Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky

Vysávání s klasickými vysavači na filtrační sáčky často představuje pro alergiky hotovou noční můru. Skvělou náhradu byste proto mohli najít vw vysavačích s vodní filtrací. 

Vysavač s vodním filtrem pro alergiky

Jsou zdravotně neškodné a kromě toho vám mohou ušetřit i nemalé peníze. To, jak si takovýto vysavač vybrat, vám zodpoví náš průvodce.

Oblíbené modely vodních vysavačů

Vysavač s vodní filtrací - co to je?

Jak už je z názvu více než příznačné, tak při filtrování nečistot sehrává nejdůležitější roli voda. Samozřejmě, v těchto vysavačích jsou zabudované i dodatečné filtry, které se starají o separování mikročástic, ale hlavní úlohu má voda, která je nalitá do nádobky ve vysavači. Tam se během vysávání nasbírá špína a po dokončení ji jednoduše vylejete.

Vysavač s vodním filtrem pro alergiky

A jak vám takový vysavač s vodním filtrem pomůže ušetřit peníze? Velmi jednoduše. Bavíme se totiž o bezsáčkových produktech, takže všechny výdaje na speciální sáčky se škrtají. Určitě dobře znáte, jak nespolehlivé tyto sáčky dokážou být, často se trhají a k tomu se v nich drží špína, dokud se nevyhodí, což určitě není vhodné ze zdravotního hlediska.

HEPA filtr

Když jste se tedy už rozhodli pro koupi vysavače s vodním filtrem, respektive vysavače vhodného pro alergiky, tak se velmi pravděpodobně setkáte s pojmem HEPA filtr. HEPA je zkratka pro High Efficiency Particulate Air, neboli vysokoúčinný filtr pro malé vzduchové částice.

V čem spočívá jeho výhoda? U klasických vysavačů s běžnými filtry je do místnosti odváděný odpadový vzduch, který je často znečištěný a dráždivý nejen pro alergiky. HEPA filtr tento problém eliminuje a díky němu a vodnímu filtru je v místnosti po vysávání vždy příjemný a zdravotně neškodný vzduch.

Naše tipy

Jak vybrat vodní vysavač?

Kromě kvalitní filtrace nelze zapomínat ani na další důležité faktory. Následující parametry slouží jako pomocník při výběru prakticky všech druhů vysavačů - nejen těch s vodním filtrem:

  • Sací výkon: To, jaký sací výkon je vhodný, je ovlivněné tím, co plánujete vysávat. Pokud vysáváte hladké povrchy (podlahu), tak si vystačíte s nižším výkonem a nemusíte zbytečně investovat velké částky. U koberců potřebujete výkon vyšší.
  • Hlučnost: I když vysavače nejsou používané denně, tak příliš hlučný chod by mohl být nepříjemný. Proto, pokud si na to potrpíte, tak hledejte decibelové hodnoty 60 až 65.
  • Hmotnost vysavače: Pokud si chcete vysávání co nejvíc usnadnit, tak určitě oceníte vysavač s nižší hmotností, se kterým svižně oběháte vaši domácnost.
  • Délka elektrického kabelu: No a když se bavíme o pohodlnosti při vysávání, tak zohlednit je třeba i délku kabelu. Ideální je, pokud dokážete efektivně povysávat místnost bez změny zásuvky.

Antibakteriální vysavač

Pokud hovoříme o vysavačích pro alergiky, tak nesmíme zapomenout speciální antibakteriální vysavače. Jejich hlavním účelem je efektivně eliminovat i ty nejmenší prachové částice. Slouží tedy k odstraňování bakterií, roztočů a dalších alergenů. Funguje na bezchemické bázi a zmírňuje riziko vzniku alergií.

Shrnutí – jaké jsou výhody a nevýhody?

Zhodnoťme si tedy, co vám možná koupě vysavače s vodním filtrem přinese. Tyto výrobky jsou nesmírně vhodné pro alergiky, při vysávání nevytvářejí zápach a v kombinaci s HEPA filtrem zanechávají čistý vzduch. Ušetříte peníze, protože nemusíte kupovat sáčky na odpad a vysavače neztrácejí sací výkon.

Pokud bychom měli najít nějaké nevýhody, tak jsou jen nepatrné. Někomu může být nepohodlné po každém vysávání vyprazdňovat nádobku s vodou a zpočátku se vám manipulace může zdát náročnější. Vysavače jsou také o něco těžší, ale za nás jsou tyto mínusy v porovnání s výhodami zanedbatelné.

Oblíbené modely vodních vysavačů

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!Publikováno dne: 01.09.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejhezčí keramické rychlovarné konvice jsou poměrně levné. Recenze chválí značky Concept, Sencor i Orava Nejhezčí keramické rychlovarné konvice jsou poměrně levné. Recenze chválí značky Concept, Sencor i Orava

Hrnce a servírovací konvice nahradily keramické rychlovarné konvice, které vodu ohřejí raketovou rychlostí, jsou levné, ale stále mohou vypadat krásně jako ty u babičky. Víte, kterou si...

Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač? Jak vybrat nejlepší ohřívač? Elektrický, plynový či infra quartzový ohřívač?

Kuchyňské kráječe a elektrická struhadla na zeleninu – najlepší pomocníci při strouhání brambor či mrkve Kuchyňské kráječe a elektrická struhadla na zeleninu – najlepší pomocníci při strouhání brambor či mrkve