Jak zavěsit plakát na stěnu

Stěna je rodu ženského, a tak k ní prostě patří ozdoby. Bez nich je strohá, neútulná, jednoduše nahá a působí cize. Plakáty představují skvělý způsob, jak si stěnu přizpůsobit vlastním představám.

Jak zavěsit plakát na zeď?

Ale jak je nejlépe zavěsit tak, aby působily jako šperky, a ne jen nálepky?

Tipy na plakáty pro děti i dospělé

Lepení plakátu na stěnu

Plakáty jsou na rozdíl od cenných uměleckých děl zajímavé jen v jistém časovém období. Obzvlášť je to patrné v dětských pokojích, kde se střídají oblíbené skupiny jako na pásu. Plakáty jsou přímo stvořené na recyklaci, a proto je třeba je na stěnu umísťovat s ohledem na možnou výměnu.

Jednou z praktických možností jsou oboustranné měkké lepicí pásky na stěnu. Jsou šetrné jak k povrchu, tak i k plakátu. Udrží váhu do 1 kilogramu, takže do dětských pokojů jsou přímo ideálním řešením.

Lepicí guma na plakáty

Praktické, jednoduché řešení, jak upevnit plakát na stěnu. Bez stříhání, ořezávání, lepicí guma je už od okamžiku koupě připravená na použití. Jde o lepicí body speciálně vyvinuté na fixaci drobných předmětů z papíru, kartonu, kovu, plastu nebo dřeva. Přilepení je transparentní, rychlé a jednoduché.

Lepicí guma na plakáty

Výhodou je okamžitá fixace bez schnutí a nepořádku. Negativem je, že při odlepování může odejít i podklad omítky. Vhodnější je proto na uchycení plakátů, u kterých se předpokládá životnost delší než jednu sezonu. Cena takové lepicí gumy se pohybuje kolem 2 eur.

Textilní nástěnka

Praktické řešení je nalepit textilii přímo na stěnu. Barevnou nebo jednobarevnou, výběr záleží jen na tom, jak bude ladit v místnosti. Plakáty se následně dají do látky připevnit klasickými špendlíky. Je sice pravda, že takto se mírně okleští plocha na zdobení, ale pokud už nebudete chtít v pokoji žádný plakát, zůstane jako nová, bez poskvrny.

Zarámování

Hodnotnější plakáty než tye z časopisů, například z cest nebo výletů, je vhodné ochránit rámováním. Na plakáty je ideální použít klip rámky. Jejich výhodou je nulový okraj, jde jen o sklo přichycené klipsy na pevném podkladě. Výhodná je i cena. Na rozdíl od klasických rámů se dají koupit za zlomkovou cenu už od pár eur podle velikosti.

Zarámované plakáty na stěně

Takto můžete následně plakáty umístit kdekoliv na stěně. Působí lépe než jen čistý papír, ale není třeba žádné vrtání na jejich uchycení. Tyto rámy jsou lehké, postačí klasické háčky „twenty“, které se zatlučou kladivem do omítky a udrží až 20 kilogramů.

Laminování a lepení

Plakát nemusí být nutně v rámu, jednou z možností je zalaminovat ho do fólie. Potom je postup jednoduchý. Plakát je pevný a vy můžete rébus, jak nalepit plakát na stěnu co nejšetrněji, vyřešit použitím jemné washi pásky. Ta je šetrná k omítce a v současnosti je to asi nejlepší lepicí páska na plakáty.

Plastové lišty na plakáty

Výhodou v tomto případě je, že stačí mít na stěně několik kotvicich bodů a můžete na ně zavěsit lišty. Ty upevníte na plakát z horní a dolní strany, čímž se napne a samotná lišta ho ozdobí. Může ladit se stěnou, sedačkou, s místností jako celkem. Takto dokážete neustále měnit vzhled místnosti změnou plakátů, přičemž lišty zůstanou vždy na svém místě.

Ideální do dětských pokojů, ale také předsíní, kde dokážete takto dekorovat stěnu plakáty souvisejícími s ročními obdobími.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Fialová barva do ložnice? My říkáme ano! Fialová barva do ložnice? My říkáme ano!

Všechny odstíny fialové se dají dobře kombinovat s bílými stěnami a doplňky. Do takového mixu zapadne i hnědý nábytek či koberec a podlaha. Přesvědčte se o tom s námi!

Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje Jídelna - jako součást kuchyně či obývacího pokoje

Toužíte po jídelně, ale se obáváte, že ji do svého malého bytu nenapracete? Nemusíte se obávat, stačí i malý prostor na to, abyste si mohli vytvořit místo, kde se bude rodina setkávat...

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.Publikováno dne: 24.07.2018
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelněBojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelně

Když vybíráte vytápěcí systém do domu či bytu, možná vás napadlo, že s průtokovým ohřívačem byste mohli ušetřit nějaké to euro. Na rozdíl od bojleru totiž ohřívá vodu jen tehdy, když to...

Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?

Tekutina, bez které si život nedokážeme představit. Voda. Zvládnete bez ní 2 dny, nejvíc týden. Kvalita vody se nepodepíše jen na vašich spotřebičích, ale i na vašem zdraví. Jak...

4 tipy, jak mít šperky v bezpečí 4 tipy, jak mít šperky v bezpečí

Aby vaše klenoty skutečně vydržely roky či desetiletí, musíte se o ně samozřejmě náležitě starat. Vybrali jsme pro vás rady, jak šperky správně uskladnit.