Jak vyčistit elektrickou rouru

Elektrická roura se snadno zanese nečistotami, zůstávají v ní mastné skvrny po pečení masa nebo jiných jídel. Pokud podceníte preventivní čištění, můžete už jen sledovat spoušť, kterou mastnota po sobě zanechala.

Čištění elektrické trouby

Jak se však zbavit špíny v elektrické rouře snadno a jednoduše? Nabízíme vám ověřené rady, které vám s tímto pomohou.

Oblíbení pomocníci na čištění trub

Čím čistit rouru?

Jednoznačně se vyhněte drsným kovovým kartáčkům nebo drátěnkám, které by mohly povrch a vnitřek roury poškodit. Zvolte si jemné čisticí pomůcky, houby a hadry. Jedinou výjimku představuje speciální škrabka na čištění sklokeramické varné desky. Nezapomeňte chránit i svoji pokožku a před čištěním si navlečte gumové rukavice.

Jak si zjednodušit samotné čištění?

Námahu před čištením si zjednodušíte tím, že do roury umístíte pekáč s horkou vodou a aspoň 10–15 min. ho tam necháte. Při větším znečištění a velkých mastnotách můžete pekáč zahřát na 50–70 stupňů Celsia.

 

Čisticí prostředky

Sáhnout po čisticím přípravku je jednoduchou záležitostí. Dostanete ho v téměř každém obchodním řetězci a hravě použijete. Dejte si však pozor na obsah chemikálií, které se v něm nacházejí. Je nezbytné podívat se před použitím na obsah, popřípadě se zeptat na alergické reakce, které může vyvolat!

Prostředky na čištění elektrické trouby

Cif – Power & Shine – je univerzální odmašťovač a manipulace s ním je velmi jednoduchá. Nastříkáte ho na znečiětěný povrch, necháte působit několik minut a následně setřete.

Grilpur – tento přípravek je speciálně určený na odstraňování připálenin z rour, také odstraňuje mastnotu a uvolňuje připáleniny. Před použitím si přečtěte návod na obalu přípravku.

Xavax – poměr ceny a kvality je hodnocený zákazníky na jedničku.

Babské rady

1. Použijte ocet

Tento způsob čištění je zdlouhavý, a proto je vhodné, abyste s ním začali večer a čištění dokončili nasledující den ráno. Nejdříve si připravte pastu z jedné lžíce sody bikarbony a smíchejte ji s trochou vody. Touto směsí potřete všechny připáleniny v rouře a nechte působit 12–24 hodin. Po uplynutí doby setřete mokrou houbou nečistoty.

Na řadu přichází ocet, který si nalijete do rozprašovače a nanesete na znečištěná místa a opětovně utřete mokrou houbou. Na závěr zapněte rouru na 50 stupňů a nechte působit asi 20 minut.

2. Soda bikarbona a ocet

Na tento druh čištění budeme potřebovat rozprašovač, sodu bikarbonu a ocet. Připravte si směs ze sody a octa, nalejte ji do rozprašovače a vystříkejte jí celou rouru. Zbytek roztoku nalejte do pekáče, troubu vyhřejte na 100 stupňů a roztok nechte působit aspoň 60 min. Potom jednoduše umyjte rouru čistou vodou.

Čištění trouby sodou a octem

3. Prášek do pečiva

Na čištění budeme potřebovat přibližně 1 pohár prášku do pečiva. Vnitřek roury vysypte práškem a polejte vodou do té míry, aby se z prášku vytvořila hustá pěna.  Necháme působit 8–10 hodin.

4. Šťáva z citronů

Na čištění budeme potřebovat přibližně dva citrony, které vymačkáme do menší zapékací misky. Misku naplníme do 1/3 vodou a ponoříme tam i polovičky vymačkaných citronů. Troubu nastavíme na 250 stupňů  a přibližně půlhodinu necháme působit. Po vychladnutí rouru vyčistíte houbou a silikonovou stěrkou.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit Červená barva kuchyně citelně zvýší váš apetit

Posviťme si aspoň trochu na to, co všechno by nám červená barva měla nabídnout. Nápady na designování a kombinování barev se nechte inspirovat fotkami v článku. 

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.

Hnědá ložnice - je to dobrá volba? Hnědá ložnice - je to dobrá volba?

Barvu do ložnice si vybírejte podle svých pocitů. Pokud se vám hnědá líbí a zklidňuje vás, pak se do vaší ložnice hodí.Publikováno dne: 26.02.2018
Hodnocení článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.

Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši Jak si vybrat nejlepší myš k notebooku a PC? Oblíbené jsou laserové i optické myši

Každý, kdo denně pracuje na počítači, potřebuje počítačovou myš. V případě, že je to váš případ, budete určitě dobrou myš potřebovat. Pomůžeme vám vybrat správně.