Pěstování

Jak pěstovat hortenzii

Jak pěstovat hortenzii

Hortenzie se pyšní honosným vzrůstem a nádhernou, plně kvetoucí korunou květů. Jak se o ni správně postarat? Potřebuje hodně vody? Jak se hortenzie rozmnožuje? Všechno podstatné se dočtete u nás!

Datum: 16.09.2018 / Autor: Dominika Ježová
Jak pěstovat angrešt?

Jak pěstovat angrešt?

Angrešt obsahuje mnoho vitamínů a minerálních látek. V obchodech jej jen těžko najdete, a právě proto se stal oblíbenou plodinou na pěstování. Jak se o něj starat? Dozvíte se v našem článku!

Datum: 13.09.2018
Jak pěstovat tulipány na zahradě i v květináči

Jak pěstovat tulipány na zahradě i v květináči

Na světě je rozšířených přibližně 100 až 150 druhů tulipánů, přičemž jednotlivé druhy se liší zejména tvarem, barvou a výškou vzrůstu. Původem jsou z Číny, odkud se rozšířily do celého světa. Dnes jsou výraznou dominantou Nizozemska, když sama tato země produkuje až 43 % z celkového množství...

Datum: 10.09.2018
Jak se zbavit mšic. Pomohou postřiky i berušky

Jak se zbavit mšic. Pomohou postřiky i berušky

Mšice jsou malí a nevinně vypadající živočichové, kteří svými rozměry jen zřídka přesáhnou víc než půl centimetre. Ve skutečnosti však hovoříme o jednom z nejrozšířenějších hmyzů, který parazituje na užitkových, ale i okrasných rostlinách a je postrachem pro všechny zahrádkáře. Obvykle se proti...

Datum: 05.09.2018
Jak pěstovat amarylis

Jak pěstovat amarylis

U nás sa amarylka nejčastěji pěstuje jako pokojová rostlina, ale klidně ji můžete pěstovat i na záhonu. Jak se o ni správně starat? Jak ji přesazovat a rozmnožovat? Dozvíte se v našem článku.

Datum: 13.06.2018 / Autor: Dominika Ježová
15 článků z 34