Vánoční výzdoba na poslední chvíli

Pár dnů před Vánocemi je ten nejlepší čas na doladění detailů sváteční atmosféry. K tomu nejlépe poslouží handmade vánoční ozdoby. Do interiéru kromě estetické hodnoty přinesou i zajímavý prvek útulnosti.

Vánoční výzdoba domácnosti

Prohlédněte si vánoční inspirace, které zvládnete vyrobit levou zadní.

Vánoční hvězda z přírody

Vánoční nebo takzvaná pěticípá hvězda se dá koupit a dá se i vyrobit. Ten druhý způsob je lacinější, více příjemný a výsledek ještě lepší než z obchodu. Důvodem je, že do této výroby vdechnete jednoduše i kousek sebe. Přitom stačí málo. Najít několik větviček přibližně stejné tlouštky. Délku si už přizpůsobíte. Větvičky můžete nechat přírodní nebo je natřít na bílo, červeno, podle chuti a designu stromku.

Potom hvězdu dotvoříte stuhou, kterou také větvičky svážete k sobě do správného tvaru. Z větviček si samozřejmě můžete vyrobit i další originální kousky.

Vánoční dekorace z dřevěných větviček

Svoje dílo můžete zavěsit, ozdobit koulemi, knoflíky, umělým chvojím, nebo dokonce LED osvětlením.

Čáry z papíru

Vánoční výzdoba z papíru je vždy velmi jednoduchá. Můžete použít i obyčejnou ruličku z toaletního papíru, kterou nastříháte na rovnoměrné proužky, čímž vám vzniknou jakoby oka řetězu. Nebo si také slepit nastříhané proužky barevného papíru. Tato oka dokážete spojovat do různých tvarů a řetězů, oblepit je barevnými flitry nebo barevným pískem. Můžete z nich udělat dekoraci na okno nebo správným tvarováním případně i stromek.

Zajímavou papírovou variací je poskládání papírového letáku, který určitě najdete ve schránce, do tvaru stromku. Potom ho stačí jen nastříkat barvou a máte krásnou ozdobu. Přesný postup a další tipy najdete ve videu.

Zavařeninové poháry

Jsou doslova vánočním pokladem. Protože jich máte dostatek z majonézy, ovoce, džemů, ze všeho, co se spotřebuje při přípravě vánočních pokrmů. A je škoda je dát do sběru, je lepší je přeměnit na krásnou dekoraci. Zavařeninový pohár můžete ozdobit například papírem, do něhož vystřihnete vánoční motiv a dovnitř vložíte pár kamínků a svíčku. Jsou to skvělé vánoční nápady pro šikovné ruce a parádní atmosféra do každého pokoje. 

Sklenice jako vánoční dekorace

Dekorace na Vánoce

Případně si můžete trochu víc vyhrát s provedením a pohár obarvit barvami na sklo. Výsledkem je krásná vánoční výzdoba na stůl.

Vánoční svítidla

Koupili jste si letos menší stromek, nebo jste změnili jeho výzdobu? Nepoužité koule nenechávejte ve sklepě! Raději jimi ozdobte svítidla v pokoji, nebo také zrcadla v koupelně nebo na chodbě. I běžné věci mohou posloužit jako podklad pre dekoraci.

Vánoční koule na stropním svítidle

Nestojí to žádné peníze a váš příbytek bude o poznání vánočnější. Vánoční dekorace vyrobené doma jsou totiž vždy nejkrásnější.

Přírodní krásy

V rámci předvánoční procházky se dobře dívejte pod nohy. Na domácí vánoční výzdobu potřebujete najít několik šišek, které slepíte například sekundovým lepidlem do tvaru vánočního stromku. Pokud se bojíte, že byste neudrželi tvar, šišky můžete také napíchat do kuželového svícnu.

Vánoční stromek ze šišek

Připadně se k němu hodí i nějaká zelená větvička. Takový stromek zaujme a hlavně přinese do bytu i trochu přírody, která je při přetlaku umělých dekorací žádoucím prvkem. Vánoční ozdoby ze šišek vždy přitahují pohledy a vydrží skutečně dlouho.

Netradiční stromky

V tomto roce je velkou módou mít jiný stromek než jen klasickou jedličku do rohu místnosti. Jenže stromek je samozřejmě vánoční výzdoba bytu číslo jedna. Přírodní výzvou může být například zavěšení stromku přímo na stěně.

Vánoční stromek na stěně

 

Stačí si najít v přírodě několik pěkných kousků větviček a podle velikosti je nad sebe uspořádat do tvaru pyramídy. Převážete je ozdobným provázkem, zavěsit na ně můžete perníky, koule nebo osvětlení a těšíte se z vánoční inovace. Je to asi také nejlepší způsob realizace vánočního stromku pro lidi, kteří nestihli koupit pravou jedličku a nechtějí se spokojit s umělou náhradou.

Vánoční farfalle

Nebude to o vaření, ale o návodu, jak si vyrobit dekorace do pokoje na sváteční dny. Farfalle jsou druh těstovin, který připomíná mašličku, takže se nemusíte babrat s jejich vázáním. Jednoduše je natřete, ozdobíte a převážete stužkou tak, aby vytvořily mašličkový řetěz.

Vánoční dekorace z těstovin

Jsou použitelné na stromk, dveře, ministromky nebo na okna.

Oříšky pro Popelku

Ořechy musí na Vánoce být. I jako dekorativní prvky. Jejich aranžování je přitom velmi jednoduché. Stačí lepidlo a můžete tvořit. Vánoční koule, věnečky, případně i stromky. Výběr tvaru i způsob uchycení je na vás. 

Vánoční ozdoby z oříšků

 

Prvnípomoc pro svícny

Pokud máte doma klasické svícny nebo skleněné misky na svíčky, tak by neměly zůstat na Vánoce nedotčené. Tady vám postačí jen balíček celé skořice. Jednotlivé kousky naskladáte a převážete vánoční stuhou okolo skleněné nádobky.

Vánoční svícny ze skořice

Zahřátá skořice přitom začne krásně vonět. Ale pozor, neukládejte ji přímo na svíčku. Mohla by začít hořiet, což není voňavé ani bezpečné.

 

zdroj obrázků: pinterest.com

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dřevěné umyvadla Dřevěné umyvadla

Patříte k těm, kteří se v bytovém designu chtějí odlišit a rádi volíte netradiční řešení? Máte rádi krásu a praktičnost dřeva? Pak je pro vás dřevěné umyvadlo jako stvořené!

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.Publikováno dne: 17.12.2018
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...

Jak zařídit trucovnu pro chlapa?Jak zařídit trucovnu pro chlapa?

Mít místnost v domě pro chlapa je vytouženým snem nejednoho muže. Jak by taková odpočinková místnost pro chlapa měla vypadat?