Látkový, nebo plastový cestovní kufr do letadla? Levné nebývají nejkvalitnější!

Je cestování neodmyslitelnou součástí vašeho života? Pokud se chystáte na cesty a napadlo vás, že potřebujete spolehlivý cestovní kufr, jste na správném místě.

Kvalitní plastový kufr

Nabízíme vám přehled všech možností a jednoduchého průvodce, který vám pomůže vybrat ty nejkvalitnější kufry do letadla a na vaše cesty.

Oblíbené typy cestovních kufrů

V čem spočívá správný výběr cestovního kufru?

Dříve, než přejdeme ke konkrétním typům kufrů a různým parametrům, které podmiňují jeho výběr, zodpovězte si tyto otázky: 

    • Kolik věcí si chci do kufru sbalit?
    • Jaký druh dopravy plánuji využít?
    • Jaký typ dovolené plánuji?

Tyto 3 základní odpovědi vám postačí k tomu, abyste si vybrali kvalitní cestovní kufr. Když totiž víte, co vyžadujete, mnohem snáze se budete orientovat v parametrech, které vaše preference vyžadují.

Typy kufrů

Už samotný typ kufru vám může napovědět, že právě ten nebo ten může být pro vás ten ideální. Samozřejmě, trh je vskutku bohatý, a proto poznáme typy kufrů podle různých kritérií. Kvalitní batožina se pozná podle materiálu, velikosti, designu a dalších praktických funkcí. A právě podle těchto kritérií rozdělujeme i samotné kufry.

Kufry podle materiálu

    • Plastový kufr – nazývaný také skořepinový kufr je vskutku oblíbeným druhem cestovního kufru. Ať cestujete v letadle, autobusem nebo se balíte na dovolenou autem, skořepinový kufr máte v široké škále velikostí. Navíc, plastový kufr, máme na mysli z kvalitního a odolného ABS plastu, poskytne perfektní ochranu pro vaši batožinu. Nevýhodami mohou být odřené hrany, odřená barva nebo menší praskliny. Jde však pouze o vizuální vady. Tou skutečnou, která překáží mnohým cestovatelům, je vyšší hmotnost. Avšak plastové kufry zpravidla bývají vybavené kolečky a tak, aby vyhovovaly podmínkám leteckých společností.

Sada látkových kufrů

    • Látkový kufr – jsou lehčí a můžeme říct, že z hlediska funkčnosti i praktičtější. Přece jen se s nimi lépe manipuluje. Na druhé straně je povrch náchylnější k zašpinění, ale při přepravě letadlem je tento kufr i do příručního zavazadla lepší alternativou. Dnes jsou látkové kufry také s kolečky a vyráběné jsou z odolných a vodotěsných textilií. Textilní kufry jsou mnohokrát cenově výhodnější oproti plastovým kolegům.

TIP: Z hlediska výběru kufrů podle materiálu neexistuje jednotná míra, která by řekla, že jeden je lepší než druhý. Každému vyhovuje něco jiného. Jednoduše sami zjistíte, zda vám vyhovuje jedna nebo druhá alternativa. Pokud bychom přece jen měli říct jasný verdikt, kvůli praktičnosti a pohotovosti má látkový kufr přece jen drobnější výhodu. Ale z hlediska bezpečnosti, pokud plánujete nést cennější věci, případně věci náchylnější k poškození, plastový kufr je jedinou variantou.

Velikost kufru

V tomto případě se zaměříme na velikost kufru očima leteckého dopravce. Je to proto, že při cestování autobusem nebo autem se rozměry zavazadel až tak neřeší. Všechny věci skončí v kufru autobusu a tašku si vezmete s sebou. V letadlech to ale funguje jinak.

Řiďte se normami konkrétní letecké společnosti, která stanoví přesné rozměry podpalubních i příručních zavazadel. Příručních zavazadel se týká například taška nebo kufr na notebook, jakož i kabelky a podobně. Nemluvě o tom, že u podpalubních zavazadel musíte obvykle splňovat maximální rozměry kufru do 158 cm. Vhodný je například kabinový kufr. U příručních zavazadel je u 90 % leteckých společností povolené brát si s sebou kufr s rozměry 56 cm x 36 cm x 23 cm.

Nejlepší příruční kufr do letadla

Při výběru velikosti kufru myslete na to, že si kupujete kufr, s nímž budete manipulovat. Proto vybírejte rozvážně, a pokud i nějaké místo v kufru zůstane volné, stále lepší než s sebou vláčet několik desatikilových zrůd.

TIP: Pokud cestujete jako rodina a chcete se sbalit do jednoho kufru a myslíte si, že za zavazadla aspoň ušetříte, zklameme vás. Za každé kilo navíc si připlatíte podle ceníků leteckých společností. V rámci příručních zavazadel vám doporučujeme cestovní tašku.

Doplňkové funkce nebo samozřejmost

Co by vašemu kufru rozhodně na cestách nemělo chybět?

Pochopitelně kolečka. Kolo je vynálezem, který známe už tisíciletí a věru nebýt ho, ani ta letadla by dnes nelétala. Co se kufrů týká, klasikou jsou dvě kolečka, která vám usnadňují kufrem pohybovat po zemi v určitém úhlu. Modernější alternativou jsou čtyři kolečka s otočným rádiusem 360°. Manipulace je tak velmi jednoduchá a pohodlná. Kufry se čtyřmi kolečky jsou také stabilnější. Pozor však, aby kufr kvůli kolečkám nepřesáhl povolený rozměr zavazadla.

Zámek na kufr

Dalším doplňkem je určitě zámek. Ten je buďto na klíč, nebo ještě častěji jde o číselný kód. Jde o bezpečnostní prvek, který by měl mít každý kufr v rámci letecké dopravy. Určitě nezapomínejme ani na madla a držadla. Ať kufr taháte po zemi, nebo ho nesete v ruce, potřebujete, aby ho bolo zač chytit. To oceníte vždy. Nastavitelná a teleskopická madla jsou rozhodně velkým bonusem.

Design a barva

Samozřejmě ani na design nelze zapomenout. Ne že by to bylo až tak podstatné, ale mít kufr se specifickým designem neuškodí. Po příletu si ho na pásu najdete mnohem jednodušeji. Specifické designové prvky, různé výrazné barevné vzory nebo speciální obrazec nebo tvar. I tyto drobnosti mnohokrát sehrají roli.

Výrobce a cena kvalitního kufru

Na začátku vás informujeme i o možnosti koupit si cestovní kufr ve velkých prodejních sítích jako Tesco, Jysk, Kaufland, Lidl či Billa. Ale jedním dechem dodáváme, že jejich kvalita nemusí být úplně dostačující. Počítejte s tím, že kvalita materiálů je na nižší úrovni, a i když je cena lákavá, takkový kufr je možná sezónní záležitostí.

Levné cestovní kufry nejsou nejlepší

V rámci segmentu cestovních kufrů stojí za zmínku výrobci jako American Tourister, Samsonite, Travelite nebo Ellehammer. Cena příručního zavazadla, a tedy cestovních kufrů vhodných přímo na palubu je kolem 1000 až 2500 korun. Obvykle jde o látkové kufry. Pokud hovoříme o XXL batožině, která směřuje do podpalubí, cena se pohybuje v rozmezí od 1300 až do 8000 korun. Dražší jsou skořepinové kufry a samozřejmě, čím větší, tím dražší. Nejdražší jsou velké plastové kabinové kufry. Samozřejmě, existují i kufry v hodnotě desítek tisíc korun. Pro běžného smrtelníka jsou ale absolutně zbytečné.

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.

Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc Modrá koupelna dodá vašemu bytu šmrnc

Modrá se s koupelnami spojuje už nějaký ten čas. Že se jí nemusíte při zařizování koupelny vůbec obávat vás přesvědčí naše foto inspirace. Do komentářů nám nezapomeňte poslat fotky...

Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení Inspirace pro vaši terasu a zahradu - připravte si příjemné posezení

Plánujete upravit svou terasu či zahradu, avšak nemáte nápady? Vyzkoušejte některý z našich tipů.Publikováno dne: 06.05.2019
Hodnocení článku:
(89.4%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Kdy je nejvyšší čas na výměnu matrace? Kdy je nejvyšší čas na výměnu matrace?

Kvalitní spánek je základem, který ovlivňuje naše zdraví, proto není jedno, jak se vyspíme. Zajímá vás, jak zjistit, že vaší staré matraci zvoní umíráček? Kdy je třeba vyměnit starou...

Levná krbová kamna na dřevo nebo s výměníkem. Jak vybrat nejlepší? Levná krbová kamna na dřevo nebo s výměníkem. Jak vybrat nejlepší?

Krbová kamna se v mnohých domácnostech stávají i designovým a interiérovým doplňkem. Jak si vybrat ta nejlepší a na co dávat pozor?

Údržba pákových a automatických kávovarů. Důležité je nejen čištění, ale i odvápňování Údržba pákových a automatických kávovarů. Důležité je nejen čištění, ale i odvápňování

Koupili jste si pákový nebo automatický espresso kávovar, vaříte si na něm kávu a chutná vám. Chuť kávy však ovlivňuje kromě jiného také čistota útrob stroje a kvalita vody. Poradíme...