Vysavače s vodním filtrem jsou nejlepší pro alergiky

Vysávání s klasickými vysavači na filtrační sáčky často představuje pro alergiky hotovou noční můru. Skvělou náhradu byste proto mohli najít vw vysavačích s vodní filtrací. 

Vysavač s vodním filtrem pro alergiky

Jsou zdravotně neškodné a kromě toho vám mohou ušetřit i nemalé peníze. To, jak si takovýto vysavač vybrat, vám zodpoví náš průvodce.

Oblíbené modely vodních vysavačů

Vysavač s vodní filtrací - co to je?

Jak už je z názvu více než příznačné, tak při filtrování nečistot sehrává nejdůležitější roli voda. Samozřejmě, v těchto vysavačích jsou zabudované i dodatečné filtry, které se starají o separování mikročástic, ale hlavní úlohu má voda, která je nalitá do nádobky ve vysavači. Tam se během vysávání nasbírá špína a po dokončení ji jednoduše vylejete.

Vysavač s vodním filtrem pro alergiky

A jak vám takový vysavač s vodním filtrem pomůže ušetřit peníze? Velmi jednoduše. Bavíme se totiž o bezsáčkových produktech, takže všechny výdaje na speciální sáčky se škrtají. Určitě dobře znáte, jak nespolehlivé tyto sáčky dokážou být, často se trhají a k tomu se v nich drží špína, dokud se nevyhodí, což určitě není vhodné ze zdravotního hlediska.

HEPA filtr

Když jste se tedy už rozhodli pro koupi vysavače s vodním filtrem, respektive vysavače vhodného pro alergiky, tak se velmi pravděpodobně setkáte s pojmem HEPA filtr. HEPA je zkratka pro High Efficiency Particulate Air, neboli vysokoúčinný filtr pro malé vzduchové částice.

V čem spočívá jeho výhoda? U klasických vysavačů s běžnými filtry je do místnosti odváděný odpadový vzduch, který je často znečištěný a dráždivý nejen pro alergiky. HEPA filtr tento problém eliminuje a díky němu a vodnímu filtru je v místnosti po vysávání vždy příjemný a zdravotně neškodný vzduch.

Naše tipy

Jak vybrat vodní vysavač?

Kromě kvalitní filtrace nelze zapomínat ani na další důležité faktory. Následující parametry slouží jako pomocník při výběru prakticky všech druhů vysavačů - nejen těch s vodním filtrem:

  • Sací výkon: To, jaký sací výkon je vhodný, je ovlivněné tím, co plánujete vysávat. Pokud vysáváte hladké povrchy (podlahu), tak si vystačíte s nižším výkonem a nemusíte zbytečně investovat velké částky. U koberců potřebujete výkon vyšší.
  • Hlučnost: I když vysavače nejsou používané denně, tak příliš hlučný chod by mohl být nepříjemný. Proto, pokud si na to potrpíte, tak hledejte decibelové hodnoty 60 až 65.
  • Hmotnost vysavače: Pokud si chcete vysávání co nejvíc usnadnit, tak určitě oceníte vysavač s nižší hmotností, se kterým svižně oběháte vaši domácnost.
  • Délka elektrického kabelu: No a když se bavíme o pohodlnosti při vysávání, tak zohlednit je třeba i délku kabelu. Ideální je, pokud dokážete efektivně povysávat místnost bez změny zásuvky.

Antibakteriální vysavač

Pokud hovoříme o vysavačích pro alergiky, tak nesmíme zapomenout speciální antibakteriální vysavače. Jejich hlavním účelem je efektivně eliminovat i ty nejmenší prachové částice. Slouží tedy k odstraňování bakterií, roztočů a dalších alergenů. Funguje na bezchemické bázi a zmírňuje riziko vzniku alergií.

Shrnutí – jaké jsou výhody a nevýhody?

Zhodnoťme si tedy, co vám možná koupě vysavače s vodním filtrem přinese. Tyto výrobky jsou nesmírně vhodné pro alergiky, při vysávání nevytvářejí zápach a v kombinaci s HEPA filtrem zanechávají čistý vzduch. Ušetříte peníze, protože nemusíte kupovat sáčky na odpad a vysavače neztrácejí sací výkon.

Pokud bychom měli najít nějaké nevýhody, tak jsou jen nepatrné. Někomu může být nepohodlné po každém vysávání vyprazdňovat nádobku s vodou a zpočátku se vám manipulace může zdát náročnější. Vysavače jsou také o něco těžší, ale za nás jsou tyto mínusy v porovnání s výhodami zanedbatelné.

Oblíbené modely vodních vysavačů

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.

Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor Geometrické vzory v obývacím pokoji - ozvláštní každý prostor

Ať už si vyberete malé, nebo velké, výrazné či tlumené, vzory dokážou zpestřit každý obývák. K nejtradičnějším patří černobílá kombinace, která najde uplatnění i u vás.

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.Publikováno dne: 01.09.2019
Hodnocení článku:
(90.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičůVýběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičů

Při výběru spotřebiče vás často ani nenapadne, že byste se měli zajímat o jeho hlučnost. Jde přitom o jednu z kategorií, jejíž důležitost se často ukáže až po začátku používání přístroje.

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.