Jak vybrat zastřihávač na bradku, vlasy, vousy nebo chloupky v nose?

Doba si to jednoduše žádá. Ano, páni. Dnešní doba vyžaduje, abyste se o sebe starali po každé stránce. A ne, teď nemluvíme o každodenní sprše a vyčištěných zubech. O svůj zevnějšek se muž musí starat precizněji. A zastřihávače chloupků, bradky nebo vlasů jsou skvělým pomocníkem, jehož práci určitě oceníte.

Zastřihovač vlasů

V tomto článku vám poradíme s výběrem a ukážeme vám výběr těch nejlepších zastřihávačů bradky, vlasů a chloupků na trhu.

Typy zastřihávačů

Na začátku výběru musíte vědět to nejpodstatnější. Co budete zastřihávačem vlastne zastřihávat? Podle toho se totiž zaměříte na konkrétní typ zastřihávačů. V současnosti jde často o kombinované zastřihávače. To znamená, že jednoduše změníte nástavec a můžete zkracovat vlasy, bradku i chloupky v nose. Máte tak univerzální zařízení.

Nejvíc vyhledávané jsou zastřihávače bradky. Mnoho mužů se o svoji bradku chce starat a zastřihávač jim umožňuje si bradku probrat, upravit nebo zkrátit na požadovanou délku.

Zastřihovač vousů

Zastřihávače na chloupky do nosu, uší nebo na zastřihávání obočí jsou dnes opravdu velmi žádaným zbožím. Jde o detaily, které vám umožní vypadat podstatně lépe. Zastřihávače vlasů jsou zase praktickým zařízením, díky kterému si vytvoříte stylový účes v pohodlí domova.

Délka hřebenů

V případě zastřihávačů na bradku a vlasy jsou velmi důležité parametry hřebenů určených na zastřihávání. Před koupí je tedy dobré vědět, co je obsahem balení samotného zastřihávače. Často rozhodují právě vaše nároky.

Zastřihávače na vlasy mají spodní hranici délky zastřihávacích hřebenů na úrovni 3 mm. Maximum bývá kolem 45 mm. Zastřihávače na bradku mají hranici ještě o něco níže. Nejkratší možná délka bradky je 1 mm. Maximálně bývá pravidlem 20mm hřeben. Pokud chcete bradku ještě kratší, resp. chcete zaholit bradu na strniště, použít můžete zastřihávač i bez nástavce. V tom případě je délka střihu kolem 0,5 mm. Zastřihávače na odstraňování chloupků z uší a nosu hřebeny nedisponují.

Čepele

Nejčastěji v nabídce najdete zastřihávače s antikorovými čepelemi. Tyto strojky obvykle disponují dvojitým ostřím. Existují také tzv. doživotně ostré čepele. Tyto zastřihávače fungují na principu samobroušení. Jde o způsob pohybu čepelí, kterým se neustále navzájem brousí. Tye nejdražší zastřihávače mají keramické nebo titanové čepele.

Napájení zastřihávače

Zastřihávače na bradku jsou obvykle napájené s pomocí vestavěného akumulátoru, který se dobíjí pomocí nabíječky. Díky němu se zbavíte napájecího kabelu a nemusíte tak řešit dosah zásuvky od umývadla. Tento přístroj je ideální i v případě, že si ho chcete vzít na cestu.

Zastřihovač vlasů a vousů

Pokud si však na to nepotrpíte a používáte zastřihávač jen doma v koupelně, možná vám bude vyhovovat klasický elektrický zastřihávač na vlasy. Nezapomínejte však na dostatečně dlouhý napájecí kabel. Zastřihávače na chloupky do nosu a uší jsou napájené s pomocí akumulátoru a ještě častěji s pomocí dobíjitelné nebo tužkové baterie.

Mokré holení

Možnost mokrého holení je dnes vítanou funkcí. Ne vždy je však vodotěsnost automaticky i funkcí mokrého holení. Mokré holení bývá nejčastěji výhradou zastřihávačů bradky. U zastřihávačů vlasů je funkce mokrého stříhání víceméně zbytečná. Vodotěsnost se vyplatí hlavně v případě čištění přístroje.

Nejlepší zastřihávače na bradku, chlupy a vlasy

Autor článku

Denis Ruščák

Spolehlivost, kreativita, respekt a chuť na sobě neustále pracovat je správný recept, jak si získat čtenáře a zároveň pokračovat. Už od dob střední...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti Studentský pokoj - měla by se líbit nejen vám, ale i vašemu dítěti

Zařizování studentského pokoje může být pořádný boj. Rodič chce často něco jiného než samotné dítě a potom vznikají rozbroje. Zkuste však vyjít studentovi vstříc a nakonec budete všichni...

Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší Bílé kuchyně - v bílé bude vaše malá kuchyně vypadat větší

Jednoduchá, jemná, čistá a nadčasová. Přesně taková je bílá barva, která se stále více objevuje i jako barva kuchyně.

Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné Fialová koupelna - působí luxusně a odvážné

Fialová barva je dlouhá léta spojována s luxusem a královským prostředím. Kdysi totiž nebylo jednoduché vyrobit fialové barvivo, proto bylo velmi vzácné. Přestože dnes je už fialová...Publikováno dne: 19.10.2019
Hodnocení článku:
(90.2%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Výběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičůVýběr spotřebiče podle hladiny hluku + tipy jak snížit hlučnost spotřebičů

Při výběru spotřebiče vás často ani nenapadne, že byste se měli zajímat o jeho hlučnost. Jde přitom o jednu z kategorií, jejíž důležitost se často ukáže až po začátku používání přístroje.

Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?Jakou sněhovou frézu? Elektrickou, nebo jednostupňovou či dvojstupňovú benzínovou?

Trápíte se s odklízením sněhu z chodníku? Řešením je sněhová fréza. Jak si tohoto pomocníka na zimu vybrat? Je lepší elektrická, nebo benzínová sněhová fréza? S výběrem vám pomůžeme v...

Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?Jak vybrat nejlepší kapslový kávovar?

Výhodou kapslových kávovarů je především   jednoduchost jejich obsluhy a rychlost přípravy kávy. Poradíme vám, jak si vybrat nejlepší kapslový kávovar do domácnosti.