Jaké dveře do sprchy – skleněné, posuvné nebo zalamovací? Sprchové zástěny walk in jsou trendem

Sprchové kouty jsou již dnes oblíbenější než klasické vany i u novostaveb jsou v plánech zahrnuty častěji. Důvodem není jen nižší prostorová náročnost, ale také možnost přinést do koupelny nový design. Sprchové zástěny walk in představují unikátní řešení, které se těší velké oblibě. Než se rozhodnete pro skládací nebo posuvné dveře do sprchy, poznejte všechna řešení.

Skleněná sprchová zástěna v koupelně

Moderní, praktické a esteticky zajímavé. Řeč je o sprchových koutech. Hotové sprchové kouty s vaničkou, které koupíte v obchodě na počkání, jsou pro většinu lidí dostupným a praktickým řešením. Pokud však hledáte něco poutavějšího a chcete, aby měla sprcha ve vaší koupelně dominantní postavení, zvažte následující možnosti.

Právě skleněné sprchové zástěny do sprchy jsou řešením, které je moderní a zároveň velmi esteticky zajímavé. To však neznamená, že se jedná o jedinou možnost. Zalíbit se vám mohou i zalamovací dveře do sprchy, které oproti křídlovým dveřím v koupelně šetří místo. Jak sprchové zástěny vypadají? Jaká je cena takového řešení? Všechno podstatné o vylepšeních pro vaši sprchu se dozvíte v následujícím článku.

Oblíbené dveře do sprchy


Sprchové zástěny

V prvním momentě vám možná název sprchová zástěna nic neřekne, respektive si neumíte toto řešení představit. Co to vlastně je? Skleněná zástěna do sprchy představuje estetické řešení, které odděluje samotný sprchový kout od prostoru v koupelně.

Zástěnu si můžete ideálně představit jako skleněnou stěnu z průhledného, barevného nebo matného skla, kterou lze osadit do sprchové vaničky sprchového koutu nebo volně do prostoru, kdy je sprchový kout řešen odtokovým žlabem. Sprchové zástěny nabízejí řadu řešení, co se týče technického provedení i rozměrů.

Sprchová zástěna ze skla

Sprchové zástěny s vaničkou

Tento druh zástěn je montován do spodního aluchromového profilu do kterého jsou skleněné zástěny osazeny spolu s těsnící gumou. Zároveň tento profil vytváří vaničku, která zajistí, že voda při sprchování zůstane tam, kde má.

Můžete si také vybrat druh skla. Buď si zvolíte čiré sklo nebo tzv. sklo. frost (pískované sklo), které je neprůhledné. Stejně tak si můžete dokoupit příslušenství, například chromové profily, do kterých je skelná zástěna osazována.

Sprchové zástěny walk in

Druhou možností je montáž skleněné zástěny bez vaničky. V závislosti na rozměrech a velikosti vašeho sprchového koutu si vyberete potřebný rozměr, který potřebujete. K dispozici jsou skleněné zástěny s hydrofobní povrchovou úpravou NanoGlass. Tyto sprchové zástěny jsou osazovány nejčastěji do hliníkových profilů s těsnivem nebo jsou připojeny k jedné ze stěn, která tvoří otevřený sprchový kout.

Sprchové zástěny walk in jsou řešením pro otevřené sprchové kouty a jsou dnes velkým trendem. Jedná se o typické řešení sprchových koutů jen s odtokovým žlabem bez vaničky. Samozřejmě nevýhodou je, že tato zástěna není montována do vaničky. V takovém případě je třeba vyřešit odtok a spád, aby voda odtékala tam, kde je potřeba. Nejlepší je sáhnout po zástěnách s dobrými těsnícími profily pro lepší izolaci. Otevřený sprchový kout se skleněnou zástěnou rovněž nezabrání šíření vlhkosti v prostoru.

Existují však také sprchová zástěna s dveřmi, kdy je zástěna napojena na křídlové, případně posuvné dveře do sprchy. Nejde však už o walk in řešení. Z hlediska designu však kombinace zástěny a obvodové stěny představuje také velmi časté řešení otevřeného sprchového koutu, kdy jsou tři strany uzavřeny (z toho jedna stěna do prostoru právě zástěnou) a namísto sprchových dveří je stěna volná.

Variabilita rozměru i designu

Sprchové zástěny nabízí více variací, velikostí i designových provedení. Díky různě prodávaným rozměrům si můžete zvolit ideální výšku i šířku panelu. Ověření prodejci sprchových zástěn nabízejí své produkty v rozměrech 80, 90, 100, 120 nebo až 140 cm. Výjimečná není ani výroba sprchové zástěny na míru.

Designově i prakticky zajímavé řešení představuje například skládací sprchová zástěna nebo zmiňovaná sprchová zástěna s dveřmi. Možné je i posuvné řešení, proto stačí se dobře seznámit s nabídkou

Skleněná sprchová zástěna

Křídlové dveře do sprchy

Klasické sprchové kouty se skleněnými nebo plastovými dveřmi zná většina spotřebitelů. Obvykle se otevírají do vnější strany, což někdy ubírá metry čtvereční z prostoru vaší koupelny. Existují jednokřídlé sprchové dveře nebo naopak dvoukřídlé dveře do sprchy. Pokud se pro tento typ rozhodnete, zkuste využít možnost otevírání dveří do vnitřní strany (pokud to rozměry sprchového koutu umožní).

Zalamovací dveře do sprchy

Nejde tedy o klasické otevírání do pravého úhlu. Dveře jsou minimálně ze dvou skleněných panelů a díky pantům jsou schopny se skládat čímž ušetří především místo a zároveň se po osvěžující sprše neotevírají ven takže neubírají místo. Nemusíte také řešit prostor v koupelně ani hloubku sprchového koutu. Lepší je však vybírat možnost zalamování dveří dovnitř, aby zbytková voda nekapala ven.

Samozřejmě, cena se odvíjí jak od velikosti, tak od materiálů a provedení skla. Rovněž závisí na druhu pantů i typu rámů, plastové – chromové, pískované, kalené sklo nebo dokonce různé skleněné motivy se strukturou. Skaldacei dveře můžete použít u sprchových koutů s vaničkou i bez vaničky.

Zalamovací sprchové dveře

Posuvné dveře do sprchy

Jedná se o jedno z nejelegantnějších řešení. Skvěle šetří prostor, je velmi moderní a praktické zároveň. Důležitý je především kvalitní pojezd a ukotvení. Rovněž kvalitní těsnivo. Posuvné sprchové dveře jsou neustále vystaveny vlhkosti, proto u nejkvalitnějších variant může být problémem se zvuky posuvu. Pojezd může využívat kluzák nebo kolečka (vhodná jsou bezdruzbová ložiska). Rovněž je možné aby šlo o posuvný panel nebo o dvoukřídlé dveře, které mají posun do dvou stran. Řešení je opět možno variovat a vybrat takové, které vám bude vyhovovat.

Které dveře do sprchy jsou nejlepší?

Nelze odpovídat univerzálně. Ačkoli by se mohlo zdát, že křídlové dveře do sprchy již překonaly skleněné posuvné dveře do sprchy, záleží jen a jen na požadavcích daného spotřebitele. Každá koupelna může vyžadovat jiné řešení.

Moderní sprchové zástěny walk in jsou velkým trendem, ale stejně tak jsou velmi populární i skládací dveře do sprchy. V nabídce naleznete sprchové dveře v různých rozměrech a lze si nechat vyrobit sprchové zástěny na míru, stejně tak atypické rozměry dveří. Vybírat můžete z různých materiálů od originálního skla přes plast (imitaci skla), příčem můžete aplikovat různé barevné úpravy. Také samotné rámy lze barevně přizpůsobit designu koupelny.

Nejčastější otázky – FAQ

Zajímáte se o řešení dveří do sprchy? Zvažujete která možnost je pro vás nejlepší? Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o vaše zkušenosti. Pod článkem je sekce komentářů, kde můžete napsat vlastní názor a zkušenosti s tímto řešením.

Mohou se na zalamovacích dveřích do sprchy tvořit plíseň?

Ano, a to v případě, jsou-li záhyby sprchového koutu dlouhodobě zataženy a vystaveny vlhkosti. Nejčastěji je problémem, jsou-li dveře pravidelně po sprchování zatahovány do složeného stavu. V takovém případě vlhkost může způsobovat tvorbu plísní.

Na skleněné zástěně se tvoří vodní kámen, jak se zbavit?

Existují skleněné sprchové zástěny se speciální úpravou AntiCalc, které vodní kámen odpuzují. Pokud však vodní kámen na zástěně máte, použijte speciální přírpavky na rozpuštění vodního kamene. Přípravek musí být vhodný na skleněné povrchy.

Pojezd posuvných dveří do sprchy vrza, jak to řešit?

Důvodem mohou být zanesená či opotřebovaná ložiska v kolečkách. Možná je jejich výměna. Problémem také může být těsnivo, které je vydraté nebo příliš staré, což způsobuje vydávání vrzavých zvuků. Těsnění je v takovém případě nutno vyměnit.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář

Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.Publikováno dne: 30.09.2018
Posledná aktualizácia: 15.03.2023
Hodnocení článku:
(90%)

V této kategorii najdete i:

Společné partnerské nebo oddělené matrace? Plusy a mínusy obou možnostíSpolečné partnerské nebo oddělené matrace? Plusy a mínusy obou možností

Kopit partnerskou matraci, nebo jsou lepší volbou oddělené matrace? Každá z těchto možností má svoje plusy i mínusy.

Jak odhlučnit byt v panelákuJak odhlučnit byt v paneláku

Tímto nepříjemným a velmi obtěžujícím problémem trpí většina z nás, kdo žijeme v panelácích. Přečtěte si několik rad, díky kterým se vaše bydlení výrazně zlepší.

Nejlepší tablety do myčky nádobí – test, využití, vyzkoušejte Jar, Somat nebo SanytolNejlepší tablety do myčky nádobí – test, využití, vyzkoušejte Jar, Somat nebo Sanytol

Tablety do myčky nádobí nemají jen čistit, ale také uvolňovat zbytky jídla, odmašťovat a leštit. Co by měly kvalitní tablety či kapsle do myčky nádobí splňovat a podle čeho se při koupi...