Antialergické polštáře a přikrývky zkvalitní spánek. Oblíbené jsou sety a výrobky od Dormeo

Nadýchané, jemné a měkoučké. Přesně takové by měly být polštáře a přikrývky. V minulosti se do kusů sešité bavlněné látky vkládalo vysušené seno, bohatší měli to štěstí a spávali v peřinách z kachního nebo husího peří, které krásně zahřejí.

Antialergický polštář

Seženete je dodnes a vůbec nejsou levné. Když pomineme fakt, že tyto peřiny stojí život celkem dost kusů drůběže, tak ze zdravotního hlediska tento druh peřin není také žádná výhra. Hromadí se v nich spousta prachu. Sázkou na jistotu pro alergike, ale i nealergiky je antialergický polštář a přikrývka.

Oblíbené antialergické polštáře a přikrývky

Civilizační choroba jménem alergie

Věděli jste, že podle Světové zdravotnické organizace patří alergie mezi 4 nejrozšířenější nemoci na světě? Alergie se nevyhýbají dětem, dospělákům a neobcházejí dokonce ani staré lidi. Alergií je nespočetné množství druhů. Máme tu alergie na léky, na potraviny a jednou z nejrozšířenějších kategorií jsou inhalační alergie, kam se řadí například alergie na prach nebo alergie na roztoče.

Antialergický polštář a přikrývka

Znepokojující je zejména skutečnost, že počet alergiků každoročně narůstá. Právě to, co vdechujeme, bývá často jedním ze spouštěčů této nepříjemné pohromy. Podle odborných průzkumů žije na územi Slovenska přes 1 milion alergiků. Je pravda, že 50 a více procentní podíl na vzniku alergie má dědičnost, avšak 20 až 25 % rizika vzniku inhalační alergie v sobě nese to, co vdechujete. A to není málo.

Antialergický polštář je vhodný pro všechny

Když si spojíte dohromady jednotlivé informace, logicky z toho vyplývá, že podíl na vzniku alergie má i polštář či přikrývka. Jak to? Během noci totiž vdechujete přesně to, co polštáře a peřiny v sobě obsahují. Při nevhodném výběru peřin tak budete po relativně krátké době od koupě vdechovat prach, roztoče či různé mikroby a plísně. Vhodně zvolené polštáře pro alergiky tak poslouží nejen alergikům, ale také jako prevence před potenciálním rizikem vzniku inhalačních alergií u nealergiků. Myslete i na svoje ratolesti. V posteli jim rozhodně nesmí chybět antialergický polštář pro děti.

Jak vybrat antialergické peřiny?

Hypoalergenní polštáře a přikrývky jsou vyrobené ze syntetického materiálu, který zabraňuje nadměrnému hromadění prachu, roztočů a jiných škodlivých mikrobů. Všechny firmy, které se zaměřují na výrobu tohoto druhu ložních přikrývek, deklarují použití certifikovaných materiálů. Před koupí si rozhodně udělejte průzkum. Dobrou zprávou je, že antialergické peřiny dnes seženete v každém nábytkářském obchodě nebo na internetu, a dokonce ani nejsou přehnaně drahé.

Antialergická přikrývka a polštář

Peřiny pro alergiky se stejně jako ty obyčejné prodávají ve verzích na jednotlivá roční období. Tenké chladivé přikrývky oceníte v létě. Na přicházející zimní období se vám zase hodí antialergické zimní přikrývky. Můžete si je pěkně střídat podle potřeby. Odborníci nedoporučují spánek v přetopené místnosti. Raději mít v ložnici chladněji a pořádně se ohřát pod extra teplou přikrývkou, pod kterou vám bude fantasticky teploučko.  

Další způsoby ochrany peřin proti prachu a roztočům

Pokud máte doma plné peřináče přikrývek a polštářů, nemusíte je vyhazovat. Existují i alternativní metody, jak je zbavit roztočů. V první řadě je třeba peřiny vyprat. A to nejméně při teplotě 60 °C. Ideálně i při vyšší. Drůrazňujeme slovo vyprat. Suché čištění nestačí. Teplo sice zabije roztoče, ale nezlikviduje alergeny, které produkují. Pokud se bojíte, že peřinám ublížíte, zaneste je do čistírny. Tam si s nimi poradí.

Další z metod, jak spát v co nejčistší posteli, jsou protiprachové obaly na matrace. Matrace vydrží ve zdravotně vyhovujícím stavu mnohem déle. Obaly je třeba prát minimálně jednou za dva měsíce. Za koupi určitě stojí i antibakterální ložní povlečení. Zabraňuje tvoření plísní, množení bakterií a roztočů. Ideální je mít v ložnici hypoalergenní peřiny, protiprachový obal na matraci i uvedené povlečení. Všechno pravidelně perte a zdravý spánek máte zaručený.

Zobrazit produkty v kategorií:


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim Zahradní altán - oceníte ho v létě i na podzim

Uvažujete nad zahradním altánem? Určitě si ho do své zahrady pořiďte. Stane se pro vás oázou klidu a místem symbolizujícím odpočinek.

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.

Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit Knihovny - obývák si bez nich nebudete vědět představit

Jsou knihy nedílnou součástí vašeho života a obklopujete se jimi ve velkém? Pak jim pořiďte pořádnou knihovnu, v níž se budou vyjímat a která se zas bude vyjímat ve vašem obývacím pokoji.Publikováno dne: 30.12.2019
Hodnocení článku:
(90.6%)

V tejto kategórií nájdete aj:

8 tipů, jak prodloužit životnost vysavače8 tipů, jak prodloužit životnost vysavače

Uklízení chce mít mnoho lidí z krku co nejdříve, a proto vysávají i to, co by měli pozametat, tahají vysavač z jedné místnosti do druhí, čímž napínají přívodní kabel, a filtry také...

Energetické třídy spotřebičů. Co prozrazuje energetický štítek?Energetické třídy spotřebičů. Co prozrazuje energetický štítek?

Barevné štítky s písmenky napovídají o energetické třídě, do které spotřebič patří. Poradíme vám, jak se v abecedě neztratit a na co si dát pozor. Nákupy elektroniky vám tak půjdou...

Jak vyndat spirálu z pračky? 5 tipů, které vám s tím pomohouJak vyndat spirálu z pračky? 5 tipů, které vám s tím pomohou

Ohřívací těleso pračky je často příčinou vypovězení služby celé pračky. Dobrou zprávou je, že spirála se dá vyměnit a vy nemusíte kupovat novou pračku.