Jak vybrat nejlepší dětský turistický nosič? Hlavně ergonomický, který má dobré recenze

Patříte mezi aktivní turisty a toužíte po tom, aby se do turistiky zamilovaly i vaše děti? Berte je s sebou hned, jak to bude možné. Ať si zvykají. Kočárek do hor asi tlačit nebudete. S turistickým nosičem pro děti to zvládnete. Už jen vědět, jak turistický nosič vybrat.

Dětský turistický nosič

Prozradíme vám, na co všechno se při výběru zaměřit, aby vás s dítětem na zádech nic nepřekvapilo.

Oblíbené turistické nosiče

Hlavně bezpečně

Dítě budete nést v náročnějším terénu a chcete, aby se mu dobře sedělo a bylo v bezpečí. V nosiči se nesmí klouzat ani z něho vypadávat. V tom máte jasno. V sedačce ho udrží boční popruhy. Ujistěte se, že jsou dostatečně silné a široké a že dítě drží pevně. Je to s nimi dost komplikované. Na jedné straně mají dítě udržet v bezpečí, na druhé straně ho nesmí omezit v pohybu a odírat. Tříbodový systém upínání je pro nosiče přímo stvořený.

Pozor dávejte na hlavičku. Aby při prudších pohybech, kterým se v horách nevyhnete, nezapadla do nepřirozené polohy a aby se mělo dítě o co opřít, když se mu podaří usnout. Je opěrka hlavičky turistického nosiče, který vám právě padl do oka?

Dítě v sedačce stráví hodně času. Zvládne to? 

Nezapomeňte na správné držení těla. Shrbené dítě vám v sedačce dlouho nevydrží. Není to pohodlné pro dítě, ale ani pro vás. Konstrukce batohu musí udržet ve správné poloze dítě a současně kopírovat vaše záda, aby se vám náklad dobře nesl. Nosič nesmí utíkat do stran ani se kývat. Popruhy, kterými nosič k sobě připoutáte, vás nesmí dřít. Musí vám dobře sedět na ramenou, šíji a bedrech. Čím lépe ho připoutáte k bedrům, tím víc odbřemeníte páteř.

Dítě v turistickém nosiči na vycházce

Pohodlnosti nikdy není dost 

Kolik má dítě na sezení místa? Vydrží v sedačce, i když se vydáte na delší trasu? Dá se sezení výškově nastavit? Dítě rychle roste. Nastavitelný turistický nosič poroste spolu s ním. Investovat do nosiče vždy, když dítě trochu vyroste, může být finančně dost náročné.

Součástí kvalitnějších batohů je stříška proti slunci a větru a pláštenka na nosič. Aby se v něm vaše dítě cítilo opravdu pohodlně a aby vás počasí na túře nepřekvapilo.

Zjistěte si, kolik turistický nosič vydrží

Kolik kilogramů má vaše dítě? Dnes je to v pohodě, ale bude to tak i za rok nebo dva? A ještě k tomu těžký nosič, termoska s čajem a nějaká pochoutka pro vás a vaše dítě. To bude fuška. Zaměřte se na nosiče do hmotnosti 3,5 kg. Nenakládejte na sebe zbytečně moc. Z turistiky s dítětem na zádech máte mít radost. Jsou kapsy umístěné tak, abyste k ním měli dobrý přístup? V kopcích to určitě oceníte. Nesundávejte dítě ze zad jen proto, že se chce napít.

Nosnost nosiče se pohybuje od 15 do 25 kg. Není to jen o váze, kterou má vaše dítě. Do celkové hmotnosti se počítá i hmotnost nosiče.

Běh s dětským turistickém nosičem

Materiál musí dýchat, ale také něco unést

Nosič budete mít na zádech i několik hodin a je velmi pravděpodobné, že se zpotíte. Dobré turistické nosiče jsou vyrobené z kvalitní a průdušné síťoviny, se kterou budete volně dýchat vy i vaše dítě. 

Přejeme vám příjemně strávené turistické chvíle s dítětem v turistickém nosiči!

Oblíbené turistické nosiče

Autor článku

Alena Kesselová

Rada si plním sny. Splněným snem bylo i knihkupectví, ve kterém jsem kralovala celých 9 let. Věřím, že lásku k psanému slovu z mých článků ucítíte...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba Oranžová kuchyň - netradiční, ale vhodná volba

Oranžová bude vyzařovat příjemné teplé světlo ať ji umístíte kamkoli. Pokud ji ani vy nemáte ve své kuchyni, je nejvyšší čas to změnit.

Úložný prostor v kuchyni Úložný prostor v kuchyni

Tyto šikovné triky vám pomohou vytvořit si kuchyň snů plnou úložných prostorů, které vás nebudou stát hotový majetek.

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.Publikováno dne: 26.02.2020
Hodnocení článku:
(88.8%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jaké terasy u domu, chaty, bungalovu? Dřevěné i kryté hliníkovéJaké terasy u domu, chaty, bungalovu? Dřevěné i kryté hliníkové

Terasy u rodinných domů poskytují jedinečné místo na odpočinek, které je využívané minimálně 4 měsíce v roce. Pokud ji ještě nemáte, poradíme vám, kde, jak a z čeho ji postavit.

Praní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třebaPraní a čištění ovčí vlny, ovčího rouna a kožešin. Čistírna není třeba

Sháníte do svojí domácnosti přikrývky nebo polštáře, které byste mohli používat celoročně, které jsou hypoalergenní a zároveň vyrobené z přírodních materiálů? Vsaďte na ovčí rouno....

Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?Lesklý, nebo matný obklad do koupelny?

Obklady do koupelny musí být. Nejlépe od podlahy až po strop. Lesklé, nebo matné? To je otázka. Každému vyhovují jiné. Podívejte se s námi, jaký je mezi nimi rozdíl.