Zábrany na postel, aby dítě nespadlo

První kroky, první snahy o chození, první písmena nebo jedení doprovázejí malé havárie. Je to přirozené a dětské. Také první samostatné spaní na posteli pro „dospělé“ může pro dítě zvyklé na ohrádku znamenat nepříjemné probuzení pádem.

Dítě v postýlce

Na tento nechtěný zážitek však existuje řešení – dětské zábrany. Jaké jsou jejich výhody? Kdy je namontovat? Prozradíme vám všechno podstatné!

Čas na velkou postel

Dítě je nutné nechávat v dětské postýlce příliš dlouho. Ideální věk na noční stěhování je ve věku dvou let, od tří by už měla být postel bez ohrádky samozřejmostí. Ale přechod nemusí být jednoduchý ani bezbolestný. Proto existují postelové zábrany.

Kdy je potřebné mít zábranu?

Je to v momentě, pokud už má dítě více než 90 centimetrů a dokáže vylézt z dětské postýlky i při nejvyšším nastavení. Tehdy je už přechod do klasické postele skutečně bezpečnější. Samotné přelézání totiž může způsobit úraz.

Postel se zábranou proti vypadnutí

Dítěti je už nutné udělat postel přístupnou, ale během nocí a převalování se dát z jedné strany zábranu proti vypadnutí. Vhodná a bezpečná zábrana má rozměr 120 x 40 cm, který je možné s přibývajícím věkem zmenšovat.

Hlavně k hlavě

Minimálním základem je zábrana v hlavové části a nožní části. Takovou je možné udělat i doma, například odmontováním klasické ohrádky z dětské postýlky a namontováním k posteli dospelácké. Taková zábrana ochrání dítě před pádem, ale například druhou část postele bude mít volnou na to, aby mohlo slézt nebo vylézt podle potřeby.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie dětské postele

Dřevěná zábrana na postel

Dřevěná zábrana k dětské posteli je náhradou za klasickou dřevěnou ohradu. Je to laciná zábrana na postel vyrobená tak, že dítě spí bezpečně za mřížkou, která se ale během dne dá sklopit. Také není na celou postel, takže dítě dokáže samo slézt i v noci.  Obvykle má taková dřevěná zábrana na postel 2 ramena, kterými se upevňuje k lamelovému roštu. Platí to, co i u dětských ohrádek. Žádná chemie.

Může růst s dítětem

Ideální jsou zábrany na postel, které se dají měnit, to znamená, že dokážou „růsť“ s věkem dítěte. To v překladu znamená, že se postupně dají skládat. Tady je vhodné využít skládací konstrukci obtaženou látkou. Důležité je dbát na to, aby měla zábrana možnost vyklopení směrem dolů pre snadnější přístup do postýlky. Pokud je zábrana výškově i délkově nastavitelná, můžete ji přizpůsobit podle potřeb a máte jistotu, že jedna vám vydrží po celou dobu, dokud se dítě nenaučí spát bez ní.

Vybíráme z katalogu

Omyvatelný potah

Je to jeden z prvků, které oceníte. Prostěradla i povlečení perete, ale zabrat od dítěte dostane i zábrana. Proto je vynikající možností mít omyvatelný povrch. Samozřejmě bez obsahu PVC a ftalátů.

Výhodou je přenosnost

Bezpečnostní zábrany nebudete potřebovat jen doma. Proto je z praktických důvodů vhodné myslet také na zábrany na postel, kterou bude možné snadno přenášet například k prarodičům. Praktický, skládací, ochranný mantinel do postýlky je obvykle založený na principu snadné instalace, kdy se ramena vloží mezi rošt a matraci.

Skladacia zábrana do detskej postele

Ideální na doma i na cesty. Když se mantinel nepoužívá, je možné ho jednoduše složit a uschovat. Zábrana je přitom vybavená bezpečným mechanismem, který dítě samo nesklopí.

Zábrana jko ozdoba

Mnoho zábran je dnes konstruovaných tak, aby byly nejen praktickým, ale i estetickým doplňkem. Proto je možné volit zábrany se vzory nebo barevným laděním, které udělá z usínání příjemný zážitek. Pohádkové výjevy nebo barvy, jak krémová, zelená, nebo modrá, které zlepšují spánek, jsou vhodným doplňkem k funkčnosti.

 Další praktické zábrany na postel

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.Publikováno dne: 20.07.2018
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.

Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši

Každý, kdo denně pracuje na počítači, potřebuje počítačovou myš. V případě, že je to váš případ, budete určitě dobrou myš potřebovat. Pomůžeme vám vybrat správně.