Test magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhu

Jen málokdo by dokázal odolat fajn pochoutkám, které dokáže připravit gril. Co když však už teplé dny skončily? V tom případě nastupuje na scénu kontaktní gril použitelný i v interiéru.

Test magazín - nejlepší elektrické grily?

To, jak kvalitní tyto produkty jsou a co nabízejí, nám odhalí relace Test magazín.

Kompletní výsledky testu kontaktních grilů

Co je to kontaktní gril?

V úvodu jsme načrtli, že kontaktní gril nahrazuje klasický gril, když už počasí nepřeje klasické grilovačce na zahradě. Samozřejmě, kontaktní grily nedokážou vytvořit nenapodobitelnou atmosféru grilovačky s dobře známou kombinací vůní masa a ohně, ale zato si můžete jídlo ugrilovat přímo ve vaší kuchyni.

Mnozí si možná řeknete, že když při grilování není oheň, tak se ani nejedná o grilování. Ve skutečnosti je však tento pojem širší a definovaný jako úprava jídla pomocí suchého tepla.

Test magazín

Oblíbená relace RTVS Test magazín ve spolupráci s časopisem dTest si tentokrát na mušku vzala kontaktní grily, kde testovali to, jak dokážou připravovat různé pokrmy – od steaků přes rybí filety až po zeleninu. Výsledné hodnocení také ovlivňovala manipulace s grilem, jeho čištění nebo celkové provedení.

Faktory a jejich procentní míra, kterou měly vliv na výsledky:

  • Grilování (50 %)
  • Obsluha (30 %)
  • Zpracování (10 %)
  • Spotřeba elektrické energie (10 %)

Výsledky grilování byly uspokojivé

Vybraným produktům se v testech grilování dařilo velmi dobře – drtivá většina z nich dosáhla minimálně uspokojivou nebo dobrou známku. Co se týká grilování, tak se nejlépe dařilo modelu od výrobce Sage, který dosáhl pěkných 62 %. Na chvostu žebříčku skončila Eta Livero se 46 %.

Největší zkouškou pro kontaktní grily byla příprava kuřecího masa. Hodnotila se jeho teplota, vzhled, ale také vůně či množství uniklé šťávy. Značky De'Longhi, Philips, Sencor a Severin dostávaly nižší hodnocení v tomto směru kvůli tomu, že maso bylo sušší. Gril De Gusto zase smrděl od spáleného plastu.

Zelenina a topinky se sýrem na kontaktním grilu

Ano, hlavní pochoutkou z grilu je pro mnohé maso, ale ani dobře opečená zelenina není k zahození. Zelenina vyžaduje jen krátký čas na grilu, během něhož by se však měla dobře propéct tak, aby nebyla rozvařená. V tomto směru vynikal produkt Domo, který žampiony či baklažán ugriloval nejlépe.

Grilování zeleniny na kontaktním elektrickém grilu

Na druhé straně, zelenina z Tefal XL Classic byla suchá a zespodu spálená. De Gusto zase na přípravu zeleniny potřeboval příliš mnoho času (23 min) a nevýhodou je také malá grilovací plocha. Zelenina v grilu ETA byla až za půlhodinu a výsledek připomínal spíše uvaření než ugrilování.

Pěkně připečené topinky s chutným roztečeným sýrem jsou ideální snídaní či večeří. Nejhorší sendviče vyprodukoval přístroj De'Longhi, protože míra opečení vůbec nebyla rovnoměrná. Problémem také byl delší čas grilování.

Vybavení a rozměry kontaktního grilu

Mnohé grily mají šikovné vychytávky, které ulehčují jejich obsluhu. Bavíme se o barevných indikátorech teploty, zvukových singalizacích či víku umožňujícímu opékání jen zespodu. Celkový dojem ovlivnila i přehlednost instrukcí v návodu.

Nejlepší obsluhou se mohou pyšnit Concept, ECG a Sage. Za vyšší váhu a robustnost klesla známka za manipulaci u produktů Sage, Sencor, Catler, Concper, De'Longhi a Gorenje.

Kompletní výsledky testu kontaktních grilů

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte? Závěsy se hodí do každého pokoje. Nevěříte?

Máte doma závěsy? Hodí se nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do dětského pokoje a kuchyně. Jsou dekoračním doplňkem, který dodá místnosti svébytný ráz.Publikováno dne: 10.08.2019
Hodnocení článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test magazín – vestavěné elektrické trouby Test magazín – vestavěné elektrické trouby

Koupě vestavěné elektrické trouby by měla být v první řadě investicí do budoucna. Jen některé modely však vynikají mimořádnou kvalitou. V našem článku vám představíme ty nejlepší!

Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu? Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?

 Vrtačky jsou univerzální zařízení, která mohou provádět víceré činnosti a kdykoliv. Test poradí, které jsou ty nejlepší.

Test Magazín – Toaletní papír ve spotřebitelském testu Test Magazín – Toaletní papír ve spotřebitelském testu

V dnešním článku si posvítíme na to, jak se jednotlivým typům toaletního papíru dařilo v testování relace RTVS Test magazín.