Taktické brýle, hodinky i rukavice – profi výbava nejen na airsoft

Taktické vybavení je pro mnohé synonymem vojenské výbavy. Oblečení s mnohými kapsami, do kterých se vejde téměř všechno, obuv, se kterou člověk zvládne každý terén, či hodinky, které svému nositeli nejenže prozradí, kolik je hodin, ale navíc mu pomohou přežít prakticky kdekoliv. Ačkoliv se výrazy vojenská a taktická výbava skutečně mohou na úrovni toho, k čemu se vztahují, překrývat, pro taktické vybavení je charakteristická ještě větší míra užitečnosti a především komfortu (například i díky různým moderním „vychytávkám“).

Taktické oblečení

Kvalitní taktická výbava výborně poslouží při airsoftu, ale i při celkem obyčejném objevování zákoutí přírody. Platí nakonec, že ne každý je Bear Grylls a může si dovolit se vydat do světa téměř s prázdnyma rukama a kapsami. Bez čeho se tedy v rámci taktického vybavení rozhodně obejdete jen sotva?

Na airsoft i do přírody

Na vojáky si v dětství hráli nejen chlapci, ale i děvčata. Střílet z praku či dětských kuličkových zbraní a bojovat proti sobě mezi paneláky či v přírodě prostě má cosi do sebe. Dospěláci, které baví taktizovat, ale nemíní se kvůli tomu stát součástí armády, mohou svoje vášně vybít například při paintbalu nebo airsoftu. Zatímco v prvním případě se střílí municí obsahující barvu, v druhém tvoří munici speciálních zbraní plastové kuličky.

Kromě základního vybavení (airsoftová zbraň, střelecké brýle, airsoftová maska nebo kukla na tvář) najde v souvislosti s airsoftem svoje uplatnění i vybavení taktické. Potřebné je oblečení s dostatkem kapes, abyste mohli nosit všechno, co budete potřebovat, s sebou a mít to v případě potřeby po ruce, pevná obuv, ale také například taktické brýle. Jde přitom, samozřejmě, o „výstroj“, která je vhodná nejen na taktické hry, ale také na zdolávání horských cest či městského prostředí.

Airsoft

Taktická výbava tak zdaleka není určená jen pro profesionální vojáky či milovníky taktických her. Taktické oblečení, praktické batohy či třeba dalekohled ocení každý, kdo se chystá do přírody, kamsi, kde se mohou hodit i takové věci, které člověk v běžném každodenním životě naplno využije jen těžko.

Taktické oblečení

Můžete mít taktické kalhoty, taktické tričko i vestu, taktickou bundu či taktické rukavice. Každý z těchto kusů oděvu se vyznačuje vysokou mírou efektivity (zejména díky pohodlnému střihu a účelné konstrukci). Oděv je stříhaný tak, aby dobře seděl a byl pohodlný na nošení. Například kalhoty či taktické bundy obsahují množství kapes, které může nositel využít na uložení svítidel, zbraní, zásobníků – všeho potřebného na přežití. Oblečení je dostupné v mnohých barvách a maskáčových vzorech, takže díky němu, když to potřebujete, dokonale splynete s prostředím.

Taktické kalhoty

Taktické kalhoty jsou přitom vyráběné z kvalitních materiálů, jsou pevné a průdušné zároveň. Jde o univerzálně využitelné kalhoty, které se dají použít na pohybově náročné aktivity, ale díky svému střihu jsou vhodné také na různé outdoorové aktivity, střelnici i na civilní použití.

Taktická trička a bundy

Taktické tričko jako druh oděvu, který je určený na běžné nošení i do zhoršených podmínek, se musí vyznačovat průdušností a pohodlností. Taktická trička musí být odolná a trvanlivá zároveň.

Taktická bunda

V nabídce jsou s krátkým aj dlouhým rukávem. Taktické vybavení vám umožní rovnoměrně rozložit náklad a zůstat maximálně mobilní. Bunda proto také musí být pohodlná a poskytovat nejen dostatek úložného prostoru, ale také chránit před nepřízní počasí.

Taktické vesty

Taktická výbava bez vesty? To určitě ne. Jde o praktický kus oděvu, který vás ochrání, když to budete potřebovat, a můžete se ho jednoduše zbavit, když si to bude situace vyžadovat. Vesta musí, samozřejmě, obsahovat kapsy na uskladnění taktického vybavení, musí být pohodlná a variabilní.

Taktické rukavice

Při výběru taktických rukavic je nutné brát do úvahy účel, na který je budete využívat. Taktické rukavice chrání před zimou a větrem, před oděrkami a škrábanci či jinými zraněními. Využít je můžete při práci (vojáci, střelci, skauti), ale i při některých druzích sportu (airsoft či motoristické sporty).

Taktické rukavice

Kvalitní taktické rukavice by měly být odolné proti vodě, chránit nositele před chladem a zraněními. V nabídce jsou v různých barevných provedeních, můžete si tedy vybrat i takové, které vás dokážou zamaskovat v terénu.

Taktický opasek

O taktické vestě, kalhotách i obuvi jste už určitě slyšeli, pozornost si však určitě zaslouží také taktický opasek. Tyto opasky se vyznačují pevností, místo přezky se na zapínání používají klipy či spony, protože jejich použití je rychlejší, účinnější a také déle vydrží. Taktický opasek je vyrobený z pevného a tvrdého materiálu, aby opasek snesl vyšší zátěž. Můžete si tak na něj navěsit všechno potřebné a zůstat přitom plně pohyblivý. Důležité totiž je, abyste měli volné ruce.

Taktická obuv

Taktickou obuv lze označit jako obuv, která se vyznačuje pohodlností outdoorových bot a funkčností a účelností vojenských kanad. Tato obuv poskytuje pohodlí, vyznačuje se pevnou konstrukcí a poskytuje oporu při každé kroku.

Taktická obuv

Taktická obuv vám pomůže zdolat bez problémů nejistý terén, ale také prostory, kde se vám může pod nohama objevit všelicos. Na výběr máte z kotníkových, nadkotníkových i vysokých modelů.

Taktické brýle

Nosí je vojáci, členové soukromých bezpečnostních služeb i účastníci různých taktických her. Přestože s taktickými brýlemi většina z nich vypadá drsně, jejich hlavní úlohou není dodat vzhled drsného chlapa, ale chránit před škodlivým UV zářením (některé až do UV 400), maskovat výraz jejich nositele (soupeř z něho nevyčte, co máte v plánu) a samozřejmě chránit – ať už před prachem, nebo mlhou, letícími objekty, případně proti odrazovému záření.

Taktické hodinky a náramky

Ať už do přírody, do služby, nebo jen jako doplněk, taktické hodinky a náramky by neměly ve vaší výbavě chybět. Taktický náramek je náramek přežití, který je vyrobený z nylonového vlákna (paracord) a dá se nosit jako stylový doplněk, z něhož po rozmotání získáte lanko. Při pobytu v přírodě ho můžete využít různými způsoby – přivázat jím věci k batohu, když už v něm nebudete mít místo, použít ho místo přetržené šňůrky v botách či v případě uštknutí hadem jako provizorní škrtidlo.

Taktická výbava

Taktické hodinky vám kromě ukazování času poslouží jako kompas a v závislosti na tom, jaký model si vyberete, můžete v jednom získat i teploměr, křesadlo, píšťalku, provizorní svítidlo či lanko (v případě, že je řemínek z paracordu).

Taktické nože

Bez nože si svoje fungování dokážeme představit jen těžko, kus ocele zapuštěné do rukojeti z různých materiálů totiž používáme denně. Ani v přírodě nebo na zahradě byste se proto neměli pohybovat bez taktického nože. Pro každou příležitost se sice hodí jiný kus, důležité jsou však dvě věci – to, jaký je použitý materiál (ocel) a tvar čepele (výbrus). Zbytek je už záležitostí osobních preferencí (velikost, konstrukce). Výběr byste vzhledem k široké nabídce taktických nožů neměli uspěchat, potřebujete takový, na který se budete moci spolehnout.

Další taktická výbava

Taktická výbava zahrnuje skutečně všechno potřebné na přežití (patří do ní například i spacák, solární sprcha, dalekohled nebo lékárnička). K základům se ještě řadí tašky, resp. batohy a taktická svítidla. V některých situacích byste však mohli ocenit například i taktické pero.

Taktický batoh

Efektivita a Molle systém jsou většině taktických batohů vlastní. Batoh nabízí množství úložného prostoru, Molle systém umožňuje připevnění různých kapes a pouzder. Taktický batoh by se měl vyznačovat pevným nosným systémem a pohodlnými popruhy. Pouvažovat byste při výběru měli nad odepínatelnými popruhy, které vám v případě nouze umožní rychlé složení batohu.

Taktická svítidla

Svítidlo, tedy zařízení, které vytváří světlo směřující určitým směrem, je praktickým pomocníkem při různých činnostech. Svítidla se skladají z rozebíratelného těla – obsahuje zdroj energie (baterie) a zdroj světla (LED, halogenová výbojka apod.). Vybrat si můžete podle účelu z různých druhů svítidel.

Taktické svítilna - baterka

Oblíbené jsou například čelovky, které poskytují volnost pohybu, baterka či svítidlo na klíče. Důležitá je nejen svítivost a kapacita baterie, ale například také odolnost svítidla.

Široké využití

Taktická výbava vám nejen zpříjemní službu (vojáci, policisté, příslušníci SBS), ale také aktivity (turistika, airsoft, paintball) a osobní život. Její hlavní vlastností je praktičnost a pohodlnost je potom už jen příjemným bonusem. Taktické hodinky, obuv či batoh vám určitě usnadní zdolávání terénu, využijete jeh však i v každodenním životě.

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový design, beletrie a elektronická hudba jsou mojí srdeční záležitostí. Společně mě dovedli k psaní, i když na první pohled navzájem...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.Publikováno dne: 23.07.2020
Hodnocení článku:
(88%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nepromokavé chrániče matrací a podložky na matraci prodlouží jejich životnostNepromokavé chrániče matrací a podložky na matraci prodlouží jejich životnost

Za ochranu matrace lze považovat i její potah nebo prostěradlo. Její životnost však můžete prodlouřit tzv. chrániči, což jsou speciální obaly, které se navlékají na matraci, případně se...

Nejlepší skartovačky na papír poradí test a recenzeNejlepší skartovačky na papír poradí test a recenze

Skartovací stroje vám pomohou udržet pořádek ve vaší domácí kanceláři nebo ve firmě. Jsou však důležité i pro ochranu citlivých informací. Pomůžeme vám vybrat správně.

Sada hrnců Tefal, Delimano, Tescoma, Berghoff či Zepter: Které hrnce jsou nejlepší?Sada hrnců Tefal, Delimano, Tescoma, Berghoff či Zepter: Které hrnce jsou nejlepší?

Bez sady hrnců se v kuchyni nepohnete. Při jejich výběru vsaďte na kvalitu a vybírejte nejen podle ceny, ale i značky. Které sady jsou nejlepší a nezklamou?