Zpomalovací WC sedadlo s automatickým sklápěním je hit. Jak změřit a vybrat správnou WC desku?

Věc, která je úplnou samozřejmostí, nechybí v žádné domácnosti a příliš se o ní nemluví. Řeč je o toaletě. I přes to, že téma záchod je tak trochu tabuizované, neměli bychom ji podceňovat. Výběr správné WC desky, jejího tvaru či materiálu si určitě zaslouží naši pozornost.

Toaleta v koupelně se zvednutým sedadlem

Záchodová deska by měla být pohodlná, mít správné rozměry a důležitý je i celkový design. Máte problém vybrat? Žádný strach. Stačí poznat pár údajů a výběr zvládnete levou zadní.

Tipy na WC sedadla

Jaké jsou materiály WC desek?

Nové milénium přineslo neomezené možnosti do různých aspektů života. Možná se zasmějete, ale týká se to i tak obyčejné věci, jakou je záchodová deska. Prodává se široká škála od nejlevnějších z obyčejného plastu až po drahé designové kusy. Záleží jen na tom, která deska sedí na vaši WC mísu a také jaký obnos peněz jste ochotní do koupě investovat. Kterou si do svého domova vyberete vy? 

Běžný plast

Výhodou této WC desky je, že je cenově dostupná. Koupíte ji za pár eur. Nevýhodou je, že plast je většinou příliš tenký, takže může prasknout. Levné plasty také nedrží barvu, takže z bílé se během pár měsíců stane nepěkná žlutá a desku budete muset opět vyměnit. Nebo vybírejte barevné WC desky, na kterých se zub času až tak neprojeví.  

Odolný Duroplast

Vyšší kategorií plastových desek jsou ty z Duroplastu. Tento tvrzený plast je odolný, vydrží a je z něho většina dražších značkových desek. Vyrábějí se z něho dokonce i originální WC desky s motivem. Pokud máte děti, dobře poslouží dětská WC deska. Je to klasické sedátko se speciální vložkou, díky které mohou používat běžnou toaletu děti od útlého věku. Když vyrostou, vložku jednoduše vyndáte.

WC deska z odolného plastu

Estetické dřevo

Přemýšlíte o tom, zda dřevěné záchodové desky splňují hygienické standardy a vydrží? Vydrží. Jsou vyrobené z MDF materiálu a povrch je potažený fólií. Jsou pevné a lehce udržovatelné. Koupíte je v nespočetném množství dekorů a vypadají super. Dodají koupelně nebo toaletě příjemný teplý nádech. 

Když je WC deska samozavírací

Klasická WC deska má jednu nevýhodu. Při sklápění a vyklápění musí být všichni členové rodiny dostatečně opatrní, aby desku či keramickou záchodovou mísu nešetrnou manipulací nezničili. Sklápění a vyklápění se nevyhnete ani při uklízení. V takovém Japonsku jsou běžné samočisticí automatizované toalety, ale u nás jsou tak drahé, že běžný člověk tolik peněz nedá. Cenově dostupným řešením problému je WC sedátko s automatickým sklápěním. Toaleta se sice sama nevyčistí, ale předejdete zničení, bouchání nebo přivřeným prstům.

Kromě toho, že může být WC deska zpomalovací, praktické je i to, když je vybavená rýchloupínacím systémem. To znamená, že se velmi jednoduše instaluje i odinstaluje z WC mísy. Nejde jen o to, že samotná výměna desky je díky tomuto systému hračkou. Velmi oceníte také to, že sedátko můžete pohodlně sundat, vydezinfikovat čisticím prostředkem a důkladně umýt. Následně desku stejně snadno vrátíte na její původní místo.

Vyberte si správný rozměr

Materiál či barva patří mezi důležitá kritéria, avšak alfou a omegou při výběru WC desky jsou její rozměry. Většina moderních WC mís se prodává přímo s deskami a jsou dělané na míru. Může se však stát, že deska se pokazí a stejnou už prostě nekoupíte. Měnit celou toaletu jen kvůli desce je zbytečné.

Bílé plastové WC sedátko

Dodržte pár rad, jak měřit WC desku, a vybrat správnou náhradu bude hračka.

  • Změřte vzdálenost mezi šrouby, pomocí kterých je deska upevněná na záchodovou mísu.
  • Odměřte délku a šířku otvoru mísy.
  • Také budete potřebovat znát i vnější šířku a délku mísy.
  • Nezapomeňte si poznačit i celkovou délku mísy, to znamená vzdálenost od šroubů po nejvzdálenější okraj desky.

Při samotném nákupe máte nespočetně mnoho možností, kam zajít. Levná a pěkná WC sedátka koupíte v OBI či Merkury Marketu. K dispozici jsou také specializovaná koupelnová studia, kde seženete kvalitní kusy od vyhlášených prodrjců sanity jako Siko či Kolo. Jisté však je, že do WC desky se vyplatí investovat. Kvalitní záchodové sedadlo vydrží roky. Nepodléhá oxidaci barvy, snadno se udržuje čisté a vypadá esteticky.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.

Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane Hnědo-bílé kuchyně - kombinace, která vás dostane

Barva dřeva v kombinaci s bílou je pro kuchyně typická. Pokud nevíte, jakou kuchyni si zvolit, nad touto kombinací byste měli pouvažovat.

Botník by neměl chybět ve vaší předsíni Botník by neměl chybět ve vaší předsíni

Malá či velká botník, určitě by neměla chybět ve vaší předsíni. Jde o prakticky kousek, který vám pomůže udržovat pořádek a mít přehled ve vaší obuvi. Botník ve formě skříňky nebo...Publikováno dne: 14.01.2020
Hodnocení článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak brousit nože? Ocílkou, bruskou či brusným kamenem?Jak brousit nože? Ocílkou, bruskou či brusným kamenem?

Při obnově ostří nožů byste měli rozlišovat mezi ostřením a broušením. Při ostření jde totiž o obnovu ostří nože, které se každodenním používáním opotřebovává. Jak a čím si nůž nabrousit?

Jak vybrat objektiv na zrcadlovku?Jak vybrat objektiv na zrcadlovku?

Pokud s focením začínáte, podívejte se s námi na dělení objektivů podle různých kritérií a na to, jak vybrat správný objektiv pro váš fotografický žánr.

Plusy a mínusy klasických zubních kartáčků. Víte, jak vybrat ten nejlepší?Plusy a mínusy klasických zubních kartáčků. Víte, jak vybrat ten nejlepší?

Kvalitní zubní kartáček je hlavním prostředkem pro dosažení čisté zubní skloviny a zdravých dásní. Pomůžeme vám vybrat si ten nejvhodnější pro vás.