Zimní údržba a odklízení sněhu z chodníků před bytovkou a domem

Uklízení chodníků mají už od roku 2009 podle zákona na starosti majitelé a správci chodníků.

Odpratávanie snehu z chodníkov pred domom a bytovkou

Majitelé nemovitostí v blízkosti chodníků už tak nejsou víc povinní provádět tuto činnost, což se nelíbí samosprávám, protože jim na seznamu nákladů vzniká nová položka.

Kvalitní lopaty a odhrnovače sněhu

Čištění chodníků od sněhu 

Zodpovídají za to správci místních komunikací. V překladu to znamená, že o chodníky se musí starat samosprávy, které se situací nejsou spokojené, protože to pro ně znamená zvýšení nákladů.

Odstraňovanie snehu a ľadu z chodníkov 2018

Problémem však nie sú len financie, ale aj personálne obsadenie. Kompetetní ľudia v samosprávnych krajoch, tak budú musieť budú navýšiť finančné i personálne kapacity bez peňažného krytia.

Zimná údržba v praxi

To, či samosprávy dokážu pokryť túto situáciu, udržiavať chodníky čisté a či si celé čistenie nezaplatíme len z našich daní odhalí nasledujúci vývoj a blížiaca sa zima. Je vysoko pravdepodobné, že obce a mestá nebudú schopné stíhať udržiavať všetky chodníky v dokonalom stave. Ak sa teda nebudeme chcieť predierať hŕbami neodhrnutého snehu, budeme nútení siahnuť po lopate a chodník si upraviť do želaného stavu svojpomocne.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená koupelna nemusí být tuctová Zelená koupelna nemusí být tuctová

Barvu do koupelny, podobně jako je tomu v případě kuchyně, si obvykle vybíráme na desítky let. Proto se při jejím volbě můžete pořádně zapotit. Pokud jste nikdy neuvažovali nad zelenou v...

Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled Červený obývací pokoj - každého upoutá na první pohled

Toužíte po obývacím pokoji, z níž bude sálat radost a energie? Vyměňte bílé, šedé a béžové barvy za červenou a dodejte jí nový život v horkých odstínech! Vaše obývák se změní k nepoznání.

Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát Černá koupelna - vypadá lépe než by se mohlo zdát

Černou v koupelně si neví mnoho lidí ani představit. A to i přesto, že působí vskutku elegantně a nadčasově. Nechte se inspirovat.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(87.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak brousit nože? Ocílkou, bruskou či brusným kamenem?Jak brousit nože? Ocílkou, bruskou či brusným kamenem?

Při obnově ostří nožů byste měli rozlišovat mezi ostřením a broušením. Při ostření jde totiž o obnovu ostří nože, které se každodenním používáním opotřebovává. Jak a čím si nůž nabrousit?

Zpomalovací WC sedadlo s automatickým sklápěním je hit. Jak změřit a vybrat správnou WC desku?Zpomalovací WC sedadlo s automatickým sklápěním je hit. Jak změřit a vybrat správnou WC desku?

Výběr správné WC desky, jejího tvaru či materiálu si zaslouží naši pozornost. Záchodová deska by měla být pohodlná, mít správné rozměry a důležitý je i celkový design. Pomůžeme vám vybrat.

Jak vybrat objektiv na zrcadlovku?Jak vybrat objektiv na zrcadlovku?

Pokud s focením začínáte, podívejte se s námi na dělení objektivů podle různých kritérií a na to, jak vybrat správný objektiv pro váš fotografický žánr.