Stavebnice Merkur: Nejprodávanější typ nejen pro chlapce

Stavebnice, kterou klidně můžeme zařadit do kategorie retro hraček. Pamatujete se na ni i vy? Jen si představte, kolik generací dětí na této stavebnici vyrostlo. 

Stavebnice Merkur

Na trhu je už pořádně dlouhou dobu a s dobou přišly i nové varianty a vylepšení. Pokud chcete pro děti zábavu na dlouhé hodiny, stavebnice od firmy Merkur jsou ideální volbou.

Oblíbené typy stavebnice Merkur

Merkur baví generace

Stavebnice Merkur je na trhu už nějaký ten rok. Přesněji několik desítek roků. Jde o klasiku, která nikdy nebude zapomenutá. Pokud jste patřili v dětství mezi ty šťastlivce, kteří si s touto stavebnicí hrávali, určite si pamatujete nekonečné hodiny strávené stavěním vojenských aut, raket, vlaků, mostů nebo různých jiných staveb. Stavebnice se skládajú z plastových, kovových, a dokonce i pohonných částí (ozubená kolečka, lanka). Dnes je k hračkám klidně přibalený elektromotorek, pohonná kolečka nebo setrvačníky, které umožňují pohyb výsledné konstrukce.

Oblíbená stavebnice Merkur

Navíc existuje několik druhů stavebnice, co se týká samotné konstrukce a také počtu dílů. Náročnost stavebnice se rozlišuje i podle toho, zda obsahuje 300 dílů nebo až 3 000. Vhodné jsou pro děti už od 3 až do 8 roků. 

Speciálním druhem stavebnice je Elektro Merkur stavebnice, která mladé konstruktéry naučí základním elektrickým zákonům a naučí je pracovat s elektrickými součástkami. Stavebnice obsahuje světelné a zvukové pokusy, které potvrdí zda je elektrický obvod opravdu funkční. Navíc nejde jen o zábavu pro chlapce. Na svoje si určitě přijdou i děvčata, pokud je technický směr i třeba jen trochu zajímá.

Zábava i vzdělávání

Nejpodstatnější je, že stavebnicí Merkur si dítě trénuje především jemnou motoriku a logiku. Dítě raz dva zjistí, zda je něco špatně nějaký díl zbyl, případně výsledek není takový jako na obrázku.

Kovová stavebnice Merkur

I když stavebnice Merkur nepatří mezi nejlevnější, je nutné říct, že oproti konkurenci nabízí skutečně mnohem víc zábavy a dalších výhod. Mladý konstruktér může popustit uzdu své fantazii a klidně postavit něco podle sebe. Zábava se stavebnicí Merkur je doslova v pohybu a ožívá.

Vybíráme z katalogu

Co říkají rodiče?

V rámci recenzí jsou na tento druh stavebnice pozitivní ohlasy. Rodiče chválí především kvalitu materiálů stavebnice, které jsou roky odzkoušené. Některým se nezdají kovové součástky v rukách dětí, ale mladý konstruktér přesně ví, co s těmito součástkami dělat.

Stavebnice Merkur

Stejně tak se rodičům líbí variabilita a vysoká dostupnost produktů. Postavit auto, vlak, tank nebo si hrát na konstruktéra jeřábu a rypadla prostě nikdy neomrzí. Plusem jsou samozřejmě pozitivní účinky na rozvoj motoriky a logického myšlení

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentářPublikováno dne: 23.03.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Dřevěný houpací koník, kohout nebo plyšový macek? Houpací zvířátka pro děti potěší každou ratolest! Dřevěný houpací koník, kohout nebo plyšový macek? Houpací zvířátka pro děti potěší každou ratolest!

Houpací zvířátka se stále těší velké popularitě a kromě klasických dřevěných jsou dostupné i plastové či plyšové varianty s mnohými funkcemi.

Kompletní set karaoke pro děti je výborným dárkem pro malé zpěváky Kompletní set karaoke pro děti je výborným dárkem pro malé zpěváky

Roste vám doma malý zpěvák, tak jste se rozhodli podpořit jeho talent? Správně! Jedním z dárků, který dětské oči rozzáří, je karaoke sada.

Sháníte nejlepší lehátko pro miminko? Recenze chválí vibrační, polohovací i hudební lehátka Sháníte nejlepší lehátko pro miminko? Recenze chválí vibrační, polohovací i hudební lehátka

Houpací lehátko s melodií je skvělým společníkem nejen pro vaše miminko. Na co se při jeho koupi zaměřit a kterých funkcí si všímat?