Poznáte všechny typy interiérového stínění? Je jich víc, než si myslíte

Výběr interiérových žaluzií interiérového stínění pro mnohé představuje spíše horor než příjemnou zábavu. Nespočetné možnosti jejich pořízení vedou nejednou až k paralýze rozhodování.

Moderní stínění do kanceláře

Sami si tímto procesem denně procházíme, proto jsme pro vás připravili sumář typů žaluzií vhodných pro vnitřní prostory vašeho domu tak, aby jejich obstarání pro vaši domácnost skončilo vždy happyendem.

Ještě než vyrazíte do nejbližšího obchodu obstarat si dokonalý kousek pro stínění obývacího pokoje, zamyslete se nad účelem, který mají žaluzie splnit. Sjednocující cíl napříč všemi typy představuje stínění a regulace teploty, která zvenku proniká do místnosti. Vyskytují se ale i další funkce, které různé typy žaluzií plní – náhrada záclon, designový prvek, absolutní tma.

Horizontální žaluzie

Za nestarnoucí klasiku považujeme horizontální žaluzie, tedy ty tradiční hliníkové pásky, které se montují mezi okenní tabule nebo na okno. Ovládají se zpravidla pomocí kuličkového řetízku nebo plastové tyčinky.

Horizontální žaluzie v moderní obývacím pokoji

Horizontální provedení má dvě nesporné výhody – seženete je v nejrůznějších barvách a vybrat si můžete z více velikostí a tvarů. Druhou výhodou je bezpochyby nižší pořizovací cena.

Vertikální žaluzie

Pamatujete si z vaší kanceláře nebo z návštěvy doktora dlouhé vertikální pruhy látek, které mají několik možných poloh natočení a roztahují se do šířky? Vybavujete si je jen v bílé barvě? Pokud odpovíte 2x ano, tak pro vás máme skvělou zprávu.

Bílé vertikální žaluzie v moderním interiéru

Barevných provedení výrazně přibylo a systém ovládání se zjednodušil. Pokud máte místnost s velkou plochou, kterou potřebujete zakrýt, zvažte vertikální žaluzie s elektrickým ovládáním. Nezklamou vás.

Látkové rolety

Pokud dbáte spíše na styl provedení a očekáváte od stínění, že bude ladit s celkovou koncepcí místnosti, potom vsaďte na látkovou roletu. Oproti horizontálním žaluziím se u nich lépe reguluje spuštěná výška, víc si tak pohráte s propustností světla.

Moderní bílé látkové rolety do obýváku

Látkové rolety najdete v provedení buď v jednolitých barvách, nebo s potiskem nebo geometrickými vzory. Vyrábějí se v mnoha rozměrech. Výsledná kompozice interiéru se potom odvíjí od vytříbenosti vašeho vkusu, pokud si nejste jistí, aplikujte pravidlo: "Méně je někdy víc."

Japonské stěny

Celistvé stínící stěny hojně využívané na Dálném východě připomínají kombinaci rolety a vertikálních závěsů. Jsou nezbytné v jednoduše zařízených a vzdušných prostorách a v případě velkých okenních ploch sahajících až k zemi (francouzská okna, prosklené stěny, dveře).

Japonské stěny v interiéru

Na druhou stranu, japonské stěny si vyžadují dost prostoru, do kterého se odsouvají po pojízdných kolejnicích.

Plissé

V nedávné době se objevilo tzv. plissé, kompromis mezi látkovými roletami a horizontálními žaluziemi. Významnou vlastnost představuje možnost současného stažení či vytažení horní nebo dolní části, velmi přesně tak určíte průzor, kudy do místnosti proniká světlo. Ovládá se buď držadlem uprostred, nebo boční šňůrkou.

Stínění plissé a jeho ovládání

Plissé se také zpravidla montuje na atypická okna, protože je k dostání v mnohých kombinacích, střizích a barvách. Pokud se plissé natahuje, montují se do něj ocelová lanka místo silonových. Mezi obdobné vychytávky zahrnujeme také aplikaci perleťové vrstvy na rubovou stranu, která zaručí neprůsvitnost.

Galéria obrázkov


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.Publikováno dne: 09.03.2019
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad! Ekologické kompostovatelné pytle do koše jsou nejlepší volbou pro biologicky rozložitelný odpad!

Pokud vám záleží na životním prostředí, potom určitě oceníte i kompostovatelné pytle na odpad.  Víte, jaké je jejich využití, z čeho se vyrábějí a jaké jsou jejich výhody? Dozvíte se v...

Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy Bavlněné 3D povlečení je hitem! Populární jsou dětské, vánoční vzory i květy

Omrzely vás klasické vzory? Zahalte svoji postel do 3D povlečení, které vás nadchne nejen krásnými, ale v mnoha případech až téměř živými vzory. Jste připravení na malé dobrodružství ve...

Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé Nejlepší kuchařské knihy pro začátečníky i pokročilé

Domácí vaření je stále populárnější. Lidé si stále víc a víc potrpí na to, co jedí. A tím nemyslíme jen kalorickou hodnotu potravin, ale zejména jejich kvalitu.