Poznáte všechny typy interiérového stínění? Je jich víc, než si myslíte

Výběr interiérových žaluzií interiérového stínění pro mnohé představuje spíše horor než příjemnou zábavu. Nespočetné možnosti jejich pořízení vedou nejednou až k paralýze rozhodování.

Moderní stínění do kanceláře

Sami si tímto procesem denně procházíme, proto jsme pro vás připravili sumář typů žaluzií vhodných pro vnitřní prostory vašeho domu tak, aby jejich obstarání pro vaši domácnost skončilo vždy happyendem.

Ještě než vyrazíte do nejbližšího obchodu obstarat si dokonalý kousek pro stínění obývacího pokoje, zamyslete se nad účelem, který mají žaluzie splnit. Sjednocující cíl napříč všemi typy představuje stínění a regulace teploty, která zvenku proniká do místnosti. Vyskytují se ale i další funkce, které různé typy žaluzií plní – náhrada záclon, designový prvek, absolutní tma.

Horizontální žaluzie

Za nestarnoucí klasiku považujeme horizontální žaluzie, tedy ty tradiční hliníkové pásky, které se montují mezi okenní tabule nebo na okno. Ovládají se zpravidla pomocí kuličkového řetízku nebo plastové tyčinky.

Horizontální žaluzie v moderní obývacím pokoji

Horizontální provedení má dvě nesporné výhody – seženete je v nejrůznějších barvách a vybrat si můžete z více velikostí a tvarů. Druhou výhodou je bezpochyby nižší pořizovací cena.

Vertikální žaluzie

Pamatujete si z vaší kanceláře nebo z návštěvy doktora dlouhé vertikální pruhy látek, které mají několik možných poloh natočení a roztahují se do šířky? Vybavujete si je jen v bílé barvě? Pokud odpovíte 2x ano, tak pro vás máme skvělou zprávu.

Bílé vertikální žaluzie v moderním interiéru

Barevných provedení výrazně přibylo a systém ovládání se zjednodušil. Pokud máte místnost s velkou plochou, kterou potřebujete zakrýt, zvažte vertikální žaluzie s elektrickým ovládáním. Nezklamou vás.

Látkové rolety

Pokud dbáte spíše na styl provedení a očekáváte od stínění, že bude ladit s celkovou koncepcí místnosti, potom vsaďte na látkovou roletu. Oproti horizontálním žaluziím se u nich lépe reguluje spuštěná výška, víc si tak pohráte s propustností světla.

Moderní bílé látkové rolety do obýváku

Látkové rolety najdete v provedení buď v jednolitých barvách, nebo s potiskem nebo geometrickými vzory. Vyrábějí se v mnoha rozměrech. Výsledná kompozice interiéru se potom odvíjí od vytříbenosti vašeho vkusu, pokud si nejste jistí, aplikujte pravidlo: "Méně je někdy víc."

Japonské stěny

Celistvé stínící stěny hojně využívané na Dálném východě připomínají kombinaci rolety a vertikálních závěsů. Jsou nezbytné v jednoduše zařízených a vzdušných prostorách a v případě velkých okenních ploch sahajících až k zemi (francouzská okna, prosklené stěny, dveře).

Japonské stěny v interiéru

Na druhou stranu, japonské stěny si vyžadují dost prostoru, do kterého se odsouvají po pojízdných kolejnicích.

Plissé

V nedávné době se objevilo tzv. plissé, kompromis mezi látkovými roletami a horizontálními žaluziemi. Významnou vlastnost představuje možnost současného stažení či vytažení horní nebo dolní části, velmi přesně tak určíte průzor, kudy do místnosti proniká světlo. Ovládá se buď držadlem uprostred, nebo boční šňůrkou.

Stínění plissé a jeho ovládání

Plissé se také zpravidla montuje na atypická okna, protože je k dostání v mnohých kombinacích, střizích a barvách. Pokud se plissé natahuje, montují se do něj ocelová lanka místo silonových. Mezi obdobné vychytávky zahrnujeme také aplikaci perleťové vrstvy na rubovou stranu, která zaručí neprůsvitnost.

Galéria obrázkov


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.Publikováno dne: 09.03.2019
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Embosovaný ozdobný váleček na těsto se vzorem Embosovaný ozdobný váleček na těsto se vzorem

Kreativně vzorované válečky na těsto vám učarují už na první pohled. Proč se vyplatí mít doma embosovaný váleček na těsto se vzorem? Prozradíme vám to v našem článku o pečení s touto...

Eko skleněné lahve na vodu – recenze chválí značku Equa Eko skleněné lahve na vodu – recenze chválí značku Equa

Máte problém s dodržováním pitného režimu? Zapomeňte na PET lahve a dopřejte si vodu ze skleněných lahví, které jsou nejen praktické, zdravé a designové. Vyberte si tu svoji ještě dnes!

Mravenčí farma jako originální vzdělávací dekorace do bytu Mravenčí farma jako originální vzdělávací dekorace do bytu

Posviťte si na život mravenců! Nemusíte se vydat do přírody ani sledovat dokumentární seriály. Stačí, když si zajistíte tzv. antquarium.