Tefal PF 611838 – recenze a zkušenosti s domácí pekárnou

Mezi námi se ještě mnoho lidí najde takových, kteří každé ráno povinně vstávají, aby si vystáli v pekárně frontu na teplé a čerstvé rohlíky. Samo o sobě je to únavné a stresující, nemluvě o tom, když se na vás nejen teplé rohlíky, ale ani chléb či nějaké jiné pečivo vůbec ani nedostane.

Domácí pekárna Tefal PF611838 - recenze a zkušenosti

Jste nevyspaní, v zime ještě také zmrzlí a bez pečiva. Tak to skutečně naštve i ty "nejpozitivnější" povahy. Co byste však řekli na to, když hned po tom, co otevřete ráno oči, máte čerstvé pečivo přímo ve vaší kuchyni? Anebo ještě lépe, co kdyby vás místo nepříjemného budíku budilo aroma čerstvě upečeného chleba? Krásná představa, no ne? Co není, může být s elektrickou píckou pečiva PF 611838 od Tefalu.

Tefal PF 611838 Bread of the World

Tento náročný název, u kterého si divže nezkomolíte jazyk, patří multifunkční elektrické pekárně, ve které připravíte ten nejlepší domácí chléb. S výkonem 1400 W bude pečení rychlé a tak voňavé, že neprobudí smysly jen vám, ale ještě i vašim sousedům. Disponuje až 19 programy, kterými připravíte mnohem víc než jen tradiční bochník chleba. Dokonce i ten si můžete pokaždé připravit s jinou "křupavostí" kůrky, s jinou příchutí a v jiném množství. Spotřebič není rozměrově náročný, lehce ho uskladníte i v kuchyňské skříňce a během provozu vám nebude překážet ani na kuchyňské lince. Nádoba, v níž se pokrmy připravují, je z nepřilnavého materiálu, proto rychle a snadno pekárničku očistíte.

Funkce a technologie

Pekárna Tefal PF 611838 není jen prostředek, díky kterému si připravíte chutný domácí chleba, ale díky zabudované technologii je možné v ní připravit i bagety, žemle a kromě pečiva vám připraví i chutné těstoviny, koláčky a džemy. Zajímavé je, že na digitálním displeji máte možnost nastavit jeden z 3 stupňů intenzity propečení kůrky. Čím vyšší stupeň, tím bude kůrka křupavější a tmavší. Možná máte raději bělejší kůrku nebo střední, pro pícku ani jeden z vašich požadavků nebude problémem, protože Tefal PF 611838 má zabudované 2 spirály, které chleba a pečivo upečou a opečou přesně podle vašeho přání.

Podle počtu uživatelů, kteří ve vaší domácnosti milují čerstvý chléb, můžete zvolit i jednu z 3 hmotností chleba = 750 g, 1000 g a 1500 g. S touto možností se vám nestane, že budete vyhazovat velké množství nespotřebovaného pečiva, právě naopak, gramáž si nastavíte tak, abyste měli na stole vždy čerstvý chleba.

Čerstvost na prvním místě

U pečiva připraveného doma máte záruku, že nejde o žádný zmrazený polotovar. Víte, že pečivo je čerstvé a vy ho budete konzumovat, tak říkajíc, "přímo z pece". Možná se vám často stává, že chodíte z práce vyhladovělí, nebo že vstanete a zjstíte, že nemáte v chlebovce žádné pečivo na snídani. Nemějte obavy, s touto píckou se vám to už nestane.

Včetně příslušenství k domácí pekárně Tefal PF 611838

Její součástí je totiž také funkce "odložený start", která se vám v těchto případech určitě bude hodit. Nastavte si pícku na pečení během noci nebo tehdy, kdy víte, že ho budete konzumovat. Pokud milujete teplá jídlá a teplé pekárenské výrobky, nemějte obavy, že vám pokrmy z pícky vychladnou. Funkce automatického udržování teploty zajistí teplý pokrm ještě hodinu po ukončení přípravy. Do tohoto režimu se přepne automaticky potom, když je jídlo hotové.

19 programů - 19 odlišných chutí

Pokud jste si mysleli, že existuje jen bílý, černý chléb a celozrnný, jste na omylu. Tato pícka vám ukáže, že tomu tak není. Prostřednictvím 19 programů objevíte chutě pečiva, které jste doposud nepoznali. Kromě francouzského, bezlepkového a toastového chleba připraví i křupavé a chutné grissini (chlebové tyčinky), chléb pide, který vám je určitě známý jako pizzový chléb nebo rohlíky, a mnohé další. Výhodou je, že si jednotlivé recepty, které najdete v kuchyňské knize, automaticky přibalené k pícce, můžete různě obměňovat podle vlastní fantazie. Objevíte tak další zajímavé možnosti domácí pekárny a nezapomenutelnou chuť čerstvého pečiva. No a aby toho nebylo málo, s funkcí pečení si upečete i moučníky a koláčky nejen jako z pekárny, ale i jako z cukrárny.

 • 19 programů obsahuje = 7 na přípravu baget a žemlí, 8 na chléb, 1 x program na těsto, 1 x program na přípravu koláčů, 1 x program džem a 1 x program těstoviny.

Pečivo, které upečete v Tefal PF 311838

Vaše zkušenosti

Na www.heureka.sk jsme našli příspěvky a popis vašich reakcí na tento daný typ pekárny. Není jich mnoho, ale jsou napsané jasně a můžeme říct, že všechny jsou pozitivní. Líbí se vám její výkon, množství funkcí, které poskytuje, a každodenní využitelnost všech programů. Někteří z vás dokonce říkají, že vyzkoušeli několik pekáren, ale tato je pro vás ta nejlepší. Pozitivně mluvíte také o velké pomoci při hnětení těsta, technologie, která ušetří váš čas a vaše ruce od bolesti. Jediné, co kritizujete, je jen absence možnosti připravit menší chléb než je 750 gramů. I přes tuto miniaturní chybu považujete Tefal PF 611838 za špičkový produkt. 

Recenze a zkušenosti s pekárnou chleba Tefal PF 611838 na Heurece

Naše hodnocení

V podstatě s tím, co se nám líbili, a naopak, co se nám nelíbilo na pekárně, se ve velké míře ztotožňujeme s vašimi reakcemi a zkušenostmi. Ačkoliv je cenově o něco dražší než jiné, podobné kuchyňské spotřebiče, svým výkonem a interní vybaveností se jí jen málokterá domácí pekárna může vyrovnat. To, že ji lidé mají rádi, je určitě do jisté míry i to, že se snadno a intuitivně ovládá, šetří váš čas, energii i nervy, které jste roky ztráceli při každodenním vystávání v pekárně nebo i mimo pekárnu (když byla dlouhá řada až ven) na čerstvé rohlíky. Konec konců ty určitě nechutnaly tak dobře jako ty vaše.

Byli jsme spokojení

Od okamžiku, kdy jsme otestovali tuto pekárnu, nechodíme už do obchodu kupovat pečivo. Málokdy, opravdu málokdy se stane, že pekárna není u nás doma v pravidelném provozu. Líbilo se nám, že při jejím provozu nemusíme postávat a dávat pozor, co se v ní děje. Kdyby to bylo nezbytné a naše asistence byla u ní potřebná, "přísahám", že vůně, která se z ní šíří, by nás donutila jíst chléb přímo během provozu. Při testování kůrky jsme hned zvolili úroveň 3, tedy tu nejkřupavější a opravdu také byla.

Ačkoliv připravuje všelijaká jídla a chleby, pro nás bylo podstatným parametrem hlavně to, zda je chléb upečený na všech místech stejně, aby se nestalo, že na okrajích je připečený a ve středu je surový. Ale ne, nic takového se nestalo, právě naopak. Chléb byl rovnoměrně upečený, jen kůrka byla křupavější. Velkou pomocí je, že díky hnětacímu háku vymísí i pevné a zároveň nadýchané těsto. Co se týká těstovin, ty měly úplně jinou chuť než ty, co si běžným způsobem vaříme ve vřící vodě ze supermarketu. Nedá nám neuvést tyčinky, které jsme si díky jejich chuti a křupavosti oblíbili natolik, že na Silvestra se jich snědlo tolik, že pekárna měla co dělat, aby nám stačila.

Plusy

 • funkce odložený start,
 • díky 2 spirálám je chleba dokonale upečený
 • možnost nastavit si křupavost a barvu kůrky,
 • příprava baget, chlebů, těstovin, džemů
 • pekárna včetně hnětení
 • samostatné pečení umožňuje také přípravu koláčků
 • chleba je upečený na všech místech rovnoměrně

Nebyli jsme spokojení

Nelíbí se nám cena pekárny. Ne proto, že by nebyla adekvátní k jejím funkcím, ale proto, že většina lidí hledí na cenu a porovnává ji s jinými podobnými produkty. Člověk, který nemá ani potuchy, jak kvalitně se dá chléb připravit, neví, zda je to optimální cena, nebo ne. Jinak jí nemáme co vytýkat. 

Je mnohem zdravější, když si pečivo začnete připravovat prostřednictvím domácí pekárny namísto kupování pečiva z obchodů, kde nemáte záruku, zda jde o čerstvé nebo zmrazené pečivo s přidanými škodlivými  éčky. Potěší vás nejen chuť pečiva, ale i stav vaší peněženky a určitě i stav vašeho zdraví.

Mínusy

 • jen 1 hodina udržování teploty
 • není možné připravit menší chléb než 750 g
 • umělohmotné provedení, které je náchylné na poškrábání
 • cena = kolem 155 €

Vaše otázky a naše odpovědi

Kolik stojí Tefal PF 611838 Bread of the World?

Vzhledem k tomu, že tento typ domácí pícky je mnohem modernější než ty zpřed pár roků, je i cena o něco vyšší. Za tento elektronický spotřebič, určený na přípravu pečiva, zaplatíte přibližně od 155 euro výše. Cena je o něco vyšší také proto, že v ní připravíte mnohem víc než jen chléb. Díky programům si upečete bagetky, žemle, ale i těstoviny, džem a koláčky.

Jaké jsou základní parametry

 • typ zařízení = elektronická pícka pečiva
 • provedení = nerez a černá
 • výrobce = TEFAL
 • příkon = 1400 W
 • displej
 • hmotnost = 7,9 kg
 • počet pečicích nádob = 1
 • počet programů = 19 včetně bezlepkového pečení a programu marmeláda
 • další funkce = odložený start (bez zvukového upozornění), udržování teploty = max. 1 hod., 3 nastavení hmotnosti, 3 možnosti propečení kůrky
 • stupně opečení kůrky = 3 (střední, světlá, tmavá)
 • rozměry = 45 cm x 28 cm x 36 cm (V x Š x H)

Co je obsahem balení

Kromě šikovné pícky voňavého a chutného chleba nebo housek automaticky získáte také bohaté příslušenství, jehož součástí jsou pekárenské pomůcky (nařezávač, štětec), odměrka, lžíce a hnětací hák. Určitě oceníte i dárek od výrobce, který k balení přikládá i knihu s recepty, úplně zdarma.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.Publikováno dne: 15.10.2020
Hodnocení článku:
(90.4%)

V této kategorii najdete i:

Delimano Multifunkční hrnec 18v1 – recenze, zkušenosti, receptyDelimano Multifunkční hrnec 18v1 – recenze, zkušenosti, recepty

Multifunkční hrnec 18v1 od Delimana za vás vyřeší všechny starosti kolem vaření. Co všechno nabízí? Je vhodný pro každého? Podívali jsme se na to.

Delimano Elektrický tlakový hrnec Pro 5,5 l – recenzeDelimano Elektrický tlakový hrnec Pro 5,5 l – recenze

Tlakové hrnce vždy byly a také vždy budou v kurzu. Využívají tlak a teplo pro rychlejší a lepší přípravu jídla. Šetří čas a také spotřebovanou energii. Tyto tlakové hrnce jsou maximálně...

Multifunkční teplovzdušný hrnec Delimano Multivařič 20v1 (recenze)Multifunkční teplovzdušný hrnec Delimano Multivařič 20v1 (recenze)

Na to, abyste něco uvařili, nemusíte umět vařit. Multivařič 20v1 od Delimana je kuchyňská pomůcka, se kterou navaří opravdu každý. Ulehčí vám život a prodlouží čas, který můžete trávit...