Zátěžové koberce do kanceláře a komerčních prostor

Zátěžové koberce jsou výbornou volbou do místností s vysokým zatížením podlahy, protože splňují požadavky na odolnost vůči opotřebení. Hodí se tedy do zatěžovaných komerčních bytových prostor, ale také do chodeb nebo kanceláří.

Zátěžový koberec do čekárny

Současní prodejci nabízejí širokou škálu výběru s jednoduchým a zároveň atraktivním designem. 

Jaké jsou vlastnosti a využití zátěžových koberců?

Zátěžové koberce, které někdy nesou přívlastek technické, jsou vhodným kandidátem do komerčních a bytových prostor, jako jsou hotely, úřady, banky, restaurace, obchodní centra, kanceláře nebo chodby nebo haly. Jinými slovy, jsou využívané v prostorách, kde je vysoká koncentrace lidí, a proto musí být dostatečně odolné vůči opotřebení.

Zátěžový koberec do kanceláře

Zátěžový koberec v hotelu

zdroj obrázků: pinterest.com

Vlastnosti zátěžových koberců musí korespondovat s jejich velkou vytížeností, a proto mají dlouhou životnost, jsou nenáročné na údržbu a splňují bezpečnostní normy. Kromě toho mají i dobré akustické vlastnosti, zabraňují víření prachu a jsou příjemné na našlapování. Do kanceláří vyhovují i z toho důvodu, že nemají problém se židlemi na kolečkách.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koberce

Zátěžové koberce na schody

Dalším prostorem, kde se tyto koberce dají využít, jsou schody, neboť dobře udržovaný koberec patří mezi nejbezpečnější druhy podlahové krytiny. Ostatní povrchy jsou mnohem náchylnější na vodu, stávají se kluzkými a pravděpodobnost nehody je mnohem vyšší. 

Červený zátěžový koberec v hotelu

Vraťme se však ve zkratce k vzpomínané údržbě – udržování je sice poměrně jednoduché a nenáročné, avšak kvůli velkému zatížení koberce je často nutné, aby se čistil víc než obyčejné koberce. Bohužel, s tímto se v komerčních nebo bytových prostorách musí počítat a rozhodně to nevypovídá o nízké kvalitě těchto koberců. 

Dalším pozitivním faktem je, že zátěžové koberce tlumí únavu podlahy a při jejich použití ušetříme množství času při údržbě, která je jednodušší než při jakémkoliv typu pevné podlahy. 

Pokud se už rozhodnete pro zátěžový koberec, tak se určitě nemusíte bát nedostatku designových variací. Barevné kombinace jsou téměř neomezené, ať už u rolovaných, nebo čtvercových typů a kromě vyjmenovaných funkčních vlastností dokážou dodat i čerstvý a příjemný vzhled. 

Modro-zelený zátěžový koberec na schodech

zdroj obrázkov: pinterest.com

Cena zátěžových koberců

U nejlacinějších variant zátěžových koberců se budete muset připravit na cenu přibližně 9 Kč za metr čtvereční. Tato cena však postupně stoupá a klidně se může vyšplhat až na 70, 90 a více korun v závislosti na konkrétních specifikách a vašich požadavcích.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie koberce

Faktorem ovlivňujícím cenu může být také kobercový podklad, mezi které může patřit AB (action-back, pevná syntetická tkanina), gel (zátěžová guma), rezina (lepidlo-latexová vrstva), ale také další. 

Pokud si ty nejlacinější typy porovnáme s klasickými bytovými koberci, tak zátěžové koberce vyhrávají, ale postupně se cenové hladiny začnou vyrovnávat av konečném důsledku nejsou cenové rozdíly tak markantní. V případech větší koupě (např. nad 100 m2) nabízejí některé obchody slevu. 

Shrnutí: Zátěžové koberce jsou ideální do prostor s vysokou zátěží, mají dobrou životnost, neopotřebují se, splňují náročné funkční, designové i bezpečnostní požadavky a jsou snadno udržovatelné. 

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje Vázy na květiny jako bytové doplňky do obývacího pokoje

Alespoň jednu vázu má doma asi každý. Může jít o skleněný kousek s jednoduchým designem, nebo například o kovovou dekorativní vázu. Jakou máte doma vy?Publikováno dne: 23.08.2018
Hodnocení článku:
(88.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý bytJak levně zařídit byt nebo dům? Praktické tipy i pro malý byt

Byt si můžete zařídit či zútulnit i bez toho, abyste investovali tisíce korun. Nabízíme vám pár tipů a triků, jak levně zařídit svůj příbytek.

Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?Jak vybrat moderní obraz na stěnu, nad sedačku v obýváku, do ložnice či dětského pokoje?

Obraz oživí každou místnost v domácnosti. V obýváku nebo pracovně je obraz samozřejmostí, vyhýbat se mu však nemusíte ani v kuchyni či ložnici.

Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.Jak vybrat osvětlení do každé místnosti? Bodová světla jsou stále populární.

Věděli jste, že do každé místnosti se hodí jiný typ osvětlení? Podívejte se, podle čeho si v jednotlivých místnostech osvětlení vybírat.