3D vizualizace kuchyně zdarma? Plánovač kuchyně, ke stažení i online verze

Při zařizování nové kuchyně je dobré, když si rozložení nábytku, spotřebičů a ostatních prvků naplánujete předem. 3D vizualizace kuchyně zdarma je možná např. v online plánovačích. Do prodejny potom můžete přijít s už vytištěným návrhem či nákupním seznamem, případně si na pár kliknutí všechny komponenty objednat přes e-shop.

Online kuchyňské plánovače

V článku se podíváme na 5 nejzajímavějších 3D plánovacích nástrojů, které vám s kuchyní pomohou a odhalíme jejich pozitiva i nedostatky.

Siko Easy plánovač

Plánovač kuchyně ke stažení od prodejce Siko koupelny & kuchyně. Je k dispozici pouze offline, stáhnout si můžete verzi pro Windows 7 nebo vyšší a také pro Mac OS. K dispozici je také stručný textový uživatelský návod a také návod ve formě videa. Uživatelské rozhraní je ale jednoduché, přehledné a dobře se s ním bude pracovat i méně zkušeným uživatelům počítačů. Přesto však tento plánovač nabízí množství funkcí.

Systém pracuje v 3D prostoru způsobem „táhni a pusť“, díky kterému si můžete jednoduchými kliknutími nastavit rozměry a tvar kuchyně, přičemž aplikace podporuje i komplikované atypické tvary místností. Systémem „táhni a pusť“ můžete také rozšiřovat jednotlivé části (např. změnit šířku skříňky, pracovní desky apod.). Také můžete jednotlivé komponenty přesouvat. Vizualizace je detailní a zachází až do takové míry, že si můžete vyzkoušet dokonce i otevírání jednotlivých skříněk. Do kuchyně si můžete přidávat také různé malé spotřebiče a doplňky (mixér, mísa na ovoce, váza apod.), takže naplánovaná kuchyně na obrazovce počítače bude v maximální možné míře odpovídat realitě.

Během návrhu vidíte neustále odhadovanou cenu celého vybavení, které potřebujete na realizaci kuchyně. Abyste si mohli uložit vytvořený plán, musíte se ale zaregistrovat. Po registraci se vám k plánu vytvoří také virtuální nákupní seznam, který je detailní a obsahuje informace a ceny všech komponent včetně vestavěných spotřebičů. Na základě tohoto seznamu si můžete jediným kliknutím vyžádat cenovou nabídku od prodejce Siko koupelny & kuchyně a na požádání vám také vytvoří vizualizaci ve fotografické kvalitě.

Möbelix – Design@web

Plánovač od prodejce nábytku Möbelix, který funguje pouze v online prostředí. Systém je pomalejší a občas se dlouho načítá, někdy dokonce nereaguje. Registrace není vyžadovaná, avšak když si chcete ukládat vaše návrhy kuchyně do paměti, nevyhnete se jí.

Podporované jsou čtyři styly bydlení a nejrůznější tvary místností. Pokud máte atypickou kuchyni, můžete si půdorys „naklikat“ i sami. 

3D plánovač kuchyní od Mobelix

Ovládání plánovače je poměrně komplikované a ne příliš intuitivní. Kvalita vizualizace je nízká a 3D náhled se zobrazuje jen v malém okně po kliknutí na příslušné tlačítko. Většinu času pracujete jen s dvojrozměrným pohledem. Při výběru dekorů si můžete rozkliknout i fotografii reálné hotové kuchyně v příslušném stylu, čímž získáte názornější představu o vzhledu té vaší.

Nevýhodou je, že nevidíte ceny jednotlivých komponentů ani celé kuchyně, a to ani po ukončení plánování. Cenovou nabídku získáte až po zadání vašich kontaktních údajů, kdy se vám ozvou pověření pracovníci firmy Möbelix. Také vám přijde do e-mailové schránky plán v podobě PDF dokumentu.

Plánovač kuchyně IKEA

Známý švédský řetězec nabízí hned tři plánovače, které jsou dostupné online – rychlý, podrobný a třetím je plánovač kuchyňských desek.

Rychlý plánovač IKEA

Tento zjednodušený plánovač je oproti podrobnému ochuzený o více funkcí, na druhé straně ho můžete pohodlně používat i na tabletu nebo smartphonu s větším displejem. 3D náhled je detailní a můžete se v něm pohybovat pomocí klikacích tlačítek. Nábytek a spotřebiče si také vybíráte klikáním, nefunguje tu tedy systém „táhni a pusť“, jaký má plánovač od firmy Siko. Práce je proto o něco zdlouhavější. Uživatelské rozhraní je ale přehledné a poskytuje detailní informace o vlastnostech a cenách komponentů, přičemž po celou dobu máte na očích i odhadovanou cenu kuchyně.

Nevýhodou je delší načítání 3D pohledu v úvodu a po provedení rozsáhlejších změn v návrhu. Návrh si můžete uložit stlačením jediného tlačítka, přičemž okamžitě získáte výpis použitých komponentů a unikátní kód, díky kterému můžete návrh zpřístupnit pracovníkům v prodejně IKEA a konzultovat ho s nimi. Dalším kliknutím si můžete nechat načíst nákupní seznam a všechny komponenty objednat prostřednictvím e-shopu.

Kuchyňský plánovač Ikea

Podrobný plánovač IKEA

Tento můžete použít na návrh kuchyně v paneláku i v domě a také na návrh jídelny, koupelny nebo pracovny. Na rozdíl od jednoduchého plánovače si vyžaduje pro plynulý chod běžný počítač nebo výkonnější tablet. Jednotlivé prvky si můžete přemísťovat myší systémem „táhni a pusť“, přičemž při manipulaci s nimi se vám v pravém sloupci zobrazují užitečné tipy (např. ideální rozestup mezi prvky apod.). Vizualizace je detailnější a věrnější než v jednoduchém plánovači a můžete s ní vidět i dovnitř jednotlivých prvků. Ceny produktů se sice nezobrazují v reálném čase, zobrazení seznamu výrobků s cenami je však záležitostí jednoho kliknutí.

Plánovač kuchyňských pracovních desek IKEA

Pomocí tohoto nástroje si můžete nechat vyrobit pracovní desku přesně do vaší existující, resp. budoucí kuchyně. Můžete si zvolit materiál, boční lemování, materiál ochranného nástěnného panelu a také výřezy na dřez či spotřebiče, skosení hran atd. Při plánování jsou k dispozici také různé modely dřezů, přičemž ihned vidíte jejich fotografie, rozměry a tvar. 3D náhled není k dispozici, ale celým procesem vás provázejí detailní fotografie použitých materiálů a komponentů.

Kitchenplanner.net

Volně dostupný online plánovač kuchyní, který je k dispozici ve více jazycích. Pro nás je ale dispozici pouze český jazyk. Systém je provozovaný německým provozovatelem a funguje na principu dotaz-nabídka, tj. jednotliví výrobci či prodejci mohou na portálu inzerovat a po vytvoření návrhu vás v případě vašeho zájmu kontaktovat s cenovou nabídkou. Pro někoho však může být problémem transparentnost, protože de facto nevíte, komu posíláte svoje osobní údaje – podmínky používání služby jsou totiž dostupné pouze v anglickém jazyku.

Plánování kuchyně v kitchenplanner

Rozhraní plánovače je relativně jednoduché na ovládání a používá metodu „táhni a pusť“. 3D vizualizsce pracuje rychle a plynule a v prostoru se můžete volně pohybovat. Za nevýhodu však můžete považovat, že až na pár výjimek nepracuje s reálnými modely nábytku nebo spotřebičů. Vytvořený plán vám tedy poskytne určitou představu o prostorovém uspořádání kuchyně, ale věrnost této vizualizace je tedy otázkou.

Planovackuchyne.sk

Jednoduchý plánovač, který funguje, podobně jako konkurenční služba Kitchenplanner.net, na principu dotaz-nabídka.

3D rozhraní je rychlé a v prostoru se můžete volně pohybovat. Také si můžete zvolit dvojrozměrné náhledy z různých stran. Věrnost a detailnost vizualizace je ale slabší. Ovládání je také poměrně složité a méně zkušení uživatelé počítačů s ním mohou mít problém. Naštěstí je k dispozici i videonávod, který práci s plánovačem zjednoduší. Posouvání objektů se neprovádí metodou „táhni a pusť“, ale zadáváním nebo „vyklikáváním“ souřadnic.

Autor článku

Simona Halásová

Jmenuji se Simona a jsem tak trochu schizofrenik. Vystudovala jsem mezinárodní vztahy, pracovala v nadnárodní korporaci, navrhla se sestrou kolekci...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.

Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu Šedý obývací pokoj - hodí se do každého bytu

Šedá patří k nejoblíbenějším barvám při zařizování interiéru. Je univerzální a výborně se kombinuje s ostatními barvami, což zaručuje obrovskou variabilitu v zařizování.Publikováno dne: 04.03.2020
Hodnocení článku:
(91.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelněBojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelně

Když vybíráte vytápěcí systém do domu či bytu, možná vás napadlo, že s průtokovým ohřívačem byste mohli ušetřit nějaké to euro. Na rozdíl od bojleru totiž ohřívá vodu jen tehdy, když to...

Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?

Tekutina, bez které si život nedokážeme představit. Voda. Zvládnete bez ní 2 dny, nejvíc týden. Kvalita vody se nepodepíše jen na vašich spotřebičích, ale i na vašem zdraví. Jak...

4 tipy, jak mít šperky v bezpečí 4 tipy, jak mít šperky v bezpečí

Aby vaše klenoty skutečně vydržely roky či desetiletí, musíte se o ně samozřejmě náležitě starat. Vybrali jsme pro vás rady, jak šperky správně uskladnit.