Stavebnice Merkur: Nejprodávanější typ nejen pro chlapce

Stavebnice, kterou klidně můžeme zařadit do kategorie retro hraček. Pamatujete se na ni i vy? Jen si představte, kolik generací dětí na této stavebnici vyrostlo. 

Stavebnice Merkur

Na trhu je už pořádně dlouhou dobu a s dobou přišly i nové varianty a vylepšení. Pokud chcete pro děti zábavu na dlouhé hodiny, stavebnice od firmy Merkur jsou ideální volbou.

Oblíbené typy stavebnice Merkur

Merkur baví generace

Stavebnice Merkur je na trhu už nějaký ten rok. Přesněji několik desítek roků. Jde o klasiku, která nikdy nebude zapomenutá. Pokud jste patřili v dětství mezi ty šťastlivce, kteří si s touto stavebnicí hrávali, určite si pamatujete nekonečné hodiny strávené stavěním vojenských aut, raket, vlaků, mostů nebo různých jiných staveb. Stavebnice se skládajú z plastových, kovových, a dokonce i pohonných částí (ozubená kolečka, lanka). Dnes je k hračkám klidně přibalený elektromotorek, pohonná kolečka nebo setrvačníky, které umožňují pohyb výsledné konstrukce.

Oblíbená stavebnice Merkur

Navíc existuje několik druhů stavebnice, co se týká samotné konstrukce a také počtu dílů. Náročnost stavebnice se rozlišuje i podle toho, zda obsahuje 300 dílů nebo až 3 000. Vhodné jsou pro děti už od 3 až do 8 roků. 

Speciálním druhem stavebnice je Elektro Merkur stavebnice, která mladé konstruktéry naučí základním elektrickým zákonům a naučí je pracovat s elektrickými součástkami. Stavebnice obsahuje světelné a zvukové pokusy, které potvrdí zda je elektrický obvod opravdu funkční. Navíc nejde jen o zábavu pro chlapce. Na svoje si určitě přijdou i děvčata, pokud je technický směr i třeba jen trochu zajímá.

Zábava i vzdělávání

Nejpodstatnější je, že stavebnicí Merkur si dítě trénuje především jemnou motoriku a logiku. Dítě raz dva zjistí, zda je něco špatně nějaký díl zbyl, případně výsledek není takový jako na obrázku.

Kovová stavebnice Merkur

I když stavebnice Merkur nepatří mezi nejlevnější, je nutné říct, že oproti konkurenci nabízí skutečně mnohem víc zábavy a dalších výhod. Mladý konstruktér může popustit uzdu své fantazii a klidně postavit něco podle sebe. Zábava se stavebnicí Merkur je doslova v pohybu a ožívá.

Vybíráme z katalogu

Co říkají rodiče?

V rámci recenzí jsou na tento druh stavebnice pozitivní ohlasy. Rodiče chválí především kvalitu materiálů stavebnice, které jsou roky odzkoušené. Některým se nezdají kovové součástky v rukách dětí, ale mladý konstruktér přesně ví, co s těmito součástkami dělat.

Stavebnice Merkur

Stejně tak se rodičům líbí variabilita a vysoká dostupnost produktů. Postavit auto, vlak, tank nebo si hrát na konstruktéra jeřábu a rypadla prostě nikdy neomrzí. Plusem jsou samozřejmě pozitivní účinky na rozvoj motoriky a logického myšlení

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.Publikováno dne: 23.03.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší! Nejlepší hračky pro batolata a děti do 1 roku? Zvukové hračky a kolotoče nad postýlku těší i nejmenší!

Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání Jak vybrat robotickou hračku? Populární jsou zvířata i robot na ovládání

O robotických hračkách snívají už ti nejmenší. Přizpůsobte je věku a schopnostem dítěte. Neurychlujte to a hračka bude mít skutečně edukativní význam. Jak robotickou hračku vybrat?

Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born? Jakou koupit panenku pro 2- či 3leté děvčátko? Látkovou, Barbie či Zapf Baby born?

Nastal čas na první panenku a sami nevíte, která je pro děvčátko ideální a nejvhodnější? Nejenže vám pomůžeme vybrat, prozradíme vám i to, které jsou mezi rodiči a dětmi nejoblíbenější.