Stylová zrcadla do obýváku opticky zvětší prostor

Původ zrcadel jako takových má historii v dávných dobách. Od pradávna sledovali lidé svůj odraz ve vodě. Už podle řecké mytologie se krásný chlapec Narcis zamiloval do svého odrazu na hladině řeky. Moderní zrcadlo, tak jak ho známe v současnosti, bylo vytvořeno v roce 1835 chemikem Justusem von Liebigem. Od té doby se zrcadlo masově využívá a prodává za přijatelnou cenu. Také se se zrcadly rozpoutala bohatá představivost designerů, a ti je milují jako jak praktický, tak také designový doplněk.

Masivní zrcadlo do obýváku 

Zrcadla v prostoru mají několik výhod. Je třeba je ale rozumně umístit tak, aby pomohla a nepokazila celkový design interiéru nebo exteriéru. Při kreativním využití zrcadla nebo zrcadlové stěny můžete vzbudit zájem a vnést světlo do slabě osvětlených prostor. Zrcadla všeobecně v designu interiérů splňují tři základní požadavky a funkce: zvětšují prostor, prosvětlují prostor a jsou dekorativním prvkem. Jak je možné využít zrcadla? 

Zrcadla jako dekorativní okna

Zrcadla mohou plniť stejnou funkci jako okna. Přidávají světlo a hloubku do interiéru. Využívejte je jako dekorativní okna, která mohou být nainstalovaná na jakémkoliv místě, na kterém by mohlo být okno. Zrcadla odrážejí a zdůrazňují odstíny a vytvářejí tak důrazný efekt.

Vytvoření dramatického efektu

Velká zrcadla, která se umísťují už od podlahy, dokážou dodat prostoru dramatický efekt. Ten se nedá zajistit jinak než vhodně umístěným zrcadlem. 

Velké zrcadlo z masivního dřeva

Zrcadla na zvětšení prostoru

Mnoho návrhářů používá zrcadla do malých místností. Je nutné se však předem ujistit, že odrážený prostor v zrcadle je opravdu pěkný a zrcadlo splní účel. Zrcadlo se v tomto případě také stává zdrojem dodatečného osvětlení a rozjasnění.

Moderní zrcadla do obýváku

Mohou mít nejen různý tvar, ale také různé dekorace. V tomto případě se fantazii hranice skutečně nekladou.

Dekorativní zrcadlo ve tvaru Slunce

Mohou mít rám z jakéhokoliv materiálu a být ozdobená různými dekoracemi – ať už dřevěnými, kovovými, mozaikovými nebo různé 3D varianty. Mohou být velká nebo když máte dostatečný prostor, tak i malá.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie zrcadla

Zrcadla jako umělecké předměty

Zrcadla se také využívají i jako umělecké předměty a ozdoba interiérů. Ať už koupíte designové zrcadlo, nebo umístíte na jednu stěnu více zrcadel a nadesignujete je sami, mohou být dekorací na stěně.

Designové zrcadla na stěnu

Nevěšejte ale na velkou stěnu velké množství malých zrcadel. 

Stěna ze zrcadel

Zrcadlová stěna nemusí bezpodmínečně procházet souvisle shora dolů, aby splnila svůj účel. Použitím jiných materiálů můžete získat ještě více dramatický vzhled. Toto je nejčastější typ luxusního moderního zrcadla například do obýváku, jídelny nebo předsíně. Zrcadlová stěna na obrázku je toho skvělou ukázkou. 

Zrcadlová stěna v obývacím pokoji

Jiným způsobem celé zrcadlové stěny může být rozdělení dřevěnými deskami. Takto umístěné zrcadlo a stěna vytvářejí také opticky větší prostor. 

Moderní zrcadlová stěna v obývacím pokoji

Umístění zrcadla za postel nebo krb také zvětšuje a prosvětluje prostor. 

Kromě uvedeného se také zrcadla využívají i  na zakrytí povrchových vad na stěně. V neposlední řadě splňují asi tu nejdůležitější funkci, a to tu funkční: V zrcadle se kontrolujeme, upravujeme a zkrášlujeme. 

Zrcadla do interiéru jsou nejčastější. Není ale nic neobvyklého najít zrcadlo i v zimní zahradě nebo venku.

Zrcadla ve vstupní hale

Zrcadla mohou být použitá v každé místnosti. Nejčastěji se používají v koupelně nebo obýváku, ale někteří designeři dávají přednost jejich umístění i do vstupní chodby nebo haly. Vstupní prostory nebo prostory, kde je méně denního světla, jsou ideálním místem na jejich instalaci. Když tento prostor dotvoříme ještě svíčkami a jiným originálním osvětlením, tak můžeme vytvořit skutečně jedinečnou atmosféru. 

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie zrcadla do předsíně

Zrcadlo v dětském pokoji

Do dětského pokoje se určitě nehodí zrcadla, jaká se umísťují například do obýváku nebo ložnice. Zrcadlo v dětském pokoji má více funkcí. Pro děti najdete zrcadla různých tvarů a velikosti. Velké zrcadlo může dítěti zvýšit sebevědomí. Dejte si ale pozor, aby zrcadlo v dětském pokoji bylo takové, že se v něm dítě uvidí. Příliš vysoko umístěné zrcadlo může v dítěti navodit stres a pocit, že nevyroste.

Zrcadlo do dětského pokoje

Pokud umísťujete zrcadlo k dětské postýlce, tak dbejte na to, aby se děťátko vidělo. Do dětského pokoje jsou velmi oblíbená nalepovací zrcadla na stěnu, která mohou mít různé tvary jako zvířátka a podobně. 

Zrcadlo v ložnici

Je téměř nezbytností. Stále jsou moderní šatníkové skříně se zrcadlem. Zrcadlo můžete umístit i zevnitř dveří, pokud máte otevírací skříň a ne rolldorovou skříň. Při umísťování zrcadla se ujistěte, že se  v něm vidíte, nebo že se do něj můžete podívat z dostatečné dálky.  

Zrcadlo v koupelně

Toto zrcadlo je jedním z nejdůležitějších ve vašem bytě zvláště tehdy, pokud není příliš velký a nikde jinde zrcadlo už nemáte. Při výběru zrcadla do koupelny nezáleží tak mnoho na stylu a velikosti, ale zejména na materiálu, z něhož je vyrobené. V koupelně jsou vlhké a mokré podmínky, a proto dekorativní rámy ze dřeva a kovu nejsouú vhodné. Ideální jsou zrcadla bez rámu a nejlepší s označením odolnosti vůči vlhkosti. Do koupelny se nejčastěji umísťuje nástěnné zrcadlo. 

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie zrcadla do koupelny

Zrcadla jsou skvělým designovým kouskem

Přes to, že se umísťují zejména do koupelny a ložnice, tak hodně domácností je má i ve vstupní místnosti. V chodbě plní zrcadla funkci světelnosti, protože tyto prostory jsou většinou tmavé. Dnes už není nic neobvyklého umístit zrcadlo do obýváku. Při tomto umístění je vhodné umístit zrcadlo proti oknu, protože se prostor opticky zvětšuje. Do obýváku jsou vhodná luxusní zrcadla jakož i různá starožitná, případně vintage zrcadla.

Designové vintage zrcadlo do obýváku

 V některých částech bytu nebo domu jsou přímo nezbytností, v některých nám dotvářejí design tak, abychom se cítili co nejlépe. V některých místnostech jsou zavěšená na stěně jako dekorace místo obrazu. Důležité je si uvědomit, jakou funkci má zrcadlo plnit. A potom je už na vás, jaké si vyberete a dotvoříte jím celkovou harmonii svého obydlí.

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy působím už deset let. Začínala jsem ve vlastním grafickém studiu, kde jsem měla na starosti marketing, textování webů a...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.Publikováno dne: 15.09.2018
Hodnocení článku:
(93.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Vánoční nálepky na okna jsou velkým hitem Vánoční nálepky na okna jsou velkým hitem

Trendy v oblasti vánoční výzdoby se mění rok od roku. Určitě však vždy setrvá i vánoční klasika. Přece ale nemusí být na škodu vyzkoušet něco nového. Slyšeli jste už o vánočních...

Vánoční vykrajovačky a formičky na 3D medovníky nebo čokoládu vykouzlí nejlepší vánoční pečivo Vánoční vykrajovačky a formičky na 3D medovníky nebo čokoládu vykouzlí nejlepší vánoční pečivo

Vánoce jsou stále blíž a vy už teď přemýšlíte, jakými vánočními dobrotami potěšíte svoje nejbližší? Nové formičky dodají tradičnímu vánočnímu pečivu nový vzhled.

Vonné svíčky ve skle zpříjemní zimní období. Vyzkoušejte oblíbené Yankee Candle Vonné svíčky ve skle zpříjemní zimní období. Vyzkoušejte oblíbené Yankee Candle

Moderní dekorativní svíčky ve skle se hodí do obýváku, ale zpříjemní i horkou koupel. Mohou být svíčky škodlivé? A které značky jsou nejoblíbenější? Prozradíme vám v našem článku!