Test Magazín – Myčky nádobí. Vítězem dTestu je Bosch

Myčka nádobí je dnes běžným domácím spotřebičem. Na internetu najdete množství návodů o tom, jak si myčku nádobí vybírat. Určitě se vyplatí si prostudovat, jaké parametry musí mít a jaké nároky by měla splňovat.

Nejlepší myčka nádobí

My jsme však pro vás na základě odvysílaného testu v relaci RTVS a zkušeností spotřebitelů připravili konkrétně hodnocené modely, které splnily ta nejpřísnější odborná kritéria.

Pořadí výsledku testu

Vítězi dTestu

Vítězem testu mezi myčkami nádobí se stala německá Bosch SMI88TS26E se šířkou 60 cm. V testu získala známku dobře a hodnocená kritéria splnila na 70 %. V těsném závěsu byla myačka nádobí Electrolux ESL8820RA (66 %) a nezaostaly ani Beko DIN28221 (65 %) a Gorenje GV66160 (65 %). Známku dobře dosáhl ještě také Whirlpool WIE2B19, který také hodnocená kritéria zvládl velmi slušně. Méně úspěšným výsledkem značky Whirlpool je model WRIC 3C26, který skončil se známkou průměrná.

Hodnocené parametry

Hodnocené byly parametry, které nejvíc ovlivňují funkčnost myčky nádobí. Také však byly zohledněné parametry ekonomického chodu. Největší vliv na procento hodnocení myčky měla účinnost mycího cyklu. Následovala spotřeba, délka mycího cyklu, hlučnost a ovládání myčky nádobí. Také i zpracování myčky nádobí sehrálo podstatnou roli. Výše uvedené modely obstály nejlépe, přičemž hodnocená kritéria nad očekávání nejednou překonaly.

Nejlepší zabudovaná myčka nádobí

Nejvíc hodnocené byly nejpoužívanější režimy. Označené byly jako hlavní a úsporný program, přičemž test zohledňoval především účinnost mytí a sušení. Každá myčka byla naplněná různě znečištěným nádobím (sklenice, plastové misky, hrnce, šálky, příbory), skvrny od kávy, mastné talíře, připálené maso v pánvích, kukuřičný škrob a mnoho jiného. Cyklus mytí vždy probíhal 2x, aby v případě radikálního rozdílu byl test provedený znovu. Procento úspěšnosti mytí se pohybovalo kolem 55 až 70 %. Sušení většina myček zvládla hravě.

Testované modely myček nádobí

Na základě relace RTVS a dTestu jsme se rozhodli vám více přiblížit, jak si vestavěné myčky nádobí se šířkou 60 centimetrů v testu vedly. Podle výsledků testu, jakož i praktických zkušeností uživatelů jsme pro vás vytvořili přehled, v čem daná myčka vynikla a naopak, v čem daný model zaostal.

Kvalitní myčka nádobí

Vybírali jsme pouze modely, které byly součástí konkrétního testu. Hodnocené byly parametry:

  • Mycí cyklus
  • Spotřeba
  • Délka mycího cyklu
  • Hlučnost
  • Obsluha
  • Zpracování myčky nádobí

Závěrečné hodnocení

Modely, které dosáhly ukázkové výsledky, jsou ideální volbou. Avšak odrazovat může jejich cena, která je pro běžného spotřebitele skutečně nadstandardní a mimo rozpočet. Čtyřčlenná rodina si pohodlně vystačí s myčkou nádobí od 8 do 12 tisíc korun. Test přitom dokázal, že i tyto myčky dokázaly pohodlně obstát a konkurovat dražším modelům. Při výběru z testovaných modelů tedy máte záruku, že jejich účinnost byla otestovaná v praxi. Výsledky, které dosáhly, nejsou nijakým způsobem zkreslené. Nerozhodujte se podle výrobce nebo designu. Dejte raději na reference a odborné testy, které odhalí ta nejpodstatnější pozitiva a nejdůležitější negativa.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň Skříňky pod TV - praktické a poutavé zároveň

Máte už vybrán stolek pod TV? Není to tak jednoduché jak jste si na začátku mysleli? Možná vám pomohou se rozhodnout naše tipy. Nechte se inspirovat naší galerií.

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.Publikováno dne: 20.05.2019
Hodnocení článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu? Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?

 Vrtačky jsou univerzální zařízení, která mohou provádět víceré činnosti a kdykoliv. Test poradí, které jsou ty nejlepší.

Test Magazín – Toaletní papír ve spotřebitelském testu Test Magazín – Toaletní papír ve spotřebitelském testu

V dnešním článku si posvítíme na to, jak se jednotlivým typům toaletního papíru dařilo v testování relace RTVS Test magazín.

Test magazín – Tekuté čističe na toaletu Test magazín – Tekuté čističe na toaletu

Míváte těžkosti s umýváním toalety? Pomoci by vám mohly kvalitní tekuté čističe. Ty nejkvalitnější odhalil Test magazín.