Test magazín – vestavěné elektrické trouby

Koupě vestavěné elektrické trouby by měla být v první řadě investicí do budoucna. Výrobci nám nabízejí mnohé různé modely, z nichž jen některé vynikají mimořádnou kvalitou.

Test vestavných elektrických trub

To, které z nich jsou skutečně ověřené, si odhalíme na základě zesumarizování výsledků z relace RTVS Test magazín.

Výsledky testování vestavěných elektrických trub

Testované parametry

Koupě vestavěné elektrické trouby není jednoduchá, protože v obchodech si jen těžko dokážeme ověřit to, jak trouba peče a připravuje různé pokrmy od koláčů až po maso. Při výběru byste měli hledět zejména na to, jak často budete troubu využívat. Moderní trouby mají užitečné funkce jako například ohřev párou.

Časopis dTest si připravil test vestavěných elektrických trub, v němž se zkoumaly různé parametry. Vliv jednotlivých atributů na finální výsledek je uvedený v závorce:

  • Ohřev a pečení (50 %)
  • Spotřeba elektrické energie (20 %)
  • Ovládání (20 %)
  • Hlučnost (5 %)
  • Bezpečnost (5 %)

Předehřev trouby

Nejkratší doba předehřevu byla zaznamená u trouby značky Lord – na 200 °C se díky speciální funkci ohřála za přibližně 5 a půl minuty. Bez této funkce to však trvalo 8 a půl minuty. Dobře si vedla také Ikea, které to trvalo přibližně 7 minut. Na opačné straně žebříčku v tomto směru se umístila Amica – čas předehřevu byl až 12 minut.

V teplovzdušném režimu měly tři modely funkci rychlého předehřevu – Miele, Gorenje a Mora. Nejlepší z této trojice je Mora, které to trvá 4 a půl minuty. I v tomto směru byla nejhorší opět Amica.

Předehřívání elektrické trouby

Tip: Dávejte si pozor na ukazatet teploty na displeji. Stává se, že často je tam udaná vyšší teplota než ta skutečná. Například u výrobku Mora se bavíme o rozdílu 30 až 40 °C.

Stabilita a kolísání teploty

Pokud teplota v troubě není stabilní a kolísá, tak se snadno může stát, že váš pokrm nebude správně upečený nebo ohřátý. Teplota v troubě Candy se při nastavené teplotě 80 °C pohybovala od 56 °C až po 106 °C. Problém s udržením teploty byl zaznamený i u značek Amica, Concept, Electrolux, Ikea, Lord a Mora.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie pečící trouby

Pečení masa a koláčů

Při pečení se testovalo kuřecí maso přibližně o hmotnosti 2 kilogramů a za teploty trouby 200 °C. Postupovalo se způsobem pro přípravu drůbeže, který doporučoval výrobce. Nejrychlei upekla kuře trouba Concept – za 45 minut bylo dostatečně propečené. Trouba Candy potřebovala až 115 minut.

Kvalita pečení koláčů a masa v troubě

Velmi důležitá byla i chuť. Na tomto poli selhala trouba Mora – kuřeti chyběla křupavost a šťavnatost. Většina trub si však vedla dobře.

Při pečení koláčů se testovalo zejména to, jak rovnoměrně dokáže trouba péct. Pochválit můžeme výrobky Mora a Ikea. Peklo se na více roštech zároveň, s čímž měla problém trouba Candy.

Sendviče a funkce grilu

V tomto případě se na rošt rovnoměrně poukládaly sendviče tak, aby zaplnily celou jeho plochu. Zapnula se funkce grilu a opět se sledovalo, jakou plochu dokáže v tomto případě trouba pokrýt. Nejlepší topinky připravila trouba Gorenje. Na druhé straně sendviče byste neměli dělat v troubě Amica, která pokryla jen 60 % plochy.

Obsluha

U elektrických, ale i jiných spotřebičů se často zkoumá i ovládání, obsluha nebo přehlednost návodu na použití. Na to, aby byla obsluha trouby příjemná a bezstarostná, se hodnotilo také to, zda bylo skrz sklo vidět do trouby, nebo hlasitost signálů při nastavování programů. Testy ukázaly, že nejlépe se pracuje s troubou Miele.

Celkové výsledky

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev

Prvky retro stylu nás obklopují každý den. Spojení moderního a retra se líbí nejen mladším, ale i starším ročníkům. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj obývací pokoj oživíte netradičním...

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.Publikováno dne: 08.07.2019
Hodnocení článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Test Magazín – vysavače. Které klasické vysavače jsou nejlepší?Test Magazín – vysavače. Které klasické vysavače jsou nejlepší?

Relace Test Magazín z produkce RTVS nám odhalila, které výrobky se vyplatí kupovat a jaké faktory jsou rozhodující při výběru. Podívejte se na kompletní výsledky.

Test magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhuTest magazín – Nejlepší kontaktní grily na trhu

Kontaktní gril nahrazuje klasický gril, když už počasí nepřeje klasické grilovačce na zahradě. To, jak kvalitní tyto produkty jsou a co nabízejí, nám odhalila relace Test magazín....

Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?Test Magazín – vrtačky. Která je nejlepší vrtačka podle testu?

 Vrtačky jsou univerzální zařízení, která mohou provádět víceré činnosti a kdykoliv. Test poradí, které jsou ty nejlepší.