Test magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhu

Jen málokdo by dokázal odolat fajn pochoutkám, které dokáže připravit gril. Co když však už teplé dny skončily? V tom případě nastupuje na scénu kontaktní gril použitelný i v interiéru.

Test magazín - nejlepší elektrické grily?

To, jak kvalitní tyto produkty jsou a co nabízejí, nám odhalí relace Test magazín.

Kompletní výsledky testu kontaktních grilů

Co je to kontaktní gril?

V úvodu jsme načrtli, že kontaktní gril nahrazuje klasický gril, když už počasí nepřeje klasické grilovačce na zahradě. Samozřejmě, kontaktní grily nedokážou vytvořit nenapodobitelnou atmosféru grilovačky s dobře známou kombinací vůní masa a ohně, ale zato si můžete jídlo ugrilovat přímo ve vaší kuchyni.

Mnozí si možná řeknete, že když při grilování není oheň, tak se ani nejedná o grilování. Ve skutečnosti je však tento pojem širší a definovaný jako úprava jídla pomocí suchého tepla.

Test magazín

Oblíbená relace RTVS Test magazín ve spolupráci s časopisem dTest si tentokrát na mušku vzala kontaktní grily, kde testovali to, jak dokážou připravovat různé pokrmy – od steaků přes rybí filety až po zeleninu. Výsledné hodnocení také ovlivňovala manipulace s grilem, jeho čištění nebo celkové provedení.

Faktory a jejich procentní míra, kterou měly vliv na výsledky:

  • Grilování (50 %)
  • Obsluha (30 %)
  • Zpracování (10 %)
  • Spotřeba elektrické energie (10 %)

Výsledky grilování byly uspokojivé

Vybraným produktům se v testech grilování dařilo velmi dobře – drtivá většina z nich dosáhla minimálně uspokojivou nebo dobrou známku. Co se týká grilování, tak se nejlépe dařilo modelu od výrobce Sage, který dosáhl pěkných 62 %. Na chvostu žebříčku skončila Eta Livero se 46 %.

Největší zkouškou pro kontaktní grily byla příprava kuřecího masa. Hodnotila se jeho teplota, vzhled, ale také vůně či množství uniklé šťávy. Značky De'Longhi, Philips, Sencor a Severin dostávaly nižší hodnocení v tomto směru kvůli tomu, že maso bylo sušší. Gril De Gusto zase smrděl od spáleného plastu.

Zelenina a topinky se sýrem na kontaktním grilu

Ano, hlavní pochoutkou z grilu je pro mnohé maso, ale ani dobře opečená zelenina není k zahození. Zelenina vyžaduje jen krátký čas na grilu, během něhož by se však měla dobře propéct tak, aby nebyla rozvařená. V tomto směru vynikal produkt Domo, který žampiony či baklažán ugriloval nejlépe.

Grilování zeleniny na kontaktním elektrickém grilu

Na druhé straně, zelenina z Tefal XL Classic byla suchá a zespodu spálená. De Gusto zase na přípravu zeleniny potřeboval příliš mnoho času (23 min) a nevýhodou je také malá grilovací plocha. Zelenina v grilu ETA byla až za půlhodinu a výsledek připomínal spíše uvaření než ugrilování.

Pěkně připečené topinky s chutným roztečeným sýrem jsou ideální snídaní či večeří. Nejhorší sendviče vyprodukoval přístroj De'Longhi, protože míra opečení vůbec nebyla rovnoměrná. Problémem také byl delší čas grilování.

Vybavení a rozměry kontaktního grilu

Mnohé grily mají šikovné vychytávky, které ulehčují jejich obsluhu. Bavíme se o barevných indikátorech teploty, zvukových singalizacích či víku umožňujícímu opékání jen zespodu. Celkový dojem ovlivnila i přehlednost instrukcí v návodu.

Nejlepší obsluhou se mohou pyšnit Concept, ECG a Sage. Za vyšší váhu a robustnost klesla známka za manipulaci u produktů Sage, Sencor, Catler, Concper, De'Longhi a Gorenje.

Kompletní výsledky testu kontaktních grilů

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!

Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce Zelená ložnice - budete se v ní cítit jako v bavlnce

Patří zelená k vašim oblíbeným barvám? Pak se jí při zařizování bytu nemusíte vůbec obávat. Podívejte se, jak se hodí například do ložnice.Publikováno dne: 10.08.2019
Hodnocení článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test magazín – vestavěné elektrické troubyTest magazín – vestavěné elektrické trouby

Koupě vestavěné elektrické trouby by měla být v první řadě investicí do budoucna. Jen některé modely však vynikají mimořádnou kvalitou. V našem článku vám představíme ty nejlepší!

Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?

 Vrtačky jsou univerzální zařízení, která mohou provádět víceré činnosti a kdykoliv. Test poradí, které jsou ty nejlepší.

Test Magazín – Toaletní papír ve spotřebitelském testuTest Magazín – Toaletní papír ve spotřebitelském testu

V dnešním článku si posvítíme na to, jak se jednotlivým typům toaletního papíru dařilo v testování relace RTVS Test magazín.