Jak zavěsit plakát na stěnu

Stěna je rodu ženského, a tak k ní prostě patří ozdoby. Bez nich je strohá, neútulná, jednoduše nahá a působí cize. Plakáty představují skvělý způsob, jak si stěnu přizpůsobit vlastním představám.

Jak zavěsit plakát na zeď?

Ale jak je nejlépe zavěsit tak, aby působily jako šperky, a ne jen nálepky?

Tipy na plakáty pro děti i dospělé a pomůcky pro lepení

Lepení plakátu na stěnu

Plakáty jsou na rozdíl od cenných uměleckých děl zajímavé jen v jistém časovém období. Obzvlášť je to patrné v dětských pokojích, kde se střídají oblíbené skupiny jako na pásu. Plakáty jsou přímo stvořené na recyklaci, a proto je třeba je na stěnu umísťovat s ohledem na možnou výměnu.

Jednou z praktických možností jsou oboustranné měkké lepicí pásky na stěnu. Jsou šetrné jak k povrchu, tak i k plakátu. Udrží váhu do 1 kilogramu, takže do dětských pokojů jsou přímo ideálním řešením.

Lepicí guma na plakáty

Praktické, jednoduché řešení, jak upevnit plakát na stěnu. Bez stříhání, ořezávání, lepicí guma je už od okamžiku koupě připravená na použití. Jde o lepicí body speciálně vyvinuté na fixaci drobných předmětů z papíru, kartonu, kovu, plastu nebo dřeva. Přilepení je transparentní, rychlé a jednoduché.

Lepicí guma na plakáty

Výhodou je okamžitá fixace bez schnutí a nepořádku. Negativem je, že při odlepování může odejít i podklad omítky. Vhodnější je proto na uchycení plakátů, u kterých se předpokládá životnost delší než jednu sezonu. Cena takové lepicí gumy se pohybuje kolem 2 eur.

Textilní nástěnka

Praktické řešení je nalepit textilii přímo na stěnu. Barevnou nebo jednobarevnou, výběr záleží jen na tom, jak bude ladit v místnosti. Plakáty se následně dají do látky připevnit klasickými špendlíky. Je sice pravda, že takto se mírně okleští plocha na zdobení, ale pokud už nebudete chtít v pokoji žádný plakát, zůstane jako nová, bez poskvrny.

Zarámování

Hodnotnější plakáty než tye z časopisů, například z cest nebo výletů, je vhodné ochránit rámováním. Na plakáty je ideální použít klip rámky. Jejich výhodou je nulový okraj, jde jen o sklo přichycené klipsy na pevném podkladě. Výhodná je i cena. Na rozdíl od klasických rámů se dají koupit za zlomkovou cenu už od pár eur podle velikosti.

Zarámované plakáty na stěně

Takto můžete následně plakáty umístit kdekoliv na stěně. Působí lépe než jen čistý papír, ale není třeba žádné vrtání na jejich uchycení. Tyto rámy jsou lehké, postačí klasické háčky „twenty“, které se zatlučou kladivem do omítky a udrží až 20 kilogramů.

Laminování a lepení

Plakát nemusí být nutně v rámu, jednou z možností je zalaminovat ho do fólie. Potom je postup jednoduchý. Plakát je pevný a vy můžete rébus, jak nalepit plakát na stěnu co nejšetrněji, vyřešit použitím jemné washi pásky. Ta je šetrná k omítce a v současnosti je to asi nejlepší lepicí páska na plakáty.

Plastové lišty na plakáty

Výhodou v tomto případě je, že stačí mít na stěně několik kotvicich bodů a můžete na ně zavěsit lišty. Ty upevníte na plakát z horní a dolní strany, čímž se napne a samotná lišta ho ozdobí. Může ladit se stěnou, sedačkou, s místností jako celkem. Takto dokážete neustále měnit vzhled místnosti změnou plakátů, přičemž lišty zůstanou vždy na svém místě.

Ideální do dětských pokojů, ale také předsíní, kde dokážete takto dekorovat stěnu plakáty souvisejícími s ročními obdobími.

Prohlédnout další krásné plakáty

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň Stojanové věšáky mohou být praktické a originální zároveň

Předsíň je první místnost, kterou návštěvník vašeho bytu uvidí. Proto by měla působit přívětivě a vyvolávat v hostech hřejivou atmosféru hned po vstupu do bytu. Zajistit to můžete...

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat Červená koupelna - nejen pro lidi, kteří se nebojí riskovat

Pokud máte rádi červenou barvu, určitě se jí při zařizování bytu nevyhýbejte. Hodí se do každé místnosti, dokonce i do koupelny. Nevěříte? Pak si to ověřte v naší galerii.Publikováno dne: 24.07.2018
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jako dlažbu a obklady zvolit do koupelny nebo sprchovacího koutu? Jako dlažbu a obklady zvolit do koupelny nebo sprchovacího koutu?

Chystáte se zařizovat koupelnu a neumíte si poradit s výběrem obkladu a dlažeb? Poradíme vám. Podívejte se, čeho všeho si při výběru všímat.

Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny Elektrické deky, vyhřívací podložky a papuče zpříjemní zimní dny

Elektrické deky, podložky a ostatní pomůcky vás příjemně zahřejí a pomohou i s mnohými zdravotními těžkostmi. Poradíme vám, jak si vybrat správně.

Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit? Tvrdá voda v domácnosti. Jak si s ní poradit?

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností. Jak si s ní poradit, aby vaše spotřebiče vydržely déle? S následujícími radami si s tvrdou vodou určitě poradíte.