Stavebnice Merkur: Nejprodávanější typ nejen pro chlapce

Stavebnice, kterou klidně můžeme zařadit do kategorie retro hraček. Pamatujete se na ni i vy? Jen si představte, kolik generací dětí na této stavebnici vyrostlo. 

Stavebnice Merkur

Na trhu je už pořádně dlouhou dobu a s dobou přišly i nové varianty a vylepšení. Pokud chcete pro děti zábavu na dlouhé hodiny, stavebnice od firmy Merkur jsou ideální volbou.

Oblíbené typy stavebnice Merkur

Merkur baví generace

Stavebnice Merkur je na trhu už nějaký ten rok. Přesněji několik desítek roků. Jde o klasiku, která nikdy nebude zapomenutá. Pokud jste patřili v dětství mezi ty šťastlivce, kteří si s touto stavebnicí hrávali, určite si pamatujete nekonečné hodiny strávené stavěním vojenských aut, raket, vlaků, mostů nebo různých jiných staveb. Stavebnice se skládajú z plastových, kovových, a dokonce i pohonných částí (ozubená kolečka, lanka). Dnes je k hračkám klidně přibalený elektromotorek, pohonná kolečka nebo setrvačníky, které umožňují pohyb výsledné konstrukce.

Oblíbená stavebnice Merkur

Navíc existuje několik druhů stavebnice, co se týká samotné konstrukce a také počtu dílů. Náročnost stavebnice se rozlišuje i podle toho, zda obsahuje 300 dílů nebo až 3 000. Vhodné jsou pro děti už od 3 až do 8 roků. 

Speciálním druhem stavebnice je Elektro Merkur stavebnice, která mladé konstruktéry naučí základním elektrickým zákonům a naučí je pracovat s elektrickými součástkami. Stavebnice obsahuje světelné a zvukové pokusy, které potvrdí zda je elektrický obvod opravdu funkční. Navíc nejde jen o zábavu pro chlapce. Na svoje si určitě přijdou i děvčata, pokud je technický směr i třeba jen trochu zajímá.

Zábava i vzdělávání

Nejpodstatnější je, že stavebnicí Merkur si dítě trénuje především jemnou motoriku a logiku. Dítě raz dva zjistí, zda je něco špatně nějaký díl zbyl, případně výsledek není takový jako na obrázku.

Kovová stavebnice Merkur

I když stavebnice Merkur nepatří mezi nejlevnější, je nutné říct, že oproti konkurenci nabízí skutečně mnohem víc zábavy a dalších výhod. Mladý konstruktér může popustit uzdu své fantazii a klidně postavit něco podle sebe. Zábava se stavebnicí Merkur je doslova v pohybu a ožívá.

Vybíráme z katalogu

Co říkají rodiče?

V rámci recenzí jsou na tento druh stavebnice pozitivní ohlasy. Rodiče chválí především kvalitu materiálů stavebnice, které jsou roky odzkoušené. Některým se nezdají kovové součástky v rukách dětí, ale mladý konstruktér přesně ví, co s těmito součástkami dělat.

Stavebnice Merkur

Stejně tak se rodičům líbí variabilita a vysoká dostupnost produktů. Postavit auto, vlak, tank nebo si hrát na konstruktéra jeřábu a rypadla prostě nikdy neomrzí. Plusem jsou samozřejmě pozitivní účinky na rozvoj motoriky a logického myšlení

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.Publikováno dne: 23.03.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti Polštáře a přikrývky do postýlky i pro větší děti

Která přikrývka a polštář pro děti jsou ty nejlepší? Opravdu dítě do jednoho roku polštář nepotřebuje? Výběr správného polštáře a přikrývky je pro dobrý spánek vašeho dítěte opravdu...

Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců Nejlepší interaktivní hračky pro děti už od 6 měsíců

To, jakým způsobem jsou děti vedené k učení během prvních šesti roků, výrazně působí na účinnost vzdělávání a nabývání zručností v pozdějším věku. Interaktivní hračky jsou ideálním...

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!