Antialergické polštáře a přikrývky zkvalitní spánek. Oblíbené jsou sety a výrobky od Dormeo

Nadýchané, jemné a měkoučké. Přesně takové by měly být polštáře a přikrývky. V minulosti se do kusů sešité bavlněné látky vkládalo vysušené seno, bohatší měli to štěstí a spávali v peřinách z kachního nebo husího peří, které krásně zahřejí.

Antialergický polštář

Seženete je dodnes a vůbec nejsou levné. Když pomineme fakt, že tyto peřiny stojí život celkem dost kusů drůběže, tak ze zdravotního hlediska tento druh peřin není také žádná výhra. Hromadí se v nich spousta prachu. Sázkou na jistotu pro alergike, ale i nealergiky je antialergický polštář a přikrývka.

Oblíbené antialergické polštáře a přikrývky


Civilizační choroba jménem alergie

Věděli jste, že podle Světové zdravotnické organizace patří alergie mezi 4 nejrozšířenější nemoci na světě? Alergie se nevyhýbají dětem, dospělákům a neobcházejí dokonce ani staré lidi. Alergií je nespočetné množství druhů. Máme tu alergie na léky, na potraviny a jednou z nejrozšířenějších kategorií jsou inhalační alergie, kam se řadí například alergie na prach nebo alergie na roztoče.

Antialergický polštář a přikrývka

Znepokojující je zejména skutečnost, že počet alergiků každoročně narůstá. Právě to, co vdechujeme, bývá často jedním ze spouštěčů této nepříjemné pohromy. Podle odborných průzkumů žije na územi Slovenska přes 1 milion alergiků. Je pravda, že 50 a více procentní podíl na vzniku alergie má dědičnost, avšak 20 až 25 % rizika vzniku inhalační alergie v sobě nese to, co vdechujete. A to není málo.

Antialergický polštář je vhodný pro všechny

Když si spojíte dohromady jednotlivé informace, logicky z toho vyplývá, že podíl na vzniku alergie má i polštář či přikrývka. Jak to? Během noci totiž vdechujete přesně to, co polštáře a peřiny v sobě obsahují. Při nevhodném výběru peřin tak budete po relativně krátké době od koupě vdechovat prach, roztoče či různé mikroby a plísně. Vhodně zvolené polštáře pro alergiky tak poslouží nejen alergikům, ale také jako prevence před potenciálním rizikem vzniku inhalačních alergií u nealergiků. Myslete i na svoje ratolesti. V posteli jim rozhodně nesmí chybět antialergický polštář pro děti.

Jak vybrat antialergické peřiny?

Hypoalergenní polštáře a přikrývky jsou vyrobené ze syntetického materiálu, který zabraňuje nadměrnému hromadění prachu, roztočů a jiných škodlivých mikrobů. Všechny firmy, které se zaměřují na výrobu tohoto druhu ložních přikrývek, deklarují použití certifikovaných materiálů. Před koupí si rozhodně udělejte průzkum. Dobrou zprávou je, že antialergické peřiny dnes seženete v každém nábytkářském obchodě nebo na internetu, a dokonce ani nejsou přehnaně drahé.

Antialergická přikrývka a polštář

Peřiny pro alergiky se stejně jako ty obyčejné prodávají ve verzích na jednotlivá roční období. Tenké chladivé přikrývky oceníte v létě. Na přicházející zimní období se vám zase hodí antialergické zimní přikrývky. Můžete si je pěkně střídat podle potřeby. Odborníci nedoporučují spánek v přetopené místnosti. Raději mít v ložnici chladněji a pořádně se ohřát pod extra teplou přikrývkou, pod kterou vám bude fantasticky teploučko.  

Další způsoby ochrany peřin proti prachu a roztočům

Pokud máte doma plné peřináče přikrývek a polštářů, nemusíte je vyhazovat. Existují i alternativní metody, jak je zbavit roztočů. V první řadě je třeba peřiny vyprat. A to nejméně při teplotě 60 °C. Ideálně i při vyšší. Drůrazňujeme slovo vyprat. Suché čištění nestačí. Teplo sice zabije roztoče, ale nezlikviduje alergeny, které produkují. Pokud se bojíte, že peřinám ublížíte, zaneste je do čistírny. Tam si s nimi poradí.

Další z metod, jak spát v co nejčistší posteli, jsou protiprachové obaly na matrace. Matrace vydrží ve zdravotně vyhovujícím stavu mnohem déle. Obaly je třeba prát minimálně jednou za dva měsíce. Za koupi určitě stojí i antibakterální ložní povlečení. Zabraňuje tvoření plísní, množení bakterií a roztočů. Ideální je mít v ložnici hypoalergenní peřiny, protiprachový obal na matraci i uvedené povlečení. Všechno pravidelně perte a zdravý spánek máte zaručený.

Zobrazit produkty v kategorií:

Autor článku

Simona Halásová

Jmenuji se Simona a jsem tak trochu schizofrenik. Vystudovala jsem mezinárodní vztahy, pracovala v nadnárodní korporaci, navrhla se sestrou kolekci...


Přidat komentář

Vzhlédnite také naše inspirace

Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev Retro obývací pokoj - vsaďte na explozi barev

Prvky retro stylu nás obklopují každý den. Spojení moderního a retra se líbí nejen mladším, ale i starším ročníkům. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj obývací pokoj oživíte netradičním...

Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie Provensálská kuchyň - dodejte své kuchyni nádech Francie

Je vaším snem mít kuchyni zařízenou v provensálském stylu? Potřebujete zařízení laděné v bílé a stylové doplňky, díky kterým si budete připadat jako na jihovýchodě Francie.

Žluté kuchyně - potěší oko i ducha Žluté kuchyně - potěší oko i ducha

Žlutá barva má mnoho pozitiv - nejenže je optimistická a zlepšuje náladu, ale také dokáže zesvětlit a oteplit interiér a zvětšit prostor. Říká se však i to, že vzbuzuje chuť k jídlu,...Publikováno dne: 30.12.2019
Posledná aktualizácia:
Hodnocení článku:
(90.6%)

V této kategorii najdete i:

Jak čistit černou baterii?Jak čistit černou baterii?

Černé dřezové baterie jsou zajímavým designovým prvkem domácnosti. Poutají na sebe pozornost a dodávají místnostem elegantní nádech. Jak je však čistit a udržovat?

Špatné návyky při uklízení – čisticí přípravky a nářadí, pořadí, uklízení jen viditelných místŠpatné návyky při uklízení – čisticí přípravky a nářadí, pořadí, uklízení jen viditelných míst

Při uklízení každý hledá způsoby, jak si práci ulehčit a urychlit. Tyto různé tipy a triky nemusí být vždy správné.

Nápady, jak vytvořit úložné prostory v chodbě, kuchyni, koupelně, ložnici či v obývákuNápady, jak vytvořit úložné prostory v chodbě, kuchyni, koupelně, ložnici či v obýváku

Úložných prostor není nikdy dost. Vytvořit si je můžete i z toho, co máte doma, nebo z jiných kusů nábytku, které zapadnou do vašeho interiérového designu.