Jak vybrat nejlepší Penny board? Chcete originál, nebo levnější alternativu

Pennyboardy se díky svým malým rozměrům těší velké oblibě zejména u dětí nebo začátečníků. 

Nejlepší pennyboard pro děti

To, jak přistupovat k tomuto produktu a co je důležité sledovat při výběru, vám prozradí následující tipy.

Oblíbené pennyboardy

Pennyboard a jeho výhody/nevýhody?

Pennyboard je zmenšená verze longboardu, obvykle je deska vyrobená z plastu, ale prodávají se i dřevěné verze. Kompaktnost zajišťuje dobrou ovladatelnosť a tím pádem je vhodný pro začínající jezdce nebo pro děti. Kolečka jsou gumová a tichá a je to ideální "parťák" do rušného městského prostředí. Výrobci si dávají záležet také na stylovém designu. Široký výběr barev a unikátní vzhled dělá z pennyboardu také velmi pěkný módní doplněk, který si s sebou můžete vzít i v batohu. Dokonce se vyrábějí i modely s LED podsvícením nebo různým potiskem.

Kvalitní pennyboard

Nevýhodou může být nižší nosnost. Pochopitelně, když vyzvedáme malé rozměry, tak s tím jde ruku v ruce snížená nosnost, která ve svých maximálních hodnotách dosahuje 100 kg. Pokud však kupujete pro děti, tak by tento faktor neměl být problémem.

Optimální délka pennyboardu

  • Kratší desky – 22"/56 cm: Ovládání kratších pennyboardů je citlivější, a pokud jste teprve začátečník, tak při vyšších rychlostech můžete snadno ztratit stabilitu. Jsou vhodné pro lidi s menší postavou a pro ty, kteří si užívají rychlou jízdu a nebojí se vyzkoušet si i nějaké ty triky. Výhodou je také jejich skladnost.
  • Delší desky – 27"/71 cm: Pro ty, kteří preferují stabilní jízdu a větší prostor pro nohy, je tu prodloužená verze pennyboardu. Jak jsme už naznačili, tak je vhodný pro vyšší osoby nebo pro začátečníky v oblasti skateboardingu, protože nabízí větší rovnováhu.

Ako je to s kolečky?

Také kolečka mají nemalý vliv na celkovou kvalitu jízdy. Ideální je, když jsou co největší. Velká kolečka jsou rychlejší, lépe překonávají nerovnosti terénu a tím pádem jsou i stabilnější. Na druhé straně, jejich rozjezd je o něco pomalejší. Větší kolečka však zvyšují i samotnou cenu pennyboardu. Pokud mají být kolečka kvalitní, tak by měla být z polyuretanu. Určitě se vyhněte nekvalitním plastovým kolečkům. Materiál následně ovlivňuje i další parametr – tvrdost.

Kolečka pennyboardu

Měkká kolečka mají lepší přilnavost, dobře tlumí nerovnosti, ale jsou náchylná na ostré kamínky a rychleji se opotřebují. Tvrdá kolečka, nad 80 A, jsou vhodná na drsnější a hlavně rychlejší jízdu.

Ložisko jen z chromové oceli

S kolečky úzce souvisí i ložiska, která ovlivňují to, jak dobře se budou kolečka točit. Jejich provedení a kvalita se vyjadřuje pomocí ABEC a následně se přidává číslovka od 1 do 15. Čím větší číslo, tím by měla být i vyšší přesnost a rychost. Ideální ja začínat aspoň u ABEC-5.

Pennyboard pro děti

Toto značení však není úplně přesné a mnohem důležitější je materiál ložiska. Tady byste měli výhradně hledat chromovou ocel a ne levnější alternativu v podobě uhlíkové oceli. Čištění ložisek není nutné, ale měla by se měnit už při prvních náznacích poškození.

Cena pennyboardů – vyplatí se připlatit

Různé části pennyboardu mohou být sestrojené buď z kvalitních materiálů, které jsou dražší, nebo z levnějších alternativ, které se mohou velmi rychle poškodit. Právě proto doporučujeme trochu si připlatit a mít tak větší jistotu, že pennyboard skutečne vydrží. Cenový interval se u běžných druhů pohybuje přibližně v rozmezí od 500 do tisíce korun. To není až tak velká částka, a pokud chcete udělat radost sobě nebo někomu jinému, tak se raději dívejte na ty dražší výrobky.

Oblíbené pennyboardy

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Námořnická modrá a bílá Námořnická modrá a bílá

Modrá v nás vyvolává pocity důvěry, bezpečí a celkové harmonie. Bílá je barvou minimalismu, který je absolutně nadčasový. I díky své neutralitě tvoří bílá barva s "těžší" námořnickou...

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.

Vyřezávané Halloween dýně Vyřezávané Halloween dýně

Víte kdy je Halloween? Už o pár týdnů! A máte už promyšlený motiv, který letos vyříznete na dýni? Pokud ne, pak se nemusíte stresovat - připravili jsme pro vás to nejlepší z nejlepšího....Publikováno dne: 23.05.2019
Hodnocení článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Gymnastický míč na sezení do kanceláře, pro těhotné i na cvičení. Vybírejte velikost podle výšky Gymnastický míč na sezení do kanceláře, pro těhotné i na cvičení. Vybírejte velikost podle výšky

Gymnastický míč je všestranným pomocníkem – můžete jej použít na sezení v kanceláři, ale i na cvičení doma. Ocení jej děti i dospělí, hodí se také pro těhotné ženy. Poradíme vám, jak si...

Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti? Nejlepší florbalové hokejky: Jak vybrat velikost pro děti?

Florbal – pozemní hokej je u nás stále populárnější. Pokud ho chcete zkusit, zajistěte si potřebnou výstroj. Víte, jak vybrat florbalovou hokejku? Dozvíte se to v našem článku!

Nejlepší běžecké boty? Jak vybrat,  poradí recenze Nejlepší běžecké boty? Jak vybrat, poradí recenze

Začínáte běhat? Dbejte na výběr vhodné běžecké obuvi. V dnešním článku vám poradíme, na které základní faktory je třeba brát při koupi ohled.