Jak zavěsit plakát na stěnu

Stěna je rodu ženského, a tak k ní prostě patří ozdoby. Bez nich je strohá, neútulná, jednoduše nahá a působí cize. Plakáty představují skvělý způsob, jak si stěnu přizpůsobit vlastním představám.

Jak zavěsit plakát na zeď?

Ale jak je nejlépe zavěsit tak, aby působily jako šperky, a ne jen nálepky?

Tipy na plakáty pro děti i dospělé a pomůcky pro lepení

Lepení plakátu na stěnu

Plakáty jsou na rozdíl od cenných uměleckých děl zajímavé jen v jistém časovém období. Obzvlášť je to patrné v dětských pokojích, kde se střídají oblíbené skupiny jako na pásu. Plakáty jsou přímo stvořené na recyklaci, a proto je třeba je na stěnu umísťovat s ohledem na možnou výměnu.

Jednou z praktických možností jsou oboustranné měkké lepicí pásky na stěnu. Jsou šetrné jak k povrchu, tak i k plakátu. Udrží váhu do 1 kilogramu, takže do dětských pokojů jsou přímo ideálním řešením.

Lepicí guma na plakáty

Praktické, jednoduché řešení, jak upevnit plakát na stěnu. Bez stříhání, ořezávání, lepicí guma je už od okamžiku koupě připravená na použití. Jde o lepicí body speciálně vyvinuté na fixaci drobných předmětů z papíru, kartonu, kovu, plastu nebo dřeva. Přilepení je transparentní, rychlé a jednoduché.

Lepicí guma na plakáty

Výhodou je okamžitá fixace bez schnutí a nepořádku. Negativem je, že při odlepování může odejít i podklad omítky. Vhodnější je proto na uchycení plakátů, u kterých se předpokládá životnost delší než jednu sezonu. Cena takové lepicí gumy se pohybuje kolem 2 eur.

Textilní nástěnka

Praktické řešení je nalepit textilii přímo na stěnu. Barevnou nebo jednobarevnou, výběr záleží jen na tom, jak bude ladit v místnosti. Plakáty se následně dají do látky připevnit klasickými špendlíky. Je sice pravda, že takto se mírně okleští plocha na zdobení, ale pokud už nebudete chtít v pokoji žádný plakát, zůstane jako nová, bez poskvrny.

Zarámování

Hodnotnější plakáty než tye z časopisů, například z cest nebo výletů, je vhodné ochránit rámováním. Na plakáty je ideální použít klip rámky. Jejich výhodou je nulový okraj, jde jen o sklo přichycené klipsy na pevném podkladě. Výhodná je i cena. Na rozdíl od klasických rámů se dají koupit za zlomkovou cenu už od pár eur podle velikosti.

Zarámované plakáty na stěně

Takto můžete následně plakáty umístit kdekoliv na stěně. Působí lépe než jen čistý papír, ale není třeba žádné vrtání na jejich uchycení. Tyto rámy jsou lehké, postačí klasické háčky „twenty“, které se zatlučou kladivem do omítky a udrží až 20 kilogramů.

Laminování a lepení

Plakát nemusí být nutně v rámu, jednou z možností je zalaminovat ho do fólie. Potom je postup jednoduchý. Plakát je pevný a vy můžete rébus, jak nalepit plakát na stěnu co nejšetrněji, vyřešit použitím jemné washi pásky. Ta je šetrná k omítce a v současnosti je to asi nejlepší lepicí páska na plakáty.

Plastové lišty na plakáty

Výhodou v tomto případě je, že stačí mít na stěně několik kotvicich bodů a můžete na ně zavěsit lišty. Ty upevníte na plakát z horní a dolní strany, čímž se napne a samotná lišta ho ozdobí. Může ladit se stěnou, sedačkou, s místností jako celkem. Takto dokážete neustále měnit vzhled místnosti změnou plakátů, přičemž lišty zůstanou vždy na svém místě.

Ideální do dětských pokojů, ale také předsíní, kde dokážete takto dekorovat stěnu plakáty souvisejícími s ročními obdobími.

Prohlédnout další krásné plakáty

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.Publikováno dne: 24.07.2018
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější Rakouskou či německou drogerii koupíte online. Zkušenosti potvrzují, že je kvalitnější

Kosmetika z Německa, rakouská drogerie a celkově dovoz drogerie ze Západu se stává u nás trendem. Je skutečně drogerie z Rakouska či Německa kvalitnější? Prozradíme vám to v našem článku.

Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware Jak skladovat pečivo? Nejlepší chlebníky do kuchyně podle recenzí a testů jsou od Tescomy a Tupperware

Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano Nejlepší originální wok pánve? Recenze chválí značky Tefal, Tescoma či Delimano

Přišli jste na chuť asijské kuchyni? Kromě kvalitních surovin a přísad si opatřete správné nádobí. Na co je wok dobrý, v čem se liší od běžné pánve a čeho si při jeho koupi všímat?...