Xiaomi Roborock Sweep one S50 a S55 – recenze a zkušenosti po 2 měsících používání

Přemýšlíte jak si co nejvíc prostřednictvím robotického vysavače ulehčit život? Hledáte a vybíráte, který z nich zvládne všechno, na čem si potrpíte vy při uklízení? Chcete mít čisté dlaždice, koberce, a to všechno rychle jedním "vrzem"?

Xiaomi Roborock Sweep One S55 (černý) - recenze a zkušenosti

Možná si vás získá, stejně jako mě, robotický vysavač Xiaomi Roborock Sweep One S50, který se perfektně stará o čistotu mého bydlení. V této recenzi se s vámi ráda podělím o svoje zkušenosti s vysavačem.

Xiaomi Roborock Sweep One S50

Nástupce vysavače Mi Vacuum Cleaner Xiaomi Roborock Sweep One S50, je univerzálním domácím pomocníkem, který vyčistí koberce, podlahy i mokré povrchy. Váží jen 3,5 kg a s 10cm výškou se snadno uskladňuje i pod postel nebo gauč. Jeho okrouhlý, moderní design dotváří bílá barva.

Model Sweep One S50 (bílá barva)

Vybrat si však můžete i černou verzi vysavače, a to Xiaomi Roborock Sweep One S55. Právě tato barva okouzlila i mě, proto jsem jí dala přednost před bílou "klasikou".

Model Sweep One S55 (černá barva)

Z názvu "Roborock" už naznačuje, že se žádným povrchem a překážkou by neměl mít během provozu problém. Podívejme se tedy, zda je tomu opravdu tak. 

Domácí inteligent

Je natolik inteligentní, že po jeho zdvihnutí přestane pracovat, protože identifikuje zdvihnutí a přeruší svoji činnost. Nemyslete si, že ho po položení spletete. Jakmile opět stojí "nohama pevně na zemi", pracuje. Svoje sací schopnosti sám reguluje podle toho, na jakém podkladě se nachází. Když je na koberci, pracuje výkonněji, a když na podlaze, znovu se přizpůsobí. Může za to hlavní kartáč, ktorý je k robotu umístěný volně, což mu umožňuje pohybovat se po svislé ose a regulovat přítlak na povrch.

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - kartáč na zametání

Jednoduše, vždy se přizpůsobí tak, aby podlahy a koberce vyčistil co nejlépe. Dokonce mu nedělá problém ani vlhká nebo mokrá podlaha. Účinné a co nejrychlejší čištění provádí na základě rychlého výpočtu algoritmu moderní SLAM technologie (Simultaneous localization and mapping = současná lokalizace a mapování).

Nic ho nezastaví

Tento špičkový robot se dostane opravdu všude, nic ho nezastaví v jeho cestě, žádná  překážka. Sušák s prádlem, dveřní práh, koberec. Skutečně, nic do výšky 3 cm mu nezabrání v tom, aby vyčistil celý prostor. Svým rozměrem se vejde i pod nábytek, který má nožičky vyšší než 10 cm. V prostoru se neztratí a po 1,5 hodinovém výkonu si hravě najde svoji nabíjecí stanici, kde získá energii, kterou opět zužitkuje na uklízení. Po nabití se vrátí na místo, kde skončil svoji "uklízecí misi". Zajímavé je, že díky 12 senzorům se rychle zorientuje v prostoru. Podle vašich pokynů, přes Wifi síť, bude vědět, kterou místnost má vyčistit a kde se místnost nachází. Umožňuje to výkonný laserový senzor LDS.

Technické parametry

Robotický mop a vysavač v jednom, model Sweep One S50, s výkonem 58 wattů, je vyrobený u světového výrobce Xiaomi, který se vyznačuje produkty s kvalitní moderní a nadčasovou technologií. Vysavač je připravený pracovat v okamžiku, kdy opustíte svůj byt. Disponuje kvalitním japonským motorem NIDEC s kapacitou 0,67 m3 vzduchu za minutu a s tlakem 1800 Pa, na jehož základě odvádí dobrou práci. Hravě si poradí i s většími plochami, protože jeho velkokapacitní bateria 5200mAh Li-Ion vydrží pracovat na jedno nabití až 2,5 hodiny.

Krátce před absolutním vybitím vysavač sám vyhledá nabíjecí stanici, nabije se a následně pokračuje na místě, kde před vybitím přestal. Zastaví se jen v případě, kdy se mu naplní nádržka s objemem 0,42 l.  O jejím naplnění vás informuje zvukovým signálem. Velký HEPA filtr se stará o bezvířící vysávání. Zachytává všechny prachové částice, i ty miniaturní a za žádných okolností je nevypouští zpět do místnosti.

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - nádržka na prach

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - nádržka na prach s omyvatelným HEPA filtrem

Dokonalou orientaci mu zajištuje laserový senzor vzdálenosti, který se otáčí o 360° a který okolí skenuje 1800krát za sekundu. Nemá jen lepší orientaci, ale také mnohem snadnější a rychlejší pohyblivost, jakou se pohybují konkurenční robotické vysavače. Může za to detektor schodů, stěny, elektronický kompas, gyroskop, akcelerometr, měřič vzdálenosti a rychlosti. Prostřednictvím svojí výšky 10 cm vyčistí prostor pod sedačkou a nábytkem, ale také koberce, na kterých automaticky "přepne" svůj režim na výkonnější. Ovládat ho můžete i na dálku prostřednictvím aplikace na svém androidu, když se nenacházíte doma, stačí vám jen Wifi připojení.

S čím jsem spokojená?

U robotického vysavače Xiaomi jsem byla velmi mile překvapená jeho rychlou adaptací a rychlou orientací v mém bytě. Prakticky hned, jak jsem ho spustila, začal pracovat a během činnosti vůbec prostorově nezaváhal, nenarazil, nezamotal se, nezastavil. Nejvíc jsem se bála, jak bude reagovat na sušák s prádlem, který mám každý víkend, když uklízím, rozevřený, ale on si s ním hravě poradil a "překročil ho". Zvědavá jsem byla i co se týká prachu a jeho víření, protože jse alergik. Při běžném vysávání jsem musela mít všechna okna otevřená, abych se nezadusila částečkami prachu, které mě dusily a které můj starý vysavač vždy rozvířil. U tohoto vysavače se to vůbec nestalo a během chladných dní nemusím mít už při vysávání otevřená okna.

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - uživatelská recenze

Dalším plusem z mého úhlu pohledu je, že většinou, když jsem během víkendů mimo dům, uklízím po práci večer. Když jsem neměla Xiaomi Roborock S50, resp. jeho černou verzi S55, vysávat jsem už po 20:00 nemohla, protože sousedé mají malé děti a rušila bych je hlukem. Tento vysavač není nejtišší, přece jen je však v porovnání se staršími konkurenčními modely, se kterými mám zkušenost od svých přátel, o něco méně hlučný.

Mimořádně se mi líbí, že si přímo z práce mohu přivést návštěvu. Ačkoliv nejsem doma a nemám kdy uklidit, můj robot "bez odmlouvání" pracuje. V aplikaci je totiž možné nastavit časový plán uklízení, kterým se bude řídit i bez vašich zásahů.

Nedá mi neuvést jeho moderní design, který zahrnuje i nádobku na posbírané nečistoty. Při jejím vysypání se neobávám, že se zapráším nebo ušpiním, jednoduše ji otevřu a vysypu přímo do odpadkového koše. Musím říct, že až na jednu dvě nevýhody vysavače jsem si s ním podstatně usnadnila život a podlahu v bytě mám vždy čistou, proto se už neobávám nečekané návštěvy.

Co se mi nelíbí?

V sekci "Co se mi nelíbí" budu podstatně stručnější než v té předcházející. Nemohu říct, že jsem zcela nespokojená, spíše jsem méně spokojená s mopováním. Je to spíše kosmetické, ne důkladné a ani v tomto případě se nevyhne kobercům, "mopuje" i ty. Nádržka na mopování je dostatečně velká, stačí ji naplnit 1x a zvládne poumývat celou plochu mého bytu (80 m2). Mírnou nevýhodou mopu je také to, že se ho bojím vyprat v pračce (na spodní části má našité suché zipy, kterými se přichytáva na bílé části nádržky), a proto se obávám, že bych mop mohla v pračce zničit. Proto ho vždy přeperu pouze v ruce, díky čemuž vypadá "špinavě".

Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 - nádržka na vodu a mop

Podobně jako někteří uživatelé ani já nejsem moc spokojená s vysáváním koberce s delším vlasem, ale o tomto problému jsem věděla, protože jej má více robotických vysavačů. Ten koberec, který vlastním, proto kvalitně povysávám klasickým podlahovým vysavačem.

Přestože je výborným domácím pomocníkem, trochu mi překáží, že mu úplně nerozumím, protože "mluví" jen anglicky. Nepřejde přes práh dveří, který je vyšší než 3 cm. S tímto vysavačem jsem však opravdu velmi spokojená a pravdou je, že ve skutečnosti mám s čím srovnávat, protože jsem se už setkala s několika robotickými vysavači u rodičů a u kolegyně.

Závěrečné hodnocení

Na základě svojí vlastní zkušenosti, vašich příspěvků a recenzí o robotickém vysavači Xiaomi Roborock Sweep One S50 a S55 můžu konstatovat, že jde o vydařený technologický kus. Podle vašich zkušeností na Heureka.sk jsem si všimla, že jde o jeden z nejprodávanějších robotických vysavačů. Říci pravdu, nedivím se. V příspěvcích popisujete samé chvály, stejně jako mně se i vám líbí jeho tichý mód, jeho rychlost a schopnost překonávat malé překážky. Na jedno nabití vám přijatelně uklidí celý byt. Proto určitě nebudete namítat, když vzhledem ke konkurenci dám tomuto šikovnému přístroji plný počet bodů.

Zhodnocení ve zkratce

Výhody

 • moderní robotický vysavač a mopovač 2 v 1,
 • rychlý, tichý,
 • precizní čištění,
 • řízení přes aplikaci a Wifi síť,
 • rozeznává koberce, podle čehož zintenzívňuje výkon,
 • super orientace - LDS senzor,
 • výdrž na jedno nabití = 150 min.,
 • přechod přes překážky do 30 mm,
 • HEPA filtr bez víření prachu a roznášení nečistot,
 • cena versus kvalita.

Nevýhody

 • při mopování se nevyhne koberci,
 • větší nečistotu z podlah dobře neodstraní,
 • má problém s kobercem s dlouhým vlasem.

Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 30.11.2020
Hodnocení článku:
(92.2%)

V této kategorii najdete i:

Bosch MFW 68660 recenze, test. Elektrický mlýnek na maso s bohatým příslušenstvímBosch MFW 68660 recenze, test. Elektrický mlýnek na maso s bohatým příslušenstvím

Pomocí kvalitního mlýnku na maso připravíte nejen jemně namleté maso, ale také domácí linecké koláčky nebo džus. Vyzkoušeli jsme elektrický multifunkční mlýnek Bosch ProPower MFW 68660....

Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!Recenze Kärcher WD 3 – víceúčelový vysavač za skvělou cenu!

Tento výrobce patří v segmentu vysavačů mezi zaručenou kvalitu. Po více než třech měsících používání přicházíme s recenzí tohoto produktu. A jak si Kärcher počínal?

Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!Recenze Rowenta Clean and Steam RY7557WH – kvalitní parní vysavač!

Otestovali jsme pro vás vysavač v kombinaci s parním mopem Rowenta Clean and Steam RY7557WH. Jak si vysavač a mop v jednom počínal v našem testu? Čtěte dál a dozvíte se všechno podstatné.