Jak zařídit pokoj pro hosty: Malý moderní pokoj pro hosty – inspirace

Máte ve svém bytě nebo v domě jednu prázdnou místnost? Buďte „IN“ a udělejte z ní pokoj pro hosty. Víte, co by v pokoji pro hosty mělo být a co v něm naopak být nemusí?

Jak zařídit pokoj pro hosty?

Poradíme vám, jak pokoj pro hosty zařídit tak, aby se u vás vaši hosté cítili dobře.

Účel pokoje pro hosty

Pokoj pro hosty je místo, kde by se vaše návštěva měla cítit stejně dobře jako doma. Je to prostor, v němž návštěva provádí nejintimnější a přitom nejzákladnější úkony, jedním z nich je trávení noci spánkem a převlékání se, nebo uvolnění, které dovoluje jedině dostatečný prostor na soukromí.

Při zařizování místnosti je důležité nezapomenout na její účel. Nemá to být herna, kuchyně, hotelová jednotka, ale pokoj pro hosty v běžném domě. Přestože máte dům nebo byt zařízený podle vašich specifických požadavků a místnosti hýří různými barvami, pokoj pro hosty by měl být v neutrálním barevném odstínu, mělo by se v něm nacházet jen to, co host skutečně potřebuje, teda žádné dekorace, taburetky, křesla, vaše fotorámky, sošky – jednoduše nic z toho, čeho jste se nedokázali vzdát, a tak jste to „šupli“ do pokoje pro hosty. Musí být jednoduchý, světlý a přitom esteticky sladěný.

Zařídit pokoj pro hosty je hotovou výzvou

Ačkoliv se zdá, že zařídit tuto místnost je jednoduché, není tomu zcela tak. Doma je přece jen doma a ať děláte cokoliv, hosté budou i tak mít omezené možnosti. S tím však návštěva určitě počítá. Vytvořit prostor, v němž se host bude cítit aspoň tak dobře jako v průměrném hotelu, je náročné. Proto si dejte záležet, abyste z pokoje pro hosty vytvořili místnost, v níž se host bude cítit příjemně a v níž bude rád trávit svůj čas.

Neutrální barvy

Místnost pro hosty v neutrální barvě neznamená, že všechny stěny budou jen a jen bílé a všechno v místnosti (nábytek, povlečení atd.) bude také bílé. Nejde o nemocniční pokoj, ale o útulné místo. Proto zvolte moderní, neutrální barvu a její jemné tóny. Momentálně je populární „mustard“ barva nebo hořčicová barva. Natřete barvou jednu stěnu a ostatní se budou od ní odrážet. Místnost tak bude celá prosvětlená a bude vzbuzovat dojem neustálého sluníčka. Neutrálním a zato moderním odstínem je i bílá s vhodnou kombinací, např. fialové, ale i stará dobrá klasika béžová, máslová, broskvoňová, jemné odsttíny zelené a modré. S barvami si můžete i trochu pohrát a vytvořit zajímavý barevný tón v tónu.

Pokoj pro hosty je vhodné ladit do neutrálních barev

Poskytněte hostům všechno, co budou potřebovat

Jelikož hosté ve vašem domě budou mít omezené možnosti pohybu, je dobré, abyste jim do pokoje umístili všechny důležité věci. Proto se zamyslete nad běžnými potřebami člověka a následné zařízení pokoje pro hosty nebude až tak náročné. Pouvažujte nad tím, co děláte a co potřebujete od ranního vstávání z postele až po večerní uléhání a usínání. Na základě toho se vám bude postupně vynořovat jedna potřeba za druhou, od čehož se odvíjí i zařízení v pokoji pro hosty.

Základem je postel

Základem pokoje pro hosty je samozřejmě postel. Ta by v místnosti určitě neměla chybět. Možnost, jakou postel zvolit, závisí na velikosti místnosti a poloze oken či dveří. Ideální volbou je pokoj zařídit klasickou dvojlůžkovou, manželskou postelí s úložným prostorem, do kterého můžete dát přikrývky, polštáře, povlečení a další věci. Pokud to však nejde, dobrou volbou je i rozkládací pohovka, která kromě spacího účelu slouží i jako ukládací prostor a jako gauč. Dejte si záležet na výběru vhodné matrace a na rozkládací postel rovnou zapomeňte. Od kvality spánku se odvíjí nálada každého člověka, a když nechcete, aby vaši hosté byli mrzutí a balili si kufry hned po první noci, kvalitní postel a matraci budete potřebovat. Na postel položte dekorační polštářky, nejlépe v různých velikostech a vhodné ložní prádlo. Povlečení zkuste sladit s odstíny pokoje, co se materiálu týká, upřednostněte povlečení z měkkých a sametových tkanin před syntetickými a teplými.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie manželské postele

Úložný prostor

V pokoji, který je určený pro hosty, je hned po posteli druhým nejdůležitějším prvkem dostatečný úložný prostor. Hosté, ač jsou u vás jen na pár dní, se určitě budou cítit lépe, když si svoje věci budou moci uložit do skříně, než kdyby je měli mít v kufrech po celou dobu. Poskytněte jim tedy prostor, kde si mohou věci uložit, pověsit, položit. Pořiďte do místnosti šatníkovou skříň, ve které by měl být aspoň malý prostor na zavěšení, poličky na uložení oblečení, zásuvka nebo úložný box na ukládání spodního prádla.

Nemusíte kupovat velkou třídveřovou skříň, postačí když koupíte menší, dvojdveřovou, nebo dokonce jednodveřovou skříň na zavěšení oblečení a úložný prostor dořešte komodou na uskladnění zbývajících oděvů. Tím pádem se vám vytvoří prostor i pro položení vonných svíček.

Toaletní stolek

Toaletním nebo nočním stolkem v pokoji pro hosty si u hostů určitě zvýšíte vaše bodové skóre. Vaše návštěva se bude cítit dobře, když si na stolek bude moci položit svoje nejdůležitější věci. Vždyť  kdo už dnes usíná bez toho, aby měl na dosah svůj mobilní telefon, nepoložil si na stůl dobrou knihu nebo dioptrické brýle? Nezapomeňte na noční stolek postavit lampičku, kterou dokáže host ovládat přímo z postele. Myslete i na to, že noční stolek by měl být v těsné blízkosti zásuvky pro případ nabití mobilního telefonu.

Kulatý toaletní stolek v pokoji pro hosty

Osvětlení

Světlo by se mělo nacházet u postele z každé strany, buď na nočním stolku, nebo zavěšené těsně nad ním. Takto si host bude moci číst knihu před spaním bez toho, aby musel vstát a zhasnout hlavní světlo a s malou lampičkou nebude rušit ani svoji spící polovičku. V pokoji pro hosty by nemělo chybět ani pořádné světlo. Nemusíte ho hned věšet na strop, můžete zvolit stojatou lampu, na které se dá nastavit intenzita. Do nočních lampiček dejte žárovky s teplým, žlutým světlem, jehož účelem je člověka příjemně uspat. Na hlavní světlo použijte zase bílé světlo, které je jasné, energetické, člověka zaktivizuje a probouzí.

Zrcadlo

Zesvětlit prostor můžete také pomocí zrcadla. Dobře zvolené a umístěné zrcadlo může malou stinnou místnost zesvětlit tak, jako kdybyste přidali jedno okno navíc. Prostor navíc otevře a zvětší. Myslete však na to, že by nemělo být umístěné na místě, kde se v něm osoba, která leží v posteli, vidí, protože to narušuje spánek. Pokud máte problém s umístěním zrcadla, dejte ho na vnitřní stranu dveří ve skříni.

Malé, ale zato významné doplňky

Myslete na to, že i když místnost na první pohled bude působit, že v ní nic nechybí, nemusí to tak být. Dejte do místnosti i věci, které si hosté nemusí a někdy ani neberou z domu s sebou. Tak se vyhnete nepříjemným situacím, jako např. nedostatku ručníků. Proto nezapomeňte na ručníky více rozměrů, nejlépe jeden velký a jeden malý, a to vždy po 2 nebo po 3 kusech. U pokoje pro hosty je potřebné myslet vždy na potřeby minimálně 2 lidí. V šatníkové skříni by nemělo chybět několik kusů věšáků. Dejte do ní i jednu deku, pro případ, že by byla hostům zima. Místnost vybavte různými koupelnovými pomůckami jako zubní pasta, mýdlo, šampón, krémy, spreje (antiperspirant), ale i osvěžovač vzduchu, který by neměl chybět ani na toaletě nebo v koupelně. Můžete je dát do zásuvky na nočním stolku spolu s čistým hřebenem, tampóny na odličování, s tyčinkami, papírovými kapesníky nebo servítky, případně se zvlhčenými ubrousky a párátky. Nezapomeňte na bačkory. Na komodu nebo na stolek dejte pero a možná i psací blok, sklenici a džbán na vodu.

Stolek v pokoji pro hosty s lampou a psacím blokem

Další nábytek

Není to pravidlem, ale do pokoje pro hosty můžete umístit i psací stolek nebo pohovku s konferenčním stolkem a televizorem. Když chcete místnost opravdu vyšperkovat, potom televizor můžete zavěsit i na stěnu proti posteli. Zapomenout byste neměli na židle. Host si totiž potřebuje svoje oblečení, které si připraví na druhý den, dát na nějaké jiné místo než jsou poličky ve skříni. Pokud je už nemáte kam umístit, dejte do skříně plastový pojízdný regál, který se většinou dává do koulny.

Závěrečné doporučení

Úplně nejdůležitější je zajistit, aby místnost před příchodem hostů byla čistá, voňavá a teplá, hlavně během zimy. První dojem je nejdůležitější, a přestože je místnost jakkoliv vkusně zařízená, když v ní bude chladno, bude to hostům absolutně jedno. Na postel můžete dát i přehoz, na komodu a stůl pár časopisů, křížovky s perem, vázu s čerstvými květy. Čím víc detailů pořídíte, tím dáte hostům najevo, že jste jejich příchod a pohodlí nepodcenili a záleží vám na tom, aby se u vás cítili co nejlépe, potom se k vám budou vracet vždy rádi.

Vybíráme z katalogu

Pozrite si viac produktov z kategórie zrcadla

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha Červená ložnice: Volba pro lidi, kterým nechybí odvaha

Červená do ložnice? Ano, či ne? Pokud patří k vašim oblíbeným, neměli byste se jí vyhýbat ani v ložnici. Naše inspirace vás o tom přesvědčí.

Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame Černobílá kuchyň - ověřená klasika, která nezklame

Černo-bílá barevná kombinace je podle vás nudná? Nesouhlasíme. Přesvědčte se o tom, že černobílá kuchyň může být nadčasová a netradiční.

Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim Dětský pokoj pro chlapce - modrá hraje prim

Máte doma chlapce, který by chtěl vlastní dětský pokoj, v níž by byl mohl prožívat dobrodružství? Podívejte se na naši galerii, možná v ní spolu najdete něco, co se vám zlíbí.Publikováno dne: 12.11.2021
Hodnocení článku:
(88.4%)