Test Magazín – ruční šlehače. Vítězem testu je Bosch

Elektrický ruční šlehač je skvělým pomocníkem v kuchyni, který výrazně usnadňuje práci. Vzhlede k tomu, že na trhu se pohybuje více modelů od různých výrobců, přinášíme vám článek s výsledky testů těchto výrobků.

Nejlepší ruční šlehač podle testu

Uveřejněné v časopisu dTest a odvysílané v relaci RTVS Test magazín.

Pořadí výsledku testu

O ručních šlehačích

Nabídka kuchyňských spotřebičů je bohatá a stále se rozšiřuje o nové modely a techonologie. Poznáme tyčové mixéry a ruční elektrické šlehače, přičemž oba dva dokážou vytvořit stejné pokrmy. První jmenované slouží na mixování a poslouží rodičům dětí nebo při výrobě polévek a omáček. Ruční elektrické šlehače zase slouží na šlehání nebo přípravu těsta.

Co se týká práce s ručními šlehači, vybírat můžeme ze 2 verzí. Tou první jsou klasické šlehače, které musíme při práci držet v ruce. Najdeme také takové, které mají při práci stabilní polohu a my se nemusíme namáhat. Jejich funkčnost je však stejná.

Výkonný ruční šlehač

Jsou i modely, které se liší nabízeným vybavením. Standardní, tedy šlehací a hnětací metly, které umožňují vyšlehání šlehačky nebo sněhu z bílků a zpracovat různé druhy těsta. S těmi pokročilejšími můžete mixovat dětskou výživu či smoothie. Toto všechno se odráží na ceně, a proto je dobré si určit, co od šlehače očekáváme a potřebujeme.

Užitečné doplňky a funkce

Nápomocnou funkcí může být praktické turbo, které umožňuje zrychlit otáčky na maximum v průběhu zlomku sekundy. Pro praktické a také bezpečnostní účely je užitečnou věcí protiskluzová rukojeť. Je až překvapivé, že jen necelá třetina testovaných produktů ji měla. Zapomenout nelze ani na dlouhý kabel, který by kvůli praktickým účelům měl mít aspoň 1 metr.

Testované parametry

V testováních se kontrolovaly a zkoumaly různé faktory a parametry, přičemž každý měl jiný vliv na celkové hodnocení, který je vyjádřený procentním údajem v závorce.

  • Funkce – šlehání a mísení (55 %)
  • Ovládání (30 %)
  • Hlučnost (10 %)
  • Kvalita zpracování (5 %)

Šlehání

Při testování se šlehače používaly na běžné kuchyňské práce – výroba sněhu z bílků nebo tvorba šlehačky. Do hodnocení se počítal i čas přípravy. Většina šlehačů dokázala udělat velmi kvalitní šlehačku za dobu přibližně 2 minut. Ve zkoušce pohořel produkt Philco, který nedokázal vytvořit kvalitní šlehačku ani po 5 minutách šlehání.

Ruční šlehač Bosch

Při výrobě sněhu z bílků se použilo 5 bílků a hodnotily se parametry jako kvalita, objem a čas výroby. Nejkvalitnější sníh vyrobil produkt značky Bosch, který potvrdil svoje vítězství i nejlepším časem (1,2 minuty). Časy ostatních výrobků byly v průměru dvakrát vyšší.

Zpracování těsta

litého těsta, na jehož výrobu bylo použito 250 gramů bílé pšeničné mouky, 0,5 litru plnototučného mléka, 200 gramů vajec a 6 gramů soli, si nejlépe vedly značky Eta a Rohnson. Ostatní produkty obdržely dobré nebo průměrné hodnocení. Nedostatečnou si vysloužil Electrolux kvůli špatně vymísenému těstu a zbytku surovin, které zůstávaly přilepené na bocích nádoby.

Ruční šlehač

Co se týká lineckého těsta, tady se šlehačům dařilo nejlépe. Výjimkou byly značky Gorenje a Electrolux, které dodaly nekvalitní a nerovnoměrně zpracované těsto. U chlebového těsta nebyli žádní vítězové ani poražení, udělovaly se jen dobré nebo průměrné známky.

Ovládání

Špatné známky byly udělované například za náročné sestavování, nastavování rychlosti nebo obtížné čištění. Plusem bylo intuitivní ovládání nebo už uvedená protiskluzová rukojeť. Nejhůře ve zkoušce dopadlo Gorenje. Jeho sestavení není intuitivní a práce s ním může být nebezpečná, protože je možné ho zapnout i při špatně vložených metlách.

Na čele žebříčku je Braun, který si vysloužil dobré hodnocení za ovládání, sestavování, čištění a celkovou manipulaci. V závěsu za ním se umístil Bosch.

Motory a hlučnost

Na závěr byli testované motory v zátěžových šlehacích maratonech. Cílem bylo zjistit, zda se motory přehřejí nebo úplně vypadnou. Míchala se směs vody a dřevěných pilin. Výsledek? Všechny šlehače vydržely. Co se týká odolnosti, respektive kvality zpracování, opět můžeme říct, že všechny výrobky jsou pevné a odolné.

Ruční šlehač Braun

S prací motoru je spjatá také hlučnost, která se měřila ve vzdálenosti půl metru a zároveň ji hodnotila i trojice expertů. Na tichou práci je vhodný model Bosch. O něco více hlučný, ale stále s kladným hodnocením, je výrobek Braun. Vůbec nejhlučnějším byl Tefal.

Finální žebříček

  1. Bosch MFQ22100 – 74 %
  2. Braun HM 3105 – 66 %
  3. Russel Hobbs 18965-56 – 64 %
  4. Orava SL-109 – 62 %
  5. Philips HR3740/00 – 57 %
  6. Electrolux ESM3300 – 35 %

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Wire závěsné lampy - moderní svítidla Wire závěsné lampy - moderní svítidla

Hledáte vhodné svítidlo do svého obýváku či kuchyně? Wire závěsné lampy by pro vás mohly být to pravé.

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...Publikováno dne: 19.05.2019
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhuTest magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhu

Kontaktní gril nahrazuje klasický gril, když už počasí nepřeje klasické grilovačce na zahradě. To, jak kvalitní tyto produkty jsou a co nabízejí, nám odhalila relace Test magazín....

Test magazín – vestavěné elektrické troubyTest magazín – vestavěné elektrické trouby

Koupě vestavěné elektrické trouby by měla být v první řadě investicí do budoucna. Jen některé modely však vynikají mimořádnou kvalitou. V našem článku vám představíme ty nejlepší!

Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?

 Vrtačky jsou univerzální zařízení, která mohou provádět víceré činnosti a kdykoliv. Test poradí, které jsou ty nejlepší.