Zpomalovací WC sedadlo s automatickým sklápěním je hit. Jak změřit a vybrat správnou WC desku?

Věc, která je úplnou samozřejmostí, nechybí v žádné domácnosti a příliš se o ní nemluví. Řeč je o toaletě. I přes to, že téma záchod je tak trochu tabuizované, neměli bychom ji podceňovat. Výběr správné WC desky, jejího tvaru či materiálu si určitě zaslouží naši pozornost.

Toaleta v koupelně se zvednutým sedadlem

Záchodová deska by měla být pohodlná, mít správné rozměry a důležitý je i celkový design. Máte problém vybrat? Žádný strach. Stačí poznat pár údajů a výběr zvládnete levou zadní.

Tipy na WC sedátka

Jaké jsou materiály WC desek?

Nové milénium přineslo neomezené možnosti do různých aspektů života. Možná se zasmějete, ale týká se to i tak obyčejné věci, jakou je záchodová deska. Prodává se široká škála od nejlevnějších z obyčejného plastu až po drahé designové kusy. Záleží jen na tom, která deska sedí na vaši WC mísu a také jaký obnos peněz jste ochotní do koupě investovat. Kterou si do svého domova vyberete vy? 

Běžný plast

Výhodou této WC desky je, že je cenově dostupná. Koupíte ji za pár eur. Nevýhodou je, že plast je většinou příliš tenký, takže může prasknout. Levné plasty také nedrží barvu, takže z bílé se během pár měsíců stane nepěkná žlutá a desku budete muset opět vyměnit. Nebo vybírejte barevné WC desky, na kterých se zub času až tak neprojeví.  

Odolný Duroplast

Vyšší kategorií plastových desek jsou ty z Duroplastu. Tento tvrzený plast je odolný, vydrží a je z něho většina dražších značkových desek. Vyrábějí se z něho dokonce i originální WC desky s motivem. Pokud máte děti, dobře poslouží dětská WC deska. Je to klasické sedátko se speciální vložkou, díky které mohou používat běžnou toaletu děti od útlého věku. Když vyrostou, vložku jednoduše vyndáte.

WC deska z odolného plastu

Estetické dřevo

Přemýšlíte o tom, zda dřevěné záchodové desky splňují hygienické standardy a vydrží? Vydrží. Jsou vyrobené z MDF materiálu a povrch je potažený fólií. Jsou pevné a lehce udržovatelné. Koupíte je v nespočetném množství dekorů a vypadají super. Dodají koupelně nebo toaletě příjemný teplý nádech. 

Když je WC deska samozavírací

Klasická WC deska má jednu nevýhodu. Při sklápění a vyklápění musí být všichni členové rodiny dostatečně opatrní, aby desku či keramickou záchodovou mísu nešetrnou manipulací nezničili. Sklápění a vyklápění se nevyhnete ani při uklízení. V takovém Japonsku jsou běžné samočisticí automatizované toalety, ale u nás jsou tak drahé, že běžný člověk tolik peněz nedá. Cenově dostupným řešením problému je WC sedátko s automatickým sklápěním. Toaleta se sice sama nevyčistí, ale předejdete zničení, bouchání nebo přivřeným prstům.

Kromě toho, že může být WC deska zpomalovací, praktické je i to, když je vybavená rýchloupínacím systémem. To znamená, že se velmi jednoduše instaluje i odinstaluje z WC mísy. Nejde jen o to, že samotná výměna desky je díky tomuto systému hračkou. Velmi oceníte také to, že sedátko můžete pohodlně sundat, vydezinfikovat čisticím prostředkem a důkladně umýt. Následně desku stejně snadno vrátíte na její původní místo.

Vyberte si správný rozměr

Materiál či barva patří mezi důležitá kritéria, avšak alfou a omegou při výběru WC desky jsou její rozměry. Většina moderních WC mís se prodává přímo s deskami a jsou dělané na míru. Může se však stát, že deska se pokazí a stejnou už prostě nekoupíte. Měnit celou toaletu jen kvůli desce je zbytečné.

Bílé plastové WC sedátko

Dodržte pár rad, jak měřit WC desku, a vybrat správnou náhradu bude hračka.

  • Změřte vzdálenost mezi šrouby, pomocí kterých je deska upevněná na záchodovou mísu.
  • Odměřte délku a šířku otvoru mísy.
  • Také budete potřebovat znát i vnější šířku a délku mísy.
  • Nezapomeňte si poznačit i celkovou délku mísy, to znamená vzdálenost od šroubů po nejvzdálenější okraj desky.

Při samotném nákupe máte nespočetně mnoho možností, kam zajít. Levná a pěkná WC sedátka koupíte v OBI či Merkury Marketu. K dispozici jsou také specializovaná koupelnová studia, kde seženete kvalitní kusy od vyhlášených prodrjců sanity jako Siko či Kolo. Jisté však je, že do WC desky se vyplatí investovat. Kvalitní záchodové sedadlo vydrží roky. Nepodléhá oxidaci barvy, snadno se udržuje čisté a vypadá esteticky.


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek Modrá ložnice - barva oblohy působí blahodárně na spánek

Modrá je do ložnice nejvhodnější volbou, protože podporuje spánek. Hodí se na stěny, dekorace i na povlečení. Ověřte si to.

Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení Stolek do dětského pokoje - patří k základnímu vybavení

Zda máte doma školkaři nebo již školáka, stolek je pro něj nezbytnou pomůckou - slouží ke kreslení i na psaní, na hraní se i tvoření.

Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli Verandy a terasy – příjemný prostor pro setkávání se s přáteli

Veranda či terasa je snem pravděpodobně každého, kdo by chtěl bydlet v domě. Je to prostor, kde si můžete na čerstvém vzduchu posedět s rodinou či přáteli.Publikováno dne: 14.01.2020
Hodnocení článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelněBojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelně

Když vybíráte vytápěcí systém do domu či bytu, možná vás napadlo, že s průtokovým ohřívačem byste mohli ušetřit nějaké to euro. Na rozdíl od bojleru totiž ohřívá vodu jen tehdy, když to...

Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?

Tekutina, bez které si život nedokážeme představit. Voda. Zvládnete bez ní 2 dny, nejvíc týden. Kvalita vody se nepodepíše jen na vašich spotřebičích, ale i na vašem zdraví. Jak...

4 tipy, jak mít šperky v bezpečí 4 tipy, jak mít šperky v bezpečí

Aby vaše klenoty skutečně vydržely roky či desetiletí, musíte se o ně samozřejmě náležitě starat. Vybrali jsme pro vás rady, jak šperky správně uskladnit.