Sprchové zástěny, nebo sprchové dvojkřídlé zalamovací dveře?

Nová koupelna, nebo částečná rekonstrukce? V tomto případě se zastavte, protože tento článek vám může pro vaši koupelnu nabídnout geniální inspiraci a inovativní řešení. Týkat se to bude sprchy, respektive sprchového koutu.

Skleněná sprchová zástěna v koupelně

Klasické hotové „boxy“ sprchových koutů pozná jistě každý. Najdete dražší i lacinější a většinou vás nenapadne, že existují i jiná řešení.  

Právě skleněné sprchové zástěny do sprchy jsou řešením, které je praktické a zároveň i moderní. Zalíbit se vám mohou i zalamovací sprchové dveře, které ušetří místo a zároveň splní účel. O co vlastně jde? Jak sprchové zástěny vypadají? Jaká je cena tohoto řešení? Všechnko podstatné o vylepšeních pro vaši sprchu se dozvíte v následujícím článku. 

Sprchové zástěny

V prvním okamžiku vám možná název sprchová zástěna nic neříká. Ale možná ani nevíte a už jste se s ní setkali. V podstatě jde o sprchové příčky vyrobené ze skla. Nejde o pevné skelné profily, které jsou osazené do zdiva, ačkoli „náš zákazník, náš pán“, ale v zásadě jde většinou o skelné panely osazené do vodicích těsnicích ploch, které jsou po obvodě vašeho sprchového koutu. Toto řešení sprch využívají i luxusní hotely. 

Variabilita rozměru i designu

Sprchové zástěny nabízejí víc variant, velikostí i tvarů. Díky různým prodávaným rozměrům si můžete zvolit ideální výšku i šířku panelu. Ověřený prodejce Sanita nabízí sprchové zástěny v rozměrech 80, 90, 100, 120 nebo až 140 cm.

Sprchová zástěna ze skla

Sprchové zástěny Walk In, které prodejce nabízí, mají dokonce více designových podob díky doplňkům z jiných materiálů. 

Sprchové zástěny s vaničkou

Tento druh zástěn je montovaný do spodního aluchromového profilu, do kterého jsou skelné zástěny osazené spolu s tesnicí gumou. Zároveň tento profil vytváří vaničku, která zajistí, že voda při sprchování zůstane tam, kde má. Cena této zástěny je přibližně 6500 korun. 

Také si můžete vybrat i druh skla. Buď si zvolíte sklo čiré, nebo tzv. frost (pískované sklo), které je neprůhledné. Stejně tak si můžete dokoupit příslušenství, například chromové profily, do kterých je skelná zástěna osazená. 

Sprchové zástěny bez vaničky

Druhou možností, dokonce levnější, je montáž skelné zástěny bez vaničky. V závislosti na rozměrech a velikosti vašeho sprchového kouta si vyberete potřebný rozměr, který potřebujete. Prodejce Sanita nabízí skelnou zástěnu s hydrofobní povrchovou úpravou NanoGlass a rám z matného hliníku, který je upevněný pomocí pantů a vzpěry.

Cena skelné zástěny tohoto druhu se pohybuje v cenové relaci kolem 3000 korun. Samozřejmě, nevýhodou je, že tato zástěna není montovaná do vaničky. V tomto případě je nutné vyřešit odtok a spád, aby voda odtékala, a ideálně sáhnout po zástěnách s tesnicími profily pro lepší izolaci. 

Zalamovací sprchové dveře

Klasické sprchové kouty se skelnými nebo plastovými dveřmi znáte z běžných obchodů a nejsou ničím výjimečné. Obvykle se otevírají ven a to někdy ubírá metry čtvereční z prostoru vaší koupelny. Druhou možností jsou možná dveře posuvné, ale pro ty je nutná změna šířky, aby se měly kam posouvat. Ačkoliv je to lepší řešení, máme pro vás ještě něco lepšího. 

Zalamovací sprchové dveře

Zalamovací sprchové dveře fungují v podstatě na principu rolety. Nejde tedy o klasické otevírání do pravého úhlu. Dveře jsou minimálně ze dvou skelných panelů a díky pantům jsou schopné se skládat, čímž ušetří především místo a zároveň se po osvěžující sprše neotevírají ven a zbylá voda nenakape na podlahu. Existujú dvojdílné, třídílné, nebo dokonce dvojkřídlé dveře, které se skládají do dvou stran. Cena téchto modelů se pohybuje od 3000 do 9000 korun.  

Samozřejmě, cena se odvíjí jak od velikosti, tak i od materiálu a provedení skla. Také závisí na druhu pantů i typu rámů, plastové – chromové, pískované, kalené sklo, nebo dokonce různé skelné motivy se strukturou. Stejně tak jde i o možnost dodání dveří s vaničkou nebo bez, s těsnicími prvky nebo bez. 

Které jsou nejlepší?

Opět máte možnost výběru velikosti zalamovacích dveří. V nabídce najdete sprchové dveře široké 60, 80, 90 nebo 100 cm. Pochopitelně větší sprchy už vyžadují výrobu skelných profilů na míru.

Nejznámějšími výrobci skelných zalamovacích dveří jsou Gelco, Ravak či Aquatek. V případě, že si zvolíte skelné sprchové zástěny nebo sprchové zalamovací dveře, určitě uděláte dobře a konec konců i nějakou tu korunu možná ušetříte. 

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...Publikováno dne: 30.09.2018
Hodnocení článku:
(90%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak se zbavit špačků na zahradě?Jak se zbavit špačků na zahradě?

Máte zahrádku plnou sladkého ovoce a nic z úrody si nevychutnáte, protože vám ji rok co rok obere špaček? Podívejte se s námi na to, jak těžce vypěstovanou úrodu ochránit účinně a...

Jak ušetřit  vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodouJak ušetřit vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodou

Spotřeba vody představuje vedle elektřiny a topení značnou položku na účtech v domácnostech. Proto jsme si pro vás připravili několik účinných, ale zato jednoduchých tipů a rad, které...

Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?

Čištění desky z tvrzeného skla je jednoduché. Stačí znát pár postupů a triků a deska bude stále jako nová. Poradíme vám, jak na to.