Jak vybrat nejlepší Penny board? Chcete originál, nebo levnější alternativu

Pennyboardy se díky svým malým rozměrům těší velké oblibě zejména u dětí nebo začátečníků. 

Nejlepší pennyboard pro děti

To, jak přistupovat k tomuto produktu a co je důležité sledovat při výběru, vám prozradí následující tipy.

Oblíbené pennyboardy

Pennyboard a jeho výhody/nevýhody?

Pennyboard je zmenšená verze longboardu, obvykle je deska vyrobená z plastu, ale prodávají se i dřevěné verze. Kompaktnost zajišťuje dobrou ovladatelnosť a tím pádem je vhodný pro začínající jezdce nebo pro děti. Kolečka jsou gumová a tichá a je to ideální "parťák" do rušného městského prostředí. Výrobci si dávají záležet také na stylovém designu. Široký výběr barev a unikátní vzhled dělá z pennyboardu také velmi pěkný módní doplněk, který si s sebou můžete vzít i v batohu. Dokonce se vyrábějí i modely s LED podsvícením nebo různým potiskem.

Kvalitní pennyboard

Nevýhodou může být nižší nosnost. Pochopitelně, když vyzvedáme malé rozměry, tak s tím jde ruku v ruce snížená nosnost, která ve svých maximálních hodnotách dosahuje 100 kg. Pokud však kupujete pro děti, tak by tento faktor neměl být problémem.

Optimální délka pennyboardu

  • Kratší desky – 22"/56 cm: Ovládání kratších pennyboardů je citlivější, a pokud jste teprve začátečník, tak při vyšších rychlostech můžete snadno ztratit stabilitu. Jsou vhodné pro lidi s menší postavou a pro ty, kteří si užívají rychlou jízdu a nebojí se vyzkoušet si i nějaké ty triky. Výhodou je také jejich skladnost.
  • Delší desky – 27"/71 cm: Pro ty, kteří preferují stabilní jízdu a větší prostor pro nohy, je tu prodloužená verze pennyboardu. Jak jsme už naznačili, tak je vhodný pro vyšší osoby nebo pro začátečníky v oblasti skateboardingu, protože nabízí větší rovnováhu.

Ako je to s kolečky?

Také kolečka mají nemalý vliv na celkovou kvalitu jízdy. Ideální je, když jsou co největší. Velká kolečka jsou rychlejší, lépe překonávají nerovnosti terénu a tím pádem jsou i stabilnější. Na druhé straně, jejich rozjezd je o něco pomalejší. Větší kolečka však zvyšují i samotnou cenu pennyboardu. Pokud mají být kolečka kvalitní, tak by měla být z polyuretanu. Určitě se vyhněte nekvalitním plastovým kolečkům. Materiál následně ovlivňuje i další parametr – tvrdost.

Kolečka pennyboardu

Měkká kolečka mají lepší přilnavost, dobře tlumí nerovnosti, ale jsou náchylná na ostré kamínky a rychleji se opotřebují. Tvrdá kolečka, nad 80 A, jsou vhodná na drsnější a hlavně rychlejší jízdu.

Ložisko jen z chromové oceli

S kolečky úzce souvisí i ložiska, která ovlivňují to, jak dobře se budou kolečka točit. Jejich provedení a kvalita se vyjadřuje pomocí ABEC a následně se přidává číslovka od 1 do 15. Čím větší číslo, tím by měla být i vyšší přesnost a rychost. Ideální ja začínat aspoň u ABEC-5.

Pennyboard pro děti

Toto značení však není úplně přesné a mnohem důležitější je materiál ložiska. Tady byste měli výhradně hledat chromovou ocel a ne levnější alternativu v podobě uhlíkové oceli. Čištění ložisek není nutné, ale měla by se měnit už při prvních náznacích poškození.

Cena pennyboardů – vyplatí se připlatit

Různé části pennyboardu mohou být sestrojené buď z kvalitních materiálů, které jsou dražší, nebo z levnějších alternativ, které se mohou velmi rychle poškodit. Právě proto doporučujeme trochu si připlatit a mít tak větší jistotu, že pennyboard skutečne vydrží. Cenový interval se u běžných druhů pohybuje přibližně v rozmezí od 500 do tisíce korun. To není až tak velká částka, a pokud chcete udělat radost sobě nebo někomu jinému, tak se raději dívejte na ty dražší výrobky.

Oblíbené pennyboardy

Autor článku

Jaroslav Uram

K psaní článků jsem se dostal už na gymnázium a za těch pár let se z toho vyvinulo skvělé hobby a mám v plánu ho naplno rozvíjet i nadále. Na psaní...


Přidat komentář


Vzhlédnite také naše inspirace

Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity Dětský pokoj v podkroví - vytvořte dítěti vhodný prostor na všechny aktivity

Toužili jste i vy jako dítě po pokoji v podkroví? Pokud máte šanci svému dítěti zařídit pokoj v podkroví, neváhejte. Inspirujte se v naší galerii.

Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí Květiny na balkoně - potěší vás i vaše okolí

Toužíte po oáze květin na vašem balkoně? Po místě, kde se můžete ukrýt před ruchem města a vypít si v klidu kávu? Inspirujte se naší galerií.

Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky Zelený dětský pokoj - hodí se pro chlapce i dívky

Zelený dětský pokoj je vhodnou volbou, ať už vybíráte zařízení pro dívku nebo chlapce. Zelená je optimistická barva, která uklidňuje. Podívejte se, jak dobře v dětském pokoji vypadá.



Publikováno dne: 23.05.2019
Hodnocení článku:
(92%)

V této kategorii najdete i:

Péče o bicykl – údržba řetězu, umývání, čištění kazetyPéče o bicykl – údržba řetězu, umývání, čištění kazety

Cyklistika je pro někoho životní záležitostí a pro někoho rekreační forma odpočinku. Na to, aby se z vás stal dobrý cyklista, je potřebné mít dobrý bicykl. Poradíme vám, jak se o něj...

Nejlepší vibromasážní stroje na hubnutí? Gymbit vibroshaper v top 3Nejlepší vibromasážní stroje na hubnutí? Gymbit vibroshaper v top 3

Dobrým pomocníkem při rýsování svalstva je tzv. vibromasážní stroj, se kterým dosáhnete díky reflexivnímu stahování svalů lepší výsledky. Přečtěte si o něm všechno podstatné.

Jakou cykloelektroniku si opatřit? Sporttester, tachometr i navigaciJakou cykloelektroniku si opatřit? Sporttester, tachometr i navigaci

Pokud jste pocítili někdy touhu měřit svoje výkony při jízdě na kole, určitě vás jako první napadlo sáhnout po klasickém tachometru. Podívejte se, jak vybrat tachometr na bicykl a jaké...