Zátěžové koberce do kanceláře a komerčních prostor

Zátěžové koberce jsou výbornou volbou do místností s vysokým zatížením podlahy, protože splňují požadavky na odolnost vůči opotřebení. Hodí se tedy do zatěžovaných komerčních bytových prostor, ale také do chodeb nebo kanceláří.

Zátěžový koberec do čekárny

Současní prodejci nabízejí širokou škálu výběru s jednoduchým a zároveň atraktivním designem. 

Jaké jsou vlastnosti a využití zátěžových koberců?

Zátěžové koberce, které někdy nesou přívlastek technické, jsou vhodným kandidátem do komerčních a bytových prostor, jako jsou hotely, úřady, banky, restaurace, obchodní centra, kanceláře nebo chodby nebo haly. Jinými slovy, jsou využívané v prostorách, kde je vysoká koncentrace lidí, a proto musí být dostatečně odolné vůči opotřebení.

Zátěžový koberec do kanceláře

Zátěžový koberec v hotelu

zdroj obrázků: pinterest.com

Vlastnosti zátěžových koberců musí korespondovat s jejich velkou vytížeností, a proto mají dlouhou životnost, jsou nenáročné na údržbu a splňují bezpečnostní normy. Kromě toho mají i dobré akustické vlastnosti, zabraňují víření prachu a jsou příjemné na našlapování. Do kanceláří vyhovují i z toho důvodu, že nemají problém se židlemi na kolečkách.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koberce

Zátěžové koberce na schody

Dalším prostorem, kde se tyto koberce dají využít, jsou schody, neboť dobře udržovaný koberec patří mezi nejbezpečnější druhy podlahové krytiny. Ostatní povrchy jsou mnohem náchylnější na vodu, stávají se kluzkými a pravděpodobnost nehody je mnohem vyšší. 

Červený zátěžový koberec v hotelu

Vraťme se však ve zkratce k vzpomínané údržbě – udržování je sice poměrně jednoduché a nenáročné, avšak kvůli velkému zatížení koberce je často nutné, aby se čistil víc než obyčejné koberce. Bohužel, s tímto se v komerčních nebo bytových prostorách musí počítat a rozhodně to nevypovídá o nízké kvalitě těchto koberců. 

Dalším pozitivním faktem je, že zátěžové koberce tlumí únavu podlahy a při jejich použití ušetříme množství času při údržbě, která je jednodušší než při jakémkoliv typu pevné podlahy. 

Pokud se už rozhodnete pro zátěžový koberec, tak se určitě nemusíte bát nedostatku designových variací. Barevné kombinace jsou téměř neomezené, ať už u rolovaných, nebo čtvercových typů a kromě vyjmenovaných funkčních vlastností dokážou dodat i čerstvý a příjemný vzhled. 

Modro-zelený zátěžový koberec na schodech

zdroj obrázkov: pinterest.com

Cena zátěžových koberců

U nejlacinějších variant zátěžových koberců se budete muset připravit na cenu přibližně 9 Kč za metr čtvereční. Tato cena však postupně stoupá a klidně se může vyšplhat až na 70, 90 a více korun v závislosti na konkrétních specifikách a vašich požadavcích.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koberce

Faktorem ovlivňujícím cenu může být také kobercový podklad, mezi které může patřit AB (action-back, pevná syntetická tkanina), gel (zátěžová guma), rezina (lepidlo-latexová vrstva), ale také další. 

Pokud si ty nejlacinější typy porovnáme s klasickými bytovými koberci, tak zátěžové koberce vyhrávají, ale postupně se cenové hladiny začnou vyrovnávat av konečném důsledku nejsou cenové rozdíly tak markantní. V případech větší koupě (např. nad 100 m2) nabízejí některé obchody slevu. 

Shrnutí: Zátěžové koberce jsou ideální do prostor s vysokou zátěží, mají dobrou životnost, neopotřebují se, splňují náročné funkční, designové i bezpečnostní požadavky a jsou snadno udržovatelné. 

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.

Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace Rozloučení se svobodou - výzdoba, dekorace, inspirace

Čeká vaši kamarádku tento rok svatba? Připravte jí rozloučenou se svobodou, na kterou nezapomene!

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.Publikováno dne: 23.08.2018
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení Dřevěná truhlice je skvělá na uskladnění hraček, prádla, ale i na sezení

Toto dědictví z minulosti je praktickým doplňkem či nábytkem, který má svoji řádnou funkci. Proč by retro dřevěná truhlice neměla chybět ani u vás doma? Inspirujte se s námi!

Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi Jak vybrat nejlepší jídelní stůl i do malé kuchyně? Oblíbené jsou rozkládací, ale také sety se židlemi

Pokud chcete ve svém domě či bytě vytvořit ideální stolovací podmínky, výběr stolu je potřebné přizpůsobit různým proměnným. Podívejte se na to, jak správně vybrat jídelní stoly.

Jaké jsou výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smrku nebo palisandru? Jaké jsou výhody nábytku z masívu dubu, buku, borovice, smrku nebo palisandru?

Masív je mimořádně oblíbeným přírodním materiálem. Jaký nábytek z masívu do interiéru vybrat? Z jakého dřeva masív je? Toto a ještě víc se dozvíte v našem dnešním článku.