Vonné svíčky ve skle zpříjemní zimní období. Vyzkoušejte oblíbené Yankee Candle

Studené a sychravé počasí na nás nepůsobí právě nejlépe. Po teplém létě najednou všechno kolem dostane šedý a pochmurný vzhled. Zútulněte si domov a vyčarujte úsměv na tváři sobě i svým blízkým. Pomůže vám i taková drobnost, jakou jsou vonné svíčky.

Vonná svíčka do bytu

Klasické svíčky používali už naši předkové na svícení během večerních hodin. Světla máme dnes sice dost díky vynálezu žárovky, ale proč si nedopřát relax a neprovonět domov? Moderní dekorativní svíčky s voňavým aroma se hodí do obýváku, ale zpříjemní i horkou koupel. Stačí si jen správně vybrat.

Oblíbené svíčky Yankee Candle

Jaké svíčky jsou vhodné do interiéru?

K výběru svíček, které se chystáte umístit u vás doma, je třeba přistupovat zodpovědně. Svíčky, které dnes v obchodech nebo e-shopech koupíte, mají různé tvary, velikosti a jsou vyrobené z různých materiálů. To, že jsou svíčky voňavé a pěkné, ještě neznamená, že jsou bezpečné. Nikdy nenechejte svíčku hořet bez dozoru. Vždy dbejte na to, aby byla svíčka umístěná mimo dosah hořlavých předmětů a vždy ji položte na podstavec. Předejdete tak požáru či znehodnocení vašeho nábytku.

Nejlepší svíčky jsou ve skle

Bezpečné a fantasticky vypadající. Přesně takové jsou voňavé svíčky ve skle. Vyzkoušejte například vonné svíčky Yankee Candle. Prodávají se v desítkách vůní a několika velikostech. Jsou sice trošku dražší, ale vydrží hořet celé hodiny a jejich aroma provoní celý váš byt či dům.

Vybíráme z katalogu

Dalším prvotřídním kusem ve skle jsou vonné svíčky WoodWick. Značka vyrábí svoje produkty ručně a dbá zejména na kvalitu použitých materiálů. Dřevěné víko, kterým je vybavená každá svíčka, navíc můžete použít jako podstavec.

Měňte vůně častěji

Nevyhovují vám velké vonné svíčky, které dlouho hoří, protože preferujete častější měnění vůně ve vašem domově? Žádný problém. Bohatě postačí sáhnout po menších modelech svíček. Úplně nejmenší aroma svíčky mají rozměr klasického čajového kahanu. Ten hoří přibližně 4 hodiny, takže vůně můžete měnit podle nálady, klidně i každý den. Pozor, na tento typ svíčky budete potřebovat svícen. Za pár eur koupíte svícny a lampičky různých tvarů i barev. Ty zároveň poslouží jako pěkné bytové doplňky.

Mohou být vonné svíčky škodlivé? 

Při výběru vonné svíčky si pozorně nastudujte, z čeho je vyrobená. Nekupujte levné svíčky, které jsou častokrát vyrobené z nekvalitního parafínu a napuštěné chemickými vůněmi. Odborníci se shodují na tom, že tyto svíčky mají na lidský organismus stejně negativní vliv jako cigarety. Kromě toho vlastně nic neušetříte. Svíčka vyhoří o dost rychleji než ta vyrobená z kvalitních materiálů, takže jich ve finále spotřebujete mnohem víc.

Přírodní materiály a včelí vosk

Kvalitní kusy jako například Yankee svíčky jsou zhotovené z parafínu potravinářské kvality a napuštěné přírodními vonnými výtažky. To znamená, že při spalování tak do ovzduší neunikají škodliviny a vy si můžete bezpečně vychutnat omamnou vůni bez strachu do sytosti. Velmi oblíbené jsou také svíčky ze včelího vosku.

Vonné svíčky ze včelího vosku

Voní jemně po medu a pročišťují organismus. Tyto zdravé svíčky jsou vhodné pro alergiky, protože pomáhají ze vzduchu odstranit prach, alergeny a plísně. Zamilují si je i ti, kterým vadí příliš výrazné vůně.

Relaxujte se svíčkami

Designovou vychytávkou tohoto podzimu jsou praskající svíčky RibbonWick vyrobené z přírodního sójového vosku. Ve středu svíčky je umístěný speciální knot z ekologického dřeva. Ten během hoření vydává praskající zvuk, který evokuje pocit, jako kdybyste měli doma hořící krb. Atmosféru dotváří i plamen, který jako by tancoval v misce vonějícího vosku. Stačí zavřít oči, uvolnit se a šmahem ruky se uvidíte u tlejícího ohně. Když budete mít ohně dost, svíčku přikryjte víkem a sama zhasne. Jednoduché a bezpečné.

Svíčky z voňavého vosku nejsou jen estetickou dekorací, ale zároveň příjemně působí na lidské smysly. Krásně vypadají v obýváku, ale i v koupelně. Není nad to zabalit se do teplé deky a užívat si tlumené světlo. Dlouhé a chladné zimní večery vám zpříjemní i horká koupel, kterou si ozvláštníte tak, že na vanu položíte voňavé svíčky. Tento domácí wellness je nejlepším lékem po těžkém dnu a příjemně vás uklidní.

Podmanivé, romantické, voňavé. Zkrátka dokonalé. Přesně proto jsou vonné svíčky tím nejlepším doplňkem, který by ve vašem domově neměl rozhodně chybět!

Vybíráme z katalogu

Zobrazit produkty v kategorií:


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.

Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete Žlutá ložnice - výběr, který neobanujete

Máte rádi žlutou barvu? Pak by neměla ve vaší ložnici chybět. Povzbudit vás spánek a krásně prosvětlí místnost. V žluté ložnici se budete cítit komfortně.

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...Publikováno dne: 11.12.2019
Hodnocení článku:
(92.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Půst v minulosti a dnes: Jak vypadal půst našich prarodičů? + recept na pečeného pstruhaPůst v minulosti a dnes: Jak vypadal půst našich prarodičů? + recept na pečeného pstruha

Podle původní křesťanské tradice trvá v těchto týdnech až do Velikonoční neděle období 40denního půstu. Jak vypydala půstní jídla našich prarodičů a co si naopak během půstu překvapivě...

Tapety do obývacího pokojeTapety do obývacího pokoje

Tapety do obývacího pokoje nyní zažívají comeback, odzvonilo jednobarevným stěnám a vy se s pomocí naší stránky, můžete rozhodnout, jaký styl si zvolíte.

Dekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatikDekorace na zahradu ze dřeva, kovu a pneumatik

Zahrada nemusí sloužit pouze k práci a pěstování plodin. Vytvořte si v té vaší nádhernou oázu klidu, kde si budete moci odpočinout. Ozdobit si ji můžete vkusnými dekoracemi, které jsou...