní setkali. V podstatě jde o sprchové příčky vyrobené ze skla. Nejde o pevné skelné profily, které jsou osazené do zdiva, ačkoli „náš zákazník, náš pán“, ale v zásadě jde většinou o skelné panely osazené do vodicích těsnicích ploch, které jsou po obvodě vašeho sprchového koutu. Toto řešení sprch využívají i luxusní hotely. 

Variabilita rozměru i designu

Sprchové zástěny nabízejí víc variant, velikostí i tvarů. Díky různým prodávaným rozměrům si můžete zvolit ideální výšku i šířku panelu. Ověřený prodejce Sanita nabízí sprchové zástěny v rozměrech 80, 90, 100, 120 nebo až 140 cm.

Sprchová zástěna ze skla

Sprchové zástěny Walk In, které prodejce nabízí, mají dokonce více designových podob díky doplňkům z jiných materiálů. 

Sprchové zástěny s vaničkou

Tento druh zástěn je montovaný do spodního aluchromového profilu, do kterého jsou skelné zástěny osazené spolu s tesnicí gumou. Zároveň tento profil vytváří vaničku, která zajistí, že voda při sprchování zůstane tam, kde má. Cena této zástěny je přibližně 6500 korun. 

Také si můžete vybrat i druh skla. Buď si zvolíte sklo čiré, nebo tzv. frost (pískované sklo), které je neprůhledné. Stejně tak si můžete dokoupit příslušenství, například chromové profily, do kterých je skelná zástěna osazená. 

Sprchové zástěny bez vaničky

Druhou možností, dokonce levnější, je montáž skelné zástěny bez vaničky. V závislosti na rozměrech a velikosti vašeho sprchového kouta si vyberete potřebný rozměr, který potřebujete. Prodejce Sanita nabízí skelnou zástěnu s hydrofobní povrchovou úpravou NanoGlass a rám z matného hliníku, který je upevněný pomocí pantů a vzpěry.

Cena skelné zástěny tohoto druhu se pohybuje v cenové relaci kolem 3000 korun. Samozřejmě, nevýhodou je, že tato zástěna není montovaná do vaničky. V tomto případě je nutné vyřešit odtok a spád, aby voda odtékala, a ideálně sáhnout po zástěnách s tesnicími profily pro lepší izolaci. 

Zalamovací sprchové dveře

Klasické sprchové kouty se skelnými nebo plastovými dveřmi znáte z běžných obchodů a nejsou ničím výjimečné. Obvykle se otevírají ven a to někdy ubírá metry čtvereční z prostoru vaší koupelny. Druhou možností jsou možná dveře posuvné, ale pro ty je nutná změna šířky, aby se měly kam posouvat. Ačkoliv je to lepší řešení, máme pro vás ještě něco lepšího. 

Zalamovací sprchové dveře

Zalamovací sprchové dveře fungují v podstatě na principu rolety. Nejde tedy o klasické otevírání do pravého úhlu. Dveře jsou minimálně ze dvou skelných panelů a díky pantům jsou schopné se skládat, čímž ušetří především místo a zároveň se po osvěžující sprše neotevírají ven a zbylá voda nenakape na podlahu. Existujú dvojdílné, třídílné, nebo dokonce dvojkřídlé dveře, které se skládají do dvou stran. Cena téchto modelů se pohybuje od 3000 do 9000 korun.  

Samozřejmě, cena se odvíjí jak od velikosti, tak i od materiálu a provedení skla. Také závisí na druhu pantů i typu rámů, plastové – chromové, pískované, kalené sklo, nebo dokonce různé skelné motivy se strukturou. Stejně tak jde i o možnost dodání dveří s vaničkou nebo bez, s těsnicími prvky nebo bez. 

Které jsou nejlepší?

Opět máte možnost výběru velikosti zalamovacích dveří. V nabídce najdete sprchové dveře široké 60, 80, 90 nebo 100 cm. Pochopitelně větší sprchy už vyžadují výrobu skelných profilů na míru.

Nejznámějšími výrobci skelných zalamovacích dveří jsou Gelco, Ravak či Aquatek. V případě, že si zvolíte skelné sprchové zástěny nebo sprchové zalamovací dveře, určitě uděláte dobře a konec konců i nějakou tu korunu možná ušetříte. 

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...Publikováno dne: 30.09.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.

Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši

Každý, kdo denně pracuje na počítači, potřebuje počítačovou myš. V případě, že je to váš případ, budete určitě dobrou myš potřebovat. Pomůžeme vám vybrat správně.