Zábrany na postel, aby dítě nespadlo

První kroky, první snahy o chození, první písmena nebo jedení doprovázejí malé havárie. Je to přirozené a dětské. Také první samostatné spaní na posteli pro „dospělé“ může pro dítě zvyklé na ohrádku znamenat nepříjemné probuzení pádem.

Dítě v postýlce

Na tento nechtěný zážitek však existuje řešení – dětské zábrany. Jaké jsou jejich výhody? Kdy je namontovat? Prozradíme vám všechno podstatné!

Čas na velkou postel

Dítě je nutné nechávat v dětské postýlce příliš dlouho. Ideální věk na noční stěhování je ve věku dvou let, od tří by už měla být postel bez ohrádky samozřejmostí. Ale přechod nemusí být jednoduchý ani bezbolestný. Proto existují postelové zábrany.

Kdy je potřebné mít zábranu?

Je to v momentě, pokud už má dítě více než 90 centimetrů a dokáže vylézt z dětské postýlky i při nejvyšším nastavení. Tehdy je už přechod do klasické postele skutečně bezpečnější. Samotné přelézání totiž může způsobit úraz.

Postel se zábranou proti vypadnutí

Dítěti je už nutné udělat postel přístupnou, ale během nocí a převalování se dát z jedné strany zábranu proti vypadnutí. Vhodná a bezpečná zábrana má rozměr 120 x 40 cm, který je možné s přibývajícím věkem zmenšovat.

Hlavně k hlavě

Minimálním základem je zábrana v hlavové části a nožní části. Takovou je možné udělat i doma, například odmontováním klasické ohrádky z dětské postýlky a namontováním k posteli dospelácké. Taková zábrana ochrání dítě před pádem, ale například druhou část postele bude mít volnou na to, aby mohlo slézt nebo vylézt podle potřeby.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie dětské postele

Dřevěná zábrana na postel

Dřevěná zábrana k dětské posteli je náhradou za klasickou dřevěnou ohradu. Je to laciná zábrana na postel vyrobená tak, že dítě spí bezpečně za mřížkou, která se ale během dne dá sklopit. Také není na celou postel, takže dítě dokáže samo slézt i v noci.  Obvykle má taková dřevěná zábrana na postel 2 ramena, kterými se upevňuje k lamelovému roštu. Platí to, co i u dětských ohrádek. Žádná chemie.

Může růst s dítětem

Ideální jsou zábrany na postel, které se dají měnit, to znamená, že dokážou „růsť“ s věkem dítěte. To v překladu znamená, že se postupně dají skládat. Tady je vhodné využít skládací konstrukci obtaženou látkou. Důležité je dbát na to, aby měla zábrana možnost vyklopení směrem dolů pre snadnější přístup do postýlky. Pokud je zábrana výškově i délkově nastavitelná, můžete ji přizpůsobit podle potřeb a máte jistotu, že jedna vám vydrží po celou dobu, dokud se dítě nenaučí spát bez ní.

Vybíráme z katalogu

Omyvatelný potah

Je to jeden z prvků, které oceníte. Prostěradla i povlečení perete, ale zabrat od dítěte dostane i zábrana. Proto je vynikající možností mít omyvatelný povrch. Samozřejmě bez obsahu PVC a ftalátů.

Výhodou je přenosnost

Bezpečnostní zábrany nebudete potřebovat jen doma. Proto je z praktických důvodů vhodné myslet také na zábrany na postel, kterou bude možné snadno přenášet například k prarodičům. Praktický, skládací, ochranný mantinel do postýlky je obvykle založený na principu snadné instalace, kdy se ramena vloží mezi rošt a matraci.

Skladacia zábrana do detskej postele

Ideální na doma i na cesty. Když se mantinel nepoužívá, je možné ho jednoduše složit a uschovat. Zábrana je přitom vybavená bezpečným mechanismem, který dítě samo nesklopí.

Zábrana jko ozdoba

Mnoho zábran je dnes konstruovaných tak, aby byly nejen praktickým, ale i estetickým doplňkem. Proto je možné volit zábrany se vzory nebo barevným laděním, které udělá z usínání příjemný zážitek. Pohádkové výjevy nebo barvy, jak krémová, zelená, nebo modrá, které zlepšují spánek, jsou vhodným doplňkem k funkčnosti.

 Další praktické zábrany na postel

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.Publikováno dne: 20.07.2018
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak ušetřit  vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodouJak ušetřit vodu v domácnosti? Recyklace vody a splachování použitou vodou

Spotřeba vody představuje vedle elektřiny a topení značnou položku na účtech v domácnostech. Proto jsme si pro vás připravili několik účinných, ale zato jednoduchých tipů a rad, které...

Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?Jak jednoduše vyčistit sklokeramickou desku?

Čištění desky z tvrzeného skla je jednoduché. Stačí znát pár postupů a triků a deska bude stále jako nová. Poradíme vám, jak na to.

Nejčastější problémy s pračkou a jejich řešeníNejčastější problémy s pračkou a jejich řešení

Trh nabízí stovky různých modelů praček, které spolehlivě plní svůj účel. Ani jedna však není bez chyb. Jaké jsou nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit? Dozvíte se v našem článku.