Jak vybrat nejlepší Penny board? Chcete originál, nebo levnější alternativu

Pennyboardy se díky svým malým rozměrům těší velké oblibě zejména u dětí nebo začátečníků. 

Nejlepší pennyboard pro děti

To, jak přistupovat k tomuto produktu a co je důležité sledovat při výběru, vám prozradí následující tipy.

Oblíbené pennyboardy

Pennyboard a jeho výhody/nevýhody?

Pennyboard je zmenšená verze longboardu, obvykle je deska vyrobená z plastu, ale prodávají se i dřevěné verze. Kompaktnost zajišťuje dobrou ovladatelnosť a tím pádem je vhodný pro začínající jezdce nebo pro děti. Kolečka jsou gumová a tichá a je to ideální "parťák" do rušného městského prostředí. Výrobci si dávají záležet také na stylovém designu. Široký výběr barev a unikátní vzhled dělá z pennyboardu také velmi pěkný módní doplněk, který si s sebou můžete vzít i v batohu. Dokonce se vyrábějí i modely s LED podsvícením nebo různým potiskem.

Kvalitní pennyboard

Nevýhodou může být nižší nosnost. Pochopitelně, když vyzvedáme malé rozměry, tak s tím jde ruku v ruce snížená nosnost, která ve svých maximálních hodnotách dosahuje 100 kg. Pokud však kupujete pro děti, tak by tento faktor neměl být problémem.

Optimální délka pennyboardu

  • Kratší desky – 22"/56 cm: Ovládání kratších pennyboardů je citlivější, a pokud jste teprve začátečník, tak při vyšších rychlostech můžete snadno ztratit stabilitu. Jsou vhodné pro lidi s menší postavou a pro ty, kteří si užívají rychlou jízdu a nebojí se vyzkoušet si i nějaké ty triky. Výhodou je také jejich skladnost.
  • Delší desky – 27"/71 cm: Pro ty, kteří preferují stabilní jízdu a větší prostor pro nohy, je tu prodloužená verze pennyboardu. Jak jsme už naznačili, tak je vhodný pro vyšší osoby nebo pro začátečníky v oblasti skateboardingu, protože nabízí větší rovnováhu.

Ako je to s kolečky?

Také kolečka mají nemalý vliv na celkovou kvalitu jízdy. Ideální je, když jsou co největší. Velká kolečka jsou rychlejší, lépe překonávají nerovnosti terénu a tím pádem jsou i stabilnější. Na druhé straně, jejich rozjezd je o něco pomalejší. Větší kolečka však zvyšují i samotnou cenu pennyboardu. Pokud mají být kolečka kvalitní, tak by měla být z polyuretanu. Určitě se vyhněte nekvalitním plastovým kolečkům. Materiál následně ovlivňuje i další parametr – tvrdost.

Kolečka pennyboardu

Měkká kolečka mají lepší přilnavost, dobře tlumí nerovnosti, ale jsou náchylná na ostré kamínky a rychleji se opotřebují. Tvrdá kolečka, nad 80 A, jsou vhodná na drsnější a hlavně rychlejší jízdu.

Ložisko jen z chromové oceli

S kolečky úzce souvisí i ložiska, která ovlivňují to, jak dobře se budou kolečka točit. Jejich provedení a kvalita se vyjadřuje pomocí ABEC a následně se přidává číslovka od 1 do 15. Čím větší číslo, tím by měla být i vyšší přesnost a rychost. Ideální ja začínat aspoň u ABEC-5.

Pennyboard pro děti

Toto značení však není úplně přesné a mnohem důležitější je materiál ložiska. Tady byste měli výhradně hledat chromovou ocel a ne levnější alternativu v podobě uhlíkové oceli. Čištění ložisek není nutné, ale měla by se měnit už při prvních náznacích poškození.

Cena pennyboardů – vyplatí se připlatit

Různé části pennyboardu mohou být sestrojené buď z kvalitních materiálů, které jsou dražší, nebo z levnějších alternativ, které se mohou velmi rychle poškodit. Právě proto doporučujeme trochu si připlatit a mít tak větší jistotu, že pennyboard skutečne vydrží. Cenový interval se u běžných druhů pohybuje přibližně v rozmezí od 500 do tisíce korun. To není až tak velká částka, a pokud chcete udělat radost sobě nebo někomu jinému, tak se raději dívejte na ty dražší výrobky.

Oblíbené pennyboardy

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody Zelená kuchyně - oživte svou kuchyni barvami přírody

Toužíte s příchodem jara osvěžit vaši kuchyni? Naberte odvahu a dodejte její originalitu jedinečnými odstíny zelené. Vneste do svého bytu kousek přírody a harmonie pomocí mátových,...

Adventní věnce Adventní věnce

4 týdny před Vánocemi je krásná, zároveň však i hektická kapitola roku. Přesto bychom neměli zapomenout na jeden z nejtypičtějších symbolů adventu, tradiční adventní věnec, který přinese...

Hexagon police se hodí do každého interiéru Hexagon police se hodí do každého interiéru

Zejí stěny ve vaší domácnosti prázdnotou? Pak byste tento prostor mohli využít k umístění netradičních polic.Publikováno dne: 23.05.2019
Hodnocení článku:
(92%)

V tejto kategórií nájdete aj:

Jak si vybrat nejlepší karimatku na cvičení, na jógu nebo do hor?Jak si vybrat nejlepší karimatku na cvičení, na jógu nebo do hor?

Výlet do hor nebo cvičení v pohodlí domova. Při obou těchto aktivitách se vám hodí právě kvalitní karimatka. To, jak si ji vybrat, se dozvíte v článku.

Jak vybrat vybavení na squash? Správná squashová raketa je základ!Jak vybrat vybavení na squash? Správná squashová raketa je základ!

Na první pohled je výběr vybavení na squash poměrně jednoduchý – stačí vám raketa, míček, sportovní obuv a hotovo. Je to však skutečně tak? V našem článku vám prozradíme všechno podstatné!

Jak vybrat tenisovou raketu pro začátečníka, juniora nebo pokročilého hráče?Jak vybrat tenisovou raketu pro začátečníka, juniora nebo pokročilého hráče?

Ať už patříte k začínajícím tenistům, nebo máte s tímto sportem víc zkušeností, výběr raktey byste neměli podceňovat. Poradíme vám, jak si vybrat raketu správně.