Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Doba si to jednoduše žádá. Ano, páni. Dnešní doba vyžaduje, abyste se o sebe starali po každé stránce. A ne, teď nemluvíme o každodenní sprše a vyčištěných zubech. O svůj zevnějšek se muž musí starat precizněji. A zastřihávače chloupků, bradky nebo vlasů jsou skvělým pomocníkem, jehož práci určitě oceníte.

Zastřihovač vlasů

V tomto článku vám poradíme s výběrem a ukážeme vám výběr těch nejlepších zastřihávačů bradky, vlasů a chloupků na trhu.

Oblíbené zastřihovače

Typy zastřihávačů

Na začátku výběru musíte vědět to nejpodstatnější. Co budete zastřihávačem vlastne zastřihávat? Podle toho se totiž zaměříte na konkrétní typ zastřihávačů. V současnosti jde často o kombinované zastřihávače. To znamená, že jednoduše změníte nástavec a můžete zkracovat vlasy, bradku i chloupky v nose. Máte tak univerzální zařízení.

Nejvíc vyhledávané jsou zastřihávače bradky. Mnoho mužů se o svoji bradku chce starat a zastřihávač jim umožňuje si bradku probrat, upravit nebo zkrátit na požadovanou délku.

Zastřihovač vousů

Zastřihávače na chloupky do nosu, uší nebo na zastřihávání obočí jsou dnes opravdu velmi žádaným zbožím. Jde o detaily, které vám umožní vypadat podstatně lépe. Zastřihávače vlasů jsou zase praktickým zařízením, díky kterému si vytvoříte stylový účes v pohodlí domova.

Délka hřebenů

V případě zastřihávačů na bradku a vlasy jsou velmi důležité parametry hřebenů určených na zastřihávání. Před koupí je tedy dobré vědět, co je obsahem balení samotného zastřihávače. Často rozhodují právě vaše nároky.

Zastřihávače na vlasy mají spodní hranici délky zastřihávacích hřebenů na úrovni 3 mm. Maximum bývá kolem 45 mm. Zastřihávače na bradku mají hranici ještě o něco níže. Nejkratší možná délka bradky je 1 mm. Maximálně bývá pravidlem 20mm hřeben. Pokud chcete bradku ještě kratší, resp. chcete zaholit bradu na strniště, použít můžete zastřihávač i bez nástavce. V tom případě je délka střihu kolem 0,5 mm. Zastřihávače na odstraňování chloupků z uší a nosu hřebeny nedisponují.

Čepele

Nejčastěji v nabídce najdete zastřihávače s antikorovými čepelemi. Tyto strojky obvykle disponují dvojitým ostřím. Existují také tzv. doživotně ostré čepele. Tyto zastřihávače fungují na principu samobroušení. Jde o způsob pohybu čepelí, kterým se neustále navzájem brousí. Tye nejdražší zastřihávače mají keramické nebo titanové čepele.

Napájení zastřihávače

Zastřihávače na bradku jsou obvykle napájené s pomocí vestavěného akumulátoru, který se dobíjí pomocí nabíječky. Díky němu se zbavíte napájecího kabelu a nemusíte tak řešit dosah zásuvky od umývadla. Tento přístroj je ideální i v případě, že si ho chcete vzít na cestu.

Zastřihovač vlasů a vousů

Pokud si však na to nepotrpíte a používáte zastřihávač jen doma v koupelně, možná vám bude vyhovovat klasický elektrický zastřihávač na vlasy. Nezapomínejte však na dostatečně dlouhý napájecí kabel. Zastřihávače na chloupky do nosu a uší jsou napájené s pomocí akumulátoru a ještě častěji s pomocí dobíjitelné nebo tužkové baterie.

Mokré holení

Možnost mokrého holení je dnes vítanou funkcí. Ne vždy je však vodotěsnost automaticky i funkcí mokrého holení. Mokré holení bývá nejčastěji výhradou zastřihávačů bradky. U zastřihávačů vlasů je funkce mokrého stříhání víceméně zbytečná. Vodotěsnost se vyplatí hlavně v případě čištění přístroje.

Nejlepší zastřihávače na bradku, chlupy a vlasy

Starší modely, které již nejsou v prodeji

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl Bílá ložnice - Ideální barva pro čistou mysl

Bílá v ložnici? Určitě jí výběrem neuděláte krok vedle. Bílá je barvou čistoty, evokuje svěžest, vysoké hodnoty a ideály. Viz naše fotoinšpirácie.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...Publikováno dne: 19.10.2019
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140Nejlepší kamera do auta s GPS a nočním viděním? Xiaomi i Prestigio Roadrunner 140

Pokud trávíte hodně času za volantem, určitě jste už byli svědkem nejedné nebezpečné situace. Kamerový záznam z palubní kamery v autě vám možná jednou přijde vhod jako objektivní...

Nejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo ZelmerNejlepší tepovač koberců, sedaček nebo matrací pro domácnost? Kärcher nebo Zelmer

Pokud máte doma víc koberců, určitě jednou za čas hledáte způsob, jak je vyčistit.   Pomůže vám s tím tepovač, resp. vysavač na tepování koberců a my vám poradíme, jak si ten vhodný...

Nejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a GorenjeNejlepší kombinovaný sporák? Recenze a test chválí Mora, Beco, Amica, Bosch a Gorenje

Kombinovaný sporák s plynovou vrchní deskou a elektrickou troubou představuje vhodný kompromis mezi kvalitou vaření a energetickou úsporností. Víte, podle čeho si vybrat?