Trendy stojany na deštníky znovu v módě

Stojan na deštníky je praktickou záležitostí, kterou oceníte zejména v nepříznivém počasí. Pomůže vám skončit s velkými loužemi na dpodlaze a vtěsnáním deštníků do sprchových koutů, také s jejich rozprostíráním před vchodové dveře.

Bílý stojan na deštníky

Je všestranným pomocníkem. Dokáže být nenápadný i designově inovativní, podle potřeby ho dostanete v menších i větších rozměrech. Je vhodný zejména do předsíní v domácnosti, velkých korporátních společností a veřejných podniků.

Moderní provedení stojanů

Stojan na deštníky nemusí být víc, jen ošumělou součástí vaší domácnosti či pracovny. Provedení  stojanu se neustále vyvíjí, až do takové míry, že nás jeho vzhled dokáže příjemně překvapit. Vyrábí se v různých materiálech – od kovu přes plast, dřevo až po sklo. Jeho design často odráží kus umělecké práce a výsledný produkt zdobí mnohé předsíně.

Přestože je design důležitou součástí produktu, při výběru se musíme zaměřit na jeho samotnou funkčnost. Je prvořadé si všímat stability, dostatečné velikosti a odkapáávajícího prostoru stojanu, a také materiálu, z něhož je vyrobený.

Nejvhodnější jsou voděodolné materiály jako kov nebo sklo. Nedoporučuje se dřevo, které se účinkem vody snadno poškodí.

Kde umístit stojan?

Logicky se stojan umísťuje do předsíní blízko vchodových dveří nebo do chodeb. Při odchodu nám padne do oka jako první a při návratu deštník ihned odložíme na místo. Vodu neroznášíme dál do pokojů a stojan dál plní svoji roli praktického pomocníka.

Stojan na deštníky spojený s věšákem

V malých předsíních a stísněných chodbách se častokrát setkáme se stojany, které jsou přímo spojené s věšákem. Jde o co nejlepší využití prostoru a úsporu každého volného centimetru v místnosti. Při výběru tohoto typu stojanu si musíme dávat pozor na jeho provedení. Pokud nechceme, aby se oblečení dostávalo do kontaktu s mokrými deštníky, musíme si vybrat stojan, kde je vzdálenost jeho částí (mezi stojanem a věšákem) dostatečně velká.

Výroba vlastního stojanu na deštníky

Pokud máte šikovné ruce, představivost (případně inspiraci z předlohy), nezbytný materiál, můžete se pustit do výroby vlastního stojanu. Základem pro stojan mohou být nové nebo použité materiály, které máte běžně v domácnosti, např. gumáky, vědro, květináč, větve, sud nebo stará váza.

Doma vyrobený stojan na deštníky

Pokud však nejste kreativní typ nebo vás výroba stojanu neláká, tak si určitě prohlédněte naši nabídku výše. 

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Dominika Ježová

Vždy jsem hledala způsob, jak kreativní cestou vyjádřit představy a myšlenky, které ve mně dřímali. Přivedlo mě to k psaní a od té doby miluji, že...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.Publikováno dne: 07.07.2018
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.