Poznáte všechny typy interiérového stínění? Je jich víc, než si myslíte

Výběr interiérových žaluzií interiérového stínění pro mnohé představuje spíše horor než příjemnou zábavu. Nespočetné možnosti jejich pořízení vedou nejednou až k paralýze rozhodování.

Moderní stínění do kanceláře

Sami si tímto procesem denně procházíme, proto jsme pro vás připravili sumář typů žaluzií vhodných pro vnitřní prostory vašeho domu tak, aby jejich obstarání pro vaši domácnost skončilo vždy happyendem.

Ještě než vyrazíte do nejbližšího obchodu obstarat si dokonalý kousek pro stínění obývacího pokoje, zamyslete se nad účelem, který mají žaluzie splnit. Sjednocující cíl napříč všemi typy představuje stínění a regulace teploty, která zvenku proniká do místnosti. Vyskytují se ale i další funkce, které různé typy žaluzií plní – náhrada záclon, designový prvek, absolutní tma.

Horizontální žaluzie

Za nestarnoucí klasiku považujeme horizontální žaluzie, tedy ty tradiční hliníkové pásky, které se montují mezi okenní tabule nebo na okno. Ovládají se zpravidla pomocí kuličkového řetízku nebo plastové tyčinky.

Horizontální žaluzie v moderní obývacím pokoji

Horizontální provedení má dvě nesporné výhody – seženete je v nejrůznějších barvách a vybrat si můžete z více velikostí a tvarů. Druhou výhodou je bezpochyby nižší pořizovací cena.

Vertikální žaluzie

Pamatujete si z vaší kanceláře nebo z návštěvy doktora dlouhé vertikální pruhy látek, které mají několik možných poloh natočení a roztahují se do šířky? Vybavujete si je jen v bílé barvě? Pokud odpovíte 2x ano, tak pro vás máme skvělou zprávu.

Bílé vertikální žaluzie v moderním interiéru

Barevných provedení výrazně přibylo a systém ovládání se zjednodušil. Pokud máte místnost s velkou plochou, kterou potřebujete zakrýt, zvažte vertikální žaluzie s elektrickým ovládáním. Nezklamou vás.

Látkové rolety

Pokud dbáte spíše na styl provedení a očekáváte od stínění, že bude ladit s celkovou koncepcí místnosti, potom vsaďte na látkovou roletu. Oproti horizontálním žaluziím se u nich lépe reguluje spuštěná výška, víc si tak pohráte s propustností světla.

Moderní bílé látkové rolety do obýváku

Látkové rolety najdete v provedení buď v jednolitých barvách, nebo s potiskem nebo geometrickými vzory. Vyrábějí se v mnoha rozměrech. Výsledná kompozice interiéru se potom odvíjí od vytříbenosti vašeho vkusu, pokud si nejste jistí, aplikujte pravidlo: "Méně je někdy víc."

Japonské stěny

Celistvé stínící stěny hojně využívané na Dálném východě připomínají kombinaci rolety a vertikálních závěsů. Jsou nezbytné v jednoduše zařízených a vzdušných prostorách a v případě velkých okenních ploch sahajících až k zemi (francouzská okna, prosklené stěny, dveře).

Japonské stěny v interiéru

Na druhou stranu, japonské stěny si vyžadují dost prostoru, do kterého se odsouvají po pojízdných kolejnicích.

Plissé

V nedávné době se objevilo tzv. plissé, kompromis mezi látkovými roletami a horizontálními žaluziemi. Významnou vlastnost představuje možnost současného stažení či vytažení horní nebo dolní části, velmi přesně tak určíte průzor, kudy do místnosti proniká světlo. Ovládá se buď držadlem uprostred, nebo boční šňůrkou.

Stínění plissé a jeho ovládání

Plissé se také zpravidla montuje na atypická okna, protože je k dostání v mnohých kombinacích, střizích a barvách. Pokud se plissé natahuje, montují se do něj ocelová lanka místo silonových. Mezi obdobné vychytávky zahrnujeme také aplikaci perleťové vrstvy na rubovou stranu, která zaručí neprůsvitnost.

Galéria obrázkov


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...Publikováno dne: 09.03.2019
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?