Zimní údržba a odklízení sněhu z chodníků před bytovkou a domem

Uklízení chodníků mají už od roku 2009 podle zákona na starosti majitelé a správci chodníků.

Odpratávanie snehu z chodníkov pred domom a bytovkou

Majitelé nemovitostí v blízkosti chodníků už tak nejsou víc povinní provádět tuto činnost, což se nelíbí samosprávám, protože jim na seznamu nákladů vzniká nová položka.

Kvalitní lopaty a odhrnovače sněhu

Čištění chodníků od sněhu 

Zodpovídají za to správci místních komunikací. V překladu to znamená, že o chodníky se musí starat samosprávy, které se situací nejsou spokojené, protože to pro ně znamená zvýšení nákladů.

Odstraňovanie snehu a ľadu z chodníkov 2018

Problémem však nie sú len financie, ale aj personálne obsadenie. Kompetetní ľudia v samosprávnych krajoch, tak budú musieť budú navýšiť finančné i personálne kapacity bez peňažného krytia.

Zimná údržba v praxi

To, či samosprávy dokážu pokryť túto situáciu, udržiavať chodníky čisté a či si celé čistenie nezaplatíme len z našich daní odhalí nasledujúci vývoj a blížiaca sa zima. Je vysoko pravdepodobné, že obce a mestá nebudú schopné stíhať udržiavať všetky chodníky v dokonalom stave. Ak sa teda nebudeme chcieť predierať hŕbami neodhrnutého snehu, budeme nútení siahnuť po lopate a chodník si upraviť do želaného stavu svojpomocne.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.Publikováno dne: 01.01.2020
Hodnocení článku:
(87.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelněBojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelně

Když vybíráte vytápěcí systém do domu či bytu, možná vás napadlo, že s průtokovým ohřívačem byste mohli ušetřit nějaké to euro. Na rozdíl od bojleru totiž ohřívá vodu jen tehdy, když to...

Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?

Tekutina, bez které si život nedokážeme představit. Voda. Zvládnete bez ní 2 dny, nejvíc týden. Kvalita vody se nepodepíše jen na vašich spotřebičích, ale i na vašem zdraví. Jak...

4 tipy, jak mít šperky v bezpečí 4 tipy, jak mít šperky v bezpečí

Aby vaše klenoty skutečně vydržely roky či desetiletí, musíte se o ně samozřejmě náležitě starat. Vybrali jsme pro vás rady, jak šperky správně uskladnit.