Zážitkové dárky plné adrenalinu. Obdarujte jimi sebe nebo své nejbližší

Kouzlo okamžiku. Známé slovní spojení, ale často jaksi ztrácí smysl. Některé dny jsou na zážitky bohatší, jiné chudší. Udělejte radost sobě nebo svým blízkým a darujte jim zážitkový dárek přesně podle jejich gusta. Nabídneme vám sumář těch nejlepších, které můžete nebo byste spíše měli zažít.

Let balónem jako dárek pro dospělého i děti

Zážitkové dárky pro vás nebo vaši rodinu jsou k nezaplacení. Vzpomínky jsou k nezaplacení a nikdo vám je nikdy nevezme.

Oblíbené zážitkové dárky

Jak si vybrat?

Milujete adrenalin? Chcete se něco naučit? Vidět svět z ptačí perspektivy? Skočit do neznáma? Jste milovníkem rychlé jízdy? Chcete si užít absolutní relax? Těchto otázek bychom mohli klást ještě stovky. Zažít jízdu v rychlosti přes 300 km/h, volný pád, sledovat okolní svět z balónu, naučit se driftovat nebo vyzkoušet thajskou masáž je určitě možné zařadit mezi nezapomenutelné zážitky.

Vybrali jsme ty nejlepší zážitkové dárky pro páry, děti nebo kamarády. Návod na to, jak si dárek tohoto typu vybrat, neexistuje. Vybírejte podle svých preferencí, dejte na reference ostatních zákazníků, kteří službu využili. Stačí si vybrat, najít si čas, občas sebrat odvahu a zrealizovat sny, po kterých možná dávno toužíte.

Tandemový seskok s padákem

Nezapomenutelný adrenalinový zážitek. Pokud máte rádi aktivní život a toužíte po troše vzrušení, seskok padákem je rozhodně správnou volbou. Tandemový seskok a několikaminutový volný pád, během kterého si uvědomíte, jakou malou součástí světa jste, rozhodně stojí za to.

Tandemový seskok padákem

V případě tandemového seskoku projdete zaškolením, jak se chovat během seskoku a získáte základy ovládání padáku. Při tandemovém seskoku jste popruhy připoutaní k druhé osobě – zkušenému instruktorovi, kterému musíte plně důvěřovat. Nemusíte dělat nic jiného, než si užít každý okamžik tohoto zážitku. Nemějte obavy o bezpečnost, spolupracujete se skutečnými profesionály. Pokud se nebojíte výšek a chcete vědět, jak „funguje“ gravitace, tandemový seskok je ideální volbou. Ať máte roků 6 nebo 60, nikdy není pozdě. Věkové omezení je pouze v případě skutečně malých dětí a starých lidí. Stejně tak jsou i nějaké hmotnostní limity.

Let balónem

Také druhý zážitek si vychutnáte opět ze vzduchu. Tentokrát však jde o menší dávku adrenalinu. Možná budete pociťovat mírné napětí, ale tehdy si uvědomíte, že výhled, který se vám naskytne, všechno překoná. Let balónem je nezapomenutelným zážitkem, který má specifickou atmosféru.

Let balónem

Především pro zamilované páry, které chtějí ve vzduchu zažít romantické chvíle, je let balónem speciálním okamžikem. Let nevyžaduje žádnou specifickou přípravu nebo výcvik a jediné, co musíte umět, je vychutnat si samotnou atmosféru letu. V nabídce najdete nejčastěji 30, 60, ale i 120minutové zážitkové lety. Určené jsou především na vyhlídku, kdy můžete sledovat okolní krásy přírody, nebo dokonce západ slunce.

Bungee jumping

Přivázat se na lano a vrhnout do prázdna je pro některé absolutním nesmyslem. Na druhé straně tato dávka adrenalinu je pro někoho jako nabíječka. A vůbec nemusíte letět do výšin. Vysoké budovy, mosty, stožáry nebo útesy. To jsou místa, odkud můžete zažít skok svého života a uniknout na pár sekund z reality.

Bungee jumping

Bungee jumping patří k velmi oblíbeným atrakcím. Zároveň se řadí mezi ty nejbezpečnější, i když nejednou to tak nevypadá. Pokud chcete překonat sami sebe, volba je jasná. Strach z výšek je velmi běžnou fóbií. Zkusit skočit z výšky několika desítek či stovek metrů do prázdnoty dá psychice rozhodně zabrat. Kromě určitých zásad není nutný speciální výcvik. Vyzkoušet si ho mohou i děti. Profesionálové vás vybaví bezpečným jištěním a podle hmotnosti i správným nastavením lana. Nechte strach na zemi, uvolněte se a zakřičte tak, abyste ze sebe dostali všechno, co vás tíží na duši.

Pilot letadla

Niekolikahodinový kurs vám sice neumožní stát se skutečným pilotem, ale pilotem na zkoušku se stát můžete. Dostat do rukou skutečný stroj je jednodušší, než by se zdálo. Vzlétnutí však chce nějaké základy, které vám poskytnou profesionální instruktoři.

Pokud jste od malička inklinovali k létání a letadlům, atrakce pilotem na zkoušku je pro vás jako stvořená. Na všechno bude dohlížet zkušený pilot a vy se tak budete cítit bezpečně. Pokud patříte mezi technicky méně zkušené jedince, ale rádi byste si na řízení letadla sáhli, nebojte se. Jakýkoliv problém nebo manévr za vás provede právě doprovodný pilot.

Pilotování letadla jako zážitkový dárek

Pocit, kdy ovládáte stroj ve výšce několika tisíc stop je skutečně úžasný a nezapomenutelný pocit. Mimochodem, ti, kteří si pilotování letadla vyzkoušeli, hovoří o tom, že jde o skutečně návykovou záležitost a potom, co člověk absolvuje základní kurs, má chuť se neustále zlepšovat. Nakonec se možná dostanete až na skutečný pilotní výcvik a z atrakce se stane hobby.

Zážitková jízda v superautě

Čistě pánská záležitost. Omyl! Když vám řekneme, že je to 50 na 50, budete se divit. Rychlou jízdu vyhledává stejně mnoho žen jako mužů. Muži a rychlá auta k sobě jistým způsobem patří. Stejně jako rychlá auta a pěkné ženy. Sednout si na místo spolujezdce se „šílencem", který se z 0 na 100 km/h dostane během 3 vteřin, je pořádně ulétlé, avšak nezapomenutelné.

Jízda rychlým autem

Vyhledávejte rozhodně lidi, kteří se zážitkovým jízdám věnují. Přece jen, bezpečnosti v tomto směru nikdy není dost. Jízda ve vysněném Ferrari, Lamborghini, Porsche, BMW, Audi či Tesle je pro někoho přesně tím druhem zážitku, který si chce splnit. Vidět okolní stromy v rychlosti 300 km/h je nepopsatelné a snadno zapamatovatelné. V rámci jízdy však může jít i o jízdu v terénu 4x4 off road. Záleží, jaký druh zážitkové jízdy autem hledáte. Dárkem tohoto typu se rozhodně potěší děti i váš partner nebo partnerka.

Škola smyku nebo driftování hrou

U aut ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se však zaměříme na konkrétní styl jízdy. Driftování nebo jízda ve smyku, známé jsou tzv. školy smyku. Ty slouží k tomu, abyste se naučili zvládat dopravní situaci v případě, že se do smyku dostanete. Je možné je tedy považovat za vzdělávací proces. Naučíte se, jak reaguje auto na zákony fyziky, a zjistíte, zda je možné tyto situace v realitě zvládnout.

Škola smyku jako zážitkový dárek

Kromě toho, že se něco naučíte, zažijete i neuvěřitelné množství zábavy. Samozřejmě, jízda ve smyku vyžaduje trénink a trénink. Někomu to jde rychleji, někomu pomaleji, ale naučit se to dá. Ačkoli svému autu byste asi tímto stylem jízdy dali pořádně zabrat. Vyzkoušet si to v rámci výcviku je určitě skvělý nápad. Pochopitelně, tento zážitek doporučujeme lidem, kteří auto ovládají a mají nějaké zkušenosti z praxe a ne z počítačových her.

Zážitek na divoké vodě – rafting

Zápasit s odporem vzduchu při seskoku padákem nebo při bungee jumpingu je poměrně pohodlné proti tomu, když se rozhodnete poměřit s dravou řekou. Rafting je druh sportu, který vám ukáže, jak se poměřit s nezkrotnými vlnami a projevy dravé řeky. Pokud jste fanouškem adrenalinu, rozhodně jděte do toho. Kromě toho byste však měli mít i sportovního ducha a pořádnou dávku výdrže.

Rafting na divoké vodě

I když jste na raftu s profesionálem, raft je určený pro 6 až 8 osob a jde o týmovou práci. Je třeba proto umět zabrat a soustředit se. Pokud se chcete měřit s přírodou a nedovolit řece vás porazit, rafting je nezapomenutelným zážitkem. A ještě jedna důležitá věc. Ne vždy vyhrává člověk, měli byste pro jistotu umět plavat.

Svět pod hladinou

A opět do vody. Teď však adrenalinu trocha ubude. I když oceán je plný nebezpečí a překvapivých nástrah, obvykle se zuby. Máte odvahu? Potápění se žraloky je možná něco pro vás. Pokud se chcete spíše podívat na krásy světa pod hladinou, kurzy potápění jsou skvělou alternativou.

Školení profesionálové vás do světa potápění zasvětí po teoretické i praktické stránce. Kromě toho, že získáte základní poznatky, naučíte se obléct si potápěčskou výstroj, budete umět komunikovat prostřednictvím potápěčských znaků a naučíte se správně plavat pod hladinou. Jde o specifický druh zážitku. Neobyčejné prostředí vytváří ve skutečnosti dechberoucí atmosféru. Vidět podmořský život a objevovat jeho poklady má něco do sebe. Pokud si vybavíte výhled na hory nebo krásné pastviny, vidět podmořské panoráma je něco mnohem úžasnějšího.

Potápění v moři

Zaplavat si s rybami, natrefit na chobotnice, mořské koníky nebo dotýkat se lastur a vidět jak funguje fauna pod hladinou moře je vskutku kouzelným okamžikem. Kromě toho, po absolvování potápěčského kurzu získáte mezinárodně platné osvědčení, které vám dává právo dalších a dalších ponorů. Prvotnní investice se tak vyplatí několikanásobně.

Kurz přežití

Specifická atrakce, ale zážitek na celý život vám rozhodně můžeme garantovat. Doba je nevyzpytatelná, a proto být „ready“ na všechno, co přijde, je opravdu dobré. Naučit se triky a vytáhnout je z rukávu tehdy, když jsou všichni ostatní v koncích, věru není na škodu.

V drsných podmínkách vám kurz přežití může zaručit přežití. Ocitnout se v přírodě bez náznaků civilizace se javí jako nereálné. Ale jeden nikdy neví. Tento kurz nabízí deseti, patnácti nebo třicetidenní zkoušku, během níž se naučíte, jak přežít bez výdobytků moderní doby. Noc, den, teplo, zima. Podmínky jsou různé.

Kurz přežití v přírodě

Pokud se vám to zdá jako něco absolutně šíleného, po absolvování kurzu budete vědět jak založit oheň, naplánovat a zajistit si stravu, pitný režim a všechno, co vám může zachránit krk. Tyto kurzy najdete i u nás. Chcete být tím, kdo přežije i Armagedon? Jděte do toho!

Chození po vodě – Jetpack

Ne, nezbláznili jsme se, chození po vodě je úplně jednoduchá věc. Žertujeme. Jednoduché je to tehdy, když ovládáte jetpack. Tehdy se nad vodní hladinou doslova vznášíte. Jde o poměrně novou atrakci, která se řadí mezi adrenalinové vodní sporty.

Chůze nad hladinou moře

Jetpack je zařízení, které funguje na principu vodních trysek, které vytvářejí silný tlak a proudem vody vás udržují nad hladinou. Ačkoliv to zní jednoduše, opak je  pravdou. Naučit se i jen udržet na místě dá zabrat. Jetpackem může létat v podstatě každý, nutné je ovládat teorii. Praxe je praxe a zjistíte, že tolik pádů do vody snad ani není možných. Pokud se ale odvážíte, navlečte si neopren, přilbu a trénujte.

Nekonečně možností

Vybrali jsme pro vás jen zlomek toho, co můžete zažít. Každý z nás je individualita. Někdo vyhledává adrenalin a někdo si raději vychutná příjemný let balónem. Relaxu a zážitkům každý rozumí jinak. Mezi speciálními zážitky a atrakcemi je nutné uvést:

  • simulátor volného pádu
  • střelba na střelnici
  • degustace vín
  • live cooking (zážitkové vaření před vašima očima)
  • let stíhačkou

A mnoho, mnoho jiných zážitků, které vám pomohou odhalit skutečné kouzlo okamžiku.

Oblíbené zážitkové dárky

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentářPublikováno dne: 28.11.2018
Hodnocení článku:
(91.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Solární zahradní sprchy se zásobníkem jsou skvělé nejen k bazénům Solární zahradní sprchy se zásobníkem jsou skvělé nejen k bazénům

Mít během horkých letních dnů k dispozici zahradní sprchu na osvěžení je k nezaplacení! I vy byste jednu chtěli? Poradíme vám, jak si správně vybrat.

Popisovací tabulová barva na stěnu nejen do dětského pokoje Popisovací tabulová barva na stěnu nejen do dětského pokoje

Retro v interiéru: Ledničky, konvice nebo rádio dotvoří váš domov Retro v interiéru: Ledničky, konvice nebo rádio dotvoří váš domov

Patříte mezi milovníky interiérového designu? Právě doplňky v retro stylu dodají vašemu domovu nebo bytu šmrnc. Sortiment v segmentu designu je skutečně bohatý. Představíme vám nabídku.