Wifi videovrátník – bezdrátové řešení i s externí kamerou

Klop, klop, klop. Crrr. Klasické zvukové efekty, které při návštěvě vašeho bytu nebo domu slyšíte běžně. A teď si možná řeknete, co je na tom vlastně zajímavé. Ve skutečnosti však jde o důležitý prvek.

Dveřní videotelefon - videovrátný 

Možná ten pocit nemáte, ale nebezpečí začnete možná vnímat až tehdy, když je už pozdě. Proč tomu nepředejít? Zabezpečení vašeho domu, bytu a majetku je jednou z věcí, která by vás měla zajímat prioritně. Je tak tedy jen na vás, zda máte pocit, že ochranu sebe, své rodiny i majetku chcete povýšit na jinou úroveň.

Pokud chcete vědět, kdo zvoní u dveří, bez toho, abyste museli otevírat dveře nebo vyhlížet z okna, videovrátný je skvělým pomocníkem.

Oblíbené videotelefony do domácnosti

Co je videovrátný a k čemu slouží

Pro mnohé možná neznámé zařízení. Videovrátný nebo dveřní videotelefon je, jednoduše řečeno, druh vstupního systému, který plní funkci klasického zvonku, ale obsahuje i něco navíc. Logicky už název „videovrátný“ napovídá, že kromě audiosignálu, kterým může být zvonění nebo pípání, je i videovýstup, který je propojený s vnitřní jednotkou, respektive panelem s obrazovkou (videotelefon).

Videovrátný do bytu i domu

Díky tomu, že víte, kdo je před dveřmi nebo před bránou, tak můžete pohodlně s osobou komunikovat přes zařízení nebo prostě identifikujete danou osobu a pohodlně otevřete dveře.

Možnosti výběru

Samozřejmě, v této oblasti existuje množství výrobců, kteří svoje produkty inovují a posouvají na vyšší a vyšší úroveň. Profesionální výrobci zabezpečují tímto způsobem střežené objekty, instituce nebo soukromé nemovitosti, a tedy i byty a domy.

Monitoring více vstupů

Videovrátný má totiž v závislosti na výrobci skutečně různé funkce. Je možné vytvořit monitoring dvou nebo tří vstupů (dveře, garáž, terasa), jejichž záznam se bude zobrazovat na jednom panelu. Stejně tak je možné vstupy oddělit. Základní dělení, které se týká běžných uživatelů je však v provedení.

Bezdrátově přes wifi

Bezdrátový Wi-fi videovrátný – zařízení je za pomoci wi-fi přijímače a vašeho vysílače navzájem spárované a vaše domácí síť tak umožní vzájemnou komunikaci zařízení. Navíc je přístup šifrovaný a získáváte možnost ukládání záznamů do cloudu (za poplatek). Součástí těchto zařízení bývá také aplikace pro smartphony.

No a samozřejmě největší výhodou je, že se zbavíte jakýchkoliv instalačních kabelů ve vašem bytě. Vnitřní jednotka (videotelefon) však logicky musí být napájená (230 V) přímo z elektrické sítě.

Wifi videovrátný a aplikace na telefon

Klasická kabelová instalace

Kabelový videovrátný – stále nejběžnější varianta však není o nic horším řešením. Zařízení vyžaduje napojení na 16 až 24 voltů. Následně se celý software nainstaluje a spustí přes vnitřní panel. Ideální je tedy pokud máte zvonek už nainstalovaný, aby se nemusela řešit situace s přívodním kabelem. V opačném případě je to zdlouhavější a přirozeně i dražší.

Jak vybrat videovrátného?

Cena – je pravděpodobně nejčastějším faktorem, který rozhoduje. Nejlacinější zařízení jsou obvykle kabelová a disponují převážně jednou externí jednotkou a interním videotelefonem. Obvykle jde o produkty, které nemají další možnost rozšíření nebo vylepšení. Následně jsou zde dražší modely, které je možné rozšířit, působí moderněji a na jejich komponenty se často vztahuje záruka. Cenová relace nejlacinějších videovrátných je na úrovni 2500 až 3000 korun. Dražší modely s možností rozšíření nebo Wi-fi připojením jsou v rozmezí 5000 až 10000 korun.

Výrobce – samozřejmě zde uvedeme pouze to, že rozhodně se vyplatí investovat do zařízení, které je od renomovaného výrobce. Zabezpečíte si tak záruku i případný servis nebo instalaci.

  • Lacinější, avšak zároveň kvalitní jsou systémy značky Commax nebo Emos.
  • Ty modernější a systémove inovativnější jsou například Legrand nebo Vidos.

Videovrátný Legrand do domu

Montáž a odolnost – samozřejmě, některé systémy podle návodu zvládne nainstalovat i zběhlejší kutil. Pokud jste si však svou odborností nejste celkem jistí a nechcete instalaci poměrně drahého zařízení podcenit, doporučujeme asistenci odborníka. Předejdete tak zbytečným komplikacím. Co se týká odolnosti, externí panel by měl zvládat teploty od -20 °C až po horkých 50 °C na přímém slunci. Stejně tak by měl být odolný vůči drobným nárazům nebo vnějším vlivům jako déšť nebo sníh.

Také dáváme na vědomí, že při koupi si všímejte, zda je zařízení vybavené nočním viděním. Tako funkce je mnohokrát velmi praktická. Vyplatí se také informovat na kvalitu kamery a zvukového přenosu.

Oblíbené videotelefony do domácnosti

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti Paletové sezení - hodí se na zahradu i do domácnosti

Nábytek z palet si lze vyrobit opravdu rychle, jednoduše a poměrně levně. Stačí si prohlédnout naše inspirace a uvěříte, že paletové sezení je stylovým doplňkem každého exteriéru i...

Patrová postel - šetří místo a děti ji milují Patrová postel - šetří místo a děti ji milují

Co dělat, když máte jen jednu dětský pokoj, ale dvou mrňousů? Skvělým řešením, které šetří místo, je patrová postel. Děti ji budou milovat, hrozí však, že se poperou o to, kdo bude spát...

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.Publikováno dne: 27.11.2018
Hodnocení článku:
(89.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose? Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Stále víc mužů se snaží starat o svůj vzhled. Dobrým pomocníkem je zastřihávač, se kterým nebude úprava vlasů, bradky nebo zastřihávání chloupků v nose problém.

Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips Nejlepší tyčový vysavač? Recenze a test chválí Eta, Rowenta, Sencor a Philips

Tyčový vysavač je zajímavou alternativou k běžnému vysavači s hadicí. Při vysávání s ním se nemusíte příliš ohýbat a skladování je díky jeho svislému tvaru také jednodušší. Pomůžeme vám...

Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita Nejlepší průmyslový vysavač. Recenze a test chválí Bosch, Hilti, Makita

Průmyslové vysavače nacházejí využití nejen na stavbě nebo v profesionálních dílnách, ale také v garážích či hobby dílnách domácích mistrů. Čeho je třeba si při jejich výběru všímat?