Jak vyčistit elektrickou rouru

Elektrická roura se snadno zanese nečistotami, zůstávají v ní mastné skvrny po pečení masa nebo jiných jídel. Pokud podceníte preventivní čištění, můžete už jen sledovat spoušť, kterou mastnota po sobě zanechala.

Čištění elektrické trouby

Jak se však zbavit špíny v elektrické rouře snadno a jednoduše? Nabízíme vám ověřené rady, které vám s tímto pomohou.

Oblíbení pomocníci na čištění trub

Čím čistit rouru?

Jednoznačně se vyhněte drsným kovovým kartáčkům nebo drátěnkám, které by mohly povrch a vnitřek roury poškodit. Zvolte si jemné čisticí pomůcky, houby a hadry. Jedinou výjimku představuje speciální škrabka na čištění sklokeramické varné desky. Nezapomeňte chránit i svoji pokožku a před čištěním si navlečte gumové rukavice.

Jak si zjednodušit samotné čištění?

Námahu před čištením si zjednodušíte tím, že do roury umístíte pekáč s horkou vodou a aspoň 10–15 min. ho tam necháte. Při větším znečištění a velkých mastnotách můžete pekáč zahřát na 50–70 stupňů Celsia.

 

Čisticí prostředky

Sáhnout po čisticím přípravku je jednoduchou záležitostí. Dostanete ho v téměř každém obchodním řetězci a hravě použijete. Dejte si však pozor na obsah chemikálií, které se v něm nacházejí. Je nezbytné podívat se před použitím na obsah, popřípadě se zeptat na alergické reakce, které může vyvolat!

Prostředky na čištění elektrické trouby

Cif – Power & Shine – je univerzální odmašťovač a manipulace s ním je velmi jednoduchá. Nastříkáte ho na znečiětěný povrch, necháte působit několik minut a následně setřete.

Grilpur – tento přípravek je speciálně určený na odstraňování připálenin z rour, také odstraňuje mastnotu a uvolňuje připáleniny. Před použitím si přečtěte návod na obalu přípravku.

Xavax – poměr ceny a kvality je hodnocený zákazníky na jedničku.

Babské rady

1. Použijte ocet

Tento způsob čištění je zdlouhavý, a proto je vhodné, abyste s ním začali večer a čištění dokončili nasledující den ráno. Nejdříve si připravte pastu z jedné lžíce sody bikarbony a smíchejte ji s trochou vody. Touto směsí potřete všechny připáleniny v rouře a nechte působit 12–24 hodin. Po uplynutí doby setřete mokrou houbou nečistoty.

Na řadu přichází ocet, který si nalijete do rozprašovače a nanesete na znečištěná místa a opětovně utřete mokrou houbou. Na závěr zapněte rouru na 50 stupňů a nechte působit asi 20 minut.

2. Soda bikarbona a ocet

Na tento druh čištění budeme potřebovat rozprašovač, sodu bikarbonu a ocet. Připravte si směs ze sody a octa, nalejte ji do rozprašovače a vystříkejte jí celou rouru. Zbytek roztoku nalejte do pekáče, troubu vyhřejte na 100 stupňů a roztok nechte působit aspoň 60 min. Potom jednoduše umyjte rouru čistou vodou.

Čištění trouby sodou a octem

3. Prášek do pečiva

Na čištění budeme potřebovat přibližně 1 pohár prášku do pečiva. Vnitřek roury vysypte práškem a polejte vodou do té míry, aby se z prášku vytvořila hustá pěna.  Necháme působit 8–10 hodin.

4. Šťáva z citronů

Na čištění budeme potřebovat přibližně dva citrony, které vymačkáme do menší zapékací misky. Misku naplníme do 1/3 vodou a ponoříme tam i polovičky vymačkaných citronů. Troubu nastavíme na 250 stupňů  a přibližně půlhodinu necháme působit. Po vychladnutí rouru vyčistíte houbou a silikonovou stěrkou.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Zrcadlo do předsíně rozhodně patří Zrcadlo do předsíně rozhodně patří

Máte ve své předsíni zrcadlo? AK vám v ní chybí, měli byste to co nejdříve napravit. V galerii najdete inspirace, kam ho do místnosti umístit.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.Publikováno dne: 26.02.2018
Hodnocení článku:
(89.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější

Kosmetika z Německa, rakouská drogerie a celkově dovoz drogerie ze Západu se stává u nás trendem. Je skutečně drogerie z Rakouska či Německa kvalitnější? Prozradíme vám to v našem článku.

Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete správné nádobí. Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat?...