Jak vybrat nejlepší dětský turistický nosič? Hlavně ergonomický, který má dobré recenze

Patříte mezi aktivní turisty a toužíte po tom, aby se do turistiky zamilovaly i vaše děti? Berte je s sebou hned, jak to bude možné. Ať si zvykají. Kočárek do hor asi tlačit nebudete. S turistickým nosičem pro děti to zvládnete. Už jen vědět, jak turistický nosič vybrat.

Dětský turistický nosič

Prozradíme vám, na co všechno se při výběru zaměřit, aby vás s dítětem na zádech nic nepřekvapilo.

Oblíbené turistické nosiče

Hlavně bezpečně

Dítě budete nést v náročnějším terénu a chcete, aby se mu dobře sedělo a bylo v bezpečí. V nosiči se nesmí klouzat ani z něho vypadávat. V tom máte jasno. V sedačce ho udrží boční popruhy. Ujistěte se, že jsou dostatečně silné a široké a že dítě drží pevně. Je to s nimi dost komplikované. Na jedné straně mají dítě udržet v bezpečí, na druhé straně ho nesmí omezit v pohybu a odírat. Tříbodový systém upínání je pro nosiče přímo stvořený.

Pozor dávejte na hlavičku. Aby při prudších pohybech, kterým se v horách nevyhnete, nezapadla do nepřirozené polohy a aby se mělo dítě o co opřít, když se mu podaří usnout. Je opěrka hlavičky turistického nosiče, který vám právě padl do oka?

Dítě v sedačce stráví hodně času. Zvládne to? 

Nezapomeňte na správné držení těla. Shrbené dítě vám v sedačce dlouho nevydrží. Není to pohodlné pro dítě, ale ani pro vás. Konstrukce batohu musí udržet ve správné poloze dítě a současně kopírovat vaše záda, aby se vám náklad dobře nesl. Nosič nesmí utíkat do stran ani se kývat. Popruhy, kterými nosič k sobě připoutáte, vás nesmí dřít. Musí vám dobře sedět na ramenou, šíji a bedrech. Čím lépe ho připoutáte k bedrům, tím víc odbřemeníte páteř.

Dítě v turistickém nosiči na vycházce

Pohodlnosti nikdy není dost 

Kolik má dítě na sezení místa? Vydrží v sedačce, i když se vydáte na delší trasu? Dá se sezení výškově nastavit? Dítě rychle roste. Nastavitelný turistický nosič poroste spolu s ním. Investovat do nosiče vždy, když dítě trochu vyroste, může být finančně dost náročné.

Součástí kvalitnějších batohů je stříška proti slunci a větru a pláštenka na nosič. Aby se v něm vaše dítě cítilo opravdu pohodlně a aby vás počasí na túře nepřekvapilo.

Zjistěte si, kolik turistický nosič vydrží

Kolik kilogramů má vaše dítě? Dnes je to v pohodě, ale bude to tak i za rok nebo dva? A ještě k tomu těžký nosič, termoska s čajem a nějaká pochoutka pro vás a vaše dítě. To bude fuška. Zaměřte se na nosiče do hmotnosti 3,5 kg. Nenakládejte na sebe zbytečně moc. Z turistiky s dítětem na zádech máte mít radost. Jsou kapsy umístěné tak, abyste k ním měli dobrý přístup? V kopcích to určitě oceníte. Nesundávejte dítě ze zad jen proto, že se chce napít.

Nosnost nosiče se pohybuje od 15 do 25 kg. Není to jen o váze, kterou má vaše dítě. Do celkové hmotnosti se počítá i hmotnost nosiče.

Běh s dětským turistickém nosičem

Materiál musí dýchat, ale také něco unést

Nosič budete mít na zádech i několik hodin a je velmi pravděpodobné, že se zpotíte. Dobré turistické nosiče jsou vyrobené z kvalitní a průdušné síťoviny, se kterou budete volně dýchat vy i vaše dítě. 

Přejeme vám příjemně strávené turistické chvíle s dítětem v turistickém nosiči!

Oblíbené turistické nosiče

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru Závěsná křesla a houpací sítě v interiéru

Závěsné křeslo či houpací síť? Výběr ani jednoho z nich nebudete litovat. Ozvláštní interiér a vytvoří prostor pro zábavu a odpočinek.

Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují Žlutá koupelna - i doplňky rozhodují

Nebojte se žluté! Každý den s ní můžete začínat ráno v koupelně, zlepšit si náladu, když si půjdete umýt ruce, jestli se dostat do hravé nálady, když se půjdete přepudrovat.

Šedá a tyrkysová Šedá a tyrkysová

Přemýšlíte nad tím jaká barva se hodí k tyrkysové? Jednoznačně šedá! Tyrkysová působí uklidňujícím dojmem a šedá velmi dobře nahrazuje fádní bílou.Publikováno dne: 26.02.2020
Hodnocení článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Bojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelněBojler nebo průtokový ohřívač vody? Přímý ohřev vody v koupelně

Když vybíráte vytápěcí systém do domu či bytu, možná vás napadlo, že s průtokovým ohřívačem byste mohli ušetřit nějaké to euro. Na rozdíl od bojleru totiž ohřívá vodu jen tehdy, když to...

Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?Jak zjistit kvalitu vody a jak získat mikrobiologický rozbor zdarma?

Tekutina, bez které si život nedokážeme představit. Voda. Zvládnete bez ní 2 dny, nejvíc týden. Kvalita vody se nepodepíše jen na vašich spotřebičích, ale i na vašem zdraví. Jak...

4 tipy, jak mít šperky v bezpečí 4 tipy, jak mít šperky v bezpečí

Aby vaše klenoty skutečně vydržely roky či desetiletí, musíte se o ně samozřejmě náležitě starat. Vybrali jsme pro vás rady, jak šperky správně uskladnit.