Pěstování

Bydlíte v domě se zahradou? Pěstujete nebo byste chtěli pěstovat květiny u vás v bytě? Zde najdete vše, co potřebujete k tomu, abyste úspěšně pěstovali pestrou paletu květin a stromků. Květy dokážou velmi příjemným způsobem oživit prakticky každý pokoj a pokud bydlíte v domě, tak také zkrášlují váš dvůr či předzahrádku.

Možností na výběr konkrétního květu je nepočítaně. Klasiky v podobě muškátů, azalek či filodendronů, ale i méně známé květiny jako jsou kalanchoe, cykas nebo hydroponie. V článcích z této kategorie se zaměříme na klasické otázky týkající se pěstování - kdy a kolik zalévat, jak přesazovat, rozmnožovat či jakou péči vyžadují jednotlivé rostliny.

Pro ty, kteří bydlí v domech se možná najdou ve "větších rážích" jakými jsou například tuje, ze kterých se dají udělat krásné přírodní ploty nebo popínavé břečťany. Toto všechno a ještě mnohem víc najdete právě u nás. Pokud chcete dát na pěstování, tak TopByvanie.sk vám poskytne všechny užitečné rady.

Nejčtenější články

Jak pěstovat lopatkovec?

Jak pěstovat lopatkovec?

Lopatkovec získal svůj název zejména kvůli svým listům, které vypadají jako lopatky. Pokud ho pěstujete nebo si ho plánujete koupit, potom je tento článek psaný právě pro vás!

Datum: 09.05.2018
Jak pěstovat amarylis

Jak pěstovat amarylis

U nás sa amarylka nejčastěji pěstuje jako pokojová rostlina, ale klidně ji můžete pěstovat i na záhonu. Jak se o ni správně starat? Jak ji přesazovat a rozmnožovat? Dozvíte se v našem článku.

Datum: 13.06.2018
Zamiokulkas – péče, zalévání, rozmnožování a choroby

Zamiokulkas – péče, zalévání, rozmnožování a choroby

Ti z vás, kteří už o zamiokulkasu slyšeli, ví, že jde o velmi nenáročnou pokojovou rostlinu, která dokáže oživit asi každý moderní interiér. Mnozí lidé si ho oblíbili především díky jeho neutrálnímu vzhledu, jednoduchému pěstování, odolnosti a také životnosti.   Co říká wikipedie...

Datum: 25.10.2018

Nejnovější články

Bobkový list – pěstování. Kdy stříhat vavřín? Čerstvý a drcený bobkový list proti hmyzu, pod polštář

Bobkový list – pěstování. Kdy stříhat vavřín? Čerstvý a drcený bobkový list proti hmyzu, pod polštář

Velmi populární koření bobkový list pochází ze stále zeleného keře vavřínu pravého (Laurus Nobilis). U nás ho můžete pěstovat v květináči jako velmi nenáročnou a vděčnou rostlinku. Pokud jste si ho neoblíbili v jídle, možná si vaše sympatie získá díky mnohým jiným způsobům využití.

15 článků z 110