Test Magazín – Televizory. Vítězem dTestu je Samsung

Chtěli byste si do vašeho obýváku koupit nový televizor, ale jste ztracení v pestré tržní nabídce? Není se co divit, vždyť výrobci televizorů ročně produkují kvantum výrobků, a proto je velmi náročné vybrat si jeden konkrétní, který by nejlépe splňoval naše požadavky.

Nejlepší televizor podle testu

Tento článek by vám měl vybíríní televizoru značně usnadnit.

Pořadí výsledku testu

Test magazín

Časopis dTest si tentokrát posvítil na různé modely televizorů. My vám dnes stručne zesumarizujeme to, jak testy probíhaly a jaké byly finální výsledky. Porovnávaly se dvě kategorie:

  • Menší televizory s úhlopříčkou 102-109 centimetrů (40–43 palců)
  • Větší televizory s úhlopříčkou 124–140 centimetrů (49–55 palců)

Při testování se hodnotilo celkem 8 parametrů, přičemž každý z nich měl procentní podíl na finálním výsledku:

 • Obraz (40 %)
 • Zvuk (25 %)
 • Ovládání (10 %)
 • Tunery a připojení (5 %)
 • Multi-mediální přehrávač (5 %)
 • Nahrávání (5 %)
 • Smart TV (5 %)
 • Spotřeba elektrické energie (5 %)

Kvalita obrazu

Nejdůležitějším parametrem je bezpochyby kvalita obrazu. K ní se přistupovalo dvěmi způsoby. Nejdříve ji měřily optické přístroje, které se zaměřily na pozorovací úhly, viditelnosť obrazu při velkém světle, rovnoměrnost podsvícení a optimálne nastavení kontrastu a jasu. Následně svoje hodnocení poskytli vyškolení experti.

Kvalita obrazu televizoru

Testovala se kvalita obrazu vybraných scén při různých zdrojích. V případě tunerov pro pozemní a kabelové vysílání se zvlášť hodnotila standardní kvalita a vysoké rozlišení. Co se týká satelitů, tak tam se různá rozlišení hodnotila společně. Kontrolovala sa také kvalita obrazu při použití kabelu HDMI. Pokud to televizor umožňoval, tak se také hodnotil signál o kvalitě 4K - Ultra HD.

Malé televizory

V kategorii malých televizorů, tedy 40–43 palců, si nejlépe vedla trojice modelů od Samsungu. Nejhůře se zase dařilo modelům Panasonic TX-40ESW404 LG 43 LJ 500W, které nabídly jen průměrný obraz. U Panasonicu byly aspoň malou kompenzací slušné pozorovací úhly a dobrá viditelnost při větším světle. U LG to zase byl dobrý kontrastní poměr a homogenní podsvícení.

Nejlepší televizor

U malých televizorů je však nutné počítat s tím, že jsou levnější a tím pádem neposkytují takovou kvalitu jako větší televizory. Obraz je často průměrný, mdlý, někdy až podprůměrný. Stejně tak to platí i u zvuku.

Velké televizory

Kategorii větších televizorů ovládla korejská značka Samsung. Její výrobky obsadily až prvních osm míst. Za nimi se umístily japonské značky, konkrétně Sony KD-49XE7005 Philips 49PUS7502/12. Na nechvalném chvostě žebříčku máme také produkt od Sony, konkrétně model KDL-49WE755.

Zvuk

Když kupujeme televizor, tak po obrazu je nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím náš výběr zvuk. Jak se testovaným modelům dařilo? 55palcový Samsung UE55MU7002 nabídl vysoce nadprůměrný, ba až vynikající zvuk, ať už u filmů, nebo hudby. Je vyvážený a příjemný na poslouchání.

Kvalitní televize podle testu

Nejhůře se dařilo modelu Philips 49PFS4132/12, který za zvuk dostal jen slabých 15 %. To bylo způsobené chrastivým zvukem, slabými basy a kovovými tóny. Jen o jedno procento nad ním se umístila už vzpomenutá trojice výrobků od Samsungu. Zvukem se nemůže pyšnit ani Philips 65PUS6412/12, který dokonce dostal nedostatečnou známku za slabé basy, přepálené výšky a kovové tóny.

Jaké jsou výsledky?

V kategorii televizorů s úhlopříčkou 49–55 palců:

 1. Samsung UE49MU7002: 72 % - dobře
 2. LG 55UJ635V: 67 % - dobře
 3. Philips 55PUS6262/12: 58 % - průměrně
 4. Sony KD-55XE8505: 58 % - průměrně
 5. Panasonic TX-50EX703E: 57 % - průměrně
 6. Philips 49PFS4132/12: 41 % - průměrně

Absolutním vítězem se stal televizor Samsung QE65Q7F.

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.

Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti

Zařizování studentského pokoje může být pořádný boj. Rodič chce často něco jiného než samotné dítě a potom vznikají rozbroje. Zkuste však vyjít studentovi vstříc a nakonec budete všichni...Publikováno dne: 13.05.2019
Hodnocení článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhuTest magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhu

Kontaktní gril nahrazuje klasický gril, když už počasí nepřeje klasické grilovačce na zahradě. To, jak kvalitní tyto produkty jsou a co nabízejí, nám odhalila relace Test magazín....

Test magazín – vestavěné elektrické troubyTest magazín – vestavěné elektrické trouby

Koupě vestavěné elektrické trouby by měla být v první řadě investicí do budoucna. Jen některé modely však vynikají mimořádnou kvalitou. V našem článku vám představíme ty nejlepší!

Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?

 Vrtačky jsou univerzální zařízení, která mohou provádět víceré činnosti a kdykoliv. Test poradí, které jsou ty nejlepší.