Dřevěné brikety vyhřejí váš domov

Vynikajícími parametry pro účely topení se pyšní smrk. V našich končinách je i přes poměrnou hojnost opomíjeným palivem. Ale alpské země smrk milují pro intenzivní výhřevnost. Vyzkoušejte dřevěné brikety z něj a oblíbíte si je pro jednoduché zacházení a koncentrované vlastnosti, které získává pomocí lisování.

Dřevěné brikety na topení

Jehličnany jsou skvělou surovinou pro brikety do krbu

Měkké dřevo jehličnatých stromů má vysokou výhřevnost a vzplane během chvilky. Hoření smrkového dřeva v krbu je pro mnoho lidí oblíbeným způsobem, jak rychle vytvořit teplo a útulnou atmosféru v místnosti. Smrkové dřevo je lehké a měkké, což znamená, že se snadno štípe a je ideální pro rychlé zapálení ohně. Jeho vláknitá struktura obsahuje vysoký podíl pryskyřic, což podporuje jeho schopnost rychle chytat a udržovat plamen.

Smrkové dřevo produkuje jasný a živý plamen, což přidává estetický prvek k hoření v krbu. Jeho charakteristický praskavý zvuk při hoření přispívá k příjemné atmosféře domova. Ačkoliv smrkové dřevo může hořet rychleji než některá tvrdší dřeva, jeho schopnost rychle vytvořit vysoké teploty je výhodou zejména při zapalování.

Pro všechny tyto vlastnosti je oblíbený pro výrobu dřevěných briket.

Lisování koncentruje vlastnosti dřeva do každé brikety

Stlačení a zahřátí během tvorby kvádrů a válců upraví nadrcenou surovinu ze smrku tak, že nedochází k praskání pryskyřice a silic. Měkkost dřevní hmoty dovoluje extrémně silné slisování, takže se do jedné brikety vejdou až 3 špalky. Proto stačí donést ke krbu menší množství paliva, zpravidlajen párdřevěných briket. A teplo vám vydrží dlouho.

Dřevěné brikety pro intenzivní teplo

Hodnota výhřevnosti měkkých briket je na obdobných hodnotách jako například u bukových, a to okolo 17,3 MJ/kg. Zásadním rozdílem je, že ty smrkové se vyznačují rychlým hořením a intenzivní produkcí tepla, stejně jako původní surovina. Díky tomu dokáží expresně prohřát nevytápěné prostory. Hodí se například pro zatopení po příjezdu na chatu.

Dřevěné brikety do krbu

Kvalitní dřevěné brikety se vyplatí

Vždy vybírejte kvalitně lisované kvádrové a válcové ekobrikety od prověřeného zdroje. Ty podezřele nejlevnější mohou poškodit vaše topné zařízení, ať už rychlým hořením při rozpadu, kouřením nebo následným zadehtováním komínových cest v případě vysoké vlhkosti. Ke znečištění ovzduší může dojít, pokud je do původní biomasy přidáno lepidlo. Pokud chcete opravdu ušetřit za dřevěné brikety, akce po skončení topné sezóny jsou tou nejlepší volbou.

Další způsoby jak ušetřit s dřevěnými briketami

Nezanedbatelých úspor dosáhnete, pokud nakupujete brikety dřevěné ve větším množství. Množstevní sleva se vždy hodí a vám ubude starostí s nákupem. Renomovaní prodejci nabízí i dovoz až před bránu vašeho domova. Není nutné zůstat u jednoho druhu. Vyzkoušejte i noční dřevěné brikety, které dopřejí klidný spánek bez přikládání. Benefitem je vstávání v plné síle po kvalitním odpočinku.

Hlavní důvody pro volbu dřevěných briket

Prvním pozitivem je snadná skladovatelnost. Zaberou jen třetinu místa co by zabralo palivové dřevo. Ekobrikety jsou připravené k okamžitému použití. Není potřeba několikaleté sušeníjako v případě suroviny z průběžné těžby. Další kladnou vlastností je jednoduché přenášení. V plastovém obalu je vždy připraveno několik kusů o celkové váze do 10 kg. Další dobrou vlastností je univerzálnost, protože se kvádry a válce hodí pro všechny typy topenišť.

Autor článku

Redakce VeseleBydleni.cz

Pravidelně Vám přinášíme všechny zajímavosti ze světa těch nejnovějších trendů v bydlení a zahradě. Sledujte nás a nic vám neunikne :-)


Přidat komentář

Vzhlédnite také naše inspirace

Originální stojany na deštníky Originální stojany na deštníky

I vaše předsíň si zaslouží nádech originality! Projevte svou osobnost a kreativitu při výběru doplňků a dodejte život i té najponurejšej vstupní hale.

Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová Dětský pokoj pro dívku - nemusí to být jen růžová

Vybíráte vhodné zařízení do pokoje pro své dítě? Chce do svého pokoje růžovou, fialovou, bílou, případně žlutou? V naší galerii najdete různé inspirace do dětského pokoje pro dívku.

Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům Moderní dřevodekor kuchyně - dejte šanci aktuálním trendům

Plánujete zařizovat kuchyni a líbí se vám moderní kuchyně se vzorem dřeva? Potom začněte uvažovat nad drevodekorovou kuchyňskou linkou.Publikováno dne: 21.11.2023
Posledná aktualizácia:
Hodnocení článku:
(91.8%)

V této kategorii najdete i:

Špatné návyky při uklízení – čisticí přípravky a nářadí, pořadí, uklízení jen viditelných místŠpatné návyky při uklízení – čisticí přípravky a nářadí, pořadí, uklízení jen viditelných míst

Při uklízení každý hledá způsoby, jak si práci ulehčit a urychlit. Tyto různé tipy a triky nemusí být vždy správné.

Nápady, jak vytvořit úložné prostory v chodbě, kuchyni, koupelně, ložnici či v obývákuNápady, jak vytvořit úložné prostory v chodbě, kuchyni, koupelně, ložnici či v obýváku

Úložných prostor není nikdy dost. Vytvořit si je můžete i z toho, co máte doma, nebo z jiných kusů nábytku, které zapadnou do vašeho interiérového designu.

Jak utěsnit okna a dveře svépomocí – kde a jak nalepit samolepicí či těsnění do drážkyJak utěsnit okna a dveře svépomocí – kde a jak nalepit samolepicí či těsnění do drážky

Jedna z možností, jak ušetřit během topného období, jsou samozřejmě kvalitně utěsnená okna a dveře. Prozradíme vám, jak správně utěsnit okna, ale také vchodové plastové dveře.