Wi-Fi videovrátník – bezdrátové řešení i s externí kamerou

Klop, klop, klop. Crrr. Klasické zvukové efekty, které při návštěvě vašeho bytu nebo domu slyšíte běžně. A teď si možná řeknete, co je na tom vlastně zajímavé. Ve skutečnosti však jde o důležitý prvek.

Dveřní videotelefon - videovrátný 

Možná ten pocit nemáte, ale nebezpečí začnete možná vnímat až tehdy, když je už pozdě. Proč tomu nepředejít? Zabezpečení vašeho domu, bytu a majetku je jednou z věcí, která by vás měla zajímat prioritně. Je tak tedy jen na vás, zda máte pocit, že ochranu sebe, své rodiny i majetku chcete povýšit na jinou úroveň.

Pokud chcete vědět, kdo zvoní u dveří, bez toho, abyste museli otevírat dveře nebo vyhlížet z okna, videovrátný je skvělým pomocníkem.

Oblíbené videotelefony do domácnosti

Co je videovrátný a k čemu slouží

Pro mnohé možná neznámé zařízení. Videovrátný nebo dveřní videotelefon je, jednoduše řečeno, druh vstupního systému, který plní funkci klasického zvonku, ale obsahuje i něco navíc. Logicky už název „videovrátný“ napovídá, že kromě audiosignálu, kterým může být zvonění nebo pípání, je i videovýstup, který je propojený s vnitřní jednotkou, respektive panelem s obrazovkou (videotelefon).

Videovrátný do bytu i domu

Díky tomu, že víte, kdo je před dveřmi nebo před bránou, tak můžete pohodlně s osobou komunikovat přes zařízení nebo prostě identifikujete danou osobu a pohodlně otevřete dveře.

Možnosti výběru

Samozřejmě, v této oblasti existuje množství výrobců, kteří svoje produkty inovují a posouvají na vyšší a vyšší úroveň. Profesionální výrobci zabezpečují tímto způsobem střežené objekty, instituce nebo soukromé nemovitosti, a tedy i byty a domy.

Monitoring více vstupů

Videovrátný má totiž v závislosti na výrobci skutečně různé funkce. Je možné vytvořit monitoring dvou nebo tří vstupů (dveře, garáž, terasa), jejichž záznam se bude zobrazovat na jednom panelu. Stejně tak je možné vstupy oddělit. Základní dělení, které se týká běžných uživatelů je však v provedení.

Bezdrátově přes wifi

Bezdrátový Wi-fi videovrátný – zařízení je za pomoci wi-fi přijímače a vašeho vysílače navzájem spárované a vaše domácí síť tak umožní vzájemnou komunikaci zařízení. Navíc je přístup šifrovaný a získáváte možnost ukládání záznamů do cloudu (za poplatek). Součástí těchto zařízení bývá také aplikace pro smartphony.

No a samozřejmě největší výhodou je, že se zbavíte jakýchkoliv instalačních kabelů ve vašem bytě. Vnitřní jednotka (videotelefon) však logicky musí být napájená (230 V) přímo z elektrické sítě.

Wifi videovrátný a aplikace na telefon

Klasická kabelová instalace

Kabelový videovrátný – stále nejběžnější varianta však není o nic horším řešením. Zařízení vyžaduje napojení na 16 až 24 voltů. Následně se celý software nainstaluje a spustí přes vnitřní panel. Ideální je tedy pokud máte zvonek už nainstalovaný, aby se nemusela řešit situace s přívodním kabelem. V opačném případě je to zdlouhavější a přirozeně i dražší.

Jak vybrat videovrátného?

Cena – je pravděpodobně nejčastějším faktorem, který rozhoduje. Nejlacinější zařízení jsou obvykle kabelová a disponují převážně jednou externí jednotkou a interním videotelefonem. Obvykle jde o produkty, které nemají další možnost rozšíření nebo vylepšení. Následně jsou zde dražší modely, které je možné rozšířit, působí moderněji a na jejich komponenty se často vztahuje záruka. Cenová relace nejlacinějších videovrátných je na úrovni 2500 až 3000 korun. Dražší modely s možností rozšíření nebo Wi-fi připojením jsou v rozmezí 5000 až 10000 korun.

Výrobce – samozřejmě zde uvedeme pouze to, že rozhodně se vyplatí investovat do zařízení, které je od renomovaného výrobce. Zabezpečíte si tak záruku i případný servis nebo instalaci.

  • Lacinější, avšak zároveň kvalitní jsou systémy značky Commax nebo Emos.
  • Ty modernější a systémove inovativnější jsou například Legrand nebo Vidos.

Videovrátný Legrand do domu

Montáž a odolnost – samozřejmě, některé systémy podle návodu zvládne nainstalovat i zběhlejší kutil. Pokud jste si však svou odborností nejste celkem jistí a nechcete instalaci poměrně drahého zařízení podcenit, doporučujeme asistenci odborníka. Předejdete tak zbytečným komplikacím. Co se týká odolnosti, externí panel by měl zvládat teploty od -20 °C až po horkých 50 °C na přímém slunci. Stejně tak by měl být odolný vůči drobným nárazům nebo vnějším vlivům jako déšť nebo sníh.

Také dáváme na vědomí, že při koupi si všímejte, zda je zařízení vybavené nočním viděním. Tako funkce je mnohokrát velmi praktická. Vyplatí se také informovat na kvalitu kamery a zvukového přenosu.

Oblíbené videotelefony do domácnosti

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady Betonové květináče - hodí se do bytu i do zahrady

Betonové květináče se skvěle hodí nejen do vaší zahrady, ale i do bytu. Můžete do nich zasadit různé sukulenty, ale například i jehličnany.

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...Publikováno dne: 27.11.2018
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?

Nejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i RowentuNejlepší ruční vysavač? Recenze a test chválí Bosch, Sencor i Rowentu

Ruční vysavač je nenahraditelným pomocníkem při náhlé nehodě v domácnosti, např. když se vám rozsype mouka nebo strouhanka v kuchyni, když děti přinesou bláto nebo písek na botách do...